Skocz do zawartości

Rozwiązany: Nowy komputer do gier, jaki?


herendil

Polecane posty

ogólnie mam pod sobą sklep, mila obsluga :) Zawsze doradza czy pomogą.

Obecnie dysponuje sprzetem kiepskim.

Semphron 2,6

1 gb ram - nawet nie wiem jakie

Radeon 3650 HD 512 - porażka....

Postanowilem kupic cos lepszego z uwagi na to ze zarabiam jakis grosz.

Zaczne od strony internetowej sklepu i oferty: http://www.maxbajt.pl/cennik.pdf || http://www.maxbajt.pl/

chce zlozyc cos sam bo oferty proponowane nie naleza do najlepszych i wydajnych a do tego sa drogie.

AMD Phenom II x4 970 3,5 ghz *MB AM3

DDR3 Kingston 4GB

OCZ StealthXStream 2 600W SLI PSU 80Plus

Czy moze lepszy bylby procesor AMD PHENOM x6 1055T AM3 ?? jest tylko 30 zł róznicy

Nie wiem jaką grafike, Wkurza mnie ten radeon bo ma błędy (ten co mam) I myslalem nad GF, ale podobno są gorsze, wies juz sam nie wiem co brac. Doradzcie cos. No i płyte główną jaką do tego no i karta dzwiekowa jakas :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Żaden z tych dwóch procesorów się nie opłaca. bierz Phenoma 955, który się dużo od 970 nie różni a jest sporo tańszy.

Podaj ile ogółem możesz wydać na komputer, bo tak to nam ciężko doradzić. I czy musi być ten sklep? Wybór jest beznadziejnie ograniczony, a od ceny się jeży włos na głowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóz, mysle ze tak okolo 2300zł do 2500, wiecej bym nie chcial wydawac.

Czyli ten Phenom 6 rdzeni jest kiepski?

A plyte głowna myslalem o Gigabyte, ale nie znam sie zbyt dobrze

Nie musi byc ten sklep, ale tu mnie znają, tylko dlatego :)

Podaj model płyty głównej i zasilacza

Zasilacz masz podany, ten chyba bedzie najlepszy, a plyte glowna nie wiem jaka wybrac.

EDIT. Aha no i chcialbym zeby Age of conan mi śmigało na full czy np taka gra jak TERA online, lub Wiesiek 2 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phenom X6 jest do kitu jeżeli chodzi o gry. Poczekaj chwilkę zaraz się pewnie pojawią tacy spece jak yojo2 to Ci złożą świetną maszynę do grania.

EDIT: O wiedźminie 2 nie masz co marzyć na full detalach, z tym ma problemy nawet GTX 580.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phenom x6 jest nie tyle kiepski, co po prostu zbędny w domowych zastosowaniach. Dla zwykłego usera nie będzie różnicy miedzy x6 i x4.

729 zł Intel CORE I5 2500K 3.3GHz LGA1155 BOX (rabat)

http://www.morele.net/procesor-intel-core-...3i52500k-358735

681 zł Sapphire HD6870 1GB (11179-09-20G)

http://www.morele.net/karta-graficzna-sapp...-09-20g-383696/

409 zł ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-...lga-1155-360678

185 zł Samsung F3 HD103SJ 1TB 7200 32MB SATA (HD103SJ)

http://www.morele.net/dysk-samsung-f3-hd10...hd103sj-249300/

93 zł Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G)

http://www.morele.net/pamiec-good-ram-ddr3...364l9-4g-294462

209 zł OCZ StealthXStream 2 600W 80+ SLI PSU 120mm

http://www.morele.net/zasilacz-ocz-stealth...sxs2-eu-266934/

67 zł Sony DVD-REC OPTIARC AD-7260S SATA CZARNY BULK

http://www.morele.net/sony-dvd-rec-optiarc...7260s-0b-317484

139 zł SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD BT-410

http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-...-bt-410-397103/

= 2 512 zł

To jest mój proponowany zestaw. Dałem tu wydajny czterordzeniowy procesor (znacznie wydajniejszy od Phenoma x4), dobrą kartę graficzną, porządną pytę główną, szybki dysk 1TB, 4GB pamięci, zasilacz z zapasem mocy, nagrywarkę i przewiewną obudowę.

