Skocz do zawartości

Dota 2


Bethezer

Polecane posty

Już to widzę jak ludzie istotnie odmieniają losy postaci grając jako Nerif, tylko nie w taki sposób w jaki chcieli.

Wbrew Twoim przewidywaniom ludzie bardzo szybko połapali się w obsłudze Nerifa i są bardziej irytujący niż Dazzle ze swoim Wu. Z dobrym wyczuciem czasu można zainicjować za pomocą jego ulti i np. Earthshakera, by pod koniec uratować któregoś z bardziej niebezpiecznych pod względem obrażeń kolegów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Gracze jeszcze nie zdążyli się dobrze otrząsnąć po ostatnim wielkim patchu, a tu nagle pojawia się kolejny, tym razem mniej drastyczny: [klik]

Z ważniejszych zmian: Limit maksymalnej szybkości ataku podniesiono z 400 do 500. Ulti Naixa wreszcie doczekało się ciekawego wzmocnienia. Podoba mi się też zmiana run startowych na 2 runy nagrody, wreszcie koniec ze szczęśliwymi zabójstwami na początku gry - tylko pure skill smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym że to jest do końca prawda. Kilka razy zdarzyło mi się zabić jakiegoś castera z runą przyspieszenia grając jako TA. I kilka razy mnie zabili mając runę. Z tej zmiany to ja się cieszę że poprawili Blink Daggera. W końcu sztylet się nie deaktywuje jak otrzymujemy obrażenia mimo umiejętności która to blokuje, jak Refraction i tak dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęście ma zazwyczaj mało do roboty w tym przypadku, jak ktoś uważa, blokuje creepy itd. to jest praktycznie nie do zabicia nawet z jakąś super runą.

Racja, pod warunkiem ze nie trafisz na "trudnych" graczy, którzy nawet nie raczą zobaczyć jaka jest runa. Potem stój przy wieży, czekaj i trać farmę, bo Grubas zniknął razem z runą chytry_prosty.gif Wszystko przez to, że offlanerzy mają brzydki zwyczaj marnowania "zwykłych" wardów na blokowanie w lesie miejsca do odciągania creepów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Gralem jakis czas temu w DotA 2, baardzo dawno temu gralem w DotA. Czy nadal jest prawda, ze statystyki wskazuja na bardzo niski poziom "gimbusa" na metr kwadratowy? No wiec tak, postaram sie opisac swoje wrazenia z poczatkow DotA 2, kiedy to jeszcze gralem regularnie.

Do drugiej Dot-y przyciagnely mnie glownie trzy rzeczy: duchowy spadkobierca po arcydziele IceFroga, darmowosc, no i co - rzecz jasna - oczywiste, kolejna gra do platformy Steam. Transfery z miejskiego WI-FI byly wtedy tak wysokie, ze wlasciwie sam nie placilem za Internet. Nadajnik za oknem, skory do pomocy sasiad, genialny system. Pobralem, wyszedlem na miasto. Po dwoch godzinach wrocilem, a Steam skonczyl pobieranie. Bardzo ekscytowalo mnie, jak dlugo bede musial uczyc sie gry konkretnymi postsciami, w glowie obmyslalem nawet buildy postaci, ktorych nawet nie znalem... ale brnalem dalej, dalej i dalej. Gralismy ze znajomymi, bylo bardzo fajnie, mila dla oka i ucha oprawa audio-wizulna, pomocne community. Jaralem sie druga DotA jak Diablo II. Czulem, ze nawet wnokow bede uczyl, jakim wielkim dobrem byla DotA 2, jak bardzo pomocni okazywali sie gracze, nawet przeciwnicy potrafili podac jakas aluzje, mala porade. Niejednokrotnie gracze, ktorzy psre sekund wczesniej klepali moja postac jak chcieli, po chwili wysylali mi wiadomosc typu "Moze i troche lamisz, ale to lamienie na najwyzszym poziomie!", a nizej zamieszczali garsc porad, coby gralo sie lepiej, dla dovra ogolo. Niesamowicie sie nakrecilem na ta MOBA, ale Bog wie z jakiego powodu nagle przestalem grac. Jakos tak od marca zeszlego roku nawet w biblioteczce Steam na DotA 2 okiem nie rzucilem, a samej gry na dysku po formacie nie posiadam. Tak wiec teraz juz (nie)stety posiadam swoj router, predkos pobierania jest wyzsza niz to pamietalem, DotA 2 pobiera sie - ponownie. Jako, ze mam zamiar wrocic do gry, to mam garsc pytan i goraco prosze o malo pomoc. :)

