Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ted Undead

Wysoka temperatura?

Polecane posty

Niedawno składałem sobie kompa.Zastanawia mnie tylko czy temperatury nie są za wysokie:

Płyta główna 39 °C (102 °F)

Procesor 42 °C (108 °F)(czasami dochodzi do 50)

Procesor nr 1 42 °C (108 °F)

Aux 42 °C (108 °F)

GPU Diode 46 °C (115 °F)(jak odpaliłem Obliviona to było ok 55)

Seagate ST340014A 45 °C (113 °F)

Wydaje mi się, że temperatury są w porządku.Co o tym sądzicie?

Nie tylko są OK ale są niskie - RoZy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no panowie ja wam powiem co można zrobić :D

Ale pierw mój konfig :

AMD 2500 Xp +

768 DDr 400 Mhz ( 3 kości po 256 )

2 dyski WD 80 i Samsung 80

Grafika GF Palit 6200 256 Mb na "256 Bit"

Procek norma 35 C nie obciążony obciążony do 45 C

pamięc nawet nie wiem ale zawsze chłodna czemu ? wentylator z proca wieje na nia.

dyski jeden grzeje się do 55 C ( WD) a drugi do 50 C ( Samsung )

Płyta główna ok 35 C -30 C

grafika .... 80 C !!!! :idea:

co razem daje około ( nie liczać zasilacz który jak wiadomo też się grzeje ) 255 C !! czyli mam grzejnik !

Co zrobiłem ? na grafike dałem wentylator z zasilacza starego teras grzeje się około 40 C pod obciążeniem

i dałem na dół obudowy coś fajnego :D 8 cm wentylator ! :D

+ to że razem BARDZO HAŁASUJE to ! ale zrobiłem włonczniki :D i jest gitara w nocy nawet nie słychać !

pict0001dg5.th.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie na wystawe ? to wej beta wersja :D mam w zanadrzu wersje PRO :D tzn ? 4 takie wentylatory duże :] co mam wydawać 2 tyś na klime do pokoju ? starczy komp :] już teras jest koło niego zimniej a w zimie.. to i tak mi nie zależy :D KOCHAM ZIMNO :]

gdzie dam te wentylatory ? na lewą strone obudowy wytne na dole bocznej ścianki i wmontuje je tam :] efekt pewnie będzie super:] jak jeden mi obniżył tak temperature to co zrobią jeszcze 3 ? tylko 42 zł mi są poczebne :/ ale spox wycyckam :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu to bym jeszcze porządnie obciążył kompa bo z taką ilością wiatraków to może odlecieć :P

Apropo wiatraków to wyczaiłem w Biosie funkcję Q-Fan control czy coś w tym rodzaju i teraz komp chodzi znacznie ciszej (wiatrak ma obroty na poziomie 2500RPM), a temperatura wzrosła tylko nieznacznie. Bardzo się ucieszyłem, bo zazwyczaj w lecie to wiatrak po kilku minutach pracy wkręcał się na 5400RPM i zagłuszał odkurzacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiewa... i obudowa zamknięta czyli całe powietrze orzechodzi przez kompa czyli chłodzi wszystko !

co do tych 4 wentylatoró to po woli zaczynam przerabiać boczną ( lewą ) płyte obudowy czyli wycinam otwory po woli... 2 wenty bedą równolegle pod łonczone do zasilania czyli na każdy przypadnie połowa napięcia co da połowe obrotów i o wiele ciszą prace... teras czekam na wypłate i kupuje ! :] i robie jak zrobie dam foty :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa... dobry pomysł ale kilka wad :P

- HAŁAS !

- taki silnik wytwarza duże pole elektro magnetyczne co może wpłynąć na kompa

zamiast takiego z okapu polecam taki z łązienki co się montuje do komina went. ale w takim momęcie otwó z boku + kawałek rury z aluminium ( takiej cienkiej co sieukłada z pieca lub czygoś takiego ) i wentylator dać kawałek za kompa !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Athlona 2000 XP+ z wentylatorem boxowym otwartą obudowe markowy zasilacz a ni cholery nie moge zejść z temperatury powyżej 65 stopni(przesmarowałem go i nic to nie dało).Ostatnio jeszcze wentylator zaczął się zacierać i po pół godziny musze kompa wyłączać bo temp dochodzi do 75 a procek wytrzymuje niby 85(wole nie ryzykować).Może ktoś mi doradzi jaki wentyl byłby najlepszy na tego procka.Myślałem nawet nad zamontowaniem wentylatora z przodu żeby zrobić lepszy przewiew albo nawet zrobić tube ale na razie czekam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czemu tutaj wierzyć?

tempod4.th.jpg

Przy zamkniętej obudowie temperatura GPU waha się od 49 do 59 st. Pyrz otwartej - 43 do 52. Everest pokazuje temperature procesora graficznego niebotycznie mniejsza niż speed fan. Zastanawiam sie nad wywierceniem otworów w obudowie. Jak mam ją założoną - jest cicho ale boję się o sprzęt. Ja zalozona - głośno ale chłodniej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem niedawno nowego kompa. Wydawało się że w porządku, ale jak włączałem coś bardziej wymagającego np Crysis, to po jakimś czasie pojawiał się czarny ekran i pozostawał tylko reset... Myślałem że to procesor się przegrzewa , więc kupiłem wiatrak (Arctic Cooling Freezer 64 pro), ale nie zrobił żadnej różnicy. Może to jednak karta? Czy kupić jakieś chłodzenie?

Mój sprzęt:

AMD Athlon 4800+ 2,51 GHz

Gigabyte Geforce 9600GT

Płyta główna Gigabyte GA-M61PME-S2

Ram 2X1 GB 800Mhz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczaq-O kurde, na tej karcie można jajka smażyć... lepiej zainwestuj w jakieś chłodzenie do tej karty. A masz fabryczny wiatraczek w niej? Bo jak tak to nie powinna się tak grzać.

I jeszcze mam pytanie. Chciałbym kupić sobie wiatraczki do obudowy. Jak mogę sprawdzić jaki ma być rozmiar tych wiatraczków?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka może być maxymalna temperatura procka i karty g? Bo dziś tak dla ciekawości odpaliłem CoDa4 na max + 1280x1024 trochę klatkowało, ale dźwięk w obudowie był taki, jak na świeżym powietrzu przy wiatrze o prędkości 200km/h :P. Czyli głośno. Odpalam CPU-Z a tam 78*C. To już dużo czy mało?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczaq ale czy jest jakiś wiatrak bo te rurki to raczej nie chłodzenie i podaj jaka to dokładnie karta (producent, nazwa).

dawidek3294443 Trudno powiedzieć jaka może być max temperatura, jak się coś spali to będziesz wiedział ;)

A 78 stopni to już dużo lepiej jakieś chłodzenie se załatw

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...