Skocz do zawartości

Rozwiązany: Nowy komp do 1200zł


kotlettt

Polecane posty

Witam

Ostatnio postanowiłem kupić nowego kompa i tu misja dla was forumowiczów ;P.

Przedział cenowy do 1200zł za samą skrzynkę i w oddzielnej cenie jakis monitor który bedzie pasował do tego juz złożonego komputera do 200-300zł 17-19cali jeżeli w ogóle się jakiś znajdzie w takiej cenie ;). System jaki posiadam to Xp 32bity, jestem z okolic krakowa więc jak możecie doradźcie też jakiś sklep. No i co chyba najważniejsze komputer ma być do gier ;)

ps.

dysku 1tb nie i tak wiec wystarczy 0,5

jeżeli o czymś zapomniałem to przypomnijcie ;)

pozdraweiam i czekam na odp z góry dziękuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nagrywarkę szłu nie ma ale jak narazie nie mam z nią problemu

model : xj-hd166s

mój stary komp ma jakies 10lat wiec jest ogólnie caly do wymianny

zapomnialem tez oddac ze jak polecicie jakis sklep to milo by bylo jak by mial odrazu funkcje ze złożeniem takowego kompa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna MSI 870-C45

Procesor AMD Athlon II X3 445 3.1GHz

Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9

Karta graficzna MSI Radeon HD5770 1GB

Dysk Western Digital Caviar GP SATA II 500GB 7200rpm 32MB

Zasilacz OCZ StealthXStream 2 500W P SU 80Plus

Obudowa SilentiumPC Pure Black BT-310

Przyszłościowa płyta główna, dobry 3 rdzeniowy procesor, pamięć w jednej kości co pozwoli na dalszą rozbudowę, porządna karta graficzna która starczy na dłuższy czas, porządny zasilacz z zapassem mocy, oraz przewiewna obudowa.

Cena ~1367 nawet jakby ciąć koszta bardziej to do 1200 nigdy aie nic sensownego nie da zlozyc ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tu tylko zmienił kartę graficzną na nowszą i minimalnie tańszą :cheesy: :

Vertex Radeon HD 6770 512MB ~ 365 zł

512 MB raczej starczy, co najwyżej w GTA IV na suwakach ustawionych do końca nie pogra ^^.

A tak poza tym to jak wyżej. Nie da się zrobić nic sensownego do gier za 1200 zł ...

Ja zrobiłbym tak, dołożył bym te 200 zł które były przeznaczone na monitor, do komputera i najwyżej w przyszłości dokupiłbyś monitor.

A w tym czasie siedziałbyś na starym monitorze ( jeśli takowy posiadasz i się jeszcze nadaję ^^ ) jakiś niedługi okres czasu, do momentu gdy ci się uzbiera trochę większa kwota. Chyba że dałoby rade wykombinować dodatkową gotówkę :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw fredosa jest jak najbardziej dobrze złożony w swojej cenie, ale zamiast HD5770 polecałbym brać HD6770 który podałem pod postem fredosa.

I jak będziesz miał złożony komputer to raczej wystarczy tylko zainstalować system i można korzystać do woli. Chociaż co do kwestii systemu to nie wiem czy w sklepie nie instalują go. Niech ktoś mnie poprawi jakbym się mylił.

@down No co do peryferiów typu monitor, myszka i klawiatura to raczej można sie domyślić. :D

Edit2: Właśnie zauważyłem że grafika Vertexa podrożała o 6 złotych !! No co za zdziercy :P

Ale i tak nadal bardziej opłaca się wziąć 6770 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ma mniej pamięci, gdybyś chciał model z 1GB to wyszłoby drożej. To już wg mnie lepiej wziąć HD5770 1GB - a nuż się dodatkowa pamięć przyda. na pewno będzie to lepszy wybór niż kupno HD6770 tylko ze względu na wyższy numerek w nazwie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że na niewielkim monitorze i mniejszej rozdzielczości i tak nie do końca wykorzysta się ten 1 GB.

Ale przecież ty tu jesteś ekspertem i ty raczej najlepiej wiesz :). Tak czy innaczej, to kotlett będzie zadowolony z zestawu :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy jestem ekspertem czy nie to akurat ma małe znaczenie; po prostu zrozumiałbym gdyby wersja 512MB była sporo tańsza (sam polecałem HD5770 512MB gdy kosztowała 320-330zł), ale w obecnej chwili branie wersji 512MB nie ma większego sensu z ekonomicznego punktu widzenia. Oszczędność tych paru złotych to praktycznie żadna oszczędność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...