Skocz do zawartości

Filmy ogólnie


Cardinal

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

ja też uwielbiam poprzednie części i też czekam na czwórkę, ale mam obawy co do niej. Boje się że twórcom może zabraknąć pomysłów, i czwórka będzie cieniem poprzednich części. Już po trójce (bardzo dobrej , ale jednak gorszej niż poprzednie części) widać było że zielony ogr ma tendencje spadkową. Jednak takie same obawy miałem przed trójką więc mam nadziej że Shrek 4 przynajmniej znacząco nie obniży poziomu serii :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bardziej czekam na Madagaskar2 :] pierwsza część podobała mi sie nawet bardziej od Shreków, tak samo przezabawna jest Pingwiny-misja świateczna, zwiastun Madagaskaru 2 to po prostu majstersztyk :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko!

ostatnio oglądałem film Silent Hill według mnie świetny horror i jakoś tak naszła mnie ochota żeby obejrzeć jakiś inny fajny horror, ale kompletnie nie orientuję się w tym gatunku. Co prawda kiedyś tam obejrzałem parę filmów tego typu, ale chciałbym się was poradzić co naprawdę warto obejrzeć (?) i najlepiej żeby dało się trochę przestraszyć a nie tylko uśmiać z bezmózgich zombie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko!

ostatnio oglądałem film Silent Hill według mnie świetny horror i jakoś tak naszła mnie ochota żeby obejrzeć jakiś inny fajny horror, ale kompletnie nie orientuję się w tym gatunku. Co prawda kiedyś tam obejrzałem parę filmów tego typu, ale chciałbym się was poradzić co naprawdę warto obejrzeć (?) i najlepiej żeby dało się trochę przestraszyć a nie tylko uśmiać z bezmózgich zombie :P

Exorcism of Emily Rose - moze nie rasowy horror, ale bardzo fajny, straszny i ciekawy :)

I z japonskich sobie obadaj:

Shutter (Widmo)- bardzo scary jak dla mnie. Teraz wyszedl remake amerykanski, nie ogladalem, ale domyslam sie jaki moze byc ;)

The Grudge (Klątwa) i 1 i 2 - tez calkiem dobre.

Wogole z japonskich wiekszosc horrorow jest godnych polecenia. Takze wszelkie Ringi i inne. Ostatnio widzialem tez film They Wait, rowniez niczego sobie.

A wszelkie "horrory" z zombiakami w rolach glownych sobie odpusc, bo w przewazajacej wiekszosci to komedie sa :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądaliście Shreka?

A ktoś nie oglądał? :D Film świetny, jedynka najlepsza, a polski dubbing jeszcze lepszy. Podobno ludzie znający b. dobrze obydwa języki (idiomy itp.) twierdzą, że wersja językowa PL nawet od oryginału lepsza.

Drugi film który mnie bardzo rozśmieszył to Epoka Lodowcowa i to obydwie części. Nigdy bym nie wymyślił tyle przeróżnych sposobów na katowanie biednej wiewiórki :).

No i Madagaskar też fajny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak im wyszła Kungfu Panda muszę się na nią przejść do pracy heh

Byłam ostatnio na Sex w wielkim mieści i szczerze nie polecam wysiedziałam do końca tylko dla tego że miałam pełno popka do zjedzenia i piwko nudne to jak flaki z olejem :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exorcism of Emily Rose - moze nie rasowy horror, ale bardzo fajny, straszny i ciekawy :)

I z japonskich sobie obadaj:

Shutter (Widmo)- bardzo scary jak dla mnie. Teraz wyszedl remake amerykanski, nie ogladalem, ale domyslam sie jaki moze byc ;)

The Grudge (Klątwa) i 1 i 2 - tez calkiem dobre.

Wogole z japonskich wiekszosc horrorow jest godnych polecenia. Takze wszelkie Ringi i inne. Ostatnio widzialem tez film They Wait, rowniez niczego sobie.

