Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pierre

Rozwiązany: Instalacja starego Windowsa

Polecane posty

Niestety nie mam kontaktu z bratem, a on zawsze instalował wszelkie systemy. Czy do instalacji Windowsa 98 potrzebuję dyskietki startowej, czy wystarczy sama płyta z systemem (oryginał rzecz jasna). To jest Windows 98 wydanie drugie. I czy generalnie instalacja tego systemu na czysty dysk przebiega tak samo jak nowszych Windowsow? Płytka w napęd i wio?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam przed instalacją Windows 98 musisz już mieć dysk podzielony na partycje. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, to zrób (choć osobiście odradzam korzystanie w tym celu z dyskietki startowej, bo fdisk ma sporo wad i niedoróbek). Jeśli już masz partycje to po prostu wkładasz płytę i instalujesz, jak każdego innego Windowsa.

Instalujesz ten system na jakiś stary komputer czy nowy? Bo jeśli na nowy to licz się z tym, że będzie bardzo duży problem ze znalezieniem sterowników. Trzeba też nadmienić, że Windows 98 nie obsługuje systemu plików NTFS (standardowo go używa każdy system bazujący na Windows NT - czyli 2000, XP, Vista, 7 i pochodne).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak TAk, kojarzę że to musi być FAT32 (cokolwiek to jest :laugh:) - akurat to zapamiętałem, tylko pytanie: to się ustawia przy instalacji Windowsa, tak? Wybiera się po prostu czy NFTS czy FAT z listy tak? Czy wcześnie przy tworzeniu partycji i foramtowaniu?

To będzie na starym komputerze z 2000 roku, do starych gier po prostu i zeby sobie niebieski ekran przypomniec :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy to trzeba ustawiać przed instalacją (Windowsa 98 nie instalowałem od lat :)), ale na wszelki wypadek można to tak zrobić. Po prostu sformatuj partycję na której chcesz instalować Windowsa, podczas formatowania powinieneś mieć możliwy wybór systemu plików.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko napisać że system chodzi. Znów brat mi instalował :laugh: więc nie powiem żebym się nauczył, powiem tylko że z dyskietki startowej nie korzystał i podobno dysk był już sforatowany więc zostało tylko system wgrać. tak więc dzięki wam za pomoc. temat można zamknąć :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...