Jeśli dopłata wchodzi w grę to można rozważyć wzięcie GeForce GTX470: http://www.morele.net/karta-graficzna-zota...0202-10p-321574

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super :)

Ten procek ma 4 rdzenie czy 5 bo nie wiem :)

I ten GF dobrze sie sprawuje na tle Ati?

Bedzie wszystko ładnie latać?

Aha no i co do kupna na tej stronie oczywiscie musze sie zarejestrowac, a wysylka jak przebiega? przysylaja zlozony komputer czy sam musze skladac a oni daja tylko czesci?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor ma 4 rdzenie.

GF sprawuje się w porównaniu do ATI/AMD b.dobrze, wiele gier ma wsparcie do technologi physix co jest taką "sporą" przewagą tych kart. Dlatego w niektóych tytułach ma przewagę paru FPS więcej chociaz karty są na tym samym poziomie. HD6870 to dobry wybór lecz jak masz kase to do GTX470 AMP! (ma spory potencjał OC )dokładaj to bardziej konkurent HD6950 więc nie powinieneś się rozczarować.

Wszystko powinno tu ładnie "latać" :tongue:

Zrób konto i do koszyka wrzucaj wszystko, z czego jak chcesz mieć złożony to przy płycie głównej na dole trzeba wybrać opcje złożenia komputera z większą ilością niz 3 elementy za bodajrze 55zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra jakos tam dam rade z tymi ratami.

A takie pytanie jeszcze, chyba głupie :P

Karta sieciowa tez jest wbudowana w plyte glowna?

I czy zlozony sprzet bedzie mial zainstalowanego windowsa czy bede go musial zainstalowac sam, bo do takiego sprzetu to juz Vista prawda? czy lepszy Windows 7?

Podobno na XP nie wykorzystam tego sprzetu w calosci bo ogranicza czy cos.

Wiec jesli bedzie pusty dysk, to bede musial zaplacic jeszcze za wgranie windowsa itd roznych tam bajerow?

EDIT: No i jeszcze pytanie odnosnie karty ATI i Nvidia. GF ma mniejsze Taktowania pamieci niz ten Shaphire Radek, czy to nie jest zle dla GF ? Chcialem juz kupic Tego GF wiec pytam tak na zaś :)

I wielkie dzieki za pomoc w dobraniu sprzetu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Karta sieciowa jest w płycie.

2. Jak sobie kupisz Windows, to będziesz miał. Zalecam Siódemke HP 64 bit.

3. Na XP nie wykorzystasz, albowiem nie obsługuje on DX 10 i 11

4. Instalacja Windows kosztuje w morelach 69 zł. Sugeruję albo zrobić wszystko samemu, albo poszukać sklepu, gdzie to zrobią taniej (np. na esc.pl składają za darmo).

5. Odnośnie tego taktowania - to nie ma znaczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: No i jeszcze pytanie odnosnie karty ATI i Nvidia. GF ma mniejsze Taktowania pamieci niz ten Shaphire Radek, czy to nie jest zle dla GF ? Chcialem juz kupic Tego GF wiec pytam tak na zaś :)
nie porównuj suchych danych technicznych. Te karty się różnią nie tylko taktowaniem, ile też ilością np. jednostek cieniujących, architekturą, itp... Czytając same dane techniczne nie wydedukujesz która karta jest szybsza - jedynym sposobem na porównanie kart jest czytanie testów.

Co do XP to dodajmy, że nie wykorzystasz całości pamięci (tylko lekko ponad 3GB).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale jak zakupie kompa w innym sklepie badz z netu, to nie wgraja mi na niego wndowsa bo "t nie od nich komp" ??

OK teraz znow prosze o rade eksperta od sprzetu. Bylem w sklepie komputerowym i pytalem o te czesci ktore polecil mi yoyo. gosciu stwierdzil zupelnie co innego, zalecil inna plyte glowna pod procesor rowniez inny, wiecej ram i lepsza obudowe, a takze grafike.

Więc tak.

jesli mialbym brac Core i5 2500K to plyta Asrocka p67 nie nadaje sie do niego, juz nie pamietam dlaczego, ale mi cos tlumaczyl. Proponowal plyte Asrocka Z67 Pro3M. Cena ta sama.