A wszelkie "horrory" z zombiakami w rolach glownych sobie odpusc, bo w przewazajacej wiekszosci to komedie sa :P

Hmmm a więc zaczynam polować na Shutter'a bo nie oglądałem (może jest w wypożyczalni :P ) Ring oglądałm i grudge 1 też. Egzorcyzmy ostatnio na HBO leciały to też obejrzałem, takie nawet niezłe.

A nie znasz może jakiś nowszych mniej skośnookich fajnych horrorów :) ???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeczytałem "Paragraf 22"(książka świetna, ale moja opinia to chyba żadna nowość ;) ). Słyszałem że nakręcono film na jej podstawie. Mam zamiar go sobie wyporzyczyć, czy warto? Chodzi mi o to czy choć w niewielkim stopniu przeniesiono na ekran klimat książki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exorcism of Emily Rose - moze nie rasowy horror, ale bardzo fajny, straszny i ciekawy :)

I z japonskich sobie obadaj:

Shutter (Widmo)- bardzo scary jak dla mnie. Teraz wyszedl remake amerykanski, nie ogladalem, ale domyslam sie jaki moze byc ;)

(...)

A wszelkie "horrory" z zombiakami w rolach glownych sobie odpusc, bo w przewazajacej wiekszosci to komedie sa :P

Hmm no nie wiem - np filmy George'a Romero o zombie az tak bardzo smieszne nie sa (no dobra stare Dawn of the Dead smieszy realizacja, ale nalezy pamietac ze to byly lata '70 - inne standardy i wogole), to samo ich remake'i, w szczegolnosci nowy Swit Zywych Trupow. Ale to prawda ze zombie movies to gatunek dosc powszechnie ukochany przez tworcow horrorow klas B, C, a nawet D ;) A jesli chodzi o zamierzona komedie z zombiakami to niepobity jest wciaz Shaun of the Dead (celowo nie uzywam polskiego tytulu, bo ma sie do calosci jak piesc do nosa).

Z podobnych tytulow (acz nie o zombie) to naprawde godne polecenia jest natomiast 28 Days Later (wyszedl sequel - 28 Weeks Later - ale nie mialem okazji jeszcze obejrzec :/).

Hmm a Shutter to nie film japonski a rodem prosto z nieznanej dotad Tajlandii :) Ale remake pewnie znow bedzie lekko nedznawy, wiec nawet nie trace czasu na kino, tylko poczekam grzecznie az wyjdzie na dvd i wypozycze oszczedzajac te kilka zlotych :D Bo wersja oryginalna przednia. Niedawno lecial chyba na HBO wlasnie i znow bede sie bal conajmniej tydzien robic zdjec :D

Warman -> obejrzyj sobie pokój 1408, bedzie teraz z gazeta wyborcza dodany

Fajny jest też The Eye z Jessica Alba, chociaz bardziej to thriller niż horror, ale pare razy mozna sie przestraszyc

Jesli zas o The Eye chodzi to jednak lepiej mysle byloby obejrzec sobie wersje oryginalna z 2002 roku. Z tego co slyszalem amerykanski remake (jak zreszta zwykle to ma miejsce) nie dorasta do piet azjatyckiemu pierwowzorowi.

Ostatnio przeczytałem "Paragraf 22"(książka świetna, ale moja opinia to chyba żadna nowość ;) ). Słyszałem że nakręcono film na jej podstawie. Mam zamiar go sobie wyporzyczyć, czy warto? Chodzi mi o to czy choć w niewielkim stopniu przeniesiono na ekran klimat książki.

Znajomy zachwalal ze usmial sie na tym filmie tylko troche mniej niz podczas lektury ksiazki, wiec sadze ze mozna go spokojnie polecic (bo nie jest to widz, ktory zachwala kazdy film). Tez zreszta jestem na etapie poszukiwan, ale ciezko bedzie chyba go zdobyc :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a Shutter to nie film japonski a rodem prosto z nieznanej dotad Tajlandii :)

No tak oczywiscie, maj apolodzajs ;)

Z horrorów to polecam Frontieres. Ale tylko dla dorosłych. Ostrzegam. I nie będę dawał linka do trailera bo pewnie i tak modzi usuną za brutalność. W Cinema-city teraz to leci.

