Skocz do zawartości

Zakup pierwszej konsoli


Polecane posty

Witam. Niestety mój 6 letni komputer stacjonarny nie pozwala mi zagrać w większą część gier z roku 2007+. W związku z tym postanowiłem się porozglądać na nowym sprzętem do gier. Po długich rozmyśleniach zdecydowałem się na xboxa, jednak ostatnio zastanawiam sie czy to jest aby i dobry pomysł skoro został zapowiedziany xbox 720. Może lepiej by było pozbierać na nowy komputer stacjonarny? Tylko jest to z kolei spory wydatek (ok 3000), jednak może by się on spłacił biorąc pod uwagę cene gier na xboxa, oraz płatna możliwość grania przez internet. Więc proszę was - graczów o pomoc w wyborze sprzętu do gry - komputer stacjonarny, xbox czy tez może inna konsola? Ale ponieważ mój monitor także ma już swoje lata, oraz jest dość mały, chciałbym zakupić nowy monitor. Jednak tutaj mam kolejne pytanie: Monitor czy telewizor? Mam na ten monitor/telewizor do wydania około 1000 zł. Chciałbym w późniejszym czasie (jeżeli teraz kupie konsole) podłączyć do tego ekranu także laptopa (za jakieś 2 lata go zakupie). To już wszystkie moje pytania na razie. Za odpowiedzi z góry dziekuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o pytanie, czy warto obecnie kupowac konsole, to moim zdaniem warto.

Jesli chodzi o pytanie, czy lepiej kupic xboxa360 czy inna konsole, to moim zdaniem PS3 jest lepszym wyborem ze wzgledu na wieksza ilosc ciekawych exclusivow na platforme Sony - Uncharted, God of War, Heavy Rain, Killzone, Resistance, Gran Turismo, Yakuza, inFamous, No More Heroes, Motorstorm i inne. Kupujac xklocka tak naprawde jedynymi wartymi uwagi exclusivami sa Alan Wake, Gears of War i Forza (czyli odpowiednik Gran Turismo).

Jesli zas chodzi o pytanie odnosnie upgrade'u sprzetu, to najlepiej by bylo jakbys zalozyl temat z takim pytaniem w dziale Skladamy komputer/kupujemy czesci. Jestem pewien ze kilku forumowiczow dosc szybko zaproponuje Ci optymalna konfiguracje zestawu mieszczacego sie w Twoim budzecie.

Ja na Twoim miejscu inwestowalbym w kompa, ale trzeba tez wziac pod uwage fakt, ze jesli kupisz cos ze sredniej-nizszej polki, to za np. 2 lata znowu znajdziesz sie w tym samym miejscu co obecnie, wiec konsola moze byc poki co lepszym rozwiazaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym postanowiłem się porozglądać na nowym sprzętem do gier. Po długich rozmyśleniach zdecydowałem się na xboxa, jednak ostatnio zastanawiam sie czy to jest aby i dobry pomysł skoro został zapowiedziany xbox 720.

Kto ci wcisnął kit, że zapowiedzieli x720? Bież xbox'a, bo lepszej maszynki do grania nie znajdziesz. Wydasz 600-1200zł (zależnie do wersji konsoli) i na kolejne 4 lata mas spokój z wymianą sprzętu, Microsoft zapowiedział wspieranie xbox'a przez 10 lat, a dopiero 6 rok leci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sam przymierzam się do zakupu konsoli, głównie dlatego, że komfort grania jest znacznie większy niż na PC. Niewymuszona pozycja, większy TV..

Xbox czy PS3 ?

Tutaj myślę nikt nie da Ci satysfakcjonującej odpowiedzi z racji tego, że każdy lubi co innego.

Musisz popatrzyć na ofertę exlusive na obie platformy, porównać i wybrać jakie tytuły bardziej Cię pociągaja :)

Bardzo chciałbym pograć w Alan Wake, lubię takie klimaty oraz zasmakować drugiej cześci Gears of War ( jedynka była zacna ) . Z drugiej jednak strony God of War 3 też jest świetną grą, oraz Uncharted ( reszta mi średnio podchodzi ) .

Jednak wybrałem Xboxa.

Monitor czy TV ?

Stanowczo jestem za TV do konsol. Za 1000 zł kupisz 32'' na którym komfortowo pograsz nawet z dalszej odległości.

Polecam dozbierać do taniego zestawu kina domowego ( ok 350zł ) jesli zamierzasz grać jedynie z pomocą nagłośnienia wydobywającego się z TV.

Efekty przestrzenne + mocne uderzenie czasami sprawia więcej frajdy niż duży TV, czy dobry monitor. 60% sukcesu to obraz, reszta to audio.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wywiadow z tworcami Wiedzmina wynika co nastepuje:

1. Silnik gry byl tworzony takze z mysla o jego latwym przeniesieniu na PS3

2. Chca wydac Wiedzmina 2 na PS3 - potfierdzone w wywiadach

3. Skupiaja sie na jednej platformie - najpierw PC, teraz Xbox, ze wskazowek wynika ze pozniej ma byc PS3

4. Obecnie oficjalnie robia wersje Xbox, ale sposob udzielania wywiadow i przekazywania informacji wskazuje, ze maja podpisana z M$ umowe na czasowy exclusive na xklocka.

