Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

[stare Forum] Problemy Z Forum

Polecane posty

Gość Tropenhauzer
W wyniku awarii serwas nastapiło uszkodzenie bazy użytkowników. Wynikiem czego było zniszczenie informacji o użytkownikach, którzy zarejestrowali się po 7 maja (piątek) po godz. 22:00.

Teraz już powinno działać dobrze.

W takim razie co z liczbą postów? Czy to też zostanie naprawione? Chciałbym po prostu, żeby liczba moich (i innych forumowiczów) postów była podawana właściwie. Nawet jak będzie podawane więcej niż mam w rzeczywistości to będę zły. :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc Tropek -> a skąd będziesz miał pewność że ci sie nie zmiena liczba postów o powiedzmy 1 czy 2 jeśli masz ich już teraz ponad 400 :?: przecież się tego nie da objąć czy są czy nie (odjęte) ? ja tam polecam robić to po mojemu -> nie patrzeć na to (w końcu wiem co wpisywałem w swoich danych i nie musze sprawdzać) :D

Jaszczomb... -> no fakt miałeś niezłego pecha z tym rejestrowaniem, a teraz "Witaj na FA"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tropenhauzer
a więc Tropek -> a skąd będziesz miał pewność że ci sie nie zmiena liczba postów o powiedzmy 1 czy 2 jeśli masz ich już teraz ponad 400 przecież się tego nie da objąć czy są czy nie (odjęte) ? ja tam polecam robić to po mojemu -> nie patrzeć na to (w końcu wiem co wpisywałem w swoich danych i nie musze sprawdzać)
W sumie zbytnio nie obchodzi mnie różnica rzędu 1-2 postów. Ale różnica sięgająca 20 postów to już nieciekawa sprawa. Zależy mi na tym, żeby licznik pokazywał tylko prawdziwą liczbę postów. Jak nastąpił jakiś błąd na forum, to trza go naprawić. Jeśli chcę policzyć swoje posty, to klikam na przycisk "Profil" znajdujący się przy każdym moim poście, a następnie "Znajdź wszystkie posty -----" . Po wyszukaniu podawana jest liczba znalezionych wyników (w tym wypadku postów). Mógłbym nie zwracać uwagi na licznik, ale niesmak spowodowany "awarią" pozostaje. :roll:

Wish-Master <---w weekend baza danych forum miała "mały" błąd. Niektórym konta pousuwało, innym z kolei ucięto parę postów. Mam nadzieję, że zostanie to naprawione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na swiecie jest jeden, taki sam i niezmienny i wedlug niego ustawione jest forum. Czas na forum sie nigdy nie zmnienia. Jakbys chodzil na lekcje geografii, to wiedzialbys, ze na lato Polska przechodzi do strefy +2h. Wiec jezeli jestes w Polsce to ta strefe musisz ustawic w Profilu i wtedy wszystkie czasy beda pokazywane popaewnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tylko mnie czy innych też to trapi:

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock' (111) in /html/cda/agora/db/mysql4.php on line 48

Warning: mysql_error(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /html/cda/agora/db/mysql4.php on line 330

Warning: mysql_errno(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /html/cda/agora/db/mysql4.php on line 331

phpBB : Critical Error

Could not connect to the database

Co prawda dość sporo osób jest na Forum (wiadomo nr 100 za pasem :) ), ale czy to tylko ta przyczyna ? Ghost czy na obecnym łączu coś jeszcze działa czy tylko FA? (BTW jak tam obecnie z komfortem pracy w redakcji :) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem mianowicie taki - zwykle, przy wchodzeniu na formum byłem już zalogowany. Od tygodnia mam problemy z logowaniem a konkretnie przy pisaniu prawie każdego posta muszę się logować od nowa bo moje poprzednie zalogowanie znika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem mianowicie taki - zwykle, przy wchodzeniu na formum byłem już zalogowany. Od tygodnia mam problemy z logowaniem a konkretnie przy pisaniu prawie każdego posta muszę się logować od nowa bo moje poprzednie zalogowanie znika.

Usun Temporary Internet Files, Cookiesy, zaloguj sie na nowo z ustawieniem, aby automatycznie ciebie logowal i nie powinno byc juz problemow :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość peightter

Mam taki problemik.

CZesto jak wchodze na cdaction.pl to ani strona ani forum nie dziala. Jakies dziwne symbole wyskakuja i tyle, a jak tak sie nie stanie to forum chodzi baaaaardzo wolno (mam neo+). Tylko czasam sie zdarz ze wszystko jest spoko....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość -=HAWK=-
Mam taki problemik.

CZesto jak wchodze na cdaction.pl to ani strona ani forum nie dziala. Jakies dziwne symbole wyskakuja i tyle, a jak tak sie nie stanie to forum chodzi baaaaardzo wolno (mam neo+). Tylko czasam sie zdarz ze wszystko jest spoko....

