Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

JediMati

Pamiętniki Wampirów (2009-...)

Polecane posty

thevampirediariesposterg.th.jpg

Historia Eleny Gilbert która traci rodziców w wypadku samochodowym, po paru miesiącach dziewczyna dochodzi do siebie. Poznaje nowo przybyłych mieszkańców, miasteczka Mystic Falls Stefana Salvatore i Damona Salvatore zaprzyjaźnia się z nimi dowiadując się również pewnej tajemnicy którą skrywają. Moim skromnym zdaniem jest to naprawdę świetny serial i zaraz po Tajemnice Smallville jeden z najciekawszych. Świetna wielowątkowa fabuła, z wyrazistymi bohaterami zwłaszcza Damon. Muzyka która naprawdę wpada w ucho i jest cudowna ale jestem przyzwyczajony bo stacja CW zawsze miała świetne soundtracki. Słowem na koniec proszę się nie zrażać, i jak najszybciej nadrobić zaległości. Bo serial jest tego wart, pozdrawiam wszystkich fanów Smallville i Roswell ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw jeszcze obrazki ! Świetny serial , ( i dzięki bogu inny niż książka która jest straszna. Bardzo odradzam ją ) Jeśli ktoś się zraził do wampirów przez mdły Zmierzch. Tutaj powinien ponownie odnaleźć przyjemność w oglądaniu krwiopijców. Fabuła jest bardzo przyjemna w odbiorze. Serial fajnie się rozkręca z odcinka na odcinek. Nie wieje A Drugi sezon jest po prostu MEGA :happy: Twórcy nie boją się krwi. Czy wampiry nie są na siłę dobre i "sweet" jak w zmierzchu. Tu palą się w słoncu. I oczywiście doskonała kreacja Iana Somerhaldera , ociekającego cynizmem i ironią wampira. Jego tekstu są prześmieszne a do tego naprawdę jest Badassem. Powinniście go kojarzyć z lostów. Warto też dodać że drugą Główną role męską gra Paul Wesley, który jest z pochodzenia polakiem, ale tak pełną gęba . Jego rodzice są polakami , on rozmawia płynnie w naszym języku.

Dziewczyna zakochuje się w nich obu
,

Nie prawda :P nie będę się rozpisywał bo bym tylko spoilerował fabułe. Ale bardziej jest to na odwrót.

[...]zwykle problemy nastolatków[..]

Również do końca się nie zgadzam. Nie przeczę że początkowe odcinki mogą sprawiać takie wrażenie. Ale pózniej jest klimat jest mocniejszy. Jest wiele ciekawych motywów jak np. Wampir nie moze wejść do domu bez zaproszenia itp :P czy akcje z czarownicami.

Opis kolegi wyzeje mogl co niektorych pewnie lekko zrazić bo łatwo przypiąć łatkę "babskiego serialiku" ale jest zupelnie inaczej ! Poleecam gorąco ! I to dla wszytkich :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie to świetny serial, aktor który wciela się w rolę Damona Salvatore gra poprostu wybornie, fabuła jest ciekawa i jest sporo akcji, serial zdecydowanie lepszych od drugiej części Zmierzchu, jak i od innych seriali o wampirach, zdecydowanie polecam 8+/10!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze odcinki 3 sezonu są niezłe. Akcja wyraźnie się rozkręca, jest więcej przemocy, więcej akcji, coś się dzieje. A nie jak w pierwszym sezonie Elena ciągle - kocham Stefana, nie chcę więcej widzieć Stefana, kocham Stefana, nie chcę więcej go widzieć itd. Tylko wkurza, że odcinki zawsze kończą się clifhangerem i trzeba czekać tydzień na następny. To już jutro :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio desperacko poszukiwałem jakiegoś nowego serialu do śledzenia i wybór przypadkowo padł na osławione 'Vampire Diaries'. Jestem po dziesięciu odcinkach pierwszego sezonu i pomimo tego, że serial nie jest wybitny to ogląda się go z przyjemnością i ani przez chwilę nie czuć nudy, czy zażenowania, chociaż klimat jest wybitnie młodzieżowy i romantyczny.

