Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Berlin

Pytania do Berlina

Polecane posty

LOLZ O.omg ocb!? :S:O !!???

Śledzisz jakieś kanały na YT(Niekryty Krytyk, Matura To Bzdura, JJayJoker, CTSG, RockAlone2k, RoJo(polecam "Zagrajmy w Skyrim". Tak durne, że aż smieszne :P )?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOLZ O.omg ocb!? :S:O !!???

Śledzisz jakieś kanały na YT(Niekryty Krytyk, Matura To Bzdura, JJayJoker, CTSG, RockAlone2k, RoJo(polecam "Zagrajmy w Skyrim". Tak durne, że aż smieszne :P )?

Z takich rzeczy - tylko Egoraptor. Nie znoszę polskiego jutuba i polskich wideoblogerów, nie znoszę w ogóle oglądać jakichś filmów na YT - nie wiem kim jest Rojo, JJaayJoker, parę dni temu dowiedziałem się w końcu rzeczywiście kim jest Quaz, a Niekryty Krytyk doprowadza mnie do szału ;). Matura To Bzdura - jeden odcinek widziałem, w którym był Cejrowski.

Nic więcej :)

ew. AVGN można pod to podciągnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, seria Awesome Egoraptora jest po prostu cudowna :D Heh, i co do całego krytyka też się zgadzamy - jak słyszałem go w radiu jadąc na uczelnię to myślałem, że mnie coś trafi ;p

Natomiast w kwestii totalnie powalonego i często klozetowego humoru to raczej takie produkcje zajmują pierwsze miejsce :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, seria Awesome Egoraptora jest po prostu cudowna :D Heh, i co do całego krytyka też się zgadzamy - jak słyszałem go w radiu jadąc na uczelnię to myślałem, że mnie coś trafi ;p

Natomiast w kwestii totalnie powalonego i często klozetowego humoru to raczej takie produkcje zajmują pierwsze miejsce :D

O wiele bardziej mi Sequelitis leży u Egoraptora, fajnie jest popatrzeć jak ktoś rozbiera gry na czynniki pierwsze pokazując to wszystko na przykładach - milion razy lepiej to Raptorowi idzie, niż wyszło Gonciarzowi w "Wybuchających beczkach". Polecam bardzo, bo nie-siedząc-w-tym, albo nie rozkminiając można na wiele z takich rzeczy w ogóle uwagi nie zwracać. Takich, na jakie on tam zwraca, znaczy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się przewinęło przez oczy, że porządny i interesujący na swój sposób tekst na blogu (o grach rzecz jasna) może nawet trafić na główną (co co najmniej raz już miejsce miało). Nie lubię się chwalić, ale może przyczyniłbym się do rozruszenia blogosfery (jeśli to ma jeszcze sens). Jak pewnie sam zauważyłeś (wszak w piątkowych przeglądach "czasem" moje teksty wylądują), lubuję się w publicystyce gamingowej. Jakie normy tekst musi spełniać, by na główną trafił (w formie osobnego newsa)? Mam kilka naprawdę ciekawych pomysłów, mam nadzieję, niezły styl i nie omieszkam napisać o czymś, co chciałaby poczytać i przedyskutować szersza publika. A nie mam wątpliwości, że newsa kliknie znacznie więcej osób, niż odwiedzi jakikolwiek blog.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się przewinęło przez oczy, że porządny i interesujący na swój sposób tekst na blogu (o grach rzecz jasna) może nawet trafić na główną (co co najmniej raz już miejsce miało). Nie lubię się chwalić, ale może przyczyniłbym się do rozruszenia blogosfery (jeśli to ma jeszcze sens). Jak pewnie sam zauważyłeś (wszak w piątkowych przeglądach "czasem" moje teksty wylądują), lubuję się w publicystyce gamingowej. Jakie normy tekst musi spełniać, by na główną trafił (w formie osobnego newsa)? Mam kilka naprawdę ciekawych pomysłów, mam nadzieję, niezły styl i nie omieszkam napisać o czymś, co chciałaby poczytać i przedyskutować szersza publika. A nie mam wątpliwości, że newsa kliknie znacznie więcej osób, niż odwiedzi jakikolwiek blog.

