Skocz do zawartości

CDA 07/2011 zawartość


Smuggler

Polecane posty

  • Odpowiedzi 294
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Trochę mnie wkurzyło - "nietakt", że BF3 pokazano na PC. Denerwuje mnie to trochę, takie "przegrywamy, ale wygrywamy". Dla mnie DICE będzie nową jakością w tej dekadzie - coś jak Rockstar w poprzedniej, jeszcze bardziej uczłowieczy gry. "Mirrors Edge" już był powiewem świeżości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pełniaków to w tym numerze wręcz zaszaleliście. A jeśli chodzi o teksty, najbardziej zaciekawiły mnie o przeglądarkach internetowych (sam używam opery, bo cenię ją za funkcjonalność i liczbę funkcji) oraz jak widzą nas sprzedawcy gier.

Ponadto po targach E3 widać wyraźnie, że PC jako platforma do grania nie umiera, wręcz ona zaczyna powoli wracać do łask. Na dowód trzebac spomnieć prezentacje gier w wersji PC takich produkcji, jak Battlefield 3, Far Cry 3, Metro: Last Light, czy też najnowszy Elder Scroll: Skirm. Ponadto Cliff Bleszinski z Epic Games też jakis czas temu zauważył rosnącą rolę piecyków i wsponiał, że dopiero w roku 2012 zobaczycie, jak ta platforma do grania się rozwinie.

W każdym razie, z tego co wiem na najbliższych targach growych w Tokio w październiuku bodajże swóją sekcję posiadać będą też pecety. Jestem ciekaw, co z tego wyjdzie, bo jak dotąd Japończycy grali prawie wyłoncznie na konsolach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że mam teraz trochę czasu i stały dostęp do netu, chciałbym powrócić do kontynuowania "Retro Action" (Jeśli moderator nie skasuje postu). Cofnijmy się więc o 10 lat do lipcowego wydania CDA z 2001.

Skończyła się "Złota Era CDA" Numer majowy i czerwcowy miały naprawdę niską sprzedaż w porównaniu do dotychczasowej średniej. Kierownictwo CDA wprowadziło w życie akcję "Więcej grania Mniej czytania". Zmniejszono liczbę stron z 200 do 148 ale dodano 1 płytę cd i było już ich 3. Ta zmiana miała być tymczasowa ale ponieważ takie numery sprzedawały się znacząco lepiej taka forma CDA została do maja 2003 r.

Okładka tego numeru jest naprawdę piękna - 2 gigantyczne czerwie z gry Emperor: Battle for Dune w tonacji pomarańczowo-buro czerwonej. W sam raz na upalny lipiec. Ale co śmieszniejsze o tej grze nie było nic w numerze. Jej recka była w CDA 6/01. To chyba jej świetna ocena - 9 sprawiła to, że gra dostała okładkę miesiąc PO recenzji. To był jedyny taki przypadek w całej historii CDA. To było naprawdę dziwne ale świetna okładka.

Na 3 płytach mamy 3 pełne wersje gier: polską przygodówkę Teenagent, symulator F-22 TAW i RTS Eksterminacja. Ta strategia była całkiem fajną gierką i jedną z niewielu które chodziły na moim żenująco słabym kompem (nawet jak na 2001 rok).

Dodatkowo 12 demek ale bez rewelacji. Jedyną głośniejszą gierką była Z-Steel Soldiers - humorystyczny RTS.Nie było fotorelacji z E3 :(

Numer otwierał wstępniak wyjaśniający całe zamieszanie liczbą stron i płyt oraz zahaczający o Targi E3 (Na zdjęciu Naczelni jako Anioły :)). No właśnie, to był temat numeru (jak zawsze o tej porze roku :)) Ale były tylko 3 (słownie TRZY!) MAŁE zdjęcia fajnych hostes :/ Najbardziej rozwalił mnie (jak teraz sobie go czytałem) ten tekst "DNF będzie, jak będzie gotowy.Do tego filmiki (niezłe!) + osiłek ucharakteryzowany na Duke'a. I parę średniej świeżości screenów. Tyleż obecności Księcia na E3 i tyleż nowości na jego temat. Ech :(" Buhahahaha

