Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wiki-yu

Modyfikacje wyglądu systemu - Pochwal sie swoim pulpitem ;-D

Polecane posty

Czepiasz się Mentoosie :P

A twoje dzieło fajne, ale tapeta podoba mi się średnio. Nie lubię, gdy tapeta nic nie przedstawia :P No i klimat zabijają te śladowe ilości koloru w ikonkach :P

Miałem kiedyś śmiertelnie podobnie zrobione ubuntu ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle i w szczególe to ten skin do AQQ jest nieaktualny. Co mi ze skórki, jeśli przez nią nie mogę programu włączyć :). Teraz mam inną. Nie chcę mi się dawać screena nowego, więc musicie mi wierzyć na słowo że pasuje :P

@Gofer

Ja już normalnie nie mogę patrzeć na tą Vistę. Na ale skoro to Vista Inspirant to chyba tak ma być :P. Skin do FF również nie zachęca do korzystania. Jak dla mnie jedyne plusy to skóra do Tlena (całkiem fajna i pasuje do reszty), dock (pomijając te trzy ikonki - chyba muzyka, obrazy wideo - tragiczne i nie pasują do reszty) oraz tapeta (Metal Gear o ile się nie mylę ;). Ogólnie to tak średnio.

Spadku wydajności nie odczułem(a na mojej maszynie poczułbym to na 100%).

Poczujesz jak będziesz chciał odinstalować. Mi się jeszcze nie udała ta trudna sztuka bezproblemowego odinstalowania Inspiranta. Ale to może ja jakiś nieumiejętny jestem :P

@Mentoos

Ogólnie to całkiem nieźle, ale mam kilka zastrzeżeń:

- Masz słaby wzrok? Pytam bo masz OGROMNE ikony w docku. Też mnie tu kiedyś upomnieli za za duże ikony, ale twoje to już rekordy biją :P

- Niefajna tapeta. Ale to już tylko moje subiektywne odczucie. Raczej nie lubię minimalistycznych tapet.

A tak poza tym to całkiem fajnie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b3rt - muszę się z Tobą nie zgodzić. Skin w FF'ie akurat bardzo mi się podoba, pasuje do reszty i w ogóle przyjemny jest. Te trzy ikonki, które tam są, właśnie imo ładnie tam wyglądają. Jakby nie wyglądały, to bym je wywalił :P I tak, tapeta z MGS 4, a dokładnie to jakiś fanart z DA.

A co do usuwania - zdecydowałem się na eksperyment z Inspiratem ze względu na to, że właśnie niedługo będę zmieniał PC, więc i system cały :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem rzecz, której jeszcze do tej pory nigdy nie robiłem (czyli kolejny "mój pierwszy raz" w tym roku). Pół roku już minęło od momentu kiedy nabyłem iPhone, jednak dopiero teraz zebrałem się aby samodzielnie go zmodyfikować. Mianowicie - springboard/lockscreen theme do iPhone / iPod Touch. Przygotowany z myślą o iPhone 3g i WinterBoard. Spodziewałem się trudniejszego wyzwania jak na pierwszy raz, ale okazało się że nie taki diabeł straszny jak go malują i poszło w sumie gładko. Nawiązałem do swojego wcześniejszego projektu aby zachować jednolitość stylu. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie każdy będzie mógł z tego skorzystać, ale zachęcam grupę docelową do testowania i używania. Przemyślę w najbliższym czasie przygotowanie portu pod Windows Mobile (bleh).

Katha Visual iPhone 2009

Katha_Visual_iPhone_2009_by_Obi_S4n.jpg

(kliknij w obrazek aby pobrać)

Będę wdzięczny za opinie i komentarze na temat tego projektu, abym wiedział na przyszłość w jakim kierunku ewoluować.

Ps. więcej theme'ów, modyfikacji i temu podobnych znajdziecie na: http://obi-san.net

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obi, jestem dla Ciebie pełen podziwu ^^

Wygląda to ekstra, ale ja nie skorzystam, bo pocinam na SE w300i :P

Mam jedną wątpliwość. Ikonki są tu chyba mniejsze niż w normalnym interfejsie, nie?

P.S - szukałem ostatnio jakiegoś fajnego VS'a pod XP i pierwszy, który wpadł mi w oko był właśnie Twój... Chyba zostaniesz moim idolem :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obi-San, wyszło rewelacyjnie :)

Przemyślę w najbliższym czasie przygotowanie portu pod Windows Mobile (bleh).

A pod Symbiana s60v3? :P Swoją drogą są fajne programy do prostego tworzenia motywów pod S60 ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, Obi-San... całkiem przyjemnie Ci to wyszło, jak zauważył Gofer: troszeczkę małe te ikonki, a do reszty nie mogę się przyczepić. Szkoda, że nie w moim stylu, bo może bym skorzystał (iPod Touch ;) ).

Może z tymi małymi ikonami chodziło Wam o to, że na podglądzie screen główny jest trochę pomniejszony?

Tal wygląda "full screenshot"

img0008bs2.th.png

A pod Symbiana s60v3? Swoją drogą są fajne programy do prostego tworzenia motywów pod S60 ;]

Kto wie, kto wie... ale musiałbym odpowiedni sprzęt dorwać, nie mam symbiana pod ręką (chyba?).

Masz może jakiś poradnik jak to zrobić ale po polsku? Chętnie bym to wrzucił na mój sprzęcik

Postaram się w najbliższym czasie napisać na moim devlogu ( http://obi-san.net ), zaglądaj więc, ale uprzedzam że musisz mieć jailbroken iPhone (złamany). Postaram się dogadać z kolesiami od ispazio, żeby mój theme był dostępny w repozytoriach Cydii.

