Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

TIPSOMANIAK - o czym?

Polecane posty

Ja z chęcią poczytałbym o historii gier od starożytności do czasów współczesnych :happy: Co niektórzy dowiedzieli by się, że ludzie nawet nie mając komputerów grali w gry :cool:

I oczywiście z wielką radością poczytałbym o mojej ulubionej grze karcianej jaką jest Magic: the Gathering.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm nie myślałem o tym ale oto moje 3 propozycje

-Aktorzy podkładajacy głosy(Lub role Cut-scenkowe albo FMV) a ich inne role np w filmach,serialach np Ray Wise z Red Alerta 2 w serialu Żniwiarz.

-Best of best

Wybór najlepszych gier w poszczególnych kategoriach

-Najlepsza gra typu Sandbox

-Najlepsza gra Online

-Najlepsza gra o tematyce 2 wojnie światowej

itd

Tak jak w jednym numerze urodziowym CD-A :D wypowedzi fanów jak się zaczeła przygoda z CD-A tyle że :D jak się zaczeła przygoda z komputerem lub Konsolą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym poczytał o postaciach z branży które ją zrewolucjonizowały i o gigantach. Przydały by się jakieś rysunki ale Marka Lenca, Wilq, czy Otisa.

Jakąś szerszą historię CDA. No i o przyszłości branży elektronicznej rozrywki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym pomysłem było by właśnie stworzenie tipsomaniaka o konkretnej serii gier (np. Fallout) - wtedy opisać każdą część po kolei, czemu gra stała się legendą, jakieś z ciekawostki z tamtejszego świata, Fallout i post-apokalipytczny świat w kulturze itp. Oczywiście można zrobić o innej serii i np. dawać częściej książeczki kosztem jakiejś pełnej wersji lub lekko podwyższonej ceny (ups!). Jak ktoś już wcześniej proponował ewentualnie opisać produkcje danego studia (obsidian, Rockstar, 3DO). Tipsy to dziś przeżytek, tym bardziej że większość graczy gra bez kodów. Można z tipsomaniaka zrobić też poradnik do jakiejś świeżej gry gdy wyjdzie (New Vegas a także Wiedźmin 2, Skyrim, Heroes VI - będzie tego cała masa). Liczę też na wiele komiksów Lenca, ponadto moglibyście nawiązać współpracę z Wilq - jego dzieła są przednie. Myślę że moje sugestie są dość sensowne i mogły by się podobać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że mało ludków dzis gra w Diablo, ale gdzieś czytałem, że Polak pobił rekord przechodząc tą klasykę hack'n'slashy (i nie tylko) w 6 minut 36 sekund. Może by tak umieścić "recepturę" na to w tipsomaniaku?

Albo w ogóle sposoby na szybkie przechodzenie gier bez kodów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję opcję niezbyt orginalną ale myślę, że dość ciekawą. Dobre by było coś na zasadzie nagród, za najbarwniejszego bohatera, najbardziej malownicze krajobrazy, odjechaną broń, szokujący zwrot akcji, wielowątkowość, kontrowersyjność i kilkanaście (kilkadziesiąt) innych. W tej formie, że 2 strony zajmuje opis zwycięzcy kategorii, a dwie kolejne 2 czy 3 pozostałych kandydatów. Wszystko oczywiście okraszone komentarzami naszej ulubionej redakcji. Mnie by się podobało :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Redaktorzy CDA. O tych co byli, są i będą." - czyli każdy redaktor pisze o sobie, o innych redaktorach (taka jakby powtórka "pod ostrzałem", czy jakoś tak), co robili, co robią - "takie minibiografowanie". Jeśli chodzi o tych co "będą", to by mogło być o tym, co się wymaga, preferencje itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było kiedyś w CDA o grach planszowych, ale nie przyjęło się to za bardzo. W takim razie - może z okazji Tipsomaniaka zrobić kilka fajnych opisów gier planszowych na podstawie gier komputerowych (i nie tylko, po prostu o najlepszych planszówkach)? Wiadomo, temat trudny bo nie zawsze jest dostęp do takich tytułów, ale taki Tipsomaniak mógłby zachęcić całe rzesze ludzi do nowoczesnych planszówek :)

P.S. A gdyby do opisu takich gier dodać perełki z rozmów redaktorów grających w daną planszówkę, mógłby być hit ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chętnie bym kiedyś zobaczył Tipsomaniaka poświęconego najlepszym studiom i twórcom gier - tak, jak ostatnio było o historii Blizza, tylko doszłyby do tego m.in. Rockstar, Konami, BioWare itp oraz sylwetki takich osobistości, jak Peter Molyneux albo John Romero (a może nawet wywiady z niektórymi, jeśli się uda) :)

a spełnieniem marzeniem byłoby jakieś zestawienie iluś-tam najlepszych/najważniejszych/byle jakich gier, ale w całości w formie starego, dobrego gamewalkera :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, proszę, tylko nie kaszany. No bo powiedzcie, kogo obchodzą jakieś tragiczne gry? Gdy poczytałem tipsomaniak z zeszłego roku, albo z jeszcze popszedniego o stu-iluś najlepszych grach, to w niektóre aż zapragnąłem zagrać, a jak dacie kaszanki to nic to do naszego growego życia nie wniesie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie było wielokrotnie, ale podpisuję się pod tym - Największe Kaszany w historii gier. Chętnie poczytam sobie o grach, od których lepiej się trzymać z daleka. ewentualnie najlepsze gry na podstawie filmów, czy gry z jakiegoś jednego uniwersum (Nasuwa się Star Wars), Albo Tipsomaniak poświęcony grom z Mario - podobno wyszło ich ponad 200 (2007, jeśli dobrze pamiętam) warto by o tym opowiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...