Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Frater

Polecane posty

mnie gra nie wbiła w fotel ale gra sie przyjemnie a zwlaszcza jak sie jest wkurzonym to odpreza doszedlem do zamku i na raie gra jest fajna trzy momenty byly trudne te dwa smoki latajace ok 10 min walki z jedhnym moze przesadzam i jeszcze ten mackowy potworek ale golem i neferkar mi pomogly. troche mnie dziwi to ze dochodza tylko nowe wersje zombi i wergow mogli by dac calkiem nowe teraz mimo ze to poczaek i nie mowie ze nawet ci silni wergowie sa latwi bo wymagaja tylko odpowiedzniej taktyki ale na serio poloecam gre dla tych co lubia klikac i zarzynac setki potworow :}

no rozpisalem sie i nawet to nie ma skladu ani ładu ale co tam milego grania

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zagrałem w demko i myslałem ze poprawią animacje postaci te ich ruchy to po prostu tragedia jest.a cha czy tam nie ma lektorów i same napisy? nikt tam sie u mnie nie odzywa.a zreszta jak za 15pln gra moze byc dobra?i te nazwiska na dodatek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra mało waży to raczej plus niż minus a gra wcale nie jest krótka przez to

Wojownikiem łatwiej nisz magiem to normalna kolej rzeczy według mnie. droga magów zawsze jest trudna ale jak magowie dochodzą do mistrzostwa to koszą dużo lepiej nisz wojownicy. przedmioty z ulepszoną regeneracjom many powinny bardzo pomóc na dalszych lvlach magów

MARIO rlz

- brak dialogów

dialogów? koncu nasze postacie rozmawiają z npcami? pewnie chodziło o lektorów =p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezłe zróżnicowanie wrogów i broni

Pod tym względem Frater wiele traci do liderów gatunku. Zwłaszcza, gdy weźmiemy pod uwagę różnorodność przedmiotów. Na tej płaszczyźnie zdecydowanie lepiej wypada, wydany niedawno Titan Quest.

Ehh, a tak sobie chciałem pograć w dobrego h&s'a

Dwa słowa: Dungeon Siege. Polecam. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniany powyżej Titan Quest również jest ciekawą propozycją (poza tym, że potem [na poziomie trudności legendary] jest troszkę frustrujący, a to głównie przez to, że im większy poziom postaci tym więcej XP się traci przy śmierci - nie ma nic gorszego niż strata SPOREJ liczby wyklikanego XP biorąc pod uwagę to, że niektórzy bossowie mają naszego hero na hita :P.

Hehe teraz po zagraniu we FRATERA docenia się jak dobrymi grami są Diablo, Dunegon Siege, Titan Quest :) Trzeba docenić kunszt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie gierka się spodobała... z początku, bo im dalej tym gorzej, ale i tak nawet daje rade ;). Wkurza mnie tylko jedno i myślę, że jest to spory minus tej gry, mianowicie wszelakie koszty, poczynając od cen za miksurki, kończąc na sprzedaży i naprawie przedmiotów. Najbardziej jednak daje się we znaki naprawa przedmiotów. Jestem gdzieś po 8 godzinach grania i ledwo wyrabiam, zamiast przyjemnie ciąć kolejnych wrogów to zastanawiam się czy starczy mi kasy na naprawę przedmiotów :/. Dajmy na to taki toporek unikalny mam, koszt całej naprawy to około 8000 o_O , wszystko spoko, ale jak potwory wyrzucają po marne 15-25 :/ to można sobie w łeb strzelić, dodatkowo naprawa zbroi, czapki i tarczy kosztuje razem gdzieś z 5000-7000 i kasy nic nie zostaje, cały czas chodzę z 0 na koncie bo niemiłosiernie szybko rozwalają się te przedmioty i nawet nie mogę uzbierać tyle żeby naprawić je do połowy, dlatego wyłączyłem tę grę i szukam może jakiegoś patcha który by zmienił te babole bo grać się już nie da, a ze sprzedażą to też nieźle, 6-7 krotna różnica w kupnie – sprzedaż, no nie ma co marże to se narzucają ho ho, ja tu im du*e ratuje a ci jeszcze zdzierają ostatnie grosze sami rzucając ochłap, dobra kończę już :D. Ktoś tez ma takie problemy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóz... Frater zły nie jest, ale nie jest też dobry.

