Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

piruuu

Skrzynka do 2200 zł

Recommended Posts

Zamierzam kupić nowego peceta, jednak moja wiedza ogranicza się do tego, że gotowce są "be". W związku z tym chciałbym poprosić o pomoc ludzi, którzy znają się na sprzęcie. :)

? Budżet - 2200 zł (kwotę można podciągnąć o ~80zł jeśli zajdzie potrzeba)

? Bez systemu operacyjnego

? Preferowałbym dysk o pojemności 1TB

? Komputera sporadycznie używam do grania

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam!

Płyta główna MSI 870-C45

Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9

Procesor AMD PHENOM II X4 955 QUAD CORE AM3

Zasilacz OCZ StealthXStream 2 600W 80+ - z rabatem przy obudowie.

Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black

Dysk Samsung F3 HD103SJ 1TB 7200 32MB SATA

Samsung SH-S223C SATA CZARNY BULK ASAP

Karta graficzna Zotac TX 470, 1280MB GDDR5

Przyszłosciowa płyta głowna, RAM w jednej kości co pozwoli na dalszą rozbudowę, porządny 4 rdzniowy procesor od AMD, b.dobry zasilacz, przewiewna obudowa, szybki i prawie nie zawodny dysk twardy, naped jak to napęd i na koniec karta graficzna, chyba najlepszy wybór w tej cenie, jezeli preferował byś coś mniej prądożernego to HD6870 bym tu polecił.

Zestaw ~2032 wyszedł więc do tego dojdzie chłodzenie na procesor około 100 zł, następnie jak chcesz to złożenie go na miejscu około 60 zł.

Tak więc w sumie 2192

P.S. Napisałeś "? Komputera sporadycznie używam do grania" a można wiedzieć do czego używasz przeważnie komputera ? :) może nie potrzebnie w karte tu tak sporo zainwestowałem.

Znajomy informatyk obiecał mi poskładać kompa, więc myślę, że można odjąć te 60zł. Niepotrzebnie chyba dodałem to info o "sporadycznym graniu", bo tak czy inaczej młodszy brat również będzie używał tego peceta. Karta więc może zostać. :) Z opinii o podanym procesorze widzę powtarzające się narzekania na boxowy wentylator. Doradzisz może jakieś konkretne chłodzenie?

Kurde, przestraszyłeś mnie trochę tym P.S. :laugh: Brak 3mm w teorii to coś czego powinienem się obawiać, czy lepiej na wszelki wypadek rozejrzeć się za inną obudową?

Edit: Ups, przegapiłem update twojego posta. Zobaczę jak to będzie z tym chłodzeniem, może ktoś jeszcze będzie chciał się wypowiedzieć.

"pasuje do obudów o szerokości większej bądź równej 185mm"

z opisu coolera ;)

"Szerokość [cm]

18.2 "

A to z obudowy.

Sam już nie wiem, wiadomo że każda obudowa jest innej budowy a 185mm jest orientacyjne. Ale w teori to sie powinno jak już na styk zmieścić.

W praktyce co wiem i słyszałem to wiem że fortis wchodzi do brutusa, lecz sam jak wyczytałęm o tych wymiarach ;P to lekki mentlik mam ;)

obudowa obudowie nierówna, i patrzenie na szerokość obudowy jako wyznacznik kompatybilności coolera jest błędne. Dlatego, że Brutus ma bardzo mało miejsca za tacką płyty głównej i dlatego wejdą do niego wyższe chłodzenia niż by się można było spodziewać.

Brutus mieści coolery o wysokości do 155mm (dane ze strony producenta; w praktyce nawet wyższe), a Fortis ma 153mm. :)

Wpierw podziękowania dla MD za ponowne otwarcie tematu. ;)

Więc, witam was ponownie. Okazało się, że mój budżet wzrósł do 2500zł (2600 to absolutne max. jeśli zajdzie potrzeba) Dzięki temu zastrzykowi gotówki chciałbym zmienić procesor na Intela. Najłatwiej będzie zrezygnować z chłodzenia. Jeśli dalej nie będę się mieścił w limicie to w dalszej kolejności mozna pomysleć nad tańszą kartą graficzną.

Z góry dziękuję.

Podsumowując:

Płyta główna MSI P67A-C45 (B3) Intel P67 LGA 1155 399zł

Procesor Intel CORE I5 2500K 3.3GHz LGA1155 BOX 729zł

Karta graficzna Zotac ZT-40202-10P 753zł

Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 93zł

Dysk Samsung F3 HD103SJ 1TB 7200 32MB SATA 199zł

Samsung SH-S223C SATA CZARNY BULK ASAP 69zł

Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black 139zł

Zasilacz OCZ StealthXStream 2 600W 80+ SLI PSU 120mm 209zł

Razem wychodzi: 2590 zł

Po wyborze tej droższej karty wychodzi akurat na styk. Wolę się upewnić, że o niczym nie zapomniałem. Jeśli wszystkie elementy są na liście i wszystko pasuje proszę o ponowne zamknięcie tematu.

Przepraszam za problem i dziękuję raz jeszcze! :)

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...