Skocz do zawartości

Call of Juarez (seria)


RoZy

Polecane posty

Ja również empiku kupiłem (99.90) nie mam zaufania do sklepów internetowych, poza tym nie trzeba czekać.

Co do broni, to jak kończyłem grę (Rayem) w lewej ręce Dobry Quickshotter (2 *), w prawej Świetny Volcano Gun (3*), fajny pistolecik, wszystko na hita, nie ważne gdzie, tylko się długo ładuje amunicję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Wczoraj skończyłem Call of Juarez dołączonego do CDA :P Powiem, że nawet fajna gra. Fabuła jest ciekawa. Gra ma taki fajny westernowski klimat. Grafika i muzyka też nieczego sobie. Grywalność jest nawet, nawet... Najbardziej mi się podobały etapy z pastorem :) Bullet-time poprostu powala! Czekam teraz tylko aż 2 część wejdzie do jakiejść Platynowej Kolekcji czy coś :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj skończyłem Call of Juarez dołączonego do CDA :P Powiem, że nawet fajna gra. Fabuła jest ciekawa. Gra ma taki fajny westernowski klimat. Grafika i muzyka też nieczego sobie. Grywalność jest nawet, nawet... Najbardziej mi się podobały etapy z pastorem :) Bullet-time poprostu powala! Czekam teraz tylko aż 2 część wejdzie do jakiejść Platynowej Kolekcji czy coś :D

KamilosD - nie wyjdzie w Platynie :no: , w niej wydaje tylko Cd Projekt. Więzy Krwi wydaje twórca, czyli Techland, a oni mają tylko Pomarańczową Serię :down: , za jakieś dwa-trzy lata może nowy CoJ tam trafi :devil: . Cena gry w takowej wynosi, coś około 20 złotych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem właśnie Więzy Krwi. Muszę przyznać, że było to bardzo wzruszające. Cieszę się, że

bracia się pogodzili...

Fabuła WK fajnie się zazębia z oryginalnym CoJem. :)

BTW, w którym roku dzieje się akcja pierwszego CoJa?

Spoileruj wypowiedź. - Lord

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale SPOILERÓW to moglibyście używać... :confused:

Któryś z forumowiczów polecił Volcano Gun i muszę powiedzieć, że to świetna broń jest! Długo się przeładowuje, to wada, ale ma 12 szt w magazynku, że się zdąży kilku niemilców wykosić, zanim trzeba znów ładować :happy:

Teraz jestem po VII rozdziale, gram cały czas Rayem i używam Dobrego Volcano Guna i Świetniego Quick Shottera. Do tego Dobry Classic Rifle :blush:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie drobne pytanie, czy grając Thomasem dostępne jest auto-namierzanie z bliska, na przykład celownik automatycznie na głowie, tak jak w przypadku Raya, zamierzam grać od nowa i nie wiem kim grać, najlepiej byłoby grać Williamem :laugh: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma auto celowania. Jest za to zoom, jak celujesz classic riflem. Coś takiego jak wtedy, kiedy Ray 'przykleja' się do ściany i po pewnym czasie jest niewielki zoom. U Tomka jest podobnie, a zoom jest o wiele większy i nie trzeba przyklejać się do ściany.

Co do broni, teraz przechodzę pare rozdziałów od nowa, teraz będe miał dziesiąty i jak narazie używam świetnego Quickshootera i dobrego Rangera. W ogóle Rangera kocham i zawsze mam przynajmniej jednego. Świetna broń - już na zwykłym 'levelu' tzn z jedną gwiazdką (po prostu Ranger) jest mocny, a później jest extra. Quickshooter też jest fajny, ale ma małą siłę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówiłem singla w CoJ:WK przeszedłem (2 razy :smile: ). Więc teraz chciałem się wziąć za multi. I to niestety jest wadą tej gry. Nie mówię tu o poziomie gry, bo mi gra się przyjemnie. Problem w tym, że nie mogę grać kiedy chce, bo bardzo często nie mogę się połączyć z lobby. Pojawia się komunikat, że ten profil nie umożliwia gry online... Tylko, że czasami umożliwia, a czasami nie. Jak grałem w CoDa 4 to wiedziałem, że jak włączam grę to na pewno zaraz będę biegał z kałachem, a tutaj - "Połączy się? Nie połączy? Nie połączy! Esc i próbuję za 2 godziny. Trochę mnie to denerwuje. Mam nadzieje, że pojawi się jakiś patch czy coś. A może tylko ja mam takie problemy z grą na multi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I najbardzije nie wkurza w multi fakt rozlaczania sie z serverow, bo powiedzmy ostatnio uzbieralem te 10k $ i nagle szlag by go trafil polaczenie zostalo zerwane

Niestety to największa bolączka CoJ 2. Zastanawiałem się czy kupić i czy warto. Po kilku filmikach i waszych komentarzach widzę, że warto, ale poczekam z zakupem aż gierka się porządnie upatchuje. Szczególnie to nieszczęsne multi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kin1313 - Jeśli chodzi o single player to żadnych problemów sobie nie przypominam, a grę skończyłem kilka dni temu, jedynie z multi ciągle są jakieś problemy, więc tak czy tak gra warta jest uwagi już teraz. Zdecydowanie jak dla mnie CoJ 2 jest najlepszym polskim fpsem i jednym z najlepszych w ogóle. Ładna grafika przy dobrej optymalizacji, z wciągającą historią i ciekawym trybem rozgrywki, jakiego nie znajdziemy w innych fpsach, do tego dobra muzyka , ciekawe loadingi i dobrze dobrany głos postaci w grze. Do szczęścia potrzebny tylko patch poprawiający multi player i nie mam żadnych zastrzeżeń, a no i dodać trzeba, że wybór którym bratem możemy grać skutecznie zachęca do przejścia gry ponownie w innej skórze dzięki różnicą między nimi. No to trzeba czekać teraz na zapowiadane dodatki a w międzyczasie cieszyć się ponownym przejściem gry i trybem multi, byle tylko szybko wyszedł jakiś patch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej beki...

http://allegro.pl/item675664356_pistolet_c...bura_pasek.html

Patrzcie, kto użyczył twarzy na tekturce. ; )

Wyłapałem jedną ciekawostkę z dwójki. W bodajże VI rozdziale... Spoiler chyba będzie zbędny.