Nie rozpisując się:

+ klimat! aż się nie spodziewałem

+ niektóre elementy udźwiękowienia - mianowicie kruki

+ czasami oprawa graficzna, tj. kruki, deszcz, wbijanie się w gąszcz

+ nieskomplikowana rozrywka

+ strzelby ;)

+ ogólne umiejscowienie w czasie...

+ miasto

- wygląd menusów. No to jest kurdę kpina... Prawidłowo i ładnie wyświetlają się tylko w 800x600. W wyższych rozdzielczościach były tak pikselowate, że szkoda gadać.

- niezoptymalizowany silnik gry. Niezależnie od rozdzielczości były momenty, gdy skakało jak szalone - a komputer nie jest taki zły.

- Modele postaci

- Idiotyczny wręcz przelicznik. 250gp za identyfikację? :lol: Przecież to kpina...

- Koszmarne ceny w sklepach i koszmarnie tanie sprzedawanie.

- Kiepski drop

- Kompozytor to leń - niektóre dźwięki i motywy muzyczne żywcem zerżnięte z Space Hacka.

- dość niski dmg, który wcale nie idzie w górę ;)

Ogólnie rzecz biorąc gra z średniej półeczki... Nie zagrozi tytanom h&s, ale jest miłą rozrywką na jesienne wieczory. O ile nie dopadnie was frustracja cenowa.

Ode mnie najwyżej 6/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra ciekawa.

Wielki podwójny plus za polskie klimaty - ile można przechodzić gierek, w których nazwy własne i imiona bohaterów są kolejnymi do znudzenia wariacjami z Tolkiena.

Plus za fajną (jednak!) muzykę.

Minus za ZWISY!!! ZWISY!!!!! ZWISY!!!!!!!!!!!!!!

Minus za brak kwestii mówionych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ polskie akcenty

- monotonia

- brak lektorów

- hadnel

Do tego... gdy szedłem zabić tego potworka "okulu..." czy jakoś tak, to miałem całkiem konkretny team złożony z 4 strzelów i 2 wojów walczących wręcz. Po drodze weszłem do "komnaty tajemnicy" i przedemną pojawił się firewall i oczywiście cała moja ekipa wbiła się w niego nie patrząc na płomienie. Wkurzyłem się i wczytałem grę omijając to miejsce, i gdy ruszyłem do komnaty bossa okazało się, że reszta mojej świty nie może wejść :/ Ogólnie... twórcy mogli stworzyć "coś" co pozwalało by uzbroić i przekazać instrukcje naszym pomocnikom.

Twórcy troche za bardzo zapatrzyli się na diablo, i zamiast wprowadzić jakieś nowe rozwiązania, powielili coś co jest już dobrze znane. Ale... jak na polskie realia to gra całkiem przyzwoita.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram we Fratra łowczynią i jestem w I akcie dość daleko. To i ja powiem, co w tej grze mi się podoba, a co nie.

+ spora grywalność

+ ładna grafika

+ niezgorszy dźwięk (...ale Diablo nic nie przebije 8) )

+ ciekawe realia

+ niskie wymagania sprzętowe (na moim sprzęcie rodem z roku 2003-2004 idzie jak złoto)

+ parę ciekawych pomysłów

+ zrobili ją Polacy :)

- "polskie ceny" (za wszystko trzeba płacić, a co gorsza ceny są strasznie zaporowe)

- trochę niestabilna, u mnie czasami podczas wczytywania jakiejś lokacji gra wywalała się do Windows

- AI towarzyszy (radośnie rzucają się na wroga, nawet jeżeli są bardzo ranni - choć w Diablo II też tak było)

- lekko monotonna (sieczemy potwory występujące w niewielu rodzajach, w I akcie naliczyłem ich cztery [ :!: ] :evil: )

- kłopoty z kamerą, ale to rzadko

- literówki w tekście

Ogólnie rzecz biorąc, wystawiłbym grze 8/10, w porywach dałbym jeszcze plusa. Frater to fajna gra jest, ale parę rzeczy należałoby poprawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się Frater za bardzo nie spodobał. Grafika do najpiękniejszych nie należy, a samo wykonanie też super nie jest. Są napisy po polsku, ale zero jakiejkolwiek mimiki twarzy u bohaterów. Grywalnością też mnie nie zachwyca. Po 20 minutach skończyłem grać - dłużej nie wytrzymałem. Gra jest nudna i po prostu nie chce się brnąć dalej, tak jak to jest w innych (niektórych) grach tego typu. Oczywiście to moja czysto subiektywna opinia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Ogólnie rzecz biorąc, wystawiłbym grze 8/10, w porywach dałbym jeszcze plusa. Frater to fajna gra jest, ale parę rzeczy należałoby poprawić.