Żałuję baaardzo, że uśmiercili Vic. Dziewczyna była urokliwa i miała ciekawą historię, a ja sam bardzo jej kibicowałem, żeby ułożyło się jej z Jeremym i wreszcie poczuła się jak dowartościowana osoba, a nie śmieć z nizin społecznych. Nawet po przemianie spodziewałem się, że jej wątek będzie jednym z głównych, a tutaj bang! i od razu druga, ta prawdziwa, śmierć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci zdradzić, że serial rozkręca się z odcinka na odcinek i z sezonu na sezon. Dokładnie tak wspominam pierwszą połowę pierwszego sezonu, która była taka jak piszesz - młodzieżowa i romantyczna. Na szczęście twórcy zrezygnowali z tych wątków w dalszej części sezonu i w kolejnych seriach. TVD trzyma niesamowity poziom niemal w każdym odcinku, a obecnie emitowany - trzeci, wg mnie jest najlepszy ;) No i jest zdecydowanie bardziej mroczno i tajemniczo ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wam oglądnąć 2 Sezon który jest bardziej mroczny, mniej słodki. Świetna fabuła, ciekawe wątki. Przy okazji jak tu nie kochać Ian Somerhalder jako Damon Salvatore aktor gra go po prostu wybitnie, szczególnie sceny dramatyczne z Eleną. Jeden z najlepszych seriali tego typu i z odcinka na odcinek jest naprawdę super. A 3 Sezon to po prosto majstersztyk idealnie rozwiązywane wątki, do tego dochodzi intrygująca postać Klausa polecam wszystkim :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszych odcinkach trzeciego sezonu. Robi się coraz ciekawiej, podoba mi się lekka przemiana Stefana, porządnie rozwinięta historia, oczywiście gra Somerhaldera i nadanie większej głębi kilku postacią jak np. Jeremy. Czekam na dalsze odcinki, najlepszy serial.

Czemu Jenna zginęła

:(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny serial, totalnie mnie zaskoczył początkowo zacząłem oglądać z nudów i spodziewałem się czegoś pokroju zmierzchu. Myliłem się :) W TVD mamy prawdziwe wampiry z krwi i kości które palą się na słońcu, boją się kołka... Świetny klimat i gra aktorska Iana Somerhaldera wcielającego się w Damona i Matthewa Davisa - Alaric Saltzman, niewątpliwie dwie najlepsze postaci z serialu. Tak się wciągnąłem że całość w tydzień obejrzałem ;] Polecam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obejrzałem ostatni odcinek trzeciego sezonu. Geniusz. Końcówka to mistrzostwo, można narzekać, że zbyt romantycznie ale właśnie to mi się w tym podobało. Wybór, przemiana i poświęcenie. Z niecierpliwością czekam na kręcony już czwarty sezon. Jak dla mnie najlepszy serial :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serial jest świetny. Dobrze dobrani aktorzy ( w tym nasz rodak:)), oczywiście serial bardzo odbiega od książek, ale dla kogoś kto ich nie czytał i zacznie czytać, owe książki się nie spodobają. Osobiście nie mogę doczekać się 4 sezonu..premiera w przyszłym miesiącu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TVD mamy prawdziwe wampiry z krwi i kości które palą się na słońcu, boją się kołka...

Akurat to, że boją się kołków i palą się na słońcu nie oznacza iż mamy "prawdziwe wampiry" w tym serialu. Odbiegają dosyć sporo od takiego przyjętego kanonu gdzie to wampiry są bestiami, a nie ofiarami jak to czasami jest w tym tytule. Oczywiście już nie wspomnę o wilkołakach, które poszły za duchem Zmierzchu i zrobili z nich najnormalniejsze w świecie wilki. Mimo to, sam mam na koncie wszystkie odcinki obejrzane. Jedne z większą, drugie z mniejszą nudą ale jednak. Zobaczymy co tam dalej ciekawego będzie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5x4

