Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ted Undead

Wysoka temperatura?

Polecane posty

Ściągnąłem program, uruchomiłem ale zawisł na tak zwanym splash screenie - nic nie dało się zrobić, tylko wyłączyć go.

Nie wiem czemu, system mam czyściutki bo dopiero co przeinstalowywany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam wszystkim posiadaczon kart nVIDII zanistalować aplikację CoolBits 2.0 (dostępna na tej samej strone co podał wies.niak), która wprowadza pewne zmiany w rejestrze i udostępnia w ustawieniach ekranu kilka wcześniej niedostępnych opcji (między innymi kontrolę temperatury układu graficzego).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań:

Który program najdokładniej podaje temeraturę na kacie i na procku???

Co zrobić bo moj karta graficzna niebezpiecznie szybko zwieksza swoja temerature od uruchomienia komputera. Jak najtaniej poradzić sobie z tym fantem??? Moj komp to: Duron 1,2, 640MB RAM, GeForce 2 MX,K7S5A. Wpomnę, że wczesniej miałem Radeona 7000 Series i nie było problemu z temperaturą. Mam najnowsze sterowniki. Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań:

Który program najdokładniej podaje temeraturę na kacie i na procku???

Co zrobić bo moj karta graficzna niebezpiecznie szybko zwieksza swoja temerature od uruchomienia komputera. Jak najtaniej poradzić sobie z tym fantem??? Moj komp to: Duron 1,2, 640MB RAM, GeForce 2 MX,K7S5A. Wpomnę, że wczesniej miałem Radeona 7000 Series i nie było problemu z temperaturą. Mam najnowsze sterowniki. Z góry dzięki za pomoc.

każdy program zczytuje info o temp. z biosa, wiec kazdy pokaze ci to samo. najlepszy pomiar, to termometr - źródło niezależne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cy 60'C to niska temeratura mojej karty graficznej bo wydaje mi się, że nie. Jak włączam kompa to na starcie mam już 40'C i do 60 rosnie. W Speedfunie tyle jest pokazane i niepokojący mnie symbol obok. Raczej karta się nie spali, ale bardzo szybko się zużyje. Co zrobić kupić wiatrak czy może pastę. Kiedyś już smarowałem nią procka, bo temeratura wychodziła aż do 80'C!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właściwie to nie wiem jakie te temperatury powinny być :? mam GeForce 7900 GT Gigabyte, otwartą obudowę a i tak jego temperatura w czasie normalnej pracy w systemie a nie podczas grania, osiąga 53 stopnie. Chłodzenie na niej jest standardowe, karta ma miesiąc chyba i nie chce przy niej nic sam grzebać ( zmieniać chłodzenie ), powiedziano mi że to dla tej karty całkiem zdrowa temperatura...

No ale GeForce 2 MX chyba nie powinien osiągać zbliżonych temperatur... :shock: piszę zbliżonych bo moja karta nawet podczas grania w wnajnowsze gry wiele mocniej się nie rozgrzewa, maksimum 72 stopnie kiedyś zanotowałem a najczęściej tylko 6x ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale GeForce 2 MX chyba nie powinien osiągać zbliżonych temperatur... :shock: piszę zbliżonych bo moja karta nawet podczas grania w wnajnowsze gry wiele mocniej się nie rozgrzewa, maksimum 72 stopnie kiedyś zanotowałem a najczęściej tylko 6x ma.

jak znam te karty (miałem do czynienia z 2: Typhoon i Leadtek) , to mają pasywne chłodzenie i zakładałem im jakieś wentyle na to. Tak wiec proponuje przesmarować delikatnie pastą i dać wentylek na radiator.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem GeForce 2 MX440 MSI i miała wentylator seryjnie zamiast radiatora. Kiedy ten się zepsuł, zamontowałem sporych rozmiarów radiator jako że wiatraczka o odpowiednim rozstawie nóżek nie mogłem dostać.

Karta nigdy nie miała czujnika temperatury więc nie wiem jakie wartości miewała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cy 60'C to niska temeratura mojej karty graficznej bo wydaje mi się, że nie. Jak włączam kompa to na starcie mam już 40'C i do 60 rosnie. W Speedfunie tyle jest pokazane i niepokojący mnie symbol obok. Raczej karta się nie spali, ale bardzo szybko się zużyje. Co zrobić kupić wiatrak czy może pastę. Kiedyś już smarowałem nią procka, bo temeratura wychodziła aż do 80'C!!!