Jak sie wezmie pod uwage powysze, to widac, ze po cichu pewnie robia wersje na PS3, ktorej nie moga oficjalnie ujawnic. M$ znany jest z wykupywania czasowych exclusivow na wlasna konsole. Niektore produkcje (np. Rockstara) tez mialy nie trafic na PC, az tu nagle "tadaam!" jest wersja na PC. Powod? Czasowa wylacznosc dla Microsoftu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdro dla kupujących TV za 1000zł. Jak dla mnie - wyrzucanie pieniędzy w błoto, bo ani to full HD nie ma, ani pochodzi długo, bo do takich TV wkłada się najtańsze komponenty. Dlaczego nie porozglądać się za 24-26' monitorem z tunerem TV? Laptopa podłączysz, konsolę również.

A co do Wieśka - skoro robią go na X'a, to będzie też i na PS3. Kwestia czasu, niestety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pare pytać: czy dużo gier na konsole jest po polsku? Oraz do czego służą karty do PlayStation Network?

Większość gier jest po polsku, karty służą jako zdrapki, tez. kupujesz np. zdrapkę za 100zł, wklepujesz i masz kasę na koncie, to dla osób nie posiadających kart kredytowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spytaj kolegow jakie maja konsole, jak maja ;) bo jak sam bedziesz gral to ci sie szybko znudzi ;) niby multi jest ale inaczej sie gra samemu w multi i inaczej z kumplami ;)

ps3 - darmowy dostep do internetu :)

xbox- platny dostep do internetu :P

a do padow sie przyzwyczaisz, mi tam juz obojetne czy mam pada od ps3 czy od xboxa, chociarz wole tego drugiego :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się jeszcze raz produkować, więc podrzucę linka do odpowiedniego tematu. Na tej stronie 43 napisałem małe porównanie obu konsol, co może pomóc Ci w ostatecznym wyborze.

Edit.

@zecik

Znacznie lepszy "feeling" odczuwam grając na padzie od X360. Jest większy, a analogi chodzą ciężej, dzięki czemu ruchy są bardziej precyzyjne. Ale racja - o ile niedługo po zakupie psioczyłem na Dualshock'a 3, tak teraz po dłuższym obcowaniu już nie ma zgrzytania zębami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pada do Xboxa mialem podpietego do PC i uzywalem go przez ok 1,5 roku. Byl ok. Zanim kupilem PS3 duzo sie nasluchalem o tym, ze pad do tej konsoli jest mniej wygodny niz ten do xklocka. Troche sie tego obawialem, tym bardziej ze mam dlonie wielkie jak kiscie bananow ;), ale z czystym sumieniem moge napisac, ze gra mi sie na nim dobrze i wygodnie, wiec problemu zadnego nie ma. Jednak tak jak napisal zecik, glowna roznica jest podejscie do kwestii internetu przez Microsoft i Sony. Jesli chcesz grac online, to lepszym wyborem moim zdaniem jest PS3, bo nie musisz za te mozliwosc dodatkowo placic, tak jak to robia posiadacze xboxa360.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dużo gier na konsole jest po polsku

Porównując ex'y to Sony wykazuje większą inicjatywę w spolszczaniu swoich gier. Poza małymi wyjątkami z początków polonizacji ( inFamous chociażby ) zawsze jest do wyboru język ( w tym polski ), bardzo często jest oddzielny wybór języka mówionego oraz napisów ( można np. grać z polskimi głosami i angielskimi napisami etc. ). Nawet niektóre tytuły z PSN mają polski język.

Co do 3rd party to raczej kwestia wydawcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dla osób nie posiadających kart kredytowych.

...albo dla osób, które nie ufają już Sony i nie chcą już wprowadzać swoich danych z karty w PSStore. (np. ja). :-D

Jeśli już zdecydujesz się na x360 to odkładaj kasę regularnie i z czasem kup PS3. Trochę szkoda, żeby cię ominęło kilkanaście dużych exów z tej konsoli. ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci radze kupiź PS3, jest mnostwo powodow dlaczego ta konsola a nie Xbox 360. Po pierwsze exclusivy killzone, gran turismo, ucharted, god of war, little big planet, heavy rain. Po drugie jeżeli chodzi o wygode to mozna sie klucic ze Xbox ma lepszego (wygodniejszego) pada, ale kierownice sa (duzo)lepsze na PS3. Po trzecie sprawa move i kinecta, kinect jest drozszy, a nawet jezeli jest lepszy technologicznie to tak naprawde move ma lepsze odwzorowanie ruch i lepiej sie gra w tenisa/ping-ponga. Jest on tez wykorzystywany w niektorych grach jako karabin/pistolet, przy tym mozna sie nawet fajnie bawic. Po czwarte BEZPŁATNE granie online. Po piąte nawet jezeli wyjdzie PS4 za jakis czas nadal bedziesz mogl kupowac niezle gry na PS3 (jak to ma miejsce z PS2 teraz) i to tanio.