Jak pisałem już wielokrotnie J.Plec przelewa w serial wszystkie te "uczucia" i doświadczenia których NIE przeżyła. Bo była gruba i brzydka więc nikt jej nie zapraszał na bale i nikt jej nie kochał. Więc teraz mamy wątek trójkąta miłosnego widziany oczami nie rozwiniętej emocjonalnie 40-latki. A przecież gdyby nie było tych żenujących "uczuć" to serial dalej byłby dobry. Mi się podobał i watek Łowców i zemsta wiedźmy na nieśmiertelnym czy nawet ci tajemniczy Podróźnicy. Ale wszystko ginie pod nieustającym "kocham Stefana, nie kocham Daemona. Kocham Stefana, nie kocham Daemona."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten serial aktualnie to dno, jedynie co mnie przy nim trzyma to Damon którego uwielbiam oglądać. Reszta jest koszmarna, strasznie słodka Elena i ten cały trójkącik bleh... 5 Sezon potrzebuje jakiegoś głównego wątku a narazie tematem przewodnik to miłosne perypetie braci Salvatore z Eleną. Narazie oglądam bardziej z sentymentu ale już dawno przeprowadziłem się razem z rodziną Pierwotnych do Nowego Orleanu i wam też to radzę wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat odcinka

"I swer ther is the sitcom somewhere" smile_prosty.gif

Bombą kiczu w tym epizodzie były aż 3 Eleny w jednym pokoju. Gdyby mnie ta postać aż tak strasznie nie denerwowała to miało to potencjał. Niestety skończył się on w tym serialu gdzieś pod koniec 3 sezonu, więc dobrze, że ta sytuacja trwała tylko 1 odcinek. Też mi żal, że Tessa (Ketsaja coś tam smile_prosty.gif ) już umarła. Ta szalona wiedźma była bardzo sympatyczna w rzucaniu swych żartów.

Przyszłość bohaterów jest oczywista. Przecież już w zapowiedziach wiemy, że głównym tematem następnego odcinka będzie nowa fryzura Bonnie biggrin_prosty.gif. Także Caroline szuka Jessiego by mieć nowego chłopaka, a Stefen cierpi emocjonalne katusze. Ale będzie fajnie, że ho ho.

Też nie wiem czemu dalej to oglądam.

5x8

Kolejny odcinek i kolejny bal/przyjęcie - jeeeeee.

Ta Julie Plec mnie do grobu wpędzi. Jak pisząc scenariusze do już 3 seriali można mieć tylko jeden i to tak debilny pomysł na zawiązanie akcji? A pierwsze zdanie odcinka jest o tym jak Bonnie chwali się nową fryzurą. A zaraz potem leci się całować ze swoim chłopakiem, bo to jest najważniejsze. No żenuła po prostu. Kolejnymi dziewczyńskimi scenami nie do zbejrzenia było obściskiwanie się Caroline z nowym chłopakiem gdy 2 odcinki temu pukała się jeszcze z Tylerem, psychoterapia Stefana robiona przez Kathrine, oraz ogromny "żal i bul" jaki odczuwa Bonnie będąc kotwicą. Aż dziwne że te duchy nie stały obok i nie patrzyły jak się puka z Jeremym. Ale hej - przynajmniej ma nowy fryz.

Dlaczego więc to dalej oglądam? Po części z przyzwyczajenia. Poza tym pod tą górą bzdur i nonsensów są pogrzebane pewne fajne wątki które chciałbym oglądać w serialu o wampirach. Na razie Podróżnicy są tacy sobie. Ale to co powiedział profesorek Daemonowi było wciągające. Ta organizacja Augustine rysuje się jako interesujący przeciwnik chcąc stworzyć generację wampirów Bladów/Michaelów żywiących się swoim gatunkiem. Chcę wiedzieć co dalej będzie dalej. Tyle, że znowu zastosowano gupi chwyt którego nienawidzę - doklejanie przeszłości na chama. Przez bite 4 sezony nie było ani słowa o tym że na Daemonie eksperymentowano w czasach Zimnej Wojny. No sorry - tak ważny fakt powinien wyjść już dawno. Ale scenarzystce przyszedł do głowy pewnie dopiero w lipcu tego roku i stąd te nieścisłości. No i gadki Daemona to Wesa jak mu wstrzykiwał też były fajne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...