Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

qrczak333

Rozwiązany: Komputer do gier

Polecane posty

Potrzebuję komputera do 3000 do gier no i w cenie musi się zmieścić OS win7 64bit i jakaś klawiatura (nie mam jakiejś ulubionej firmy, ważne żeby się na niej dobrze pisało i nie miała jakiegoś porombanego (to chyba nie jest brzydkie słowo) układu klawiszy) no i monitor od 20 cali wzwyż.

Wiem, że takie tematy często się powtarzają no ale... hmmm... przynajmniej sobie nabijecie posty a i mi przy okazji pomożecie.

Także liczę na was towarzysze! :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

409 zł AMD PHENOM II X4 955 QuadCore 3.2GHz Black Edition (HDZ955FBGMBOX) BOX

http://www.morele.net/procesor-amd-phenom-...mbox-box-283290

691 zł XFX Radeon HD6870 (HD-687A-ZHFC)

http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-...7a-zhfc-409664/

308 zł Gigabyte GA-870A-USB3 REV 3.1

http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyt...-rev-3-1-402423

189 zł Samsung F3 HD103SJ 1TB 7200 32MB SATA (HD103SJ)

http://www.morele.net/dysk-samsung-f3-hd10...hd103sj-249300/

73 zł Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G)

http://www.morele.net/pamiec-good-ram-ddr3...364l9-4g-294462

217 zł OCZ StealthXStream 2 600W 80+ SLI PSU 120mm (rabat 7%)

http://www.morele.net/zasilacz-ocz-stealth...sxs2-eu-266934/

71 zł Sony DVD-REC OPTIARC AD-7260S SATA CZARNY BULK (AD-7260S-0B)

http://www.morele.net/sony-dvd-rec-optiarc...7260s-0b-317484

139 zł SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD BT-410

http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-...-bt-410-397103/

463 zł BenQ G2220HD 9H.L07LN.IBE

http://www.morele.net/monitor-benq-g2220hd...07ln-ibe-222016

315 zł Microsoft Windows 7 Home Premium 64bit SP1 PL OEM

http://www.morele.net/microsoft-windows-7-...1-pl-oem-377358

48 zł Klawiatura Microsoft Wired 600

http://www.morele.net/klawiatura-microsoft-wired-600-231882

112 zł SilentiumPC Fortis HE1225 (LGA 775/ 1156/ 1366 oraz AMD 754/939/940 /AM2 /AM2+ /AM3 ) (rabat)

http://www.morele.net/silentiumpc-fortis-h...am2-am3-309589/

= 3 035 zł

Czterordzeniowy procesor, wydajna karta graficzna z dobrym chłodzeniem, porządna płyta główna z USB3 i SATA3, szybki dysk 1TB, 4GB pamięci, zasilacz z zapasem mocy, nagrywarka, przewiewna obudowa i przyzwoite chłodzenie na procesor. Do tego monitor 21,5" oraz tania i dobra klawiatura.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, mam jeszcze kilka pytań:

1.Ile na tej klawiaturze da się wcisnąć przycisków na raz i się nie zablokuje?

2.Często wspominałeś, że procesor i5 2500k jest dużo wydajniejszy.A ja słyszałem, że po wejściu buldożerów jego cena spadnie.Czy warto poczekać? W końcu +/- miesiąc to nie wieczność, żeby później nie było: "kurde mogłem poczekać ale ja byłem głupi"

2.Która karta lepsza: gtx470 vs. hd 6870 vs. hd 5870-(z allegro jak bym coś znalazł).Bo w kilku podobnych tematach polecałeś gtx 470.Wiem, że jest droższa ale jakby tak bez dodatkowego chłodzenia na procka...no ew. lekko nagiąć budżet.

3.Czy ten Windows to będzie na płytce, czy oni w sklepie go instalują na dysk i dają bez płyty?

4.(z ciekawości) Dlaczego zawsze dajesz na morele? Ten sklep jest jakiś zaufany, najlepszy, najtańszy czy może się po prostu przyzwyczaiłeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie polecam Ci rezygnować z dodatkowego chłodzenia na procka. Standardowe coolery AMD są głośne. Nieznośnie głośne. Sam posiadam wymieniony tu procesor, sprawdza się świetnie, ale że posiadam troszkę lepszy cooler, ten boxowy oddałem koledze.

I powiem Ci, że tak głośnego coolera nigdy nie słyszałem. Traktor po prostu. Oszczędź sobie męczarni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zależy jakich przycisków. Dokładnie od strony technicznej jak to wygląda to Ci nie powiem, ale przyciski są chyba podzielone na grupy. Przykładowo mogę naraz wcisnąć rgedtf i działa, ale jak spróbuję wcisnąć tygh to się blokuje mimo że mniej przycisków. W każdym razie nie odczułem by mi w jakiejś grze się klawiatura blokowała.

