Skocz do zawartości

Rozwiązany: Tomb Raider Underworld - zbyt szybka animacja


Polecane posty

A więc jak sam temat wskazuje, problem dotyczy zbyt szybkiej animacji. Przynajmniej tak mi się wydaje, że ruchy Lary są nienaturalnie szybkie, szczególnie w porównaniu z poprzednimi częściami (pająki też jakoś za bardzo po***przają). Nie tylko mi się tak wydaje - kolega, który się przyglądał jak gram zapytał się czy czasem nie mam wyłączonego limitu klatek. Funkcji takiej oczywiście w grze nie ma. Czy ktoś jeszcze spotkał się z czymś takim i jest jakieś rozwiązanie? Czy ta gra tak po prostu ma?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie ustawienie mam na max, oczywiście razem z V-sync i żadne ich zmiany nie pomagają. Na zagranicznych forach również się skarżą na ten problem, a rozwiązania tak jakby nie ma.

Jednak po obejrzeniu kilkunastu gameplay'ów stwierdziłem, że tak po prostu jest, co uznaję za wadę gry, z którą muszę się pogodzić.

Dzięki za chęć pomocy.

Pozdrawiam

Temat raczej do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze tak ( dla procesorów wielordzeniowych):

Odpal grę i wyjdź do pulpitu Alt+Tab , następnie wejdź w menedżer zadań (Prawy Alt + Prawy Ctrl + Delete ) , w procesach znajdź proces odpowiadający za uruchomioną grę ( prawdopodobnie będzie to Anniversary.exe) kliknij na nim prawym przyciskiem myszy i wybierz "ustaw koligację" i:

(w zależności)

- jeśli będą zaznaczone wszystkie CPU zostaw odhaczony tylko jeden rdzeń , wróć do gry i sprawdź czy działa dobrze

lub

-gdyby był zaznaczony tylko jeden zaznacz wszystkie CPU , wróć do gry i sprawdź czy działa dobrze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie w grze wlacz v-sync (synchronizację pionową) tylko w panelu nvidi, radeona

w panelu nvidi bierzesz ustawienia3d->zarzadzanie ustawieniami 3d-> ustawienia programu->szukasz tomb raidera a potem odszukujesz synchronizacje pionowa i bierzes na wymus ;)

jesli nadal bedzie lipa, sproboj ustawic 60 hz na monitorze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rdzeniami nic nie pomogło, z wymuszaniem v-sync oraz zmianą częstotliwości odświeżania bawiłem się już wcześniej i to również nic nie dało. Najwidoczniej gra jest szybsza w stosunku do poprzednich części (co można zauważyć na gameplayach). Można jeszcze użyć programów zwalniających działanie aplikacji, ale to już sobie odpuszczę, tym bardziej że nie ma pewności sukcesu i zaczynam się powoli przyzwyczajać do animacji w grze.

Wszystkim dziękuję za pomoc i wnoszę o zamknięcie tematu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...