To nie u ciebie to Strona CDA ma takie problemy. Chyba wtedy to sie dzieje gdy dodają newsy i przecieki itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radyan

Przed 100 numerem jest bardzo dużo odwiedzin, zarówno na stronie jak i samym forum. Popatrz ilu było najwięcej użytkowników na raz na forum... Na samym forum... To musi zwalniać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga - ponad 60 stron i ponad 80.000 wyswietlen w niecaly tydzien chyba. WOw.

Te dane chyba mowia same za siebie...

Policzmy troszeczke :)

80000 / 7 dni = 11428,9

11428,9 / 24 godz = 476

476 / 60 min = 8

To daje na 8 zapytan do bazy danych na minute z jednego tematu. Do tego zauwaz ze to nie jest jedyny temat. Dolicz inne teamty, odpowiedzi, ludzi przegladajacych forum, ludzi przegladajacych stronke... koszmar.

Forum ma prawo sie sypac...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krecik-Stalker
Nie wiem czy tylko mnie czy innych też to trapi:
Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock' (111) in /html/cda/agora/db/mysql4.php on line 48

Warning: mysql_error(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /html/cda/agora/db/mysql4.php on line 330

Warning: mysql_errno(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /html/cda/agora/db/mysql4.php on line 331

phpBB : Critical Error

Could not connect to the database

Co prawda dość sporo osób jest na Forum (wiadomo nr 100 za pasem :) ), ale czy to tylko ta przyczyna ? Ghost czy na obecnym łączu coś jeszcze działa czy tylko FA? (BTW jak tam obecnie z komfortem pracy w redakcji :) )

mnie też to trapi...parę razy na dzień :( nie działa wtedy forum ale nawet cała strona. Trochę strony głównej się wczytuje a mianowicie tylko grafika i nic poza nią nie widać tylko te głupie napisy co podał tu RoZy. Jakby tego było mało to niekiedy mam taki dośc popularny komunikat przy wczytywaniu strony "że nie znaleziono strony" "strona nie istnieje" albo jakoś tak- te wszystkie przypadki dosyć często mi się zdarzają, więc zaczyna mnie to irytować... :( czy tylko mi się tak dzieje, czy innym użytkowniką też?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie mowilem o tym. MySQL to baza danych. Strona CDA i to Forum korzystaja z tej samej bazy danych. Podasz gdy zbyt duza liczba uzytkownikow w tym samym czasnie przeglada forum, zostaja do tej bazy danych wyslane rozne zapytania ( np wyswietlenie tematow na forum, czy newsow na stronie ) i jezeli jest ich za duzo to baza danych sie przeciaza - pojawia sie ten blad.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kreciku na redakcujnym serwerze poza forem jest też napewno strona cda, i chodzą one (www i FA) na jednej bazie danych MySQL i gdy wykrzacza się baza (z powodu przeciążenia fora) to pada też strona na której nie wyświetla się treść tylko to co jest wrzucane za pomocą PHP które wciąż jest przez serwer obsługiwane, stąd taki dzwiny efekt że nicby nie działa a jednak coś pkazuje i dzieje się tak wszystkim :D aha nie muszę chyba pisać że ma to również dobre strony ? przecież można spokojnie wyjść na spacerek :D miast siedzieć i się kisić przy FA mówiąc sobie "jeszcze tylko przeczytam co napisał X i idę" a tak można iść od razu :D a i więcej czasu na naukę :twisted: więc ludzie

CIESZCIE SIĘ Z PADÓW SERWERA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krecik-Stalker

wiki-yu po trochę masz racji, tylko ja zamiast wyjść na spacer załączam StarCrafta i po każdym meczyku sprawdzam czy już wszystko OK i czy mogę przeglądać forum :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reaper_PL - już ustawiłem czas, teraz jest w porządku. Moglibyście jednak opisać to jakoś tak bardziej przyjaźnie, a nie Kaliningrad i Południwa Afryka :)

Z logowaniem ja też miałem problemy, tj. serwer automatycznie mnie wylogowywał :( Teraz (po reinstalce Win) jest ok. Nie wiem czemu, ale jest dobrze :) A z tym wysiadającym serwerem, to zawsze on wysiadał akurat wtedy, kiedy ja chciałem sobie wejść na parę minut na forum :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KaKa

Dlaczego pod moją ksywką nie ma żadnego stopnia. Zgodnie z regulaminem powinnienem być Hobbitem.

Jednak uważam, że hierarchi powinna być zmieniona. Dlaczego Skalny Troll jest wyżej od Hobbita? Nie pamiętacie kto odegrał główną rolę we "Władcy"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego pod moją ksywką nie ma żadnego stopnia. Zgodnie z regulaminem powinnienem być Hobbitem.

Masz u mnie plusa, za czytanie regulaminu :). Jednak troszeczke zle go zinterpretowales :). Hobbit jest od 10 postow, goblin od 25 itd...

Co do waznosci rang to sa one ustawione w inny sposob ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc chyba nastąpiła jakaś zmiana. Ja już na samym starcie byłem hobbitem. To, że hobbit nie powinien być najniżej to tyż prowda, ale tu są raczej kryteria dotyczące wzrostu i masy :)

Dlaczego teraz na wejściu nie ma żadnej rangi :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...