2. Może spadnie, może nie - to zależy jak bardzo FX będą konkurencyjne w stosunku do Intela. Intel póki co żadnych obniżek nie ogłosił oficjalnie (te 10% obniżki przytaczane przez wiele portali to tylko domysły redaktorów KitGuru). Generalnie ja zawsze powtarzam, że komputer kupić najlepiej wtedy jak się ma czas korzystać - bo czekać można w nieskończoność. No bo poczekasz na FX, a wtedy na horyzoncie będą Radeony HD78XX. Wyjdą Radeony, to będziesz czekać na HD79XX i GF 600. No a wtedy to już się zaczeka na Ivy Bridge. I tak w kółko...

2. GTX470 z HD5870 są z grubsza porównywalne (biorąc pod uwagę lepsze OC GTXa), z tym że GTX470 sobie lepiej radzi w DX11. HD6870 jest za nimi nieco w tyle (lub dość w tyle biorąc pod uwagę kiepskie OC) ale jest tańsza. Niemniej w obecnej cenie na morele.net GTX470 jest trochę dyskusyjnym wyborem, aczkolwiek nie byłby to pieniądze stracone. Oczywiście mówię tu tylko i wyłącznie o wersji AMP! z lepszym chłodzeniem. Osobna kwestia to to czy przy tym procku warto pakować szybszą kartę - bo i tak by się przydało go podkręcić. Co do miejsca na oszczędności to jeśli nie chcesz USB3 i SATA3 to można wziąć płytę główną MSI 870A-C45.

3. Na płycie. W morele.net instalacja systemu czy też złożenie komputera do kupy wymagają specjalnej dopłaty. Dodajmy, że moim zdaniem mocno przesadzonej dopłaty.

4. W większości wypadków wychodzi tam najtaniej. System rabatów też jest całkiem fajnie zrobiony - jakby tylko częściej go można było wykorzystywać... No i ma przyzwoite opinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"I powiem Ci, że tak głośnego coolera nigdy nie słyszałem. Traktor po prostu. Oszczędź sobie męczarni."

Dobra namówiłeś mnie.W sumie na ciszy też mi zależy.

"Sam posiadam wymieniony tu procesor, sprawdza się świetnie"

Świetnie- czyli jak? głównie mi chodzi o wydajność w grach, I czy nie ogranicza mocniejszych kart, np. hd 6950/6970/gtx 570 ? bo kiedyś nadejdzie czas kiedy trzeba będzie kartę wymienić no i wtedy ten proc mógłby zostać - chyba, że będzie ograniczał karte.

No i ostatnie pytanie: Dobrze się podkręca? W sumie to nie umiem podkręcać :tongue: ale się nauczę.

PS. Ile zajmuje czasu podkręcenie procka? Pół godziny? Pół dnia? Nie chodzi mi o takie maksymalne, że "ciekawe ile ghz dam rade wykręcić" tylko takie bezproblemowe (da się tak?).

Teraz zobaczyłem post yoyo

"Osobna kwestia to to czy przy tym procku warto pakować szybszą kartę - bo i tak by się przydało go podkręcić"

Czyli nawet przy szybszej karcie różnica na tym procku będzie znikoma, o ile wgl. będzie? No cóż to jednak trochę motywuję żeby poczekać ten miesiąc...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam GTX 560 od Asusa i nie wydaje mi się, by karta była ograniczana przez procesor. Wiedźmin 2 śmiga na ultra (bez uberpróbkowania) bez zająknięcia.

Co do kręcenia - każdy procesor jest inny, i każda konfiguracja pozwoli na inne maksymalne, stabilne taktowanie... najbezpieczniej jest podkręcać stopniowo, bez szaleństw, obserwując zmiany temperatury pracy procka i stabilność systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie kupno HD6970/GTX570 do tego procka to już nie najlepszy pomysł. Do kart tego kalibru by się przydał wydajniejszy cep. Po OC z GTX470/GTX560Ti/HD6950 powinien sobie jakoś radzić. Oczywiście to wszystko na chwilę obecną, bo się może okazać że nowe karty będą mniej wymagać od procesora (narzut), albo gry mocniej siedzieć na karcie graficznej niż na procku, i sytuacja się może poprawić. Albo i pogorszyć :P

Phenomy 955 da się kręcić mnożnikiem, więc tu wielkiej filozofii nie ma - w godzinę po przeczytaniu poradnika się powinieneś wyrobić. Nie wliczam tu czasu potrzebnego na przetestowanie stabilności, bo to już chwilę zajmie. Celuj w 3,8-4GHz, grunt żeby napięcie na cepie nie było zbyt wysokie (maks. 1,4-1,45V). No i temperatury trzeba kontrolować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"bo się może okazać że nowe karty będą mniej wymagać od procesora (narzut)"

Co w tym zdaniu oznacza słowo "narzut"?

"Po OC z GTX470/GTX560Ti/HD6950 powinien sobie jakoś radzić"

Dobra ile tego OC trzeba do gtx470?

No i znacie jakiś PROSTY poradnik dot. podkręcania procka? Tzn. taki w którym autor nie rzuca fachowymi określeniami na lewo i prawo. Chodzi mi o coś w stylu "tu kliknij, tu wciśnij to i pojawi się to" No a jak nie znacie to jakiś inny ale żeby był łatwy do zrozumienia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzut, tzn. obciążenie procesora przez sterowniki karty graficznej.

