Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bartek9401

kupno antywirusa

Polecane posty

Witam, moj komputer zostal zaatakowany prawdopodobnie przez sassera i niestety musze formatowac dysk. Teraz prosilbym o polecenie dobrego zestawu antywirusowego aby w miare jak najlepiej zabezpieczyc komputer. Co proponujecie? Uzywalem do tej pory KIS 11 ale on mocno obciaza procesor i jak widac nie do konca wywiazuje sie ze swojego zadania:p Mozna znalezc cos lepszego? Prosze o pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz zainwestowac pieniadze w subskrypcje, to polecam cos z rodziny Norton. Najtansza opcja to nie jest, a w dodatku jeszcze kilka lat temu bardzo obciazal system, jednak sporo sie zmienilo w tej dziedzinie. W tej chwili Norton 5.0 (czy nawet sam Norton AntiVirus) mniej obciaza system niz konkurencja (np. Kaspersky czy McAffee) i jest takze od niej szybszy. Do tego kilka razy w ciagu dnia wypuszczane sa uaktualnienia bazy wirusow, wiec pod tym wzgledem jest sie zabezpieczonym na biezaco. Dodatkowo program oferuje m.in. zaufane witryny, co przejzyscie widac gdy korzystasz np. z wyszukiwania w Google. Jest tez pelna wspolpraca z zabezpieczajacym banki, portale aukcyjne i wiele innych stron wymagajacych szyfrowanego logowania VeriSignem, ktory zreszta nalezy do tej samej firmy co Norton. Chociaz kiedys bylem bardzo sceptycznie nastawiony do Nortona i jechalem po nim rowno za zamulanie systemu, to po jego usprawnieniu nic mu nie moge juz zarzucic. Korzystam z niego stale od 3 lat i jak do tej pory nie zdarzyla mi sie jeszcze zadna infekcja, a od czasu do czasu uruchamiam takze jakis skan antywirusowy online dla wlasnego spokoju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast polecam NOD32, w wersji Antywirus lub Smart Security w zależności od potrzeb. Nie obciąża systemu, wirusy łapie skutecznie, dobrze sobie poradził z ostatnią falą internetowych infekcji pdf (Kaspersky i Norton mi w tym samym czasie padły), pamięci flash leczy skutecznie. Przy normalnej pracy brak fałszywych alarmów. Opinie opieram o ok 120 komputerów, którymi regularnie się zajmuje (w tym 80 z NODami).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei polecę Ci darmowego Comodo Internet Security, lub Avira Antivirus + Comodo Firewall. Z obu rozwiązań korzystałem (początkowo AA+CF, po zmianie sprzętu CIS z lenistwa, bo w końcu po co mi dwa instalatory, skoro mogę mieć jeden :P) i nigdy nie było żadnych problemów.

CIS ma duże możliwości konfiguracji, można dzięki niemu kontrolować ruch sieciowy wszystkich aplikacji, ma też bardzo fajny system Defense +, który był na FA opisywany kilka razy. Uruchamianie aplikacji w piaskownicy to też świetna sprawa... Krótko mówiąc - nie musisz, nie kupuj, bo równie dobre rozwiązania masz za free.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż jeśli Kaspersky ci nie pasuje, ze względu na obciążenie procesora, weź pomyśl sobie logicznie: Norton jest niby szybszy, ale takiej ochrony jak Kaspersky nie zapewni żaden antywirus na rynku. To tak jak ATI i Nvidia. ATI nokautuje jakością, ale czasami jej karty mogą nie mieścić się w obudowach, a za to Nvidia jest bardziej do obliczeń i overcloackerów, bo ma szybsze zegary. Analogicznie... wybór należy do cb... ja stawiam na Kasperskiego od 3 lat i nigdy się nie zawiodłem. Ma tzw. tryb bezpieczeństwa, czyli można uruchamiać w nim niebezpieczne programy i inne syfy. Można jeszcze na nim stworzyć dysk ratunkowy, przywrócić system po awarii, czy masz też dostęp do wykrywaniu luk w systemie. Nie mówię o wielu trybach skanowania... po prostu miodzio. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Czyli ma to samo co np. Norton 5.0. ;) Dodam tylko, ze produkty z rodziny Norton sa najchetniej wybieranymi programami ochronnymi przez duze firmy, banki i rzady. Przypadek? ;)

A ja prowadzę korporację X3 -TC i jakoś mnie nie stać na Nortona. :tongue:

Nie no żart :wink:

My, zwykli ludzie potrzebujemy jakości, niektórzy wybiorą Kasperskiego, a inni Nortona. Zależy od gustu. Mi przypadł do gustu Kaspersky, chociaż nie będę noobkiem i wypróbuję triala Nortona i się przekonam, czy jest taki sam, a nawet lepszy. :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarowno Norton jak i Kaspersky oferuja bardzo zblizony poziom bezpieczenstwa i rzeczywiscie dla przecietnego uzytkownika i potencjalnych zagrozen na jakie jest narazony, nie ma miedzy nimi duzej roznicy. No chyba ze ktos ma slabszy sprzet, wtedy roznica bedzie widoczna, z korzyscia dla Nortona. Prawde mowiac, gdybym od tych kilku lat nie mial Nortona za darmo, to pewnie bym sie zainteresowal wymienionym wczesniej przez Gofera CIS-em. Tez jest bardzo dobry, a na dodatek darmowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki wielkie:) Również miałem kasperskiego jakieś 3 lata i działał dobrze chociaż mam trochę dosyć długiego wczytywania pulpitu przy uruchamianiu. No i ostatnio nie wykrył wirusa który mnie odciął od świata na ponad 2 dni;p zastanowie sie jeszcze, w sumie chciałbym wypróbować nortona, ale jeśli cena będzie zbyt wygórowana, to pomyśle nad Comodo;)

a co powiecie o NOD 32? Bo widze ze opinie ma niezłe. Czy zapewni mi ochrone na poziomie KIS'a i nortona?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże dobrego słyszy się o produktach NODa, używałem triala i nie znalazłem w nim nic, co by mnie drażniło. Nie był jednak na tyle super, żeby płacić. Z tej czwórki każdy zapewni Ci bezpieczeństwo na wystarczającym poziomie. Kierowałbym się, na Twoim miejscu, głównie ceną, jeśli oczywiście masz maszynę na tyle szybką, by zasobożerność softu nie była dla Ciebie zbyt istotna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...