Inne zapowiedzi (poza newsami z E3) to same dziś już zapomniane gry, bo np. Frank Herbert: Dune się nie udał o pozostałych nie wspominając. Za to betatesty są mocne bo Diablo: Lord of Destruction (jak ludzie mogli przez rok grać tylko w 4 akty w Diablo 2 to ja nie wiem) oraz Baldurs Gate 2: Tron Baala. Allor już nie mógł się doczekać na premiery obu gier.

W recenzjach aż 20 gier - mimo sezonu ogórkowego. Z bardziej znanych są Desperados 1 - 9 (pełna wersja CDA 3/07), Jagged Alliance 2.5 - 8 (pw CDA 11/02), Tropico 1 - aż 9+ i jeszcze Głupki z kosmosu prześmieszna przygodówka, dostała 9 a recenzował ją Eld a nie EGM.

Potem mamy suflera z Settlers 4 (IMHO to dziwne, że żadna część poza trójką nie trafiła już na cover dvd), kurs Dosa. Kobieciaż Czarny Iwan chwali nadchodzący film Tomb Rider 1. Po Action Necie, Allor i Gem zdają relację z PENTIUM 4 (Jeju ile Intel wydał kasy na promocję tego "dzieła" o którego prawdziwych "zaletach" napisano dopiero po premierze Core Duo) Grand Prix. Gem pisał a Allor był na zdjęciach. Dalej mamy jednostronne "Przemyślenia" o wirusach i innych zagrożeniach, świetne NL (On i Ona to jedne z moich ulubionych cykli), Pomocna Dłoń, parę stron o programach multimedialnych - ten dział JESZCZE się trzymał. Mamy też kilkanaście stron przedrukowywanych poradników ale tylko jedno zdjęcie uśmiechniętej dziewczyny :)

Jeśli chodzi o sprzęt to nie ma za bardzo z czego się śmiać, może poza recką nagrywarki CD za 1660 zł i newsem o 15' monitorze LCD Sharpa za 3000 zł. Wiadomo przecież, że karty graficzne były słabsze od dzisiejszych. Zgroza tylko ogarnia na widok cen - drukarka ze skanerem i faksem kosztowała 1600-1900 zł (a mój Epsonik dx 4400 wielofunkcyjny, kupiony 2.5 roku kosztował 10 razy mniej).

W AR Smuggler temperuje innego Smugglera - pana Krzysia, któremu niepodoba się, że nasz SMG "odgapił" jego ksywkę. Kolejne przykłady nienormalnych nauczycieli informatyki. Teodoryk Szyszko wykłada SMG ekonomię a ten się zastanawia ile by zarobił jakby sprzedał 1 mln Polonezów za sztukę :). W LiL Smuggler tłumaczy co oznaczają poszczególne znaczki którymi kiedyś były maskowane wulgaryzmy. SMG wścieka się i wymachuje grabiami jak Pajt z Lublina pyta się czemu CDA nie może być tańsze jak kiedyś. I co - dało się panie Smuggler :) A tu ty taki brutalny byłeś. I na koniec kolejne dowody na to, że Smugglera nie ma. Ogólnie bardzo dobre AR. I tyle z tego numeru ufff...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jutro zamierzam skierować swe kroki do kiosku i zakupić ten numer.

Mam tylko pytanie dot. gry Gothic III, oraz Zmierzchu Bogów, mianowicie:

Czy po instalacji patchy zamieszczonych na krążku gra jest edycją rozszerzoną, czy normalną?