Ile czasu obecnie trwa match-making? Za moich czasow... dobieranie drozyny po 3-4 minut trwalo. Valve cos z tym zrobilo?

Po wczytaniu sie areny pojawiaja sie sciecia? Troche mnie to denerwowalo...

Ile postaci znajduje sie obecnie w "rosterze"?

Community nadal jest takie pomocne? ;)

Tak wiec... z gory dziekuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu obecnie trwa match-making? Za moich czasow... dobieranie drozyny po 3-4 minut trwalo. Valve cos z tym zrobilo?

Zazwyczaj około minuty, najmniej 5 sekund, najwięcej 5 minut (gdy są jakieś problemy z serwerami)

Po wczytaniu sie areny pojawiaja sie sciecia? Troche mnie to denerwowalo...

Zazwyczaj ścina się delikatnie gdy gra ładuje herosów, czyli w miarę kolejnych picków.

Ile postaci znajduje sie obecnie w "rosterze"?

109 (ze 112)

Community nadal jest takie pomocne? wink_prosty.gif

cyka blyad

community bywa różne, raz nawet widziałem pomocnego rosjanina

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grze jest możliwość załączenia poradników innych graczy do konkretnych herosów przez załączenie ich podczas meczu (symbol książeczki w lewym górnym rogu), gdzie przy okazji pokazuje popularność danych poradników. Przy włączonym poradniku dla danej postaci, gra na bieżąco podświetla które skille powinny być brane najpierw. Ewentualnie można je wcześniej przejrzeć przez menu główne lub huba steamowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocilem do DOT-y. Nie spodziewalem sie tak duzego progresu od czasu mojej ostatniej potyczki. Postacie rzeczywiscie duzo, czasami mam wrazenie nieostrosci portretow, glownie w menu zbrojowni. Planowalem wrocenie do DOT-y zaczynajac od gry Lichem, jednak po przejsciu samouczkow szalenie spodobal mi sie Dragon Knight i to nim gra mi sie swietnie. Taki sobie piekny prezent na urodziny sprawilem :).

O kurde. Sven tez jest bardzo przyjemna postacia. Odpowiednio rozwinieta pasywka (ta pierwsza, ma miejscu klawisza E) bardzo przydaje sie przy dobijaniu creepow - przy dobrym ukladzie nawet czterech pacholkow mozna zdmuchnac. Zauwazylem, ze Q Svena ratuje skore niejednokrotnie - uciekajacy Lich za kazdym razem ginal od Q, tylko raz last-hita ukradl mi towarzysz topa.

Ojj, nakrecam sie coraz bardziej... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z rana (dla nas to raczej w nocy) rozpoczeły się finały Dota 2 Asia Championship, gdzie do podziału jest ponad 2miliony dolarów, co plasuje ten turniej na 3 miejscu za dwoma Internationalami. Ktoś to ogląda poza mną czy tylko ja wstałem o 5 nad ranem by sobie poogladać od początku? Jak tak to jakie są wasze wrażenie do tej pory? Mi obecne gry się podobały a że nawet bez biletu można pooglądać gry w samej docie jest miłe. Komu kibicujecie, i kto waszym zdaniem wygra? Ja osobiscie kibicuje Team Secret ale nie jestem pewien ich wygranej po zmianie składu, czy już się ograli czy może w krytycznym momencie brak ogrania doprowadzi do porażki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

