Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RedWolf

temat w którym pytamy o nazwy programów

Polecane posty

Robiłem sobie backup na DVD . A tu pojawił się paskudny problem . Dane znikły z płyty !!! Są tam na 100% ale ich nie widać . Za to widać następny folder wraz z plikami który tam wgrałem.

Płyta multisesyjna była żadne RW.Jakim programem można te dane odzyskać bo już je wywaliłem z hdd a na dvd są.

Google wyświetla mi tylko firmy zajmujące się odzyskiem :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprawdziłeś sam czy powtarzasz za stroną? pobrałem najnowszą dostępną wersję i jest czysto (avast! z aktualnymi bazami).

inny link do tego samego jest tu: http://download.chip.pl/download_109401.html.

Tylko powtórzyłem za stroną. Odkąd miałem wątpliwą przyjemność poznać skutki działania trojana, wolę chuchać, dmuchać itp. na zimne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile to nie było poruszana ale mam kilka pytań (nie żebym był wariatem, bo pytam hak człowiek mający przed oczyma ograniczony obraz rzeczywistości).

1. Czy jest coś takiego jak emulacja pamięci RAM (nie mówie tu o pamięci wirutalnej)??

2. Czy (jeżeli tak) istnieje taki program nieodpłatnie dla systemów Windows (wiadomo gry rzędu NFS gryzą pamięć jak (tego słowa nie będzie w celu zachowania wiadomo, czystościi języka)).

Jeżel na wszystke pytania odpowiedzi są negatywne, prosze nie piszcie że młotek spadł mi na głowe itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim.

Poszukuje pewnego programu, ktory naliczalby sciagniete przez internet Mb. tak by mozna bylo kontrolowac ile sie sciagnelo w ciagu tygodnia. tylko by program naliczal wszystko tzn. nie tylko pliki fizycznie sciagniete ale takze kiedy przegladam strony www, badz jak korzystam ze skype'a itd. Potrzebne mi to, bo mam limit sciagania i jak go przekraczam to administrator odcina mnie od netu na kilka dni. z gory dziekuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim.

Poszukuje pewnego programu, ktory naliczalby sciagniete przez internet Mb. tak by mozna bylo kontrolowac ile sie sciagnelo w ciagu tygodnia. tylko by program naliczal wszystko tzn. nie tylko pliki fizycznie sciagniete ale takze kiedy przegladam strony www, badz jak korzystam ze skype'a itd. Potrzebne mi to, bo mam limit sciagania i jak go przekraczam to administrator odcina mnie od netu na kilka dni. z gory dziekuje

Jeżeli chodzi o Windowsa i Mac -a to nie bardzo. W Linuksie jest cos takiego (w KDE) jak KNemo, przy odpowiednich konfiguracjach pokazuje ile ogółem sciągnięto danych w trakcie sesji (od zalogowania do wylogowania lub od włączenia interfejsu/czujnika do wyłączenia) i tak może troche pomóc przy dobrych notatkach wyjdzie ci to co potrzeba. Powracając do Windowsa, może to o czym piszą często (netmeter) też coś takiego ma. Należy pamiętać że jeżeli się wysilić można chyba coś znaleźć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie kilku etapowe w kwestii jak nagrywać z radia:

1. Jaki program polecacie?

2. Z racji teog, żę nagrywanie bezpośednio z netu jak rozumiem może pozostawiać sporo do życzenia, ze względu na średnią jakośc streamingu i przejściowe jego zaniki (jak to czasem bywa), to czy można nagrywać prosto ze zwykłego radia na kompa? Tzn. np. po prostu przez wyjście słuchawkowe?

3. W razie gdyby każda z tych metod zawiodła - gdzie polecacie szukać podcastów? Bo ja niestety interesujących mnie rzeczy nie znalazłem. WIem, że pewnie może byc trudno, bo chodzi o "zwykłe" radio, a nie internetowe (audycje PR3).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. możesz użyć winampa z odpowiednią wtyczką (czytałem kiedyś o tym, ale szczegółów nie znam, jak wrzucisz na google "nagrywanie radia" albo podobnie, to znajdziesz. napewno na elektrodzie były takie tematy).