Pozdrawiam

Kayzan

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu recenzje w CD-action coraz rzadziej stają się dla mnie opiniotwórcze. Oceny w tym czasopiśmie przestały być dla mnie wyznacznikiem dobrej gry. Weźmy ten numer: Infamous 2. Gra może nie jest dziełem sztuki, ale na co najmniej 8/8+ całkowicie zasługuje. Nowa Alicja wręcz przeciwnie - gra, której naprawdę daleko do doskonałości zbiera w CDA strasznie mocną ocenę (nie podam dokładnej oceny z wiadomych względów). Mam to szczęście, że wraz z zakupem PS3 poszerzył się dla mnie zakres magazynów o te skupione na rozgrywce stricte konsolowej.

I powiem szczerze, że oceny wystawiane w jednym z takich magazynów, a także w pewnym popularnym portalu growym w Polsce, są IMO...hmm... bardziej wiarygodne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak na poważnie mam pytanie/prośbę. Czy moglibyście kiedyś w cd-action napisać jak zorganizować game-party? Takie nawet półprofesjonalne przygotowane np. przez szkołę. (np. turniej FIFA EURO 2012) Jak to zrealizować od strony technicznej i prawnej. Nie wiem czy trzeba wyłożyć kupę kasy czy można liczyć na jakieś wsparcie. Jak się do tego zabrać?

Chcę się jeszcze odnieść do wypowiedzi HUT-a z E3 odnośnie postępu - uważam, że w sprawie kontrolera Kinect zawiódł jakiś super "mózg" z siedziby Microsoftu. Gdyby to zostało przeprowadzone z głową to w chwili obecnej Kinect byłby tak popularny jak gerber i pampersy, bo dzieciaki w każdym przedszkolu w Polsce skakałyby przed ekranem. Byłoby to wspaniałe wyjście dla tych wszystkich 3-6 latków, które mielą nocami w GTA 4. Wg mnie Kinect to przede wszystkim zabawka dla dzieci i nie ma co wciskać kitu, że myszkę i klawiaturę wymyślili jaskiniowcy, którzy stronili od wygody. Pilota od tv też nie pokona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, po półrocznej przerwie wybrałem się do sklepu i zakupiłem nowego Actiona. I mimo że do regularnego kupowania nie wróce to zakupu jak najbardziej nie żałuje.

Przede wszystkim pełniaki. Nie ukrywam że to właśnie one skłoniły mnie do zakupu bo są po prostu wyśmienite. Wielkie brawa dla redakcji! Co tak cicho? Nie słysze! :D

Oprócz tego bardzo fajna relacja z E3, dzięki której na pewno podreperuje troche wiedze na temat zbliżających się hitów, ostatnio podupadłą, dobry test przeglądarek, nimela w 100% zgadzający się z moimi odczuciami, bardzo ciekawy atlas wrogów i nawet zabawna klasyfikacja klientów. Recenzji na razie nie czytałem, rozłoże sobie na cały miesiąc, może tylko o DNF przeczytam. Ogólnie tekstowo źle nie jest, ale jak już mówiłem daniem głównym w tym miesiącu są świetne pełniaki...

To tyle :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu recenzje w CD-action coraz rzadziej stają się dla mnie opiniotwórcze. Oceny w tym czasopiśmie przestały być dla mnie wyznacznikiem dobrej gry. Weźmy ten numer: Infamous 2. Gra może nie jest dziełem sztuki, ale na co najmniej 8/8+ całkowicie zasługuje. Nowa Alicja wręcz przeciwnie - gra, której naprawdę daleko do doskonałości zbiera w CDA strasznie mocną ocenę (nie podam dokładnej oceny z wiadomych względów). Mam to szczęście, że wraz z zakupem PS3 poszerzył się dla mnie zakres magazynów o te skupione na rozgrywce stricte konsolowej.

I powiem szczerze, że oceny wystawiane w jednym z takich magazynów, a także w pewnym popularnym portalu growym w Polsce, są IMO...hmm... bardziej wiarygodne.

Krotko mowiac "opiniotworcze" sa dla ciebie takie, z ktorymi sie zgadzasz? :) I TYLKO takie?