Czy jest jakaś dusza która gra nowym Phantom Lancerem? Jeśli tak, mógłby mnie poratować kilkoma wskazówkami jak nim grać po zmianie? Bo staram się go ogarnąć i za cholerę nie mogę. Chodzi mi tylko o przedmioty, bo narazie jestem na etapie uczenia się kiedy nim grać a kiedy nie. Na razie wiem tylko tyle że Manta już na nim nie jest aż tak potrzebna, lepiej coś innego brać. Pierwszy większy przedmiot jaki kupuję to oczywiście diffusal blade, a potem celuję w serducho by dzieło zniszczenia zwieńczyć krytykami lub skadi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

http://www.dota2.com/684/

EVERYBODY GET AN AGHANIM'S. To zdanie tutaj pasuje idealnie.

Sporo nowych itemów, masa nowych i ulepszonych aghanimów, i kilka nerfów i buffów. Mi jako supportowi najbardziej przypadła zmiana z wardami, brak missów i stakowanie sentry z zwykłymi wardami. I dodatkowo z czego bardzo się ciesze to carry leshrak. Z ocena patcha się wstrzymam aż trochę pogram i zobaczę to wszystko w praniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy item Octarine Core to będzie core na postaciach których siła wywodzi się z magii. Leshrac, Lina, Zeus i Enigma. Nie dość że obniża CD zaklęć o 25% to jeszcze kradzież życia. Będzie, można by rzec, istny wysyp carry opartych na magii.

Desolator będzie znacznie tańszy, 600 sztuk złota mniej, podoba mi się ta zmiana, moja TA się ucieszy.

Scepter dla Alchemista budzi pewne niejasności dla mnie. Jeśli dobrze zrozumiałem, Alchemist będzie mógł dać siłę Sceptera każdemu bohaterowi za cenę tego przedmiotu? Jeśli tak, ja nie mogę. Zupełnie nowa meta dla Alchemista.

Trochę szkoda że Scepter nie daje Linie już zwiększonego zasięgu jej ulta.

Do Sceptera OD mam mieszane uczucia. Z jednej strony, uwięzienie i/lub kradzież ich inteligencji brzmi niezgorzej, ale wyssanie many było ciut lepsze dla postaci bazujących na manie.

Scepter dla Tresdin. Ciut taniocha, po prostu pojedynek trwa póki ktoś nie zginie, mogli by coś jeszcze dać.

Oracle z kolei oberwał nerf-hammerem. Dosłownie. Zmiana CD ulta z 20 do 80/60/40 i nie czyni niewidzialnym, w dodatku trwa sekundę krócej. Ale z kolei heros dotknięty tym ultem jest, jakby nie mówić, niewrażliwy na każdy rodzaj debuffa i disable'a.

A zmiany Techiesa... to jest po prostu KPINA. Ze Scepterem tabliczka Techies czyni jego miny oraz pułapki niewrażliwe na True Sight. Z drugiej strony, tabliczka trwa 180 sekund a CD skilla to 360 sekund. Więc jako-tako jest to zbalansowane, chyba.

A z postaci którymi gram, nie ma zmian dla Azwraitha niestety. Podobnie dla Mortred. Tylko Lanaya się doczekała zmiejszenie CD jej W o jedną sekundę.

Ah, no tak, zapomniałbym. Radiance powoduje szansę chybienia o 17%. Zwolennicy tego przedmiotu i taktyki: Radiance pierw, potem się pomyśli zacierają ręce. Aura 17% chybienia do potężny debuff dla każdego carry, nie mówiąc już o obrażeniach.

Ach no tak, Vladimir's Offering daje lifesteal postaciom zasięgowym. Piękne :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oracle dostał potężnego buffa, co jest troszkę śmieszne bo ten bohater był już i tak OP. Teraz jego ult powoduje że przez 8 sekund nie dość że jesteś nieśmiertelny to jeszcze żadna kontrola na ciebie nie działa, żaden hex czy stun cię nie zatrzyma. Już widzę jak huskar i oracle niszczą wszystko co leci. Będzie ostry neft w przyszłym patchu jak nic.

