Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Black Shadow

[Free] Grand Theft Auto - dyskusje

Polecane posty

Znaleźli się chętni, znalazła się komisja tak więc możemy zaczynać z projektem biggrin_prosty.gif A cytując klasyka - LET'S ROLL, [beeep]! YEAH!

Grand Theft Auto Free Sesja

Witajcie w Los Angeles, mieście Upadłych Aniołów! Czy jesteście kolejnymi przedstawicielami szarej masy tyrającej za marne pieniądze za chleb? A może szukacie okazji na szybkie wzbogacenie się? Nie ważne czy jesteś białym, murzynem, Azjatą czy mieszanką wspomnianych - ryzyko jest zawsze takie samo. Kariera zabójcy na zlecenie? Handel narkotykami w posiadanych klubach? Nielegalne wyścigi? Wymuszenia, pranie pieniędzy? Człowieku, to jest prawdziwy ląd możliwości dla ludzi z pomyślunkiem i jajami na swoich miejscach... bo te szybko można stracić jak wdepnie się w złe miejsce. Młodociane gangi, kluby motocyklowe, trzy rodzaje mafii, handlarze prochami, triady a między tym próbujący rozwalić cały ekosystem policja. Dla ludzi z podziemia każdy dzień to walka o utrzymanie się na powierzchni wody.

No to co młody narybku? Sądzicie, że dacie sobie radę?

Po dosyć sporym czasie oczekiwania projekt wystartował ;] a na dobry początek kilka informacji. Nazwa sesji NIE jest absolutnie wiążąca... ludzie tworzący sesję sami zapodają klimat jaki im pasuje m.in przez to kim będą grali. Może być Mafia, coś w stylu "elo-joł" gangsterki z San Andreas albo filmowy Heat. To zależy tylko i wyłącznie od was drodzy gracze. Tak samo jak profesja - złodziej, zabójca, porywacz... a może coś bardziej skomplikowanego? Im większy ładunek fabularny może wprowadzić wasza postać tym lepiej, ale nic nie sugeruję ^^

Sprawa druga - klimat i realizm. Nie ukrywajmy, sesje mają być "dla zabawy" graczy a nie skupiać się na wiernym odwzorowaniu wszystkich metod policyjnych albo sposobów postępowania gangów ;] Po prostu trzymajmy się zasady przyczyna->skutek. Nikt mi nie powie, że jeżeli wdacie się w strzelaninę z innym gangiem w pełni dnia to 1) nie zjawi się szybko policja a 2) nie będzie świadków. W tym świecie można wszystko, ale trzeba mieć zasoby i czas na przygotowania (np. do napadu na bank). Tak samo z wspomnianym przykładem o gangu... jak zaczyna być niemiło między dwoma grupami to chyba oczywistym jest, że zaczyna iskrzyć. Oni kropną kogoś z waszych ludzi, wy ich i tak do wojny z podjazdami drive-by na czele ;] A jak już zadrze się z mafią to dopiero może być wesoło ;D Oczywiście nikt wam tego nie broni, ale starajmy się choć odrobinę wczuć w skórę takiego wyjętego spod prawa gościa hulającego sobie po ulicach. Mam nadzieję, że załapiecie o co mi chodzi smile_prosty.gif

Sprawa trzecia - jak się gra w free sesje? Oprócz standardowej sugestii aby poczytać inne tematy z tego działu i FAQ przygotowane przez P_aula krótkie streszczenie ode mnie: najważniejsza sprawa to brak MG. Oznacza to, że wy sami prowadzicie swoją fabułę, wasze postacie wchodzą w interakcje między sobą jak i światem a każdy może (i jest super gdy tak robi :=)) dodawać coś od siebie. Przykład z góry: powiedzmy, że moja postać dostaje zlecenie na załatwienie jednego amigo. Snajperka, elegancka odległość, bez problemu go załatwiam nie pytając nawet kto tak naprawdę dostał w czapę. Tutaj wchodzicie wy - ktoś może dodać, że był członkiem waszego gangu albo mafii; nagle kolejny gracz wyskakuje, że był "kablem" dla glin a jeszcze inny, że zalegał z kimś za kasą. Po prostu pierwotnie wymyślony przez jednego gracza wątek kompletnie ewoluuje dzięki innym... a przynajmniej tak może to działać ;P

Sprawa czwarta - zaczynamy w LA. Broń Borze zielony nie wymagam znajomości każdego gangu w tym mieście ani topografii miasta więc tutaj dowolność jak najbardziej dozwolona tylko w granicach rozsądku... żeby nagle nie okazało się, że jednej z ważniejszych autostrad nie ma tongue_prosty.gif (i w drugą stronę - nie każę patrzeć na mapy w Google Earth i nazwy ulic)