My nie narzucamy swoich ocen, a tylko pokazujemy jak gre ocenial dany recezent. To nie Biblia nie masz obowiazku przyjmowac "na wiare" tego, co wyczytasz. Po prostu chcemy ci pokazac jakas gre - przy okazji pokazujac co na jej temat sadzi Gem, Enki, czy Siekiera. Ale to nie oznacza, ze masz przejac ich poglady...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko o zawartości najnowszego numeru CD-Action. Bardzo dobre zapowiedzi gier które pokazano na targach E3. Z zainteresowaniem przeczytałem tekst o grach mobilnych prezentowanych na E3 oraz o odmiennej optyce jaką mają serwisy skoncentrowane na mobilnym graniu na temat imprezy, czasem fajnie jest zapoznać się z innym spojrzeniem.

Większość recenzji dość dobrze napisana, choć w przypadku Alicji prosiło się o małą kontr recenzję ponieważ bylo widać że autor dostał orgazmu podczas grania albo o opinie innych redaktórów w gamewalkerze.

Publicystyka nawet jest na dość średnim poziomie. Test przeglądarek też przeczytałem z zainteresowaniem.

Ogólnie jeden z lepszych numerów w tym roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem się w końcu do tego numeru i rozbawił mnie ten minifelieton SMG o Duku. IMHO napisał go tylko dlatego by nie odszczekiwać tego minitekstu o DNF w artykule "Gry które umarły" w którymś z archiwalnych CDA (nie pamiętam numeru). Zaczynał się on jakoś tak - Nie, nie nie ta gra nigdy już nie wyjdzie, mam dość wypuszczanego co roku tego samego screenu... itd. Inna rzecz, że gra jest słaba. Ale przywołując twoje porównanie do kina - to jest zgodne ze światowymi trendami. Teraz ciągle wypuszczają restarty, prequele i sequele. I skoro można było "zgwałcić" Indianę Jonsa (South Park!), to można i Duka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem się w końcu do tego numeru i rozbawił mnie ten minifelieton SMG o Duku. IMHO napisał go tylko dlatego by nie odszczekiwać tego minitekstu o DNF w artykule "Gry które umarły" w którymś z archiwalnych CDA (nie pamiętam numeru). Zaczynał się on jakoś tak - Nie, nie nie ta gra nigdy już nie wyjdzie, mam dość wypuszczanego co roku tego samego screenu... itd.

A dlaczego mialbym to odszczekiwac czy sie tego wstydzic? Toz nie mowilem, ze jestem prorokiem i widze przyszlosc.

Inna rzecz, że gra jest słaba. Ale przywołując twoje porównanie do kina - to jest zgodne ze światowymi trendami. Teraz ciągle wypuszczają restarty, prequele i sequele. I skoro można było "zgwałcić" Indianę Jonsa (South Park!), to można i Duka.

Mozna tez zgwalcic koze. Pytanie - czy warto i czy to ma sens? I czy warto to naglasniac?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee ty SMG nie lubisz jak czasem jednak wychodzi, że nie jesteś Konfucjuszem :) :) :) :) :tongue: (W którym to AR było też zapomniałem)

No i oczywiście, że takie "produkcje" nie mają sensu. Tylko zauważyłem, że jednak taki jest trend i ciągle wypuszczane są podobne "dobre pomysły". Tak jak po sukcesie "The Dark Knight" wszyscy się rzucili robić filmy na ten sam deseń - Spidermana mi zresetowali bo Batman więcej zarobił - to jest wkurzające.

No i znalazłem ten tekst - CDA 13/02

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko o zawartości najnowszego numeru CD-Action. Bardzo dobre zapowiedzi gier które pokazano na targach E3. Z zainteresowaniem przeczytałem tekst o grach mobilnych prezentowanych na E3 oraz o odmiennej optyce jaką mają serwisy skoncentrowane na mobilnym graniu na temat imprezy, czasem fajnie jest zapoznać się z innym spojrzeniem.