Wiesz co - problemów jest kilka, a największym jest czas. Jak dla mnie idealnie by było, gdyby wpis

a) był związany z grami, oczywiście

b) miał jeden obrazek w wielkości idealnej do przekopiowania do newsa - 615x400 albo jakiejś, którą bez problemu da się na coś takiego okroić

c) był konkretny i wyczerpywał temat

d) nie był recenzją

e) nie zawierał emotikonek i tym podobnych rzeczy

Problem polega na tym, że czasami te teksty są tak sformatowane, że cholernie dużo czasu by zeszło na układaniu ich - tu kursywa, tu kolorek, tu cośtam, tu obrazek, tu filmik... I albo mamy mocną ingerencję w autorską wizję przedstawienia tego tekstu (a tą trzeba szanować, ew. pozostaje siedzenie z autorem na PMkach, ale to kolejne czasożerne zajęcie i bajzel organizacyjny), bo nie ma czasu na układanie go w ten sposób na główną, albo kupa czasu schodzi na dodawaniu tego wszystkiego, a czasu nigdy nie ma. Dlatego jak już coś na główną by weszło, to raczej w wersji prostej - jak wszystkie inne teksty na niej, a nie wiem czy autor by się wtedy nie obraził, etc.

Do tego też: czasami nie będzie możliwości na to, bo nie będę miał nawet minuty na przeglądanie blogów - czasami robię to w piątki przed pisaniem przeglądu, jak są tygodnie wolniejsze, to przeglądam je na bieżąco i wtedy mogę coś wykombinować. Na pewno teraz będę się starał czytać je właśnie w ten sposób, bo jest luźniej - możliwe więc, że zara jakieś teksty na główną znajdę ;).

Co do reszty -- pisz teksty, pisz wyczerpująco, pisz dobrze, a na pewno coś się na głównej pojawi, obiecuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiano, sir! :) Na pewno im więcej motywacji (a taka forma jest już naprawdę dużą nagrodą), tym większa szansa na dorodne owoce w postaci wpisów, które aż chce się czytać. Problem w tym, że kiedyś miałem kilkanaście razy więcej wizyt i o wiele większe zainteresowane wcale nie z powodu słabnącego poziomu tekstów czy wpisów mniej ciekawych, ale tego, że i mniej osób pisze i mniej osób czyta. A to niestety niezbyt zachęca... W zasadzie na tym skończę, bo temat kondycji blogów był wałkowany już tylekroć, że i sam mam szczerze dość.

Co do przygotowania tekstu do newsa, zawsze może to zrobić autor (nie wiem czy w newsach stosujecie tagi bbcode czy html, ale ja akurat wprawnie posługuję się oboma rodzajami kodu), który nierzadko czasu ma więcej niż redaktor z napiętym kalendarzem. Gdyby wybrano jakiś test, można krótko zasugerować osobie, że może przygotować odpowiednie formatowanie tekstu przygotowane specjalnie pod news (tak, by Wasza ingerencja była minimalna, co daje Wam oszczędność czasu) albo zostanie wrzucona wersja "minimalistyczna".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiano, sir! :) Na pewno im więcej motywacji (a taka forma jest już naprawdę dużą nagrodą), tym większa szansa na dorodne owoce w postaci wpisów, które aż chce się czytać. Problem w tym, że kiedyś miałem kilkanaście razy więcej wizyt i o wiele większe zainteresowane wcale nie z powodu słabnącego poziomu tekstów czy wpisów mniej ciekawych, ale tego, że i mniej osób pisze i mniej osób czyta. A to niestety niezbyt zachęca... W zasadzie na tym skończę, bo temat kondycji blogów był wałkowany już tylekroć, że i sam mam szczerze dość.