60 to dla grafiki normalna temperatura - chłodzone pasywnie grzeją sie nawet do ponad 100. Trwałaością się nie przejmuj - czy wytrzyma 3 czy 5 lat bez znaczenia. I tak wcześniej będziesz pewnie chciał wymienić.

Co zrobić - wymienić pastę na coś lepszego bo fabryczne są zazwyczaj słabe - lepszego to mam na myśli np Arctic Ceramique.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey mam Notebook firmy ACER Travel Mate 2410. Komputer grzeje się podejrzanie z lewej strony a temperatura procesora zwykle wynosi 51 C' (temp. HDD - 40 C'). Czy to normalne?

Parametry:

Procesor Intel Celeron 1.5 GHz, M370,

Pamięć: 256 DDR, 333 MHz,

Dysk: 40 GB Hitachi,

Nagrywarka: Liteon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey mam Notebook firmy ACER Travel Mate 2410. Komputer grzeje się podejrzanie z lewej strony a temperatura procesora zwykle wynosi 51 C' (temp. HDD - 40 C'). Czy to normalne?

Parametry:

Procesor Intel Celeron 1.5 GHz, M370,

Pamięć: 256 DDR, 333 MHz,

Dysk: 40 GB Hitachi,

Nagrywarka: Liteon.

W nowych laptopach nie jest to chyba normalne. Osobiście mam starego laptopa z procem 486 DX/2 i on rzeczywiście się strasznie grzeje, ale podkreślam jest to stary laptop więc nie porównuj go ze swoim. Za to mam trochę doświadczenia z nowszym sprzętem, bo nie raz w szkole podłączałem laptopa na prezentacje i inne takie ;) i nigdy nie zauważyłem, żeby się jakoś specjalnie zagrzał z którejkolwiek strony...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm więc uważasz CiN że to może być jakaś wada urządzenia? Powiem Ci, że już raz w naprawie był - nagle płyty DVD zaczął nagrywać bardzo długo (nawet - uwaga - 5 godzin). Wymienili napęd, powiedzieli że nie taki Firmware wgrali (doobre).

Acha Notebook pracuje na sieci - tzn. nie na samej baterii. Może dlatego tak dotaje w gorąc. Jak myślisz/cie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co na nim robisz? Bo wiesz notebooki to nie stacjonarne mszyny i kompaktowe wymiry powodują, że znaczne obciążenie nagrzewa go bardziej niż zwykłe pudło - wiesz gorsza wentylacja, mniejesze wiatraki. :)

Trzeba przywyknąć - no może nie dotych 5 godzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może z innej beczki: mam płytę główną ASUS P5AD2-E Premium, Pentium 4 3.2 GHZ, 1GB RAMu, GF 6600GT PCI-E i zasilacz 350W Feel. W programie Aida32 pokazuje mi temperatury procka, płyty i auxa. Tyle że ta ostatnia jest dziwnie wysoka bo ma wartość ok. 85-105 stopni C. Pytanie: gdzie jest ten trzeci czujnik który pokazuje taką temperaturę i co się tak straszliwie grzeje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aux to powinien być czujnik zewnętrzny, poszukaj w instrukcji gdzie go się podłącza bo powinien być na kablu, pewnie nie jest podłączony, albo ma podłączone coś co nie jest czujnikiem [dioda 'włączenia' kompa ?] i dlatego takie cuda pokazuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neo_przeworsk:

Ja mam tą samą płytę co Ty a do tego Pentium D 930 ( 3.0 GHz ), Gigabyte GeForce 7900 GT.

Mam to wszystko w Bigtowerze chiefteca, aktualnie obudowa jest otwarta i tak: na procesorze Pentagram freezone NXC-100 Cu, w obudowie X12 green silent fan (x12-800 ) (15-25 dB-A ) i wiatrak na procesorze chodzi cały cas na maksymalnych obrotach a mimo to PC Asus probe II pokazuje mi:

Procesor 52 stopnie

Płyta 39 stopnie

Grafika 54 stopnie

i to nie gając w nic, siedząc w systemie i mam odpalone standardowe aplikacje. Co dziwnego, kiedy gram wielkiego wzrostu temperatur nie obserwuje... tak się zastanawiam, czy aby faktycznie tak jest... :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, wyłączyłem je celowo bo wentylator na procesorze ma własny potencjometr na wyprowadzanym panelu z przodu obudowy i kiedy to było właczone Asus PC Probe wariował a odpowiednia sekcja w Biosie zadyszki dostawała.

Teraz wszystko jest ok, prócz ( może ) tych wysokich temperatur.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...