2. kiedyś nagrywałem w ten sposób, tzn kabel mini jack - mini jack podłączałem do wyjścia słuchawkowego na wieży i do wejścia liniowego na karcie dźwiękowej. nie pamiętam czym nagrywałem, ale to bez znaczenia jakiego programu użyjesz (ewentualnie kwestia czy będzie to kodował w locie do mp3 - jeśli nie, to na 60 minut potrzebujesz około 600MB miejsca). jeśli będziesz do wave'a nagrywał, to lame załatwi Ci konwersję do mp3 (np: lame -h --vbr 192 nazwa_we.wav nazwa_wy.mp3).

tomi_aurox -> zapomniałem o Twoim pytaniu... powiedz jak sobie wyobrażasz taki emulator RAMu? robiłby to co plik wymiany?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie kilku etapowe w kwestii jak nagrywać z radia:

....

2. Z racji teog, żę nagrywanie bezpośednio z netu jak rozumiem może pozostawiać sporo do życzenia, ze względu na średnią jakośc streamingu i przejściowe jego zaniki (jak to czasem bywa), to czy można nagrywać prosto ze zwykłego radia na kompa? Tzn. np. po prostu przez wyjście słuchawkowe?

...

Wzmacniacze słuchawkowe nie mają najwyższej jakości, szczególnie jak to ująłeś, w zwykłych radiach.

Proponowałbym zrobić przejściówkę z wyjścia do nagrywania (jeśli takowe istnieje) do mini jacka. Da to z pewnością lepsze rezultaty.

Szkoda, że nie napisałeś jakie to jest zwykłe radio (przenośne, stacjonarne z wbudowanym głośnikiem, czy może amplituner).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... zrobic przejsciowke... latwo powiedziec... tylko jak to sie robi??

Co do radia - "zwykle" tzn. albo jamnik Panasonica, dosc stary, albo wieza JVC, calkiem nowa, bo ma pol roku, ale w koncu to tylko "zwykla wieza" ze tak powiem :wink: . Czyli na pewno nie jakis super sprzet. Zreszta, nie chodzi o to, zeby miec mp3 wysokiej klasy (czy .ogg, bo tak bym pewnie konwertowal, jesli juz, zreszta z konwersja z .wav to juz problemow nie mam), tylko o to, zeby audycja dobrze sie nagrala i nic nie przerywalo. Jakosc taka jak na kasecie nagrywanej z radia, bez szumow, juz by mnie satysfakcjonowala.

(nie mam tu polskich znakow, z kawiarenki pisze)

edit:

A co powiecie na iRadio? Wygląda ciekawie, zwłaszcza, że nawet można zaprogramować nagrywanie o konkretnej godzinie. Mam tylko z tym problem, bo żeby to zrobić, trzeba znać hasło admina kompa, a ja nie pamiętam mojego :oops: . Czy wiecie, gdzie mogę je "znaleźć" (i jak to zrobić). TO jż co prawda trochę inne pytanie, ale jednak pytanie :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... zrobic przejsciowke... latwo powiedziec... tylko jak to sie robi??...

Nawet nie trzeba robić, można ją kupić (z cinch do mini jacka). Problem w tym, że w większości są krótkie, w granicach 1 metr do maks. 2 metrów.

Co do nagrywania, to nic nie powinno przerywać, nawet na słabym kompie.

Z doświadczenia wiem, że nawet Celeron 533 MHz z 192 MB RAMu wystarczy.

Oczywiście oprogramowanie powinno być dopasowane do możliwości komputera.

Polecam Sound Forge 5.0 (bardzo stara wersja, chyba z 1999 roku) lub nowszą, niestety jest płatny; z darmowych to Audacity (na razie nie miałem okazji go wypróbować).

Jeśli chodzi o szumy i inne zakłocenia, to one będą zawsze. Sam komputer je generuje. Z radia też (słaby sygnał, niedopasowana antena), zakłócenia z sieci zasilającej (m.in. tzw. przydźwięk) itd.

Szumy można w znacznym stopniu osłabić za pomocą wspomnianego wyżej SF plus ew. dodatkowe wtyczki do usuwania szumów (mają więcej możliwości), przesterowania itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... zrobic przejsciowke... latwo powiedziec... tylko jak to sie robi??...

