Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

C-Bart

Rozwiązany: Komputer za ok. 3 000 zł

Polecane posty

Witam,

Potrzebny mi nowy komputer, który w dużym stopniu będzie służył do grania, więc chciałbym aby sobie jakoś radził z nowszymi produkcjami. Tak żeby można w nie było pograć na przyzwoitym poziomie :wink: Chciałbym za cenę podaną w tytule kupić puszkę i monitor ale jak będzie trzeba to trochę jeszcze dołożę.

Pogrzebałem trochę na forum i znalazłem całkiem fajną konfigurację, na której się będę wzorował:

719 zł Intel CORE I5 2500K 3.3GHz LGA1155 BOX

368 zł ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155

189 zł Samsung F3 HD103SJ 1TB 7200 32MB SATA (HD103SJ)

73 zł Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G)

217 zł OCZ StealthXStream 2 600W 80+ SLI PSU 120mm (rabat 7%)

462 zł BenQ G2220HD 9H.L07LN.IBE

= 2028 zł

Oczywiście brakuje tu jeszcze parę elementów. Po pierwsze brakuje nagrywarki ale ją sobie odpuszczam bo przełożę ze starego peceta. Po drugie obudowa, ta która została podana w tamtej konfiguracje jest niedostępna więc rozglądnąłem się za inna i znalazłem taką:

195 zł Obudowa Aerocool X-WARRIOR czarna / blue led, bez zasilacza (AEROPGSX-WARRIORBK)

Trochę droższa ale wygląd bardzo przypadł mi do gustu więc jestem skłonny zainwestować. Jednak wygląd to nie wszystko i chętnie poznałbym opinie odnośnie jakości tej obudowy.

Po dodaniu tej obudowy mamy: 2223 zł

No i na koniec została jedna z ważniejszych spraw: Karta Graficzna! I tu mam parę wątpliwości. Nigdy się nie zagłębiałem w te sprawy ale wiem, że można podłączyć dwie karty graficzne. Posiadam kartę graficzna Gainward 426018336-0575 i chętnie bym ją jakoś jeszcze wykorzystał. Więc czy warto kupić drugą kartę i podpiąć obie? Jeśli tak to jaką? Czy może lepiej kupić po prostu nową kartę a starą "wywalić do kosza"? Ewentualnie mogę w ogóle nie kupować nowej karty ale ta chyba nie bardzo sobie poradzi z nowszymi grami, nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aerocool to żadna rewelacja, acz ujdzie. Jak Ci się ten odpustowy wygląd podoba to śmiało można brać.

9800GT na dzisiejsze standardy to trochę mało. Nie opłaca się dokupować drugiej, bo i tak za specjalnie szybko nie będzie, a poza tym byś musiał kupić droższą płytę główną. lepiej wyjdziesz kupując nową kartę, np. HD6870, ew. HD6950 jak masz więcej kasy w rezerwie.

http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-...87a-zhfc-409664

http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-...95x-zdfc-375527

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest jakaś obudowa w tym zakresie cenowym, którą można by było określić czymś więcej niż "ujdzie"? Może któraś z tych:

Obudowa Evolve EVOLVE TORNADO1 czar-sreb/2x80mm/1x120mm (CAE TORNADO BS)

Obudowa Cooler Master RC-430-KKN1

Jeśli masz jakieś inne propozycje to chętnie wysłucham. Dodam, że "odpustowy" wygląd nie jest przymusem chociaż nie ukrywam, że lubię takie bajery :tongue:

Co do starej karty to faktycznie chyba najlepszym wyjściem będzie sprzedaż bo mi się chyba już do niczego nie przyda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze znacznie lepszych konstrukcji od Aerocoola się w tym przedziale cenowym nie znajdzie. Elite 430 jest zbliżony, Evolve kiepski. Po prostu Aerocool dużo więcej od Brutusa nie oferuje i dopłacasz głównie za wygląd - o to mi chodziło. Sama w sobie jest bez większych zastrzeżeń. Jakbyś chciał coś lepszego to np. SilentiumPC Gladius jeśli się znajdzie za ~200zł (aktualnie chyba niedostępna). W każdym razie Aerocool da radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...