Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MichaelWill1

Rozwiązany: Grand Theft Auto IV - tekstury w grze

Polecane posty

Witam!

Wczoraj zainstalowałem sobie GTA IV. Gierka oryginalna- żeby nie było wątpliwości! Problem polega na tym, że tekstury otoczenia nie chcą się wczytywać, (oprócz miejsca, gdzie zaczyna się pierwszą misję- Cousin Bellic) ale nie chodzi mi o to, że wczytują się wolno- one się wogóle nie wczytują, albo nie chcą się w jakiś sposób nałożyć na modele ulic i budynków, które są przezroczyste!

Screeny w załączniku

Proszę o jakąś radę oprócz reinstalowania gry, bo to przecież niemiłosiernie długo trwa!

Dołączam jeszcze moją konfigurację sprzętową:

Laptop Asus 1215n

Procesor Intel Atom D525 1,8 GHz

3 GB pamięci RAM

Hybryda: NVidia ION (GT218) + Intel GMA 3150

Ponadto posiadam Windows 7 Ultimate

Sterowniki do harware'u są aktualne

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź!

GTAIV_2011_02_23_09_09_06_44.bmp

post-188401-1298448753_thumb.jpg

post-188401-1298448785_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Grę włączyłem na najniższych detalach

2. Chodzi mi TYLKO o problem z nakładaniem tekstur. Wszystkie mechanizmy gry, silnik, przechodnie, pojazdy- wszystko poprawnie działa tylko nie te tekstury! Z 10fps sobie już poradze, ale nie da się grać bez tekstur!

Jakieś pomysły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleś z filmiku zastosował trik : (JA TEGO SPOSOBU NIE TESTOWAŁEM WIĘC JEŻELI GO ZASTOSUJESZ TU TYLKO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ)

Dopiszcie do linii komend po spacji w skrócie do GTAIV:

-nomemrestrict -novblank -availablevidmem 3.0 -norestrictions -DX9/high

Odciąży to BARDZO kartę graficzną, co do której wymagania GTA to kpina... Ponadto naprawi znikające tekstury i inne fuj fuj babole... Pozatym zdejmuje ograniczenia co do poziomu grafiki...

U mnie całość wygląda tak:

"E:\Gry\GTA4game\Grand Theft Auto IV\LaunchGTAIV.exe" -nomemrestrict -novblank -availablevidmem 3.0 -norestrictions -DX9/high

-- więc droga wolna,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleś z filmiku zastosował trik : (JA TEGO SPOSOBU NIE TESTOWAŁEM WIĘC JEŻELI GO ZASTOSUJESZ TU TYLKO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ)

Dopiszcie do linii komend po spacji w skrócie do GTAIV:

-nomemrestrict -novblank -availablevidmem 3.0 -norestrictions -DX9/high

Odciąży to BARDZO kartę graficzną, co do której wymagania GTA to kpina... Ponadto naprawi znikające tekstury i inne fuj fuj babole... Pozatym zdejmuje ograniczenia co do poziomu grafiki...

U mnie całość wygląda tak:

"E:\Gry\GTA4game\Grand Theft Auto IV\LaunchGTAIV.exe" -nomemrestrict -novblank -availablevidmem 3.0 -norestrictions -DX9/high

-- więc droga wolna,

Przetestowałem i stwierdzam, że to jest remedium na wszystkie choroby. Doskonały sposób na płynną grę. Nie stwierdzam strat jakościowych w grafice.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie spróbowałem z takimi wpisami w commandline.txt:

-norestrictions

-availablevidmem=4

-minspecaudio

-frameLimit 0

-nomemrestrict

-norestrictions

-novblank

-stereo

-percentvidmem 3.0

-notimefix

-minspecaudio

-frameLimit 0

-nomemrestrict

-norestrictions

-novblank

-stereo

-percentvidmem 2.0

-notimefix

...i muszę przyznać znaczną poprawę! Teraz nie tylko widać wszystkie tekstury, ale jak obserwuję ze statycznego punktu akcję, to wyciąga NAWET 15FPS!!! Co prawda grafika nie powala, ale przynajmniej wiem, że nie wyrzuciłem całkiem pieniędzy w błoto.

Dziękuję wszystkim za stracony czas przy próbie pomocy mi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...