8/10 ? :P i to grze, w której sam wypisałeś 7 plusów i aż 6 minusów :)

Jak dla mnie to nie można patrzeć na tą grę przez pryzmat tego, że stworzyli ją polacy i tylko dlatego patrzeć na nią z przymkniętymi oczyma. Nie nie nie :) Ja się starałem oceniać pod względem tego co rzeczywiście dostało się na mój monitor. Na początku było naprawdę fajnie (we wcześniejszych postach obstawiałem 7/10) - no ale wystarczyło troszkę dłużej pograć i czar prysł.

Co z tego, że Frater ma jakiś tam potencjał, skoro nie jest on wykorzystany i tym samym uplasować można Fratera pośród innych polskich produkcji, które byłyby fajne gdyby...

No właśnie, ale nie są :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- wygląd menusów. No to jest kurdę kpina... Prawidłowo i ładnie wyświetlają się tylko w 800x600. W wyższych rozdzielczościach były tak pikselowate, że szkoda gadać.

Umnie działają prawidłowo a gram w 1024x768<_<

- niezoptymalizowany silnik gry. Niezależnie od rozdzielczości były momenty, gdy skakało jak szalone - a komputer nie jest taki zły.

Też nic takiego nie zauważyłem ^_^

- Idiotyczny wręcz przelicznik. 250gp za identyfikację? :lol: Przecież to kpina...

- Koszmarne ceny w sklepach i koszmarnie tanie sprzedawanie.

- Kiepski drop

Dtatego warto tyko iść w skilla co daje doddatkowom kase, zamienia 15-20g w 50-80g

prawie zawsze laski maga się nieopłaca idetyfikować

Knight Martius

- AI towarzyszy (radośnie rzucają się na wroga, nawet jeżeli są bardzo ranni - choć w Diablo II też tak było)

A diablo to już stary dziadek :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kornel T.
Ogólnie rzecz biorąc, wystawiłbym grze 8/10, w porywach dałbym jeszcze plusa. Frater to fajna gra jest, ale parę rzeczy należałoby poprawić.

o_O

Wiem, że to Twoje zdanie, ale litości....

BTW: Te menusy są normalnie jednym wielkim zbitkiem pikseli... Kurcze, a już myślałem, że to u mnie coś z kompem nie tak :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8/10 ? :P i to grze, w której sam wypisałeś 7 plusów i aż 6 minusów :)

No fakt, trochę minusów się uzbierało. Jednakże gra ma mimo tych wad mocno wciąga - i to się liczy! Grywalność naprawdę spora jest, ot co!

Grywalność tej gry oceniam na 9/10.

- AI towarzyszy (radośnie rzucają się na wroga, nawet jeżeli są bardzo ranni - choć w Diablo II też tak było)

A diablo to już stary dziadek :wink:

No i co, że jest stary? AI zasługiwało na to, żeby je poprawić (Lord of Destruction zwiększył trochę IQ najemnika, ale to trochę za mało). Towarzysze z Diablo II i Frater powinni być inteligentniejsi (potwory już niekoniecznie - to inna sprawa :wink: ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie menusy wyglondają TAK

Dziwne że cienie ciągle ustawiają sie ciogle na minimalne

a gra wyglonda TAK

Knight Martius

No i co, że jest stary? AI zasługiwało na to, żeby je poprawić (Lord of Destruction zwiększył trochę IQ najemnika, ale to trochę za mało). Towarzysze z Diablo II i Frater powinni być inteligentniejsi (potwory już niekoniecznie - to inna sprawa ).

Chodziło o to że odnowszej gry powinniśmy oczekiwa lepszą SI niż takiej z przed 4-8 lat. Standardy wciąnż idą w góre

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o to że odnowszej gry powinniśmy oczekiwa lepszą SI niż takiej z przed 4-8 lat. Standardy wciąnż idą w góre

Wiem, że standardy wciąż idą w górę, ale od takiej gry jak Diablo II powinniśmy oczekiwać lepszej AI. W końcu np. Heroes III wyszedł wcześniej niż Diablo II, a AI komputera jest tam większe.