Karta GTX 470 podobno żre prądu co niemiara i ma jakies tam wady, oprocz tego mozna ją spalic przy wiekszej pracy. Polecil mi GTX 550Ti ktora jest odpowiednikiem 470 z tym ze ma zabezpieczenia ktore nie pozwalaja na przekroczenie 85 stopni temp.

I zamiast procka Core i5 polecil mi w ogole zmiane na Phenom II x6 1090T BOX black edition i plyte główną na Gigabyte GA-990XA-UD3.

Twierdzil tez ze nie ma czegos takiego jak "nie wykozystanie rdzeni" bo gra albo wykozystuje jeden rdzen albo wykorzystuje wszystkie, mowil rowniez ze RAMU nigdy za wiele i generalnie gra potrzebuje mocnej grafiki i RAM zeby przechowywac tekstury, a obecnie zadna gra nie jest wstanie wykorzystac procka w calosci bo cos tam cos tam.

Podsumowując:

Gigabyte GA 990XA UD3

AMD PHENOM II x6 Black edition

zasilacz OCZ 600W - bez zmian

Good ram 4 GB (proponowal 2x po 4 GB)

obudowa inna Cooler Master 370 lub CM670

karta GTX 550Ti

Oraz naped mi zapisal jakis LG ale nie wiem jaki to, zapomnialem spytac.

dysk chyba ten sam, nie zapisal mi na kartce, ale tez pytal czy to jakas konkretna decyzja z tym dyskiem czy przypadek.

Wczesniejsza propozycja Yoyo:

Procek - Intel CORE I5 2500K 3.3GHz LGA1155 BOX,

Płyta - ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155,

Dysk - Samsung F3 HD103SJ 1TB 7200 32MB SATA (HD103SJ),

Ram - Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G),

Zasilacz - OCZ StealthXStream 2 600W 80+ SLI PSU 120mm,

Naped - Sony DVD-REC OPTIARC AD-7260S SATA CZARNY BULK,

obudowa - SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD BT-410,

Grafa - GeForce GTX470 (AMP)

Prosze o Rade

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windowsa zawsze możesz samemu wgrać... to nie jest wielka filozofia.

Co do zestawu:

- Asrocka Z68 Pro3M jest gorszy od P67 Pro3. Pro3M ma znacznie okrojoną sekcję zasilania oraz mniej slotów rozszerzeń. Nie wiem jakie zalety sprzedawca widział w tej płycie. pewnie próbował Ci wcisnąć bujdy o tym, jaki to chipset Z68 jest lepszy od P67 (co jest lekkim rozmijaniem się z prawdą, bo Z68 wcale jakichś cudów nie oferuje).

- ...GTX550Ti alternatywą dla GTX470? ROTFL, niezły żart. Przecież nawet dwie 550 spięte w SLi miałyby problem z pobiciem jednego GTX470. http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GeF...lone_II/23.html

Co do nagrzewania się 470, to jak już wspomniałem - to występuje tylko w modelach referencyjnych. Zotac AMP! ma dość niskie temperatury. O spaleniach GTX470 też mi nic nie wiadomo.

- Phenom x6 się sprawuje w grach znacznie gorzej od i5. Nie widzę najmniejszego sensu brania Phenoma do domowych zastosowań. http://www.anandtech.com/bench/Product/203?vs=288 (na dole benchmarki z gier)

- nie wiem skąd teoria "albo jeden albo wszystkie". Ciekawe w jaki sposób by wytłumaczył, że Phenomy x4 i x6 w grach wypadają... praktycznie tak samo? http://www.anandtech.com/bench/Product/146?vs=88 - no faktycznie, w większości gier dostajesz ułamki FPS więcej.

- RAMu nigdy za wiele - fakt. Ale dokładanie pieniędzy do karty graficznej zamiast do RAMu da znacznie lepsze efekty.