Dokladnie to chcialem samemu napisac ale widze, ze mnie ktos ubiegl ;)

Swietnie napisana relacja z E3 bez zbednego lukrowania sie nad topowymi tytulami i tworzenia sztucznego hype'u. Obiektywnie i rzetelnie. Jakby pisane dla dojrzalych (takze wiekowo) graczy. Tak trzymac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktośtam wyzej, tez wracam po dluzszej przerwie i tez z uwagi na pelniaki, tyle ze gothica juz mam, a pozostale mnie nie interesują - po prostu zaskoczył mnie ten gothic (wydalem na to kiedys 120zł i jeszcze się scinał, a teraz jest w CDA z dodatkiem =o)

Przede wszystkim moglbym polemizować z tekstem o przegladarkach - firefox moze i z perspektywy uzytkowania jest juz niewiele ponad IE, ale z perspektywy twórców stron (o czym mam średnie pojęcie, bo uczyłem się hobbystycznie, ale znam ludzi ktorzy się tym zajmują i na ich opinii bedę bazował) IE dalej jest lekko zacofanym gniotem! Projektując strony, robi się je pod IE oraz pod inne przeglądarki, strona która dobrze wyglada w FF, niewiele już potrzebuje żeby dobrze wyglądać w Operze czy Chrome, za to żeby zoptymalizować ja pod IE, trzeba się jeszcze nagimnastykować - chociażby obsługa CSSów wygląda w wielu szczegółach inaczej, niż w innych przeglądarkach.

Nie wdając się szczegóły, oczywiście zaraz ktoś się z pewnością zorientuje, że tekst był pisany z perspektywy użytkownika, a nie projektanta stron. Jednak wydaje mi się, że można było zwrócić na to uwagę, bo byłby to spory problem, gdyby nie popularność IE na świecie - po prostu projektując stronę trzeba mieć na uwadze, że połowa użytowników wlezie na nią z IE. Pojawiła się informacja, ze niektóre strony nie lubią się z Operą, a przeciez tak samo byłoby z IE, gdyby nie popularność tego ostatniego. Przy tym trzeba wziąc pod uwagę, że IE goni czołówkę, a Opera raczej ją wyprzedza - czyli te niedogodności dla projektantów w Operze (skadinad duza mniejsze, niz w IE) będą raczej wyznaczały standardy, w które wbiją sie pozostałe przeglądarki, natomiast IE będzie pewnie póki co próbował dostosować się do tego, co już jest. Tyle bazując na zdaniu znajomych =p CZEKAM na podobny tekst o przegladarkach na smartfony, bo akurat planuje zakup i taki artykul bardziej by mi się przydał =]

Poza tym świetnie, że zwracacie uwagę na konsole. W końcu tematy sięwzajenie przeplatają i dobrze mieć chociaż ogólne informacje o wszystkim w jednym miejscu =]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee ty SMG nie lubisz jak czasem jednak wychodzi, że nie jesteś Konfucjuszem :) :) :) :) :tongue: (W którym to AR było też zapomniałem)

uwierz mi - ja sie strasznie ciesze jak sie pomyle, gdyz zwykle mam tendencje do przewidywania najgorszego. Zatem kazda moja pomylka to zwykle zmiana na lepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze cytat z AR 13/02 który od tego półtora roku pasuje też do mnie.

"...byłam niedawno świadkiem w sklepie i dwóch chłopaków stało przy kasie. Jeden kupował CD-ACTION i cały czas monologował, że czasopismo schodzi na psy, że dema denne, marne recenzje... A jego kumpel się go pyta: to czemu to kupujesz? A ten na to: bo je lubię. Naprawdę mnie powaliło. Gdzie tu logika?"