Czekam! :)

Co do przygotowania tekstu do newsa, zawsze może to zrobić autor (nie wiem czy w newsach stosujecie tagi bbcode czy html, ale ja akurat wprawnie posługuję się oboma rodzajami kodu), który nierzadko czasu ma więcej niż redaktor z napiętym kalendarzem. Gdyby wybrano jakiś test, można krótko zasugerować osobie, że może przygotować odpowiednie formatowanie tekstu przygotowane specjalnie pod news (tak, by Wasza ingerencja była minimalna, co daje Wam oszczędność czasu) albo zostanie wrzucona wersja "minimalistyczna".

Właśnie najłatwiej by było tak: widzę wpis, kopiuję tekst i dodaję boldy i obrazek - gadanie z autorem, odkopywanie potem tekstu i takie rzeczy to dodatkowa robota, która utrudnia cały proces. Pokminię jeszcze i ogarnę, ale thx za dobry pomysł!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ty Berlinie albo ktokolwiek inny znajdzie na to chwilę, ale wpadł mi do głowy pewien pomysł. Wiem że Piątkowy przegląd nieco blogosferę rozruszał, ale to wciąż nie to. Chodzi o akcję, której treść pokrótce opisałem tutaj - w wielkim skrócie mam na myśli rodzaj konkursu z drobnymi nagrodami (np. niepotrzebne gry / duplikaty z reedycji - sporo osób takowe) fundowanymi przez bloggerów (o ile ktokolwiek by się znalazł). Może niepotrzebnie tracę czas, ale chyba spróbować nie zaszkodzi. Myslisz, że w tej sprawie nie da się już nic zrobić i lepiej głowy sobie nie zawracać, czy można liczyć na drobne wsparcie (news na stronie?) redakcji? Bo bez takiej promocji akcja będzie się cieszyła znikomą popularnością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że GTA V będzie najlepszą grą tego roku?

Myślę, że nie będzie.

Nie wiem czy ty Berlinie albo ktokolwiek inny znajdzie na to chwilę, ale wpadł mi do głowy pewien pomysł. Wiem że Piątkowy przegląd nieco blogosferę rozruszał, ale to wciąż nie to. Chodzi o akcję, której treść pokrótce opisałem tutaj - w wielkim skrócie mam na myśli rodzaj konkursu z drobnymi nagrodami (np. niepotrzebne gry / duplikaty z reedycji - sporo osób takowe) fundowanymi przez bloggerów (o ile ktokolwiek by się znalazł). Może niepotrzebnie tracę czas, ale chyba spróbować nie zaszkodzi. Myslisz, że w tej sprawie nie da się już nic zrobić i lepiej głowy sobie nie zawracać, czy można liczyć na drobne wsparcie (news na stronie?) redakcji? Bo bez takiej promocji akcja będzie się cieszyła znikomą popularnością.

Dude, ja jestem całkowicie "za", ale musisz to nagłośnić trochę u siebie na blogu, zbadać temat z innymi i musicie ogarnąć jakąś osobę, która będzie tym zarządzać - kogoś, kto będzie śledził te dyskusje, wybierał zwycięzców i kontaktował się ze mną wysyłając mi treść tekstu do wrzucenia. W sensie: obrazek koniecznie i treść tekstu o rozpoczęciu i zakończeniu nowej edycji, streszczeniu zasad i tym podobnych rzeczy - ja nie będę mieć czasu na to, żeby ogarniać całość i śledzić wyniki, potrzebuję kogoś kto będzie się tym zajmował i mnie informował wysyłając wszystko co potrzebne i gotowe do wrzucenia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście - jasna sprawa. Sprawami organizacyjnymi zapewne zajmę się ja, jako pomysłodawca. Odzew ze strony użytkowników zawsze jakiś jest, więc na wsparcie liczyć mogę. Spróbuję rozpocząć to na swoim blogu i ewentualnie wyślę Ci PW z gotowym tekstem i linkiem do obrazka do newsa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Chciałem pogratulować ci artykułów, twoje felietony, a zwłaszcza ten cdaction.pl/news-20749/czasami-nienawidze-gier--najpierw-cie-wykorzystam-a-potem-ukradne.html robią wrażenie. Przede wszystkim bardzo dobrze trafiasz z problemami "szarego ludu" i to mnie cieszy. Powodzenia i oby tak dalej! ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałeś w demko Mass Effect 3 ? Jeśli tak, to jakie masz wrażenia. Dla mnie osobiście może być, choć trochę brakuje mi statystyk i porównania broni z pierwszej części. I jeszcze drażni mnie to, że z tej gry zostało tyle RPG co nic - akcja, cutscenka, akcja, cutscenka, akcja, akcja, dialog interaktywny itd.