Wg mnie to typowy sprzedawca komputerów - chce Ci wcisnąć to co zalega na magazynie i czego nikt nie chce kupić (bo GTX550Ti jest niezbyt udany - drogi i wolny - a Phenom x6 do domowych zastosowań jest zwyczajnie nietrafiony).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze wiec sie zamotalem i nie wiem.

on cos tam mi tlumaczyl ze teraz gry sa pisane na wielowątkowych czyms tam i wtedy uzywaja wszystkich rdzeni, a jednowatkowych sie juz nie pisze, on mowi ze sam pisze programy i w gry nie gra, ale dla gier to najlepszy bedzie ten 6x, boje sie bo nie chce kupic zlego komputera, a chcialbym sobie pograc, nigdy nie mialem dobrego sprzetu a teraz za wlasne pieniadze, chcialbym zeby byl dobry, widze tez ze wiele osob sie tu radzi wiec chyba przychylilbym sie do Ciebie yoyo. Ale on tez byl przekonujacy

a i przypomnialo mi sie co on mowil o tej plycie asusa i procku Core i5 2500K. Mowil ze to "K" oznacza ze yyy cos tam jakas opcja dodatkowa w procku i ze na tej plycie glownej bedzie go blokowac i nie ebdzie dobry czy cos takiego :/

I ze jesli do tej plyty głownej brac ten procek to bez "K"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma rację że się pisze programy wielowątkowe, ale to nie jest tak że gry wykorzystują wszystkie rdzenie w komputerze. Takiego czegoś nie ma. Dzisiejsze gry zwykle wykorzystują 3 rdzenie, maks. 4. Gdyby grał w gry to może by o tym wiedział ;)

Może i w przyszłości gry zaczną wykorzystywać 6 rdzeni... ale kiedy to nastąpi? Nie ma gwarancji, że to się stanie w najbliższym czasie. Równie dobrze gry ze wszystkich rdzeni mogą zacząć korzystać gdy te oba procesory się już staną przestarzałe. Poza tym 4 wydajne rdzenie to jest rozwiązanie o wiele praktyczniejsze od 6 przeciętnych - bo 4 wydajne rdzenie możesz wykorzystać prawie w pełni już teraz; a na wykorzystanie 6 rdzeni byś musiał poczekać aż ktoś "łaskawie" by zaczął pisać gry pod takie procesory.

Co do procka, litera K oznacza że procesor ma odblokowany mnożnik. To wpływa właściwie tylko na jedną rzecz: możliwości podkręcania. Modele K podkręca się łatwiej i o wiele efektywniej (mocniej) niż modele bez K. Podkręcanie z użyciem mnożnika jest dostępne na każdej płycie głównej z chipsetem P67 oraz Z68 - nie wiem więc o co chodziło sprzedawcy z tym blokowaniem. Jedynie płyty H61 i H67 nie oferują możliwości podkręcania z użyciem mnożnika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ze sklepów mają za zadanie przede wszystkim pozbyć się zalegających części na magazynach, przy okazji mając w sumie małe pojęcie na temat komputerów...

i nie ufał bym pod żadnym pozorem sprzedawcą..., trzymaj się tego, co mówi yojo i spółka, bo chłopaki znają się na rzeczy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe tutaj juz mozna spekulowac bo on mowil dokladnie to samo, ze nie ma pojecia czemu ktos napisal taka bzdure ze gry sa "pisane" na ileś tam rdzeni, i ze obecnie gry sa pisane wielowatkowo srutututu majtki z drutu specjalnie tak by wykozystywac caly dostepny sprzet jaki mamy. Ale wlasnie widze ze ten phenom 6 ma mniej Ghz niz ten 4x. Wiec mowisz ze chce mnie naciagnac?

Jak bylem u niego o kazal mi poczekac pol godziny az przygotuje ceny tych czesci i jak wrocilem to dal mi te opcje.

A CD rom tego Sony? ogolnie nie jestem przekonany co do SONY bo byly wadliwe, obecnie uzywam LG i nie narzekalem nigdy na niego, mialem ich kilka.

Z tym dyskiem tez nie wiem o co mu chodzilo. ze zla firma? nie wiem.

Mimo wszystko dziekuje za rady. Najwyzej pojde do gostka i powiem ze chce taki sprzet a nie ten co on mi proponowal i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wielowątkowości - ja już swoją opinię przedstawiłem, i podane przeze mnie testy wg mnie potwierdzają moje słowa.

Gigaherce akurat mają małe znaczenie, bo Phenom bazuje na znacznie mniej wydajnej architekturze. Przykładowo gdyby porównać czterordzeniowego Phenoma z czterordzeniowym i5 na tych samych taktowaniach, to i5 byłby sporo wydajniejszy (mimo że gigaherców jest tyle samo). AMD jest technologicznie w tyle za Intelem i dlatego to wygląda jak wygląda.

Co do nagrywarki - jak chcesz to zawsze możesz zmienić na LG.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...