Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Milosz902

Rozwiązany: Zasilacz lub płyta główna

Recommended Posts

Witam. Otóż od pewnego czasu zauważyłem, że w programie CPUID HW pokazuje mi , że na linii 12V mam 8,42V. Nie wiem czy jest to wina mobo czy zasilacza. Bardziej przyczyniałbym się do mobo , bo tak wskazuje CPUID HW. Od mniej więcej tego samego czasu HDD zaczął mi szwankować tzn. często się zawiesza i "kręci" nawet przy odczycie małych plików , powstają spore opóźnienia. Być może, że dysk po prostu już się zużywa , bo mam go od 2007 roku (grudzień). Czym można jeszcze sprawdzić wartość napięcia. Dodam , że miernika nie mam. Czy taka praca dysku może być spowodowana obniżonym napięciem?

Specyfikacja

Intel Core 2 Duo E4500 2,2Ghz @2,7Ghz

3Gb RAM

Corsair 550W ( jeżeli model potrzebny to piszcie )

Samsung HD250

Asus P5E-VM SE

Proszę o pomoc. Dzięki. A właśnie jak widać procesor kręcony, ale niewiele. Jechałem tylko po taktowaniu. Żadnych zmian napięcia. Taktowanie RAMu zatrzymałem na 533Mhz lub 665Mhz.

Link to comment
Share on other sites

Dodajmy jeszcze, że w tym przypadku wskazania HW to kompletna bzdura. Przy tych 8,42V komputer by nie miał prawa w ogóle działać. Dlatego póki nie zmierzysz napięć miernikiem nie będziesz wiedział czy coś jest nie tak...

Link to comment
Share on other sites

No dobrze HW wskazuje złe napięcia. Myślałem, że własnie to jest przyczyną wolnej pracy dysku. Okazało się jednak, że dysk jest zdrowy był tylko "wypchany" plikami. Usunąłem parę gier i wszystko wróciło do normy.

Temat można zamknąć. Dzięki.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...