Update: podobno jailbreak jest niezgodny z licencją apple w niektórych stanach zjednoczonych, to tak dla wiadomości zainteresowanych.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wyglądają na mniejsze od standardowych i zastanawiałem się nad wygodą użytkowania. Ale poklikałem sobie palcem w monitor i wydaje się ok :P

Głupie pytanie z worka numer 3:

Zrobisz port pod w300i? =D

P.S - czy 'łamanie' iPhona nie jest czasem ciut zakazane? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wyglądają na mniejsze od standardowych i zastanawiałem się nad wygodą użytkowania. Ale poklikałem sobie palcem w monitor i wydaje się ok :P

Używa się wygodnie, nawet bardzo, a "touch area" mają taki sam jak podstawowe ikony

P.S - czy 'łamanie' iPhona nie jest czasem ciut zakazane? :P

Wiedziałem że ktoś zapyta i zapomniałem dodać notkę w poprzednim poście - nie, nie jest nielegalne, traci się tylko gwarancję, nic poza tym. Nielegalne jest używanie pirackiego softu. Na MyApple masz dużo odpowiedzi na ten temat.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paulie

@Obi

No jak zwykle mnie powaliłeś. :]

A jeszcze bardziej optymistyczne jest to, że być może już za jakieś 2, 3 tygodnie będę mógł przetestować tego thema na własnym whyPhonie. : )

Na screenach wygląda dobrze, 'na żywo' na pewno jeszcze lepiej. :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodziło mi o to 'toutch area', ale nie mogłem znaleźć odpowiednich słów.

No i niestety muszę Cię zmartwić, ale niedługo może się okazać, że łamanie stanie się nielegalne. LINK DO ARTYKUŁU

Ale to tylko jako ciekawostka, przepraszam za OT :P

P.S - Obi, lecisz na PhotoShopie, nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech będę pierwszym, który rzuci kamień.

Więc całość jest taka średnio na jeża. Jak na pierwszy raz nie jest źle, ale okienka/komunikator/odtwarzacz nie są do siebie dopasowane. Start button jest jakiś brzydki no i ikonki na doku też są źle dobrane, Zwłaszcza ta od PhotoFiltre - jest za mała, przez co powstała pikseloza. Ale jak na pierwszy raz, to nie jest źle.

Rzekł facet z Vista Inspiratem

Gofer

@DOWN: Trochę krytyki się przyda, ale nie można powiedzieć tylko 'brzydkie' i iść dalej. Nic to nie wnosi i może chłopaka zniechęcić tylko :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety muszę Cię zmartwić, ale niedługo może się okazać, że łamanie stanie się nielegalne. LINK DO ARTYKUŁU

"odpowiedni wniosek został już złożony do Biblioteki Kongresu USA"

A potrafisz czytać ze zrozumieniem? Napisałem wcześniej, że jeśli już - to będzie to dotyczyło wybranych stanów w USA, a 5 lat za jb to brzmi jak polowanie na czarownice. Zresztą z moralnego punktu widzenia - kogo tu okradasz? Zakupiłeś sprzęt, czyli za niego zapłaciłeś, łamiesz go sobie i używasz tak jak chcesz. Nawet Linuxa sobie można zainstalować (jednej devgrupie się już udało). Nie ma tam nigdzie piractwa, appsy z cydii to głownie open source, jeśli nie to - freeware pisane przez fanów. Pirackich appsów z cydii/installera nie ma, te dostępne w repozytoriach to najczęściej takie, które poszerzają możliwości telefonu, przeróżne skórki, theme'y czy też darmowe gierki lub inne ustrojstwa.

P.S - Obi, lecisz na PhotoShopie, nie?

Nie, lecę bo chcę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz Ja:

pulpit1kk8.th.jpgpulpit2al0.th.jpg

Mój perwszy raz... Może nie jest zbyt artystyczny ale mi się podoba.

Bieda z nędzą w dosłownym słowa znaczeniu.

Jedyne co ratuje tą modyfikację to stopień modyfikacji. Mimo to muszę stwierdzić jasno: to taka kaszanka modyfikacji systemu. Tapeta wygląda jak trzykrotnie powiększony art za pomocą painta... no takiej pikselozy jeszcze tu nie widziałem...

Internet jest bogaty w naprawdę wiele fajnych tapet a Ty akurat musiałeś wybrać taką?...

Windows 98 wygląda o niebo lepiej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kordzik - hym hym hym ... taak, mysle, ze zostaje mi jedynie podpisac sie pod Gofrem + :

uwierz mi, te niektore ikonki od ObjectDock'a nie sa potrzebne. Niestety nie pamietam ich nazw, bo lece na RocketDocku, lecz kiedys uzywalem ObjectDocka. Sprawdz funkcje kazdej ikonki i stwierdz, ktora naprawde jest potrzebna :)

PS. Rzeczywiscie, jak na pierwszy raz, calkiem niezle xD

PS2. Obi, rozwaliles mnie, jak zawsze :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce przygotuję "małą" niespodziankę. Postanowiłem iść śladami Obi-sana i stworzyć własny VS do Visty wraz z tapetą i innymi elementami. Na pewno potrwa to trochę, tym bardziej, że to będzie moja pierwsza taka praca - ale zobaczymy co z tego będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, mówią, że pierwszy raz nigdy nie wychodzi najlepiej. :)

Może nie będę teraz zbyt skromny, ale... mój "pierwszy raz":

20090216234818.PNG 20090216234918b.PNG

Nie twierdze, że to dzieło sztuki. Nie jest nim, w żadnym wypadku. Ale porównując to do niektórych "kfiatkuff" w tym temacie to chyba jednak wymówka "to mój pierwszy raz" nie ma sensu, hm?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...