Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

num

Rozwiązany: Modernizacja komputera

Polecane posty

Witam

mam 1000 zł +/- 200 na modernizację i koniecznie chcę wymienić grafikę, ostatnio zmieniłem system na win 7 64bit i tak myślałem aby zwiększyć ram (o ile jest sens), jeszcze ktoś tu pisał, że mam niebezpieczny zasilacz - jaki byście polecali (tylko taki w rozsądnej cenie) :wink:

mój obecny sprzęt: zasilacz LPK12-23E 3*SATA 420W płyta główna Gigabyte G31M-S2L procek Intel Core 2 Quad Q6600 pamięć DDR2 800MHz 2x2gb karta graficzna GeForce 9500 GT 1gb

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAMu nie za specjalnie jest sens dokladac - aktualna ilosc powinna byc wystarczajaca.

Sensownym wyborem do tego kompa wydaje m sie Radeon HD6870. Karta wydajna, oszczedna i z w miare malo obciazajacymi procesor sterownikami. Np. http://www.morele.net/karta-graficzna-sapp...-09-20g-383696/

Co do zasilacza, to polecam XFX Core 550W lub OCZ StealthXStream2 600W. Nie potrzeba tu az tyle mocy, ale skoro wymieniac to zeby to chociaz mialo rece i nogi ;)

http://www.morele.net/zasilacz-ocz-stealth...0sxs2-eu-266934

Przydaloby sie tez lekko podkrecic procka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Właśnie skończyłem skręcać i zrobiłem mały teścik...

i muszę przyznać, że śmiga aż miło, procek na 3Ghz ma temp 32-48 (na boxie w stresie 78) i tutaj wielkie podziękowanie dla yojo2 za fachową pomoc :icon_smile:

jeszcze zostały mi dwie sprawy z grafiką była taśma cross fire z wtyczkami po obu stronach i tu pytanie (mam świadomość że dość głupie :ninja: ) cóż mam z nią uczynić podpiąłem bez niej i wszystko działa...

a druga sprawa to to, że wymieniłem jeszcze obudowę na cooler master elite 430 (standardowo z jednym wentylatorem) i chciałbym jeszcze podpiąć do niego 4 wentyle żeby tam miał kompek "przeciąg" i tak czy ten zasilacz StealthXStream2 600W udźwignie dodatkowe wentyle czy już go przeciążę?

pozostaje sprawa cyrkulacji obecnie mam z tyłu obudowy jeden na wydmuch to z przodu dałbym żeby wciągał i będzie jeszcze po sztuce na górę na dół i na boczny panel - w jakiej opcji poszczególne ustawić

post-299330-1312410231_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mostek Crossifre jest potrzebny jeśli uzywasz dwoch kart naraz. Jak masz jedna to jest zbedny.

Wentylatory to zadne obciazenie dla zasilacza. O to sie nie masz co martwic. Osobiscie bym dal wentyl na top (wydmuchujacy) i wentyl na front w miejsce zatok 5,25" (wciagajacy). Czyli razem maja byc dwa wydmuchujace i dwa wciagajace.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...