Tekst o Six Days in Fallujah :ok: O ACTA nie będę czytał, bo mam na ten temat swoje zdanie i nie chcę, żebyś mi je psuł :P

I tak jeszcze przekartkowałem na razie nowy numer i damn it ! Żadnej twojej recki ani zapowiedzi, co jest ? Choć i tak się pocieszyłem pociskiem na nowego Postala na głównej.

Ostatnie pytanie z natury tych niepotrzebnych: Papkina, Cursiana i Faraona kojarzę z tekstów (są współpracownikami chyba :) ) ale M. Strzyżewski, Seltaeb, Rahid, Roztargniony Wilczur to jacyś nowi w ekipie czy goście, którzy podesłali teksty i były dobre, więc je druknięto ?

Pzdr z Zawiei - tfu z Zawoi snowboardowej :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Chciałem pogratulować ci artykułów, twoje felietony, a zwłaszcza ten cdaction.pl/news-20749/czasami-nienawidze-gier--najpierw-cie-wykorzystam-a-potem-ukradne.html robią wrażenie. Przede wszystkim bardzo dobrze trafiasz z problemami "szarego ludu" i to mnie cieszy. Powodzenia i oby tak dalej! ;)

Yo! Dzięki wielkie! :). Ostatnio zacząłem coś pisać o systemie antyużywkowym nowego Xboksa, ale w pewnym momencie tekst przekroczył linię krytyczną, czyli wyszła mi frustracja głupotą kolesia z Volition wypowiadającego się na ten temat i musiałem go wrzucić do kosza ;). Ale generalnie - ja też jestem szarym ludem, cieszę się że wszyscy mamy te same problemy ;D

Hm, tak czytam tą dyskusję to powoli wyrastasz na jakiegoś lokalnego łowcę talentów :D Jakieś teksty z beletrystyki obczajasz czy oczekujesz publicystyki growej? ;]

Ale w sensie na blogasach? ;) Wszystko czytam, żeby mieć na przeglądy - ale do tego, co Vantage chce kombinować, to raczej tylko growe teksty, bo nie wrzucimy przecież na główną sajtu o grach rozkminy na temat astrofizyki, czy kwantowej psychologii kotów ;)

Grałeś w demko Mass Effect 3 ? Jeśli tak, to jakie masz wrażenia. Dla mnie osobiście może być, choć trochę brakuje mi statystyk i porównania broni z pierwszej części. I jeszcze drażni mnie to, że z tej gry zostało tyle RPG co nic - akcja, cutscenka, akcja, cutscenka, akcja, akcja, dialog interaktywny itd.

Nie grałem, bo nie ogarnąłem jeszcze dwójki na poważnie - ME odwlekam i odwlekam i nie mogę się za to zabrać :(

Tekst o Six Days in Fallujah :ok: O ACTA nie będę czytał, bo mam na ten temat swoje zdanie i nie chcę, żebyś mi je psuł :P

Dzięki! :D

I tak jeszcze przekartkowałem na razie nowy numer i damn it ! Żadnej twojej recki ani zapowiedzi, co jest ? Choć i tak się pocieszyłem pociskiem na nowego Postala na głównej.