Sprawa piąta - komisja jest w postaci mej, Shakera i Cruadina smile_prosty.gif Działa to tak, że najpierw muszą być trzy zaakceptowane karty graczy aby dopiero ludzie z komisji mogli dać swoje (choć nie jest to wiążące, dana osoba może tylko oceniać jak chce ;]) A co samych kart postaci... chyba standard: jak wasza postać się nazywa, wiek, wygląd, charakter, historia, ew. profesja, powiązania z jakąś grupą, co umie, jakie ma słabości... po prostu tak, żeby reszta miała obraz na to z kim ma do czynienia biggrin_prosty.gif

Cóż moi mili. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami wystartujemy ten projekt i sprawimy, że nie padnie po tygodniu działania (pięciu postach). Potencjał jest ogromny, nie bójcie się chwycić byka za rogi. So let's bounce homies! Let's show who's da boss now!

PS. Jak macie jeszcze jakieś pytania/sugestie/komentarze to walcie. Po to jest ten temat ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To póki nikt jeszcze karty nie zaproponował, to może ustalimy wspólnie coś na temat tego klimatu. Nie mam na myśli tego, że jak jeden mąż wszyscy mają być z Yakuzy, no ale żebyśmy nie wpadli w sytuacje, że ktoś będzie detonował bombę przez komórkę, a inna postać będzie przejeżdżać obok w Fordzie T :P

Ja bym był za czasami zbliżonymi do współczesnych, ew jakieś uwstecznienie do przełomu 80/90. Jeśli chodzi o klimat to może bardziej w kierunku właśnie Heat ew. Reservoir Dogs. Nie wiem jakie inni mają pomysly :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również głosuję za czasami współczesnymi, IMO daje to więcej możliwości, w tym i technicznych :) Co prawda wiem, że to właśnie lata 80/90 (wedle Wiki) były dosyć ciekawymi dla LA z racji aktywności gangów, ale kto powiedział, że nie możemy dodać coś od siebie? Ba, jest to nawet wskazane ;] Co do klimatu... na pewno wiem, że ja zrobię miks. Heat z Ballad of Gay Tony :happy: Rzuciłbym propozycją, żeby każdy gracz sobie tworzył pasujący mu klimat, tylko bez przesady (żeby nikt z czymś pokroju Saints Row nie wyskoczył ;P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ proszę :D Co prawda zobaczymy czy reszta wcześniej zadeklarowanych się zbierze czy będę musiał użyć siły perswazji, ale każda próba podniesienia trupa zwanego free sesją - tak, nie mówię tylko o tej, ale o całym podforum - będzie mile widziana ;] Co powinno/może znaleźć się w karcie zaznaczyłem w otwierającym poście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy czy reszta wcześniej zadeklarowanych się zbierze czy będę musiał użyć siły perswazji, ale każda próba podniesienia trupa zwanego free sesją - tak, nie mówię tylko o tej, ale o całym podforum - będzie mile widziana ;] Co powinno/może znaleźć się w karcie zaznaczyłem w otwierającym poście.

To i ja się zgłaszam, bo widziałem, że chyba jeszcze są wolne miejsca... (:P). Zobaczę tam, jak to zrobić kartę (albo przynajmniej poczekam aż będzie można zrobić) i chyba mogę się dołączyć? ;) Ja tylko powiem, że nie grałem w "czwórkę" GTA, a tak to znajomość od pierwszej części do San Andreas nie jest mi obca, więc powinno wystarczyć, nie? ;) W końcu w "trójce" jeździmy, tak jak w IV-ce... po LA. ;)

A... i też jestem ZA czasami współczesnymi jeśli chodzi o czas... ;)

P.S. - Nie wiem czy się deklarowałem przedtem, że jestem chętny lecz coś tam mi mignęło o tej sesji w świecie GTA, więc mnie zaciekawiło...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też deklaruje dalszą gotowość, bo mi BS zaczął grozić, że ze znajomych na fejsie mnie usunie, tak więc mam nóż na gardle. Ten tydzień mam stosunkowo wolny, więc postaram się cos zmotać. Mam zamiar Was wszystkich pobić i zrobic kartę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast spamować to byście się wzięli do roboty, bo zamiast marnowania weny pisarskiej przyda się ożywić trochę tego trupa zwanego działem free sesji ;) Teraz jeszcze muszę skombinować albo przypomnieć trzeciej osobie o tejże sesji aby dopiero ktokolwiek z komisji mógł sam stworzyć kartę ;] A komisja, jeżeli się nie rozmyśliła, jest. Im też będę musiał przypomnieć co nie co.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezygnuję. Free sesje przestały mnie bawić już dawno, zdecydowanie bardziej wolę model z MG, który trzyma pieczę, wie kiedy poganiać graczy i sam ustala sobie świat ;) Jeżeli komuś popsułem tym plany to przepraszam, ale i tak nie widziałem, żeby cokolwiek się z tym ruszyło. Powodzenia dla wszystkich, którzy będą w ogóle chcieli to ciągnąć ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...