Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Assassin963

Wiedźmin 2 - gra strasznie się tnie

Polecane posty

Panowie, a może byście napisali jak wyłączyć te uberpróbkowanie, bo nie jestem taki pro, a na google też nigdzie nic nie ma.

Z góry dzięki za pomoc.

w ustawieniach grafiki i języka w zaawansowanych opcjach przy odpalaniu gry (launcher)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam ciut insze pytanko. Czy dla gry jest wielkim problemem by zamiast na grafice 512 chodzić na 256? :D No, w każdym razie zainstalowałem ją, i chodzi płynnie na minimalnych detalach, ale... tekstura podłoża miast leżeć grzecznie na rzeźbie terenu rozciąga się gdzieś chen daleko pod mapą wypłaszczona jak powierzchnia mojego biurka. :) Ponadto tekstury muszę mieć ustawiona na maksa, bo w innym wypadku po jakimś czasie na górze ekranu pojawia się perfidny żółty pasek.

Na razie ściągam jeszcze nowsze sterowniki do karty bo te, które mam są chyba z 2009. ;)

Od razu napiszę też, że gra jest oryginalna, ale musiałem wspomóc ją pewnym znanym nam wszystkim plikiem z internetu (proszę mnie nie ostować!), bo za cholerę nie mogłem jej aktywować (w domu internetu nie mam, więc zrobiłem prowizoryczne połączenie przez telefon). Oczywiście patch ściągnąłem już wcześniej. Dograł się bez problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patch już jest i polecam wszystkim go pobrać. U mnie liczba klatek w niektórych miejscach podskoczyła dwukrotnie.

@DOWN Securom potężnie zwalnia grę, więc jeśli nie instalowałeś jeszcze patcha to spróbuj bo go usuwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam NVIDIE GT430 i..... gra się tnie. Wysokie? 18 fps. Minimalne? 17fps. TO JEST JAKIŚ ŻART?

Nie wiem, próbowałem wszystkiego ale tak naprawdę nie ma różnicy. Nie rozumiem co się może dziać, jeżeli ustawienia nic nie zmieniają, te pacze i tym podobne też nic. Ma ktoś taki problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówi Kawalorn, ponoć patch znacznie podnosi wydajność, właśnie przez usunięcie SecuROM'a, który, jeśli wierzyć panom z CDP okrutnie spowalniał. Wszystko jest zresztą w ostatnim newsie o Wiedźminie z CDA. Wczoraj ściągnąłem, ale z braku czasu sprawdzę działanie dziś wieczorem. Napiszę o ewentualnych różnicach jak coś wyłapię.

EDIT:

Ehh, znikoma różnica. Kilka klatek w górę, ale nic rewelacyjnego. Szkoda. Co ciekawe, wielu osobom ta łatka mocno pomogła, a tu o, klops.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś pomoże wiem mam słabego kompa ale coś może wiecie co zrobić do mojego :

Intel[R] Core[TM]2 Duo CPU

E7500 @ 2.93Ghz x2

2GB RAM

karta graficzna

Geforce 9400 GT piszę że ma 1025 MB

@edit

znaczy mi chodzi o to czy da się powiekrzyć FPS'y bo mogę grać tylko na 640x420 czy jakoś tak, bo bym wolał chociaż sobie pograć na 1282x720 czy jakoś tak xD ale serio na takiej możecie mi pomóc ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś rację, bez wymiany procesora się nie objedzie ;/. Przed chwilą kupiłem i zainstalowałem, niestety się tnie, nawet na ustawieniach minimalnych i na najmniejszej rozdzielczości gra się tnie ;///. Trudno będzie trzeba nowy procesor zamawiać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na moim kompie wiedźmin 2 też strasznie się tnie. Gra jest orginalna kupiona w gram.pl. Mam zmniejszoną rozdzielczość, zmniejszone do minimum detale,wyłączone uberpróbkowanie, najnowsze sterowniki, zainstalowany patch 1.1 i cały czas mam w okolicach 10-15 fps/s. Bawiłem się nawet z Catalyst Control Center ale to nic nie daje. Trochę się wnerwiam bo wydałem na grę prawie 116 zł ( 99 zł + koszty przesyłki ) i nie mogę normalnie grać. Czy to wina mojego komputera czy raczej złej optymalizacji silnika gry ? Co mogę zrobić, żeby gra tak się nie zacinała ? Mój komputer to:

Procesor: Intel Core i3

RAM: 4 GB DDR3

Grafika: ATI Radeon HD 5470 1 GB

System: Windows 7 64 bit

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wina bardzo słabej " Grafika: ATI Radeon HD 5470 1 GB " to do gier się nie nadaje, a szczególnie do wiedźmina 2. Bo to jest laptop.

http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-karty-...gow.1174.0.html

Masz spis i twoja grafika jest na 170 miejscu i jest wpisana w kategorię "niższa średnia półka" i ma 64bit ddr3.

pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sprzęt:

Samsung RF511

Win 7 64-bit

NVIDIA GeForce GT 540M

4 GB ramu

Intel core i5 -2410M

Odinstalowałem 3d vision, wgrałem patch 1.1, wgrałem nowe stery nvidii 275 beta, próbowałem game boosterów, a nawet jakieś priorytety zwiększałem wiedźminowi w menadzerze urządzeń i nic... Gra (rozdziałka 1366x768) wykrywa mi minimalne ustawienia grafiki przy których mam 18-25 fpsów, a jak biore ultra bez uberpróbkowania mam koło 13-18 fpsów. No i w sumie wszystkie ustawienia pomiędzy są zbliżone fpsami bardziej do ultra niż do minimum. Zmniejszenie rozdzielczosci daje raptem pare klatek, ale za to literki, questy pod mapą stają się nieczytelne. Myślę, że z moim nowym samsungiem rf511 powinno mi chodzic na srednich z 30fpsami a jest lipa.

Czy rzeczywiście mam tak słaby komp, czy mam czekać na kolejne milion paczy i sie nie przejmować. Taki Fallout new vegas chodzi mi na high detalach bardzo ładnie bez problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem musisz czekać na milion patchy podobnie jak ja mam w miarę dobry komp Wiedźmin powinien mi śmigać co najmniej na średnich bez zarzutów a tu na minimalnych i rozdzielczości 640x480 chodzi ledwie ledwie. Dużo się czyta że wiedźmin jest [ciach] od strony technicznej

Proszę nie używać wulgaryzmów. [Turambar]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że odgrzewam stary temat, ale nie widzę sensu zakładania nowego.

Półtora roku po premierze, w końcu szansa, żeby pograć w Wieśka 2. Ok fajnie, wszystko jako tako działa na średnich, nie ma większych problemów z grą. Aż tu ni stąd, ni z owąd gra zaczyna się ciąć, bez żadnego ostrzeżenia- po prostu nie da się grać/ Jedyna sytuacja gdy wszystko dawało radę to- najmniejsza rozdzielczość i wszystko wyłączone/ustawione na minimum :/

Gram na lapku i mam Radeona HD 5650 z przełączalną grafą ( to chyba najważniejsza informacja). Próbowałem zaktualizować sterownik, ale nie jestem w stanie tego zrobić, ponieważ wyskakuje powiadomienie, że...wybrane urządzenie nie jest zainstalowane na tym komputerze. A sterownik jest z roku 2010, co może mieć ogromne znaczenie, czytając poprzednie posty. Jakakolwiek pomoc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...