No dosc ostry, nawet ciekawy, ale jak dla mnie nic rewelacyjnego Chociaz faktycznie, brutalnosci tu nie brakuje. Ale obejrzec mozna.

Pokoj 1408- fajny film, ale na pewno nie horror, ale kto nie ogladal to naprawde musi zobaczyc. Mi sie podopal bardzo.

A co do The Eye z Alba to jak dla mnie tez, jak na remake jest swietny. Wprawdzie nie widzialem wersji z 2002r., ale ta amerykanska naprawde super.

A jakie inne horrory mozna by polecic. Hmm.... Mi podobaja sie tez Hiszpanskie (ostatnio dobre wychodza). Chodzi mi tu o Sierociniec i jeszcze jeden jakis, o ktorym kiedys chyba pisalem, ale nie pamietam tytulu.

Jeszcze przypomnial mi sie taki film, ktory ogladalem baaardzo dawno temu. Darkness. Nie wiem jakie wrazenie by teraz zrobil, ale kiedys balem sie jak cholera :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokoj 1408- fajny film, ale na pewno nie horror, ale kto nie ogladal to naprawde musi zobaczyc. Mi sie podopal bardzo.

Mi zdecydowanie bardziej podobało się opowiadanie, na podstawie którego nakręcono ten film. Może gdybym nie przeczytał wcześniej, to podobałby mi się bardziej. Przede wszystkim film był według mnie za długi, za dużo dołożono wątków i zakończenie

było zbyt pozytywne, wprawdzie w opowiadaniu bohater też przeżył, ale nie wyszedł z tego taki wesoły, jak bohater filmu

. Jednak nawet mimo tych narzekań film moim zdaniem raczej warto obejrzeć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a więc zaczynam polować na Shutter'a bo nie oglądałem (może jest w wypożyczalni :P )

Obejrzyj sobie, ?ICHI THE KILLER" i zostaw tego Shutter"a na inną okazje, jeżeli chcesz mocnych wrażeń to polecam ten film.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj sobie, ?ICHI THE KILLER" i zostaw tego Shutter"a na inną okazje, jeżeli chcesz mocnych wrażeń to polecam ten film.

No ja nie wiem czy mozna przyrownac Ichi the Killer z Shutterem (mimo ze oba naleza do gatunku filmowego zwanego horror)... Jednak to jakby starac sie odszukac wspolny mianownik miedzy miesem mielonym a koldra... Ichi the Killer to jednak jest czysta rzeznia. No ale co tu oczekiwac wiecej od ekranizacji jednej z najbardziej pokreconych mang? :) Chociaz jesli chodzi o gore to trzeba przyznac ze jest jednym z moich ulubionych tytulow, razem z Martwica Mozgu, Evil Deadami i Testuo (chociaz tu juz nie mamy tak 'radosnej' rzezni jak w pozostalych produkcjach). O Guinea Pig celowo nie wspominam, bo cudem jest chyba je dostac gdziekolwiek...

Ale jak mowilem - Ichi do zszokowania, obrzydzenia i/lub posmiania sie a Shutter dla czystego strachu przed duchami i robieniem zdjec (lub znudzenia jesli nie rozumiemy i nie kreci nas kino azjatyckie tego typu) ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałem "Rec" i w sumie Hiszpanie zrobili całkiem niezły horror, jeśli oczywiście lubi się żywe trupy ( czyt. ZoOoOmbi ! ) i filmy kręcone metodą first hand. Imho momentami biję na głowę "Blair Witch Project" a to zakończenie... miodzio :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie obejrzałem Shuttera - według mnie genialny film od początku do końca trzyma w napięciu, ale to zakończenie heh takie trochę śmiesznawe mi się wydało, ale gólnie film baaaaardzo "miodny" polecam każdemu mnie osobiście przekonał że skośnookie filmy nie muszą być złe :P

Pokój 1408 - też świetny, cały ten klimat jest taki bardzo specyficzny no i jak to powiedział mój kolega: "ten film potrafi potyrać w bani" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...