Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

GoGeTa

Rozwiązany: Rozdzielenie dźwięku na słuchawki i głośniki

Recommended Posts

Przeszukałem całe google i tego nie znalazłem.

Otóż gdy miałem jeszcze win vista to udało mi się zrobić coś takiego, że muzyka leciała w głośnikach, a przez słuchawki miałem grę.

Teraz posiadam win 7 i nie potrafię tego zrobić. Głośniki mam i miałem podłączone do płyty głównej z tyłu, a słuchawki do panelu z przodu. Wszystko przez mini jacka.

Proszę o wyrozumiałość:)

Link to comment
Share on other sites

jak klikasz ikonkę głośnika, to masz link do "mikser" jak coś wymyślisz to tam. Druga opcja, tym razem fizyczna, to podłączenie równolegne słuchawek i głośników: przejściówka z jackiem 3.5mm i dwoma wtykami i spokój.

Link to comment
Share on other sites

Pod Win7 to troszkę zabawy jest, ale pewnie w innych systemach nie jest lepiej.

Zakładam, że masz menedżera awdjo Realtek. Odpal jego okienko, po prawej stronie, nad wykazem gniazd, powinno być coś takiego jak "zaawansowane ustaw. urządzenia". Znajdziesz tam opcję traktowania przodu i tyłu jako oddzielnych urządzeń wyjścia. No, ale to dopiero połowa zabawy.

Klikasz prawym na ikonkę regulacji głośności w trayu i wybierasz 'Urządzenia odtwarzania'. Wybierasz to odpowiedzialne za słuchawki i ustawiasz jako domyślne (wystarczy kliknąć 'Ustaw domyślne', bez zabawy w opcje). Wszystko? Jeszcze nie.

Odtwarzacz. Jeśli korzystasz z WMP, otwórz okno opcji, przejdź do zakładki Urządzenia i kliknij dwukrotnie na Głośniki, zaś z listy rozwijanej wybierz urządzenie odpowiedzialne za głośniki. Podobny manewr musisz przeprowadzić dla w zasadzie każdego programu, który chcesz słyszeć tylko na głośnikach (oczywiście, pod warunkiem, że w ogóle coś takiego jest możliwe w danej aplikacji).

Jeśli korzystasz ze Skype, też warto nieco spersonalizować ustawienia - on korzysta z urządzenia domyślnego do komunikacji, zaś dzwonek domyślnie dzwoni na wszystkich (tyczy się to też np. informacji, że ktoś do ciebie napisał).

@up: Rozwiązanie z przejściówką to właśnie to, czego tu nie trzeba, bo tylko duplikuje dźwięk.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...