Jezeli chodzi o monitor/TV kup TV jakies 32" bardzo milo sie gra. I jezeli uwazasz ze gry sa za drogie i ci wychodzi ze wydasz wiecej w przeliczeniu na pare lat niz na PC, to po pieerwsze jest mnostwo przecen np. 2 gry w cenie 1(i nie jakis chlam dla ubogich tylko HITY z popszedniego i tego roku), po drugie jest allegro a tam mozne kupic za atrakcyjna cene gry z ubieglego miesiaca (kiedys kupilem za 75 zl L.A. Noire po tygodniu od premiery).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja napiszę tak.

Nieważne z pkt normalnego "człekogracza" co się ma (PC, XBOX, PS). Ważne, aby służyło nam. Satysfakcja-przede wszystkim. A, co preferujesz to kupisz. Żadny wybór nigdy nie jest zły-może być gorszy :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie, jest jeszcze czytnik płyt Blu-ray, który to oferuje PS3. Warto się nad tym zastanowić, bo ja osobiście nie przywiązywałem do tego najmniejszej wagi przy kupowaniu Playstation. Filmy w HD są naprawdę ładne, do tego już na allegro nie takie drogie, a sam odtwarzacz dostajemy praktycznie for free w cenie samej konsoli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdro dla kupujących TV za 1000zł. Jak dla mnie - wyrzucanie pieniędzy w błoto, bo ani to full HD nie ma, ani pochodzi długo, bo do takich TV wkłada się najtańsze komponenty. Dlaczego nie porozglądać się za 24-26' monitorem z tunerem TV? Laptopa podłączysz, konsolę również.

Możesz mi powiedzieć po co pakować ''Full HD'' do 32'' TV ? Raz, że nie przynosi to prawie żadnych korzyści ( chyba, że oglądasz TV dotykając ekranu nosem.. ) Druga sprawa, że X360 praktycznie nie ma gier w rozdzielczości HD, a jak są to tylko skalowane. ( chyba że coś w ostatnim czasie się zmieniło )

Co do awaryjności. Mam w domu 3 TV LCD wszystkie LG, jeden kupiony w 2002r, taki z najtańszej półki i chodzi do dziś.

Odradzam kupowania tylko tanich modeli mało znanych firm, Panasonica, Thomsona i Samsunga ! Z tym ostatnim są wieczne problemy z serwisem pogwarancyjnym, bardzo drogie części zamienne.

Oczywiście nie każdy model Panasonica czy Thomsona jest zły. Po prostu na to nie ma reguły, raz wyjdzie lepszy model raz gorszy. Nie można mówić, że wszystkie tanie modele TV są złe awaryjne i ogólnie do d.. bo to nie jest prawdą. Jeśli masz jakieś konkretne dowody przedstaw je, wtedy pogadamy.

Od siebie polecę firmę LG. Jest teraz najlepszym wyborem w kategorii cena/jakość, a częste wyprzedaże TV tej firmy pozwolą kupić go spokojnie w okolicach 1000 zł.

Nie baw się w monitory z tunerami, bo tylko przepłacisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi powiedzieć po co pakować ''Full HD'' do 32'' TV ?

Może i racja, choć do głowy przychodzi mi oglądanie filmów na blu-ray. Zawsze to natywna rozdzielczość, więc film automatycznie będzie wyglądał lepiej. A ja osobiście lubię np poprzyglądać się zmarszczkom na twarzy Brusa Willisa w trakcie oglądania ;)

Co do awaryjności. Mam w domu 3 TV LCD wszystkie LG, jeden kupiony w 2002r, taki z najtańszej półki i chodzi do dziś.

Ile razy go naprawiałeś ;)?

Oczywiście nie każdy model Panasonica czy Thomsona jest zły. Po prostu na to nie ma reguły, raz wyjdzie lepszy model raz gorszy. Nie można mówić, że wszystkie tanie modele TV są złe awaryjne i ogólnie do d.. bo to nie jest prawdą. Jeśli masz jakieś konkretne dowody przedstaw je, wtedy pogadamy.

Prawda, jeden mój znajomy kupił jedną z pierwszych plazm Sony i do dziś chodzi mu znakomicie. Awaryjność jest "osobistą" kwestią każdego egzemplarza, użytkownika sprzętu (bo TV może chodzić godzinę - dwie dziennie i służyć dłuugie lata) i innych aspektów. A żadnych konkretnych dowodów nie mam. Za moją teorią przemawia czysta logika. Oczywistym jest, że telewizor za 1000zł będzie gorszy niż taki za 1500-1700zł (pomijając wszelakie promocje, obniżki, dzień bez vatu w Saturnie itp., to oczywiste). Matryca gorszej jakości, głośniki z tańszych komponentów i o mniejszej mocy, mniej złączy czy innych dodatków typu czytanie filmów i zdjęć z pendrive, albo po prostu niższej półki plastik na obudowę (co zaczyna mieć bardzo duże znaczenie po paru latach użytkowania).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...