Co do OD to już widzę jak ludzie ratują ultem cała przeciwna drużynę przed ravage czy black holem. A resztę jego zmian nie skomentuje bo nie gram tą postacią.

I tak najbardziej OP itemem jest ulepszony medalion, za tą cenę to jest jakaś kpina 10 armoru i 30% missów?? i można to puścić na twoje carry? To jest core item teraz na KAŻDYM supporcie.

Co do Octarine Core to jest super jako osoba która gra sporo leshrakiem jestem zadowolony, tylko po co oni ulepszają te błyskawice?? Jako core lesh i tak tego nie bierzesz bo masz za mało many na spam tym i dodatkowo na ulta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buff błyskawic to takie "coś żeby było". Taka to zmiana jak prawie-że nic.

Nie wiadomo tylko jak to się ma, ult OD i jego Scepter. Czy będzie to coś podobnego do ulta Silencera ze Scepterem, że jego R nakłada obecny poziom Q na wszystkich wrogów, a w przypadku OD R nakłada W? Czy też sama kradzież inteligencji?

Ja się zastanawiam jak ten Octarine Core będzie działał np. na Necrophosie i jego R. Bo jeśli Necrophos za to dostanie porcję zdrowia celu, to to będzie olbrzymi lifesteal dla niego.

Inne pytania budzi też Lotus Orb i ten "Echo Shell". Jak to w praktyce będzie wyglądać? Po części wygląda to na Blademaila z ulepszonymi statystykami jeśli chodzi o wrogie zaklęcia. Ale co z zaklęciami sojuszniczymi? Jeśli rzucę Q Omniego na cel z Echo Shell, to też się uleczę?

Silver Edge wygląda na nowy item do zmniejszania obrażeń. Ponadto, działa jak swoisty, słabszy rodzaj R Dooma., bo zatrzymuje pasywki. Świetny na Linę, Zeusa oraz Voida. I może PA.

A Octarine Core to item który nadaje się na każdego, ale to każdego castera i może nawet niektórych carry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo tylko jak to się ma, ult OD i jego Scepter. Czy będzie to coś podobnego do ulta Silencera ze Scepterem, że jego R nakłada obecny poziom Q na wszystkich wrogów, a w przypadku OD R nakłada W? Czy też sama kradzież inteligencji?

OD po użyciu ulti wzmocnionym Scepterem rzuca Astral Imprisonment [W] na wszystkich wrogów na obszarze celu, o ile oczywiście przeżyją. Nie trzeba być geniuszem, aby się domyślić, że będzie to świetnie współgrało z Refresherem, bo następne ulti będzie rzucone na spokojnie (wrogowie będą zamknięci) i do tego wzmocnione o inteligencję skradzioną pierwszym ulti.

Ja się zastanawiam jak ten Octarine Core będzie działał np. na Necrophosie i jego R. Bo jeśli Necrophos za to dostanie porcję zdrowia celu, to to będzie olbrzymi lifesteal dla niego.

Octarine Core leczy właściciela częścią obrażeń z umiejętności. Nie mylić z obrażeniami magicznymi, np. Death Prophet jest leczona już podczas zadawania obrażeń fizycznych przez duchy.

Inne pytania budzi też Lotus Orb i ten "Echo Shell". Jak to w praktyce będzie wyglądać? Po części wygląda to na Blademaila z ulepszonymi statystykami jeśli chodzi o wrogie zaklęcia. Ale co z zaklęciami sojuszniczymi? Jeśli rzucę Q Omniego na cel z Echo Shell, to też się uleczę?

Lotus Orb nie odbija zaklęć rzuconych przez sojuszników. Jeśli chcesz wkurzyć przeciwnika, to połącz to z Linken's Sphere tongue_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotus Orb nie odbija zaklęć rzuconych przez sojuszników. Jeśli chcesz wkurzyć przeciwnika, to połącz to z Linken's Sphere tongue_prosty.gif

Zawsze też Lotus Orb można skontrować Blademailem. W ten sposób odbite zaklęcie znowu się odbije, raniąc dwa razy posiadacza Lotus Orb. Ale nie mam pewności czy to w ten sposób nadal działa. A co do ulti OD ze Scepterem, cóż. Nie jest to złe ulepszenie, ale OD w tym przypadku slot na Sceptera może użyć na jakiś inny item, Octarine Core/Shiva's Guard/cokolwiek innego. Co innego jak ma Alchemista ze sobą, w ten sposób może mieć siódmy item bez problemu.

