Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kofeina

Rozwiązany: Upgrade PC

Polecane posty

Znajomy poprosił abym się spytał więc do rzeczy...

Na upgrade ma 1000 zł chciał wymienić procek i płytę główną a ja się spytam co byście polecili wymienić za tę kwotę?

Aktualny sprzęt:

AMD Phenom II X2 545 (podkręcony do 3.4GHz)

Gigabyte GA-MA770T-ID3P

Nvidia GeForce GTX 260

3 GB RAM

Zasilacz: NOX max. 600 W

( to do góry po części jest na tym screenie http://fooh.pl/obrazek/2701079865.jpg )

Od razu dzięki za wszystkie odpowiedzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę większego sensu w wymienianiu płyty głównej... przecież ta nie jest zła.

Właściwie jedyne co tu można sensownego zrobić to wymienić procesor na Phenoma 955... i tyle. Ewentualnie też wymienić kartę graficzną na coś w stylu GTX460/HD6850.

Próbowaliście odblokować rdzenie w tym procku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Wydaje mi się że w tym komputerze nie warto na obecną chwile nic wymieniać. Co najwyżej można zrobić tak jak napisał yojo.

Mam dokładnie identyczny sprzęt, tylko że do tego mam zasilacz amacroxa 450W. Wydajnościowo wszystko nadal ładnie chodzi a można by było dozbierać trochę kasy i kupić coś moze pod nowe platformy.

Ad2. Tak się pięknie składa że sam ostatnio odblokowywałem rdzenie na tym sprzęcie i musiałem kilka rzeczy poprawić.

Po pierwsze, jeśli w biosie ustawi odblokowanie dodatkowych rdzeni (ACC) a w programie np Cpu Z pokaże mu ze nadal ma ten sam procesor to należy aktualizować bios (obecnie mam F12 rev 1,0) programem @bios. Teraz w biosie funkcja będzie się inaczej nazywała. Nie pamiętam dokładnie jak... . Ustawiamy tą funkcje na eneabled, zapisujemy ustawienia, resetujemy komputer i sprawdzamy w programie czy jest phenom II X4 B45. Potem należy sprawdzić czy dodatkowe rdzenie nie sś wadliwe i gotowe :). U mnie procesor niestety pobierał 189 W przy obciążeniu i komputer przez to się resetował ale wzrost wydajności dało się poczuć.

Mam nadzieję ze pomogłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mały problem z tym programem @bios.

To można gdzieś poszukać do ściągnięcia sam bios jako plik i zainstalować go przez powyższy program.

Ja niestety tak musiałem robić gdyż program mówił mi że mam najnowszą wersję zainstalowaną ( a to kłamca :D ).

Ale wg mnie zmiana biosu wchodzi w grę tylko wtedy gdy opcja ACC nie działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...