Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cragir

Microsoft kupił Skype

Polecane posty

Gigant z Redmond kupił Skype za 8,5 mld $. Warto zauważyć, że Skype ma 663 mln długu przy zyskach około 860 mln dolarów. Komunikator ma 663 milionów zarejestrowanych użytkowników jednakże jego poprzedni właściciele nie wiedzieli jak zacząć zarabiać na programie i jak zintegrować go z firmą. Mówię tutaj przede wszystkim o eBay, które w 2005 roku kupiło tą firmę za 2,6 mld dolarów. Pózniej firma przechodziła z rąk do rąk kiedy zainteresował się nią Microsoft, który najwyraźniej na pomysł jak zarobić na Skype i jak wykorzystać go do promocji własnego oprogramowania (czyli kolejnych wersji Windowsów i być może Windows Live)*. Według Om Malik z serwisu GigaOm MS wykupił Skype aby móc walczyć na polu systemów mobilnych z silną konkurencją ze strony Google Voice i Apple Facetime.

Źródło:GigaOm.com

*W nawiasie zawarłem swoje przypuszczenia więc nie sugerujcie się nimi :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wyjdę na czarnowidza, ale mam złe przeczucia... Gdy ktoś chce zacząć zarabiać na czymś, co do tej pory było za darmo to zwykle nie kończy się to najlepiej. Tutaj dodatkowo w całą sprawę jest zaangażowany Microsoft, czyli firma która nieraz zasłynęła z mało etycznych praktyk wobec klientów. Zastanawia mnie, czy zmiany będą dotyczyć jedynie reklam, które mogą usptrzyć "Szkapę" na wzór obecnej wersji GG, czy będzie dodatkowe naliczanie za jakieś nowe, niesamowite usługi.

Drugi wariant wydaje mi się ciekawszy. Zastanawia mnie, co spece z MS mogliby jeszcze upchnąć w tym komunikatorze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sagitarius587

Po pierwsze Skype był półdarmowy. Dzwonienie na nr stacjonarne i komórkowe jest płatne ale i tak tańsze od tp. Mam nadzieje że Microsoft rozwinie działalność telefoniczną, może zacznie nawet produkować urządzenie związane z tym.

8,5 mld $ za bezpłatny komunikator - przepłacone, za platformę telekomunikacyjną która może się stać popularna na całym świecie - opłacalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Skype był półdarmowy.

No tak, trochę uprościłem. Z drugiej strony mało kto korzysta z płatnych funkcji, więc nie ma to aż takiego znaczenia. Nie zmienia to oczywiście faktu, że masz rację.

Mam nadzieje że Microsoft rozwinie działalność telefoniczną, może zacznie nawet produkować urządzenie związane z tym.

To mogłoby być ciekawe. W sumie to zastanawiam się, czy Microsoft nie mógłby skorzystać z rozwiązań wykorzystywanych przez Skype'a i zastosować ich w już istniejących urządzeniach. To również mogłoby być interesujące. W sumie bardzo prawdopodobne jest także powiązanie "Szkapy" z MSN'em.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lynenhynenh

Generalnie to w ogóle nie jest dobrze, bo do czego się Microsoft by nie przyczepił to coś rozwalił. Na przykład Windows 7 jest dobry ale tylko w porównaniu do Visty, bo nie oszukujmy się - takie coś jak większa stabilność, powinna być w absolutnym standardzie. Poza tym Windows Live, kłopoty z prywatnością użytkowników i inne pierdoły, których długo by wymieniać, nie świadczą najlepiej o wiarygodności tej firmy.

Tym samym firma z Redmond stawia mnie przed trudnym dylematem - będę musiał na coś innego zmienić "główny komunikator" i jeszcze nie wiem na co... GG na pewno odpada...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym samym firma z Redmond stawia mnie przed trudnym dylematem - będę musiał na coś innego zmienić "główny komunikator" i jeszcze nie wiem na co... GG na pewno odpada...

Czekaj, czekaj. No ok parę razy schrzanili, parę razy popsuli, ale skąd wiesz, że teraz skiepcą? Nie ma co być czarnowidzem na zapas. Z resztą, ja ze Szkapy zrezygnowałem dawno, bo program po aktualizacji uznał, że moja kamerka jest passe. Obecnie korzystam z funkcji Gmaila. Jakoś może nie ta sama, ale swoje robi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sagitarius587
za platformę telekomunikacyjną która może się stać popularna na całym świecie

A nie jest? o_O

Myślę że skype jest słabo promowane i nie trafia do zwykłego Kowalskiego.

mmorpgfps używasz skype jako operatora sieci stacjonarnej lub komórkowej ?

...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cichą nadzieję, że zrobią aktualizacje przez windows update - będę mógł je zablokować :P Obecnie strasznie denerwuje mnie, że skype się sam aktualizuje i nie pozwala na wyłączenie tej opcji. Już nie mówiąc o tym, że co wersja to IMO gorzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie demonizujcie.

Aktualizacja, umiarkowanie obowiązkowa (choć instalująca się bez pytania), wcale nie eliminuje możliwości rozmowy ze starszymi wersjami i instaluje się przez samego Skypa. W zasadzie jedyne co zmienili, to wygląd konek oraz integracja z systemem (plus kilka mniej przemyślanych zmian kosmetycznych).

Kompatybilności wstecz raczej nie usuną - jeśli protokół jest instalowany w Steamie, coś musi być na rzeczy i wątpię, żeby Microsoft chciał zarżnąć złotodajną kurę zmieniając protokół i pozbywając się rzeszy klientów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...