A mówiąc o OD, miałem nim pokręconą grę, link do meczu na Dotabuff. Prawie że 500 ostatnich trafień dla Voida, ale gra należała do nas. Schiza u Świetlistych w postaci Invokera który wyzywał Gondara że jest do bani, mimo że obydwa zespoły to były 5-premade. Void który nie pokusił się o żaden item blokujący magię lub zwiększający żywotność. Cyrk, po prostu cyrk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem już trochę nowym leshrakiem i muszę powiedzieć że nowe błyskawice już nawet mają sens, wydłużone spowolnienie i zmniejszony cast point sprawiły że ten skill jest coś wart. Nadal maskuje Diabolic Edict a potem stuna, ale już po 11lvl biorę błyskawice. I jak na razie gra się świetnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Wczoraj zaczął się International w postaci meczów o Wild Card'a z którego zwycięsko wyszedł chiński CDEC i MVP Phoenix z SEA, osobiście liczyłem na zwycięstwo Vega ale nie można mieć wszystkiego.

Co do samego Internationala to liczę na zwycięstwo Team Secret (wiem jestem mało oryginalny), jak wygrają to może te wszystkie organizacje przestaną tak zdzierać z graczy kasę i więcej zespołów się uniezależni od nich to może przejdą na normalne warunki sponsorowania. Ale najbardziej liczę na wspaniałe mecze pełne zaciętej gry i widowiskowych akcji.

A na kogo Wy liczycie? Czy też niecierpliwie wyczekujecie na kolejne mecze?

PS Jakiś news na głównej by się przydał by wszyscy mieli okazje oglądać to widowisko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vega tak naprawdę na własne życzenie straciła przynajmniej 50k dolarów jakie były do ugrania za samą obecność w głównym turnieju. Mieli 1-0 i na drugiej mapie przewagę w late w postaci wykoksionego Embera, ale i tak potrafili sthrowować gierkę. Dawno już czegoś takiego nie widziałem. W ostatniej wybrali jakieś dziwne picki czym sami ograniczyli swoje szanse na zwycięstwo. Szkoda, bo przeciw CDEC zaprezentowali się o wiele lepiej niż MVP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy już po fazie grupowej turnieju, więc czas na małe podsumowanie tego, co udało mi się zaobserwować. Głównymi faworytami jak na razie Team Secret, EG oraz LGD. W zeszłym roku dominowali Chińczycy, a w tym głównym faworytem wydaje się być Team Secret. Już w drugiej rundzie drabinki wygranych szykuje się być może przedwczesny finał, gdyż Secret zmierzy się z EG (jeśli wygrają ze swoimi rywalami w pierwszej rundzie). W ostatnich spotkaniach EG wręcz katowało swoich przeciwników wybierając Techiesa i zastanawiam się czy inne zespoły będą banować tego bohatera w starciach z nimi.

Ogólnie mnóstwo meczów z fazy grupowej zlewało mi się w jedno. Praktycznie zawsze mieliśmy w pierwszych pickach wybieraną QoP i Gyro, do tego Tuska ze względu na świetne możliwości w gankowaniu, podobnie było w przypadku Spirit Breakera. Sporym zaskoczeniem dla mnie była wielka popularność Bounty Huntera, który był wybierany głównie ze względu na ogromne ilości złota jakie zapewnia Track. Wśród supportów najczęściej pojawiali się Dazzle, Wywerna, Earthshaker. Zespoły azjatyckie lubowały się w pickowaniu Embera, co często przynosiło im całkiem niezłe rezultaty. Ciekawe czy picki zmienią się w dalszej fazie turnieju, czy zespoły mają przygotowane jakieś ciekawe taktyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...