Nawet nie trzeba robić, można ją kupić (z cinch do mini jacka). Problem w tym, że w większości są krótkie, w granicach 1 metr do maks. 2 metrów.

No jak 2 metry kawałkiem, to dam radę :) .

Co do nagrywania, to nic nie powinno przerywać, nawet na słabym kompie.

Z doświadczenia wiem, że nawet Celeron 533 MHz z 192 MB RAMu wystarczy.

Hmm... ja mam dużo lepszy komp, a i tak sygnał przerywa. I to nie przy nagrywaniu, tylko ODTWARZANIU :? . Nie wiem, być może to wina netu, że jakiś niestabilny jest?? Chociaż łącze nie jest jakieś dziadowe, teoretycznie szybkie w miarę (256kb/s o ile pamiętam :wink: ), tylko podobno słąby sygnał jest (tak rzekli goście z kablówki jak podłączali), bo stara infrastruktura, dawno kładzione itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz inny problem z tym związany :evil: .

Mianowicie, użyłe iRadio do nagrania audycji. SPoko, wszystko OK, powstał plik .asf, który co prawda w Winampie się nie chce odtworzyć, ale otwiera się bez problemu w Windows Media Player. Na razie wszystko cacy.

Problem jednak leży w tym, żę jak chciałem sobie to przekonwertować na mp3, przy okazji dzieląc audycje na części - chciałem do tego użyć Audacity, bo już nim kiedyś obrabiałem mp3 - to niestety w Audacity cały plik blisko godzinny trwa niewiele ponad sekundę i nijak nie wiem, co z tym zrobić (bo oczywiście nic nie słychać praktycznie, poza jakimś dziwnym odgłosem). Messer, ani też MP3 DirectCut, Monkey's Audio a także JetAudio nawet nie chcą tego pliku .asf otworzyć, a co dopiero mówić o konwersji.

Wie ktoś, jak to rozwiązać?? :-k

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej chce wydrukować pdf. Ale 4 strony dokumentu na jedną stronę kartki .

I nie daje rady korzystam z

Adobe eXperta i one takiej opcji nie mają. To są notatki z wykładu które były wyświetlane przez rzutnik więc strony są duże o wiele za duże żeby je jakoś ekonomicznie wydrukować :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś natrafiłem na jeden komunikator z którego można było za friko dzwonić na telefony stacjonarne (nie wiem czy na komórki też można było)

a) Nie był to Skype (ten już mam)

B) ikonka wyglądała tak: zielone koło a w środku telefon (stacjonarny) a dokładniej słuchawka

c) trzeba było wpisać nr razem z kierunkowym itp. itd. w dole okienka :P (jakkolwiek mogło by to pomóc)

Plis może ktoś chociaż kojarzy taki programik to proszę podajcie :) moja siostra mieszka teraz w GB i obiecałem jej że znajdę ten program :roll:

Z góry dziękuję :)

EDIT: Sorki za zakładanie nowego topica ale mój młodszy brat dostał się do kompa :P a mam włączone automatyczne logowanie :(tak więc głupio to wyszło :/ od tej pory nie dopuszczam go do kompa XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam programu do zgrywania obrazu z gier. Tzw robienia filmów. FRAPS jest dobry, ale płatny. Znacie jakiś darmowy? Potrzebował bym także jakiegoś edytora w którym można było by łączyć sceny wcześniej przerobione za pomocą Virtual Dub i dodawać jakieś przejścia (ale niekoniecznie). Też najlepiej darmowy (tylko nie Move Maker). Przydał by się jeszcze program w którym mógłbym nagrać filmiki na VCD (authoring czy coś takiego) i stworzyć menu, bo Nero Vision jest płatny... Na mpeg przekonwertuję TMPGEnc, ale nie będę miał właśnie czym nagrać. Proszę o pomoc :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję programu do tworzenia plików

*.pdf

Najlepiej darmowego i niezbyt skoplikowanego. Poda nazwę programu, albo nawet link?

PDFCreator - http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=62&id=569

Bardzo dobry programik, który instaluje sie jako wirtualna drukarka, która pozwala na zapisywanie do plików PDF. Wystarczy wydrukować tym programem :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...