Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

FishY

Rozwiązany: Słuchawki

Polecane posty

Dziś moje słuchawki stwierdziły że mają dość współpracy i idą na emerytura. Zacząłem szukać innych. Znalazłem tylko SENNHEISER HD 555 ale tylko w ofercie za 500 pln a środki mam ograniczone. Znacie może jakieś inne dobre słuchawki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 500zl nie oplaca sie kupowac HD555. To praktycznie dwukrotnosc ceny za jaka kiedys te sluchawki byly sprzedawane w sklepach. Teraz po wypuszczeniu na rynek HD558 wszystkim w d**** sie poprzewracalo i sprzedaja starsza wersje za niebotyczne (jak na jakosc) sumy.

Podaj dokladny budzet, bo to, ze chcialbys nie przekraczac 500zl to troche za malo. Do czego sluchawki? Do grania? Do muzyki? Maja byc otwarte czy zamkniete?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, chcesz kupować słuchawki za 250 złotych, żeby używać ich do GRUDNIA?! Przecież jest to już na tyle wysoka klasa, że wystarczy Ci na znacznie dłużej, a kupowanie nowych słuchawek co parę miesięcy to rzecz dziwna, żeby nie powiedzieć - nikogo tym sformułowaniem obrażać nie chcę, jeśli ktoś się jednak obrażony poczuje, to bardzo przepraszam - głupota.

Edit. A żeby nie robić pół-offtpa, to dodam jeszcze, że do 250 zł jedną z najsensowniejszych propozycji będzie Aurvana Live! kosztująca raptem 170 zł, a mająca przetwornik z Denonów za parę razy tyle. Oczywiście wykonanie nie dorównuje tym drugim, no ale nie oczekujmy cudów za tę cenę.

Tylko napisz jeszcze, proszę, jakie masz źródło (kartę muzyczną), bo od niej zależy, czy jest w ogóle sens choćby te CAL!'e brać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 250zl najlepsze beda chyba CAL!. Zagraja dobrze praktycznie ze wszystkim, wiec nie powinno byc problemu nawet ze zintegrowana karta dzwiekowa (chyba, ze masz starsza plyte glowna, wtedy moze byc nieciekawie).

Jesli sluchawki maja byc tylko na przeczekanie, to lepiej jednak zainwestowac w cos tanszego. Do grudnia wytrwalbys na Phillipsach SHP2500 lub Sennheiserach HD201. A potem moglbys kupic cos lepszego. Tylko, ze zeby wykorzystac mozliwosci czegos 'lepszego' trzeba bedzie miec dobra dzwiekowke, a nie integre. Takze jesli masz integre i nie planujesz kupowac nic lepszego to kupowanie sluchawek na przeczekanie nie ma zadnego sensu i od razu bierz CAL!, bo to najlepsze sluchawki, ktore oplaca sie kupowac do integry w ogole.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od ponad pół roku Sennheiser HD 201 i są to świetne słuchawki. Niby się na nich zbytnio nie znam, ale jakość dźwięku jest super i że tak powiem, dokładna (wszystko wyraźnie słychać). W grudniu były za 80 złotych, mam je od grudnia właśnie i nie miałem żadnego problemu. Jedyna wada to taka, że dźwięk czasami jest podzielony, np. masz jakąś piosenkę. To perkusję słyszysz w lewej słuchawce, a wokal w drugiej. To jest minus jak ma się w jednym uchu gorszy słuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartek - HD201 to faktycznie słuchawki dość przyzwoite, ale z tym podzielonym dźwiękiem nie rozumiem... Przecież na tym polega stereo, być może w utworach przez Ciebie słuchanych jest ono słabo zrealizowane?

No chyba, że chodzi Ci o to, iż słuchawki nadmiernie dzielą kanały?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bartek459 - to jest zwyczajny efekt stereo. Jeden instrument jest w jednym kanale, a drugi w drugim. Na glosnikach sprawdza sie to bardzo dobrze, bo dzwiek idacy z lewego kanalu uslyszysz takze w prawym uchu, ale z pewnym opoznieniem. Budowa sluchawek sprawia, ze dzwiek z lewego kanalu nie dostanie sie do prawego ucha w ogole. Ta wade streo na sluchawkach mozna obejsc roznymi rozwiazaniami softwarowymi (np. Dolby Headphone) lub hardwarowymi (np. crossfeed oferowany we wzmacniaczach i DACach od Meier Audio). Najlepszym rozwiazaniem jest jednak uzywanie nagran zaprojektowanych z mysla o sluchawkach. One sa jednak dosc drogie i rzadko widuje sie takie plyty.

Jesli chodzi o wokal, to glowny wokal jest zawsze po srodku tzn. wydobywa sie jednakowo z obu kanalow. Jesli artysta jest wspierany przez kogos innego to czesto taka 'dodatkowa' osoba zostala nagrana z boku i slychac, ze nie stoi w linii prostej do sluchacza.

Ogolnie nie jest to wada HD201, ze dziela dzwiek, a taka charakterystyka stereo. Jesli komus to przezkadza, to mozna zazwyczaj w sterownikach audio ustawic sobie dzwiek mono, ktory sprawi, ze wszystko bedzie sie wydobywac jednakowo z obu kanalow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...