Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

HypeTheHunter

Nowa karta do starego PC

Recommended Posts

Witam, jakiś czas temu pytałem o ocenę sprzętu który zamierzałem kupić. Niestety, okazało sie, że mój budżet będzie dużo mniejszy niż planowałem. Stąd nowy temat, gdyż muszę skupić się tylko na modernizacji obecnego, leciwego już kompa. Prezentuje się on następująco:

- Core2Duo E6300 1.86GHz @ 2,2GHz (planuję podkręcić chociaż do 2,5GHz)

- GoodRAM 2GB DDR2 667MHz

- Asus P5LD2

- Chieftec 450W

Mój stary Radek X1900XT jakiś czas temu miała lekką awarię i teraz używam karty zapasowej, bodajże Radeona X550 :) do tego mam jeden dysk twardy i dwa napędy. Tu pojawia się moje pytanie do bardziej ogarniających temat kolegów, jaką kartę powinienem kupić aby ten zestaw w miarę dawał radę? Zastanawiałem się nad kupnem Radeona 5770 i dokupienia kolejnych 2GB RAM, co wyniosłoby około 500 zł (to niestety wszystko, na co mogę sobie w najbliższym czasie pozwolić). Tego by karta dawała radę za rok/dwa w całkowicie nowym komputerze oczywiście nie wymagam, nie za taką cenę (choć jest to mile widziane, nie powiem :) ). Wszelkie inne komentarze oczywiście są mile widziane :) z góry dziękuję za pomoc!

Link to comment
Share on other sites

A jak uważasz, do ilu mniej wiecej musiałbym podkręcić procesor, żeby nie był hamulcem dla karty graficznej? Przyznam, że nie czuję się za bardzo na siłach bawić się w podnoszenie napięć, co raczej wyklucza poważne podkręcanie.

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie odnośnie wyboru karty graficznej. Zdecydowałem się na HIS 5770 (LINK). I tu pojawia się moje pytanie - czym różni się od droższej jedynie o 20 zł innej wersji tej karty (LINK)? Pytanie wzięło się stąd, że na komputroniku różnica w cenie wynosi ponad 100 zł (440 do 560 zł (LINK i LINK)). Czy to atrakcyjna oferta na kurtmedia czy wyzysk na komputroniku? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Link to comment
Share on other sites

I to wszystko? Z tego co widzę na zdjęciu ta droższa karta ma mniej wyjść DVI, myślałem, że jest jakaś różnica w wydajności, ewentualnie chłodzeniu. Ale skoro to tylko różnica w opakowaniu to zdecyduję się na tańszą. Dzięki za szybką odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...