Ciężko podać dokładną wartość OC. Osobiście bym już kręcił do tych 3,8-4GHz, choćby dla świadomości że karta działa tak szybko jak powinna. Poradnik dany wyżej jest w miarę przystępny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po OC do 3,8-4ghz procesor stanie się bardziej prądożerny i czy w jakiś sposób skróci się jego żywotność, utracę gwarancje lub coś w tym stylu?

{UWAGA OFF TOP, wrażliwi i moderacja :tongue: proszeni o nie czytanie}

może ktoś z was wie ile warty jest laptop z takimi bebechami:

amd athlon x2 2,1 ghz

radeon hd 4570m 512mb (posiada też integre)

4gb ram

250gb dysk.Lap ma kamerkę internetową mikrofon i lekko niedziałający napęd DVD (niektóre płyty czyta, a niektóre nie. Może wiecie jak to naprawić?) Konkretnie jest to ASUS K50AB.

{KONIEC OFF TOPU}

EDIT:

Taka ciekawa informacja ze strony

http://www.benchmark.pl/sterowniki/pliki/P...nych-35293.html

cytat:

Nowe funkcjonalności:

funkcja AMD Overdrive została wzbogacona o możliwość przetaktowywania procesora, ale tylko w wersji z odblokowanym mnożnikiem

Czy wg was to w jakiś sposób może ułatwić podkręcanie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra zapytałem już chyba o wszystko co można.

Ostatnie pytanie:

Czy nie lepiej by było poczekać do FX bo już i tak czekam dość długo i ten miesiąc to nie jest wielka różnica.

Wy co byście na moim miejscu zrobili?

PS. Dlaczego po forum krążą opinie, że testy sprzętu w CDA są niezbyt dobre? A nawet całkiem do du... znaczy złe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony można poczekać, z drugiej strony zanim zaczną być łatwo dostępne pewnie minie drugi miesiąc... a i tak raczej Cię nie będzie na nie stać, przynajmniej nie z obecnym budżetem. Jak dobrze myślę ceny procków mają startować od $190 (info nieoficjalne).

Co do testów to się nie wypowiadam, bo CDA tak często nie czytam, i na bieżąco nie jestem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra kupie teraz. Albo za miesiąc. W każdym razie baardzo mi wszyscy pomogli a najbardziej yoyo.

Ej yoyo weź odpowiedz jeszcze na offtop trochę mi na tym zależy.Wiem, że jest od tego odpowiedni dział ale mógłbyś powiedzieć tak w stylu: "gdybym miał go kupić to za 50gr" :wink: Bo jak kupie komputer to będę chciał sprzedać laptopa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Dlaczego po forum krążą opinie, że testy sprzętu w CDA są niezbyt dobre? A nawet całkiem do du... znaczy złe?

Nie wiem czemu, nie chce mi się w to wnikać. Mogę tylko skomentować to, co ostatnio przeczytałem, a mianowicie Megakonfigurator z nr-u Specjalnego:

1. Najtańszy zestaw - procek dwujajowy w sytuacji gdy coraz więcej gier korzysta z większej ilości rdzeni, a różnica w cenie między x2 a x3 nie jest olbrzymia, wydaje się być lekko nietrafioną propozycją

2. Zestaw nr 2 - dwujajowy (patrz uwagi do 1 zestawu) procek (w dodatku starej generacji) + GTX 460. Komentarza to chyba nie wymaga.

3. Najdroższy zestaw - dawanie procesora z odblokowanym mnożnikiem do płyty z zablokowanymi możliwościami OC to, delikatnie mówiąc, niezbyt fortunne posunięcie.

Podejrzewam, że stąd się biorą negatywne opinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A fakt, ktoś już na forum pisał o płytach H67 do droższych zestawów... no to zdecydowanie nie było mądre. Ciekawe ile ludzi w to wpadło.

Co do Overdrive to może ułatwić OC, choć nie wiem jak ze stabilnością takiego rozwiązania. Jak swojego Xeona chciałem podkręcać spod systemu operacyjnego to był o wiele mniej stabilny niż podkręcając tradycyjnie w BIOSie. No ale to zupełnie inny procek, na Phenomie może być lepiej.

Co do lapka to się zwyczajnie nie orientuję, stąd mój brak odpowiedzi. Ale za 50gr to bym kupił :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. temat można zamknąć jak poczekam miesiąc to wtedy najwyżej poproszę o otwarcie. Jak nie poproszę o otwarcie to będzie znaczyło, że kupiłem teraz.

A co do laptopa to może moderator zamykający temat powie jakieś ostatnie słowo.A jak nie to... i tak macie (mamy?) tu dobrych moderatorów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie laptopa-załóż nowy temat w dziale Sprzęt, jeśli chcesz go naprawić lub w dziale Wycena, żeby sprawdzić ile kosztuje. ;)

Problem rozwiązany, więc temat zamykam.

W razie potrzeby otwarcia tematu, proszę o kontakt przez PW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...