Zaś Frater właśnie powinien zawierać wysoką AI towarzyszy, szczególnie dlatego, że gra zajmuje ok. 400 MB. Wiem, że to też zauważyłeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o to że odnowszej gry powinniśmy oczekiwa lepszą SI niż takiej z przed 4-8 lat. Standardy wciąnż idą w góre

Wiem, że standardy wciąż idą w górę, ale od takiej gry jak Diablo II powinniśmy oczekiwać lepszej AI. W końcu np. Heroes III wyszedł wcześniej niż Diablo II, a AI komputera jest tam większe.

Zaś Frater właśnie powinien zawierać wysoką AI towarzyszy, szczególnie dlatego, że gra zajmuje ok. 400 MB. Wiem, że to też zauważyłeś.

Po kiego to czepianie się objętości gry? Słyszał tu kto o kkrieger? Gra ma mniej niż 100kb(kilobajtów) i wygląda nawet lepiej niż taki Doom 3 - więc to, ile dana gra zajmuje miejsca zostawmy w spokoju.

Ad meritum:

Właśnie jestem przy początku czwartego aktu i równierz chciałbym wystawic ocenę i plusy oraz minusy(a co :P ):

PLUSY:

+ zróżnicowane graficznie tereny(różne rejony świata sobie pozwiedzamy przez całą grę)

+ całkiem przyjemna muzyka

+ gra ma to "coś" co pozwala przy nie przysiedziec nieco dłużej i się wciągnąc

+ uzbrojenie(nie ma to jak puścic we wroga serię z CeKaeMa :wink: )

MINUSY:

- nazwy broni(niewinny karabin wojskowy, strzelba arcybiskupa - eee...)

- malo typów wrogich istot(tylko kilka ras wrogów, z czego każda ma około pięciu "kast", że tak to nazwę)

- niemalże identyczny sposób przechodzenia plansz(nie, nie chodzi o to, że tylko siekamy, ale o to, że mamy "teren zewnętrzny>podziemia>ruiny/miasto>teren przy studni dusz")

- problemy natury ekonomicznej/kwesta wymagań(ceny napraw, a szybkie psucie się przedmiotów, spore wymagania i ceny niektórych broni i pancerzy i bezużyteczny na początku tygiel przemian - częśc z tych wad znika po przejściu połowy gry mniej więcej)

- niestabilnośc!(wywalanie się do windy podczas gry/podczas ładowania się menu lub planszy)

Bynajmniej na niestabilnośc dobry by był jakiś patch, a reszta rzeczy to już inna, mniej ważna sprawa.

Ogólna ocena: 7/10(bo lubię hack'n'slashe, reszta może sobie odjąc pół punktu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu odzyskałem swój PieCyk, więc i Fratera postanowiłem sprawdzić. Długo nie grałem, dlatego opisze tylko pierwsze wrażenia.

A więc wpierw obrzydza strasznie marne menu i mało postaci… Gdy już gra ruszy wchodzi jedna myśl „Jakie to brzydkie!”, ale zważając że to i Polskie i budżetowe to wcale nie jest tak źle. Odtrąca jeszcze brak „wymawianych” dialogów. Ogólnie gra przypomina średnią zrzynkę z Dungeon Siege, tyle że temu nie dorównuje. Ale jak na razie wstrzymam się z ostateczną opinią – jeszcze trochę przed nią posiedzę przy gierce. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra została zrecenzowana przez gry-online.pl Niestety dostała tam zaledwie 52/100... Dla mnie Frater jest grą dosyć przeciętną, wielka szkoda ze chlopaki z Rebelmind nie stworzyli czegos w stylu ich produkcji sprzed lat: Grom (tez bylo w CDA jako pełniak, dla mnie 7+/10) Moja ocena Fratra - 6/10, a menusy są naprawde fatalne :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze w tej grze jest to ,że są tylko 2 "sejwy" do wczytania dlatego przestałem grać bo zostałem bez Golema i Ner coś tam i bez buteleczek z życiem a menusy może i są brzydkie ale mi to nie przeszkadzało jak grałem może kiedyś do niej (FRATERA) powróce jak będe miał dobry humor :P . Echhhhh a już myślałem ,że zalicze drugiego pełniaka z CDA :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh 52/100 to trafna ocena. No miało być fajnie, ale za dużo elementów jest niedorobionych. Nie ma się co sprzeczać, że mimo wszystko COŚ w tej grze było, ale niestety starannie ukryte przez twórców ;]

(...)może kiedyś do niej (FRATERA) powróce jak będe miał dobry humor :P

khm :P a po co sobie ten humor psuć ?:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...