Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tomi8191

Rozwiązany: Blue-Screen przy grach.

Polecane posty

Witam mam taki problem. Otóż podczas gania w niektóre gry takie jak Gta 4 lub NFS Hot Pursuit albo fife 11 czasami wyskakuje mi ten blue-screen z jakimś błędem nie mogę go przeczytać bo bardzo szybko znika i komp się resetuje. Dzieje się to nie zawsze jak gram w nie, ale czasami, zdarza się to po 2h grania lub nawet po 15 minutach. W czym tkwi problem ?? Specyfikacja kompa w sygnaturce, a obudowę mam nową jest czysta i dobrze chłodzona nie ma dużych temperatur.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wejdź w Panel sterowania -> System -> Zaawansowane ustawienia systemu -> Zaawansowane -> Uruchamianie i odzyskiwanie -> Ustawienia -> odznacz opcje Automatycznie uruchom ponownie. W ten sposób będziesz mógł odczytać treść bluescreena w trakcie gdy on wystąpi.

Alternatywnie możesz użyć programu BlueScreenView, który potrafi odczytać zapisane informacje na temat bluescreenów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0x00000050 czyli najpewniej jakaś pamięć, lub wirus. BSOD wskazuje na sterownik nVidii, więc zacznijmy od sprawdzenia karty graficznej.

Ściągnij i uruchom program OCCT i wykonaj w nim testy GPU:OCCT oraz GPU:Memtest, obydwa na ustawieniach Auto. Po teście wygenerowane zostaną wykresy. Wrzuć je na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok program już mam ale testy zrobię później. Dodam, że sterowniki są z poprzedniego miesiąca, a kompa skanowałem nie dawno i był czysty. I jeszcze jedno w OCCT oprócz ustawienia auto coś zmieniać czy zostawić tak jak jest ?

Po 41 minutach testu GPU:OCCT komputer nagle się wyłączył nie wiem z jakiego powodu, a gdy go włączyłem nie mogłem nic zrobić res pomógł, jutro zrobie GPU:Memtest postaram się aby był całkowicie ukończony a to screeny z tylko 41 minutowego testu - LINK LINK2 LINK3 LINK4 LINK5 LINK6 LINK7

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny BSOD zrobił się dziś po południu taki sam jak poprzedni, przy gta 4, a to wyniki z OCCT:memtest LINK1 LINK2 LINK3 LINK4 LINK5 LINK6 LINK7

Skanowałem komputer jeszcze raz dziś oba dyski i nadal jest czysty. Dodam jeszcze Screen z CrystalDisckInfo LINK może w tym tkwi problem ?? Bo się na tym nie znam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź miernikiem jakie napięcia podaje zasilacz, bo to co widzę na wykresach na linii +12V niepokoi, ale należy to potwierdzić. Jeśli napięcie rzeczywiście jest takie, jak na wykresie, to niewykluczone, że zasilacz coś usmażył.

Sprawdź pamięć RAM programem memtest86+ (ściągnij obraz iso, wypal go i odpal z nagranej płyty kompa). Test powinien trwać minimum 3 godziny, lub do pierwszego błędu.

Dalej, daj screena z zakładką Health z programu HD Tune.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usmażył, tzn że mógł coś uszkodzić ? Napięcia nie wiem jak zmierzyć, (jest jakiś poradnik czy to w miare proste jest ?) ale miernik posiadam i to porządny po prostu wcześniej nie mierzyłem :( memtest86+ to na pewno nie dziś ale w tym tygodniu się postaram, Screen z HD Tune dam za chwilkę.

To z HD Tune LINK LINK2

Sory nie zauważyłem że to link jest ... potem lektura do czytania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to są dwa problemy.

1. Wartość w polu Data w wierszu (BC) Command timeout jest kosmiczna. To wskazuje najczęściej na problemy z zasilaniem dysku (albo zasilacz szaleje, albo wtyczka zasilająca jest uszkodzona lub źle dociśnięta).

2. Masz dysk Seagate Barracuda.11 z wadliwym firmware. Należy go jak najszybciej zaktualizować, bo inaczej możesz stracić dostęp do dysku. Tu masz opisane co i jak zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak pisałeś w 2 punkcie i 1 (są dobrze dociśnięte i podłączone nawet zamieniłem wtyczki podłączyłem 2 nieużywaną przedtem, odłączyłem je jeszcze raz i przeczyściłem) a dysk chodzi i wszystko się spokojnie zaktualizowało, lecz niepokoją mnie dziwne dzięki które on wydaje przy odczycie tzn: takie pyknie i głośniejsze niż przedtem mruczenie tak jakby. Czy tak powinno być ? a na dodatek głośniej chodzi i wydaje dźwięki, których przedtem nie słyszałem wcale. Ale również mam wrażenie, że znacznie przyspieszył, system ładuje się o połowę krócej. Więc problem chyba leży w zasilaczu ? To jest możliwość że mógł coś on uszkodzić lub namieszać ? Pomiary miernikiem podam ci jutro. Nowy zasilacz OCZ ModXStream PRO 500W będzie może w następnym tygodniu już, dobry będzie do tego zestawu, starczy mi na małe OC ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez cały dzień dziś długo grałem w gta4 jak i fife 11 oraz 09, na szczęście BSOD nie wyskoczył i wszystko jest w porządku z wyjątkiem tego, że gta w pewnych momentach chodzi płynnie a niekiedy tak się przytnie, ale rzadko się to dzije i gdy jadę samochodem nagle lag i kilka sec później jestem w ścianę wbity tak jakby przeskakuje mi kilka sec gry. Dodam też że wcześniej nic takiego się nie działo oraz GTA jest oryginalne i zaktualizowane. Pomiary wykonam dopiero jutro lub w czwartek bo miernik niedysponowany na razie jest został w pracy u ojca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miernika się nie doczekam jednak ale jest 1 + BSOD-y zniknęły w pewnym sensie bo od tamtego czasu żaden się nie pojawił, bo przełożyłem ramy do 2 innych slotów aby pracowały w dualu wtedy też były w dualu ale w innych slotach. Zasilacz na 100% w następnym tyg będzie OCZ ModXStream PRO 500W na niego się zdecydowałem :)

Temat można zamknąć problem w 90% rozwiązany ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...