Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

piruuu

Skrzynka do 2200 zł

Polecane posty

Zamierzam kupić nowego peceta, jednak moja wiedza ogranicza się do tego, że gotowce są "be". W związku z tym chciałbym poprosić o pomoc ludzi, którzy znają się na sprzęcie. :)

? Budżet - 2200 zł (kwotę można podciągnąć o ~80zł jeśli zajdzie potrzeba)

? Bez systemu operacyjnego

? Preferowałbym dysk o pojemności 1TB

? Komputera sporadycznie używam do grania

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna MSI 870-C45

Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9

Procesor AMD PHENOM II X4 955 QUAD CORE AM3

Zasilacz OCZ StealthXStream 2 600W 80+ - z rabatem przy obudowie.

Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black

Dysk Samsung F3 HD103SJ 1TB 7200 32MB SATA

Samsung SH-S223C SATA CZARNY BULK ASAP

Karta graficzna Zotac TX 470, 1280MB GDDR5

Przyszłosciowa płyta głowna, RAM w jednej kości co pozwoli na dalszą rozbudowę, porządny 4 rdzniowy procesor od AMD, b.dobry zasilacz, przewiewna obudowa, szybki i prawie nie zawodny dysk twardy, naped jak to napęd i na koniec karta graficzna, chyba najlepszy wybór w tej cenie, jezeli preferował byś coś mniej prądożernego to HD6870 bym tu polecił.

Zestaw ~2032 wyszedł więc do tego dojdzie chłodzenie na procesor około 100 zł, następnie jak chcesz to złożenie go na miejscu około 60 zł.

Tak więc w sumie 2192

P.S. Napisałeś "? Komputera sporadycznie używam do grania" a można wiedzieć do czego używasz przeważnie komputera ? :) może nie potrzebnie w karte tu tak sporo zainwestowałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy informatyk obiecał mi poskładać kompa, więc myślę, że można odjąć te 60zł. Niepotrzebnie chyba dodałem to info o "sporadycznym graniu", bo tak czy inaczej młodszy brat również będzie używał tego peceta. Karta więc może zostać. :) Z opinii o podanym procesorze widzę powtarzające się narzekania na boxowy wentylator. Doradzisz może jakieś konkretne chłodzenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, przestraszyłeś mnie trochę tym P.S. :laugh: Brak 3mm w teorii to coś czego powinienem się obawiać, czy lepiej na wszelki wypadek rozejrzeć się za inną obudową?

Edit: Ups, przegapiłem update twojego posta. Zobaczę jak to będzie z tym chłodzeniem, może ktoś jeszcze będzie chciał się wypowiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"pasuje do obudów o szerokości większej bądź równej 185mm"

z opisu coolera ;)

"Szerokość [cm]

18.2 "

A to z obudowy.

Sam już nie wiem, wiadomo że każda obudowa jest innej budowy a 185mm jest orientacyjne. Ale w teori to sie powinno jak już na styk zmieścić.

W praktyce co wiem i słyszałem to wiem że fortis wchodzi do brutusa, lecz sam jak wyczytałęm o tych wymiarach ;P to lekki mentlik mam ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obudowa obudowie nierówna, i patrzenie na szerokość obudowy jako wyznacznik kompatybilności coolera jest błędne. Dlatego, że Brutus ma bardzo mało miejsca za tacką płyty głównej i dlatego wejdą do niego wyższe chłodzenia niż by się można było spodziewać.

Brutus mieści coolery o wysokości do 155mm (dane ze strony producenta; w praktyce nawet wyższe), a Fortis ma 153mm. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpierw podziękowania dla MD za ponowne otwarcie tematu. ;)

Więc, witam was ponownie. Okazało się, że mój budżet wzrósł do 2500zł (2600 to absolutne max. jeśli zajdzie potrzeba) Dzięki temu zastrzykowi gotówki chciałbym zmienić procesor na Intela. Najłatwiej będzie zrezygnować z chłodzenia. Jeśli dalej nie będę się mieścił w limicie to w dalszej kolejności mozna pomysleć nad tańszą kartą graficzną.

Z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując:

Płyta główna MSI P67A-C45 (B3) Intel P67 LGA 1155 399zł

Procesor Intel CORE I5 2500K 3.3GHz LGA1155 BOX 729zł

Karta graficzna Zotac ZT-40202-10P 753zł

Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 93zł

Dysk Samsung F3 HD103SJ 1TB 7200 32MB SATA 199zł

Samsung SH-S223C SATA CZARNY BULK ASAP 69zł

Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black 139zł

Zasilacz OCZ StealthXStream 2 600W 80+ SLI PSU 120mm 209zł

Razem wychodzi: 2590 zł

Po wyborze tej droższej karty wychodzi akurat na styk. Wolę się upewnić, że o niczym nie zapomniałem. Jeśli wszystkie elementy są na liście i wszystko pasuje proszę o ponowne zamknięcie tematu.

Przepraszam za problem i dziękuję raz jeszcze! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...