Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Crom3ll

Rozwiązany: Kolejny upgrade komputera

Polecane posty

W ramach tegorocznej, sukcesywnej wymiany podzespołów, tym razem kolej na płytę główną i pamięci RAM.

Obecna konfiguracja w sygnaturze.

Na początku pytanie kontrolne: czy owy wydatek będzie miał sens?

Co do płyty głównej: chciałbym, by obsługiwała USB 3.0 oraz by pozwoliła na sensowne OC mojego procesora. SATAIII opcjonalne. Ponadto, jak widać po mojej sygnaturze, mam sporych rozmiarów kartę graficzną i CPU cooler - więc przydałaby się płyta o sensownym layoucie, tak by nie było zbyt ciasno z podłączeniem wszystkiego.

RAM: preferowałbym 2x 4gb (wiem że taka ilość pamięci jest trochę na wyrost). Oczywiście DDR3.

Na wszystko udałoby mi się wyskrobać jakies 500, może 600 zł. Ale jeśli będą sensowne i tańsze rozwiązania, to ja chętnie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... a obecną czemu chcesz wymienić? Bo z tego co widzę nie jest taka zła.

Jeśli byś się jednak upierał:

http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyt...970a-ud3-405588

http://www.morele.net/pamiec-good-ram-gr13...4l9-8gdc-312401

Dobra płyta główna z mocną sekcją zasilania i obsługą procków AM3+ oraz 8GB pamięci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie żeby móc wcisnąć do kompa szybsze pamięci... DDR2 są obecnie drogie i rozbudowa raczej nie byłaby dobrym wydatkiem. A i z tego co czytałem, procesor też by skorzystał na przerzuceniu się na DDR3. Oprócz tego chciałbym mieć usb 3.0, i jak wspominałem, podkręcić procesor, znajomy sugerował, że obecna płyta może niezbyt się do tego nadawać.

Niemniej wciąż się zastanawiam nad tym, czy to ma sens.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że nieco mnie zniechęcasz do tego zakupu. W takim razie, jak na mojej obecnej płycie głównej przedstawiałby się OC mojego procka?

Czy w tej sytuacji opłacalne byłoby kupienie karty rozszerzeń z USB3.0?

I jeszcze: czy do drugiej pary kości pamięci potrzebowałbym identycznych RAMów? Tzn. czy musiałbym mieć drugą pare Black Dragonów 800MHz, czy mógłbym wstawić kości jakiejś innej firmy, a o tej samej szybkości?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że trochę byś mógł na swojej płycie podkręcić, choć oczywiście na nowym Gigabycie byłoby lepiej (sekcja zasilania sporo mocniejsza + chłodzona). Ciężko tu mówić o konkretnych wartościach. No i Gigabyte ma taką zaletę, że w przyszłości byś mógł wymienić procesor na AMD FX (premiera wrzesień/październik... no chyba że AMD znowu przełoży) gdyby zaszła potrzeba posiadania wydajniejszego procka.

Co do kontrolera - w sumie to nie jest taki mały wydatek (60-100zł)... dodając do tego jeszcze wyższy koszt DDR2, pewnie przesiadka na nową płytę nie wyjdzie dużo drożej. W takiej sytuacji - można wg mnie rozważyć kupno Gigabyte.

Pamięci (moduły) muszą mieć tę samą pojemność (w jednym kanale) i powinny mieć zbliżone parametry. Choć i tak jak jedna będzie szybsza, to zwolni do poziomu gorszej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca o to mi chodziło. Spróbuję sprecyzować pytanie. Czy obie PARY modułów RAM muszą być ze sobą identyczne?

Tzn, skoro teraz mam 2x2gb geila black dragon, to gdybym chciał rozszerzać pamięć kompa to musiałbym kupić drugą parę tych pamięci?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...