Jedno z ogłoszeń jest na temat odzyskania skradzionych rzeczy pana Borubara Pereiro... Jak wiecie, a może i nie, nasz prezydent Lech Kaczyński kiedyś przejęzyczył się 2 razy - na Artura Boruca powiedział Artur Borubar, a na Rogera Guerreiro - Pereiro. Widocznie twórcy trochę chcieli podrzeć łaszka. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plagiat!

Wczoraj skończyłem Call of Juarez dołączonego do CDA :P Powiem, że nawet fajna gra. Fabuła jest ciekawa. Gra ma taki fajny westernowski klimat. Grafika i muzyka też nieczego sobie. Grywalność jest nawet, nawet... Najbardziej mi się podobały etapy z pastorem :) Bullet-time poprostu powala! Czekam teraz tylko aż 2 część wejdzie do jakiejść Platynowej Kolekcji czy coś :D

KamilosD - nie wyjdzie w Platynie :no: , w niej wydaje tylko Cd Projekt. Więzy Krwi wydaje twórca, czyli Techland, a oni mają tylko Pomarańczową Serię :down: , za jakieś dwa-trzy lata może nowy CoJ tam trafi :devil: . Cena gry w takowej wynosi, coś około 20 złotych.

Kosztuje 19,90 zł a Więzy Krwi osiągną na pewno większy sukces niż jedynka, więc za bardzo się nie nastawiaj, że kupisz to za 6 dych. Jakoś w święta gra będzie kosztowałą 79 złotych, będziesz miał zbawienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą skończyłem grę, statystyka pokazała trochę ponad 6 h grania, co uważam za uczciwy wynik wśród wielokrotnie krótszych produkcji. Tym bardziej, że zamierzam ukończyć grę jeszcze raz - tym razem w skórze Thomasa, ponieważ dotychczas cały czas wybierałem Ray'a.

Celność ogólna zamknęła się na poziomie lekko powyżej 40% (na średniej trudności). Pochwalę się, że celność karabinu snajperskiego miałem grubo ponad 90% :happy:

Co do fabuły, to odnoszę wrażenie że została nieco naciągnięta ku połączeniu się z pierwszym CoJ, niemniej prezentuje przyzwoity poziom. Jest skonstruowana sensownie, bez lania wody. W niektórych fragmentach bywała niezrozumiała - albo to ja jestem taki niekumaty :laugh:

Ze spokojnym sumieniem wystawiam gdzie solidną 8, choć zastanawiałem się nawet nad 9, ale brak co-opa nie pozwala mi na coś takiego... :down:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja też wystawię krótką reckę, bo tego nie zrobiłem jeszcze. ; )

Zacznę od fabuły, bo uważam to za mocny punkt gry. Jest fajnie powiązana z jedynką, możemy poznać wcześniejsze dzieje postaci. Poza tym jest dynamiczna i ma ciekawe zwroty akcji.

Grafika - jest według mnie bardzo dobra. Może nie na miarę Crysisa, ale doprawdy bardzo dobra, w porywach świetna. ; )

Sam gameplay jest genialny. Poprzez dodanie różnych wersji broni (stara, zwykła, dobra, świetna) jest w czym wybierać. System osłon jest bardzo fajny, przydatny. Podoba mi się samoczynny zoom po chwili celowania. Misje są fajne, dynamiczne, niektóre pomysłowe. Jest trochę różnic pomiedzy grą Rayem a Thomasem. (przeszedłem obiema postaciami)

Celność po grze Rayem - z tego co pamiętam to było ok. 35-37%. Grałem 5h i ok. 40min, jednak mam wrażenie, że to wartość bez przerywników filmowych, które są kapke długie.

Ocena? Myślę, że zasłużone 8+ się należy. W multi nie grałem, zapewne zagram. Oddzielnie grafikę oceniam na 9, dźwięk na 9 a grywalność na 9+. Może troche przesadzam, ale w grze się zakochałem, podobnie jak w oryginalnym CoJu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więzy Krwi kupić zdecydowanie warto. Techland postarał się i wyszła im genialna gra - lepsza od pierwowzoru. Na Allegro nówki chodzą po 75zł, a może taniej - czegoż chcieć więcej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CoJ: WK prawie na pewno stanieje, jakieś świąteczne obniżki będą i będzie można go wyrwać po 20-30zł taniej, tak sądze.

Napisałem do Techlandu, do dyrektora handlowego i dostałem maila zwrotnego (jakiś automat), że nie ma owego dyrektora w biurze. Dostałem też informację, żebym napisał do kogoś innego (był podany mail), no to przekopiowałem to wszystko i wysłałem. :) Narazie bez odpowiedzi, czekam. Jakby ktoś chciał z ciekawości treść maila, to na pw/gg pisać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przechodzę CoJ 1. Western przez duże w. W poziomach z Billym podobało mi się jedynie strzelanie z łuku. Za to granie Rayem było prawdziwą przyjemnością, szczególnie tryb koncentracji. Od razu po przejściu jedynki zabieram się za Więzy Krwi. Obowiazkowo!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...