I ja tak samo mam. CDA mi się mniej podoba niż kiedyś ale nie mam na razie lepszego pisma na oku. No i jak się ma te 95% wydanych numerów to gupio tak przerywać powiększanie kolekcji. Będę zdobywał kolejne numery aż padnę- ja lub wy :)

A w obecnym AR ZNOWU (!!) Smg zazdrości niektórym wakacji a za 2 numery napisze (ZNOWU?!), że wy sobie idźcie do szkoły a ja mam urlop w ciepłym kraju. No żesz k... :tongue: Ile razy tak można - rok w rok i czasem jeszcze przy feriach zimowych. A sam kiedyś obiecywał, że za powtarzające się pytania, tematy (co przemycasz, co dacie w przyszłym numerze, dlaczego tak mało dem jest itp) to pogoni osobiście zardzewiałymi grabiami. No już starczy tych pretensji o wakacje. Bo we wrześniu to ja będę wysyłał złośliwe maile, że kurs franka przekroczył 3.60 zł i jak ci idzie spłata kredytu. Dosyć już z tym, prosszę...

A o alternatywnej ortografii, już dawno masę listów przyszło ("Każdy powinien pisać jak chce" Smg: To mów na chleb badzia-badzia :)) i nie zmienia się nic. Zresztą 2 listy wcześniej piszecie o wolności słowa :tongue::laugh: Ten forumowicz pewnie tak to rozumie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze cytat z AR 13/02 który od tego półtora roku pasuje też do mnie.

"...byłam niedawno świadkiem w sklepie i dwóch chłopaków stało przy kasie. Jeden kupował CD-ACTION i cały czas monologował, że czasopismo schodzi na psy, że dema denne, marne recenzje... A jego kumpel się go pyta: to czemu to kupujesz? A ten na to: bo je lubię. Naprawdę mnie powaliło. Gdzie tu logika?"

I ja tak samo mam. CDA mi się mniej podoba niż kiedyś ale nie mam na razie lepszego pisma na oku. No i jak się ma te 95% wydanych numerów to gupio tak przerywać powiększanie kolekcji. Będę zdobywał kolejne numery aż padnę- ja lub wy :)

A w obecnym AR ZNOWU (!!) Smg zazdrości niektórym wakacji

>>>Gdzie? Po prostu pozdrawiam tych, co maja wakacje. Zazdrosc mi przeszla pare lat temu.

a za 2 numery napisze (ZNOWU?!), że wy sobie idźcie do szkoły a ja mam urlop w ciepłym kraju. No żesz k... :tongue: Ile razy tak można - rok w rok i czasem jeszcze przy feriach zimowych.

Czyz nie na tym polega TRADYCJA? Tak to placzecie, ze znika cos, co w CDA bylo "od zawsze" a teraz marudzisz, ze sie tradycje kontynuuje. Ale pociesze - w tym roku jade nad polskie morze. Po prostu mam chec polazic po wydmach i nadmorskich lasach, zjesc swiezo wedzonego wegorza itd. Cieple kraje moze zima, bo to ma wiekszy sens.

A sam kiedyś obiecywał, że za powtarzające się pytania, tematy (co przemycasz, co dacie w przyszłym numerze, dlaczego tak mało dem jest itp) to pogoni osobiście zardzewiałymi grabiami. No już starczy tych pretensji o wakacje. Bo we wrześniu to ja będę wysyłał złośliwe maile, że kurs franka przekroczył 3.60 zł i jak ci idzie spłata kredytu. Dosyć już z tym, prosszę...

>>>A wysylaj. :) Z mej perspektywy wzrost kursu franka nie ma wiekszego znaczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tradycja. Tyle, że zrezygnowaliście z wielu innych tradycyjnych działów i zwyczajów a zostawiłeś te (przynajmniej mnie) bardziej denerwujące. Nadrób to i kontynuuj też bardziej przyjemne tradycje :)

Z prespektywy wychodzi na to, że najlepiej nad Bałtyk trzeba było pojechać w pierwszej połowie czerwca. Może w sierpniu lub na początku września (jak SMG będziesz urlopować) będzie lepiej.

No i kiedyś żaliłeś się w AR, że przez 30 lat będziesz musiał spłacać nowe mieszkanie. I był twój minifelieton o palantach którzy nabijają się z tych co wzięli kredyty we frankach. To myślałem, że i ty masz w walucie a nie w złotówkach. Ale tu dochodzą rosnące stopy procentowe :) Za wtręty i pomyłki przepraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...