Przesypiam zawsze moment, kiedy trzeba recki brać, to jest ;D Albo mnie Papkin wyprzedza z indykami, albo ktoś już coś na trzy miesiące wcześniej zaklepał, albo coś ;). A zapowiedzi nie ogarniam - jedna z tych rzeczy, które mnie nie pociągają w ogóle: codziennie siedzę przy newsach na głównej i siłą rzeczy jestem na bieżąco z tym, co się dzieje, więc gubię wizję tego co już było wiadomo, czego nie wiadomo, co nowego itd., - zapowiedź jest skondensowaną formą newsów na przykład, a po przeczytaniu wszystkich newsów na jakiś temat można z nudów paść, żeby jeszcze je skompilować w zapowiedź. No chyba że to zapowiedź na podstawie wrażeń z pokazu, ale to już kompletnie inna bajka... ;)

Ostatnie pytanie z natury tych niepotrzebnych: Papkina, Cursiana i Faraona kojarzę z tekstów (są współpracownikami chyba :) ) ale M. Strzyżewski, Seltaeb, Rahid, Roztargniony Wilczur to jacyś nowi w ekipie czy goście, którzy podesłali teksty i były dobre, więc je druknięto ?

Hmmm, z wymienionych kojarzę Papkina i on na pewno jest stałym współpracownikiem, Cursiana i Faraona - cholera, nie ogarniam ksyw w ogóle! A reszta, którą wymieniłeś to raczej ludzie, którzy podesłali teksty i były na tyle dobre, że je opublikowano - ale ja naprawdę nie mam pojęcia więc nie sugeruj się moimi rozkminami na ten temat :). Nie ogarniam tego wszystkiego i to jest jakaś wewnątrzredakcyjna rzecz, która mnie omija trochę :)

Pzdr z Zawiei - tfu z Zawoi snowboardowej :P

A mnie obudził dzisiaj sąsiad, który narąbany walił mi w drzwi, bo mu do piwnicy wrzuciłem kartony z Ikei... więc miłego zjeżdżania! ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w sensie na blogasach? ;) Wszystko czytam, żeby mieć na przeglądy - ale do tego, co Vantage chce kombinować, to raczej tylko growe teksty
No, teraz wiem o co biega, ale raczej nie skorzystam :P Pisanie na blogu jakoś mnie nie pociąga a poza tym powinienem zachować wenę pisarską, jeśli ta mi wróci, na opracowywanie fabuły do własnej książki albo coś w ten deseń ;p Z drugiej strony, tekst przesłany PW też by się kwalifikował? Nie do tego całego konkursu, ale tak po prostu jeśli jego ocena byłaby pozytywna...? ^_^
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w sensie na blogasach? ;) Wszystko czytam, żeby mieć na przeglądy - ale do tego, co Vantage chce kombinować, to raczej tylko growe teksty
No, teraz wiem o co biega, ale raczej nie skorzystam :P Pisanie na blogu jakoś mnie nie pociąga a poza tym powinienem zachować wenę pisarską, jeśli ta mi wróci, na opracowywanie fabuły do własnej książki albo coś w ten deseń ;p Z drugiej strony, tekst przesłany PW też by się kwalifikował? Nie do tego całego konkursu, ale tak po prostu jeśli jego ocena byłaby pozytywna...? ^_^

Wydaje mi się, że raczej nie - w końcu to wszystko jest jakiegoś rodzaju nagrodą dla bloggerów za to, że utrzymują blogi przy życiu, a teksty na PW zaprzeczają tej idei ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ME 2 to naprawdę genialna gra. Gram od soboty i spędziłem już przy niej około 30 godzin. W wolnym czasie koniecznie zagraj. ;) Czyje blogi najchętniej czytasz?

Boże, chciałbym mieć teraz 30 godzin na jakąkolwiek grę ;D. Ostatnio chciałem sobie FF8 przypomnieć, ale przypomniałem sobie, że to jest przynajmniej na 80 godzin i zrezygnowałem ;/. Nie mam faworytów blogowych - nie wypada mi mieć ;), czytam wszystkich jak leci (poza jakimiś dwuzdaniowymi wpisami z emotikonkami co drugie słowo, przywitaniami i innymi pierdołami).

@Berlin

Rozumiem całkowicie, ale pytałem tak poza tematem choć teraz to sprecyzuję... czy zgłaszają się jacyś ludzie do ciebie z propozycją tekstu na główną? O ile wiedzą, że jest taka opcja, bo szczerze zostałem zaskoczony :D

Nie, takie coś się jeszcze nie zdarzyło :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...