Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gxkrizard

Rozwiązany: Dobra karta graficzna do GTA IV + problem z komputerem.

Polecane posty

Gość gxkrizard

Windows XP Professional (Service Pack 3)

Intel Core 2 Quad CPU Q6600 (2.40GHz)

2 GB RAM

GeForce 8400 GS

Zasilacz: FOXCONN HH-400EBEA 300-350W

Jeśli powinienem podać coś jeszcze, powiedzcie.

Do tej pory nie miałem żadnych problemów z graniem na tym sprzęcie. Ostatnio jednak kupiłem GTA IV i muszę grać na najmniejszych możliwych ustawieniach, a i tak czasem liczba fpsów potrafi mocno spaść. Podejrzewam że to z powodu mojej karty graficznej, która z tego co wiem nie jest przeznaczona do grania. Czytałem sobie trochę o kartach i zauważyłem, że pozytywne opinie ma GeForce GTX 260. Chciałbym wiedzieć, czy ta karta byłaby dobra do mojego sprzętu. Czy karta nie ograniczałaby reszty sprzętu lub odwrotnie? No i czy GTA IV chodziłoby lepiej, gdybym wymienił mojego GeForce'a na coś lepszego?

I druga sprawa: wczoraj otworzyłem obudowę komputera i wyjąłem kartę graficzną. Nic więcej nie ruszałem. Jestem też prawie pewien, że nic nie popsułem, bo już kiedyś otwierałem ten komputer. Po włączeniu komputera system załącza się normalnie, jednak czasem dosłownie chwilę po włączeniu obraz zaczyna "klatkować" - tak jakby odświeżał się co kilka sekund. Niby da się ruszać myszką (choć przemieszcza się dopiero po odświeżeniu), nawet chyba da się normalnie wszystko włączać - po prostu trwa to tak długo, że pozostaje tylko wyłączenie komputera. W trybie awaryjnym wszystko działa normalnie, czasami nawet po zwykłym załączeniu problem nie występuje. Zainstalowałem najnowsze sterowniki do mojej karty graficznej (nie wiem czy to ma związek, ale skoro wczoraj tylko tą część ruszałem, pomyślałem że to z tym może być problem) i na razie problem się nie powtórzył. Chciałbym się dowiedzieć, co może być/mogło być przyczyną tego błędu (nie jestem do końca pewien, czy już się on nie powtórzy). Próbowałem też z przywróceniem ostatniej dobrej konfiguracji, ale nie pomogło.

Proszę o pomoc w tych dwóch sprawach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się wiedzieć ile możesz wydać na kartę ;) No i na zasilacz, bo ten jest dość słaby (228W na linii 12V).

Co do problemu... Kartę wyjąłeś i włożyłeś, całkowicie wyjąłeś czy jak? (to nie wynika z Twojego postu) Jeśli ją z powrotem włożyłeś, to czy włożyłeś ją do tego samego slotu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gxkrizard

Jeśli GTX 260 jest dobra dla mojego komputera i ogólnie ma dobre opinie wśród graczy, to tylko coś cenowo podobnego i jednocześnie wydajniejszego od tej karty możecie mi polecić. Więc jeśli chodzi o cenę, to taka jak za tę kartę.

Właśnie specjalnie dzisiaj sprawdziłem jaki mam zasilacz, bo podejrzewałem że może być z tym problem. Jeśli można, to chciałbym się dowiedzieć, czy GTX 260 da radę pracować z takim zasilaczem? A jeśli nie, to czy jest jakaś dobra karta która by się nadawała? Wolałbym jednak nie wymieniać tylu rzeczy, skoro na razie tylko z jedną grą mam jakieś problemy.

Tak, wyjąłem kartę na chwilę i włożyłem z powrotem. Włożyłem ją do tego samego slota, ponieważ mam tylko jeden tego typu. Przed chwilą jeszcze raz uruchomiłem system ponownie i nadal problemu nie ma. Z każdym kolejnym włączeniem szanse zawieszenia się systemu maleją, ale jednak wolałbym wiedzieć, co zrobiłem źle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do GTX260 ten zasilacz nie wystarczy, ani do właściwie żadnej sensownej karty do grania... A nawet jeśli by wystarczył to by chodził na styk, co nie jest wskazane.

Mówisz, że chciałbyś coś cenowo podobnego. Masz na myśli ceny tej karty nowej czy używanej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gxkrizard

Mam na myśli cenę nowego GTXa 260.

W takim razie mógłbyś mi polecić jakiś dobry zasilacz? Taki, żeby dał radę pracować z kartami typu GTX 260 i jednocześnie nie kosztował więcej niż sama karta (tzn. żeby nie był za drogi jak na zasilacze, nie orientuję się w ich cenach).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gxkrizard

Wolałbym nie bawić się na tym komputerze w podkręcanie, bo po pierwsze nie znam się na tym, a po drugie podobno nie ma sensu, jeśli ma się gotowy zestaw z supermarketu - a ja taki właśnie mam.

Czy karta przez Ciebie podana byłaby lepsza od GTX 260, gdybym zostawił procesor bez zmian? Opłaca się ją wtedy kupować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest znacznie lepsza, ale jej kupno ma sens tylko jeśli podkręcisz procesor - wbrew pozorom nie jest to skomplikowane i wystarczy, że poświecisz kilka minut na lekturę poradnika Gi3rka: http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradnik_...anie_procesorow.

Jeśli nie zamierzasz podkręcać, to karta nie rozwinie pełni mocy i będzie się nudziła. Tym samym wydasz niepotrzebnie pieniądze. W takim wypadku lepiej jest wziąć coś takiego:

Palit GeForce GTX 460 768MB DDR5 - 549 zł http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...e366217db862c67

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gxkrizard

Dzięki za pomoc. W tym momencie jestem zdecydowany na podany przez Ciebie zasilacz (Fortron FSP460-60GHN 460W) i tego GeForce'a GTX 460. Jeśli nikt więcej się tu nie wypowie, prawdopodobnie dokupię te dwie części do mojego peceta.

Jeśli ktoś ma coś ciekawego do powiedzenia na temat tego zasilacza lub działania tej karty na moim zestawie, proszę aby się wypowiedział. Wszelkie opinie będą dla mnie bardzo pomocne.

@edit Miałem szczęście trafić na stronę, na której ktoś pisze, że chce użyć podanego wyżej zasilacza razem z GeForce GTX 460. Ktoś odpowiedział, że zasilacz ma za mało wtyczek PCI-E. Czy tak rzeczywiście jest? Jeśli tak, to chciałbym, abyście polecili mi zasilacz, do którego nie będę musiał nic więcej dokupywać. Jestem w stanie wydać trochę więcej na zasilacz (200-250 zł), jeśli rzeczywiście znajdzie się coś dobrego do mojego zestawu. Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gxkrizard

A może orientujesz się (lub ktokolwiek), czy karta zamówiona na tej stronie będzie posiadała taką przejściówkę?

yojo2, skoro tak to zostanę przy Fortronie. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GF 8800/GF 9800/GF 250 GTS/HD 4770/HD 4850/HD 5750/GF 260GTX/HD 4870 to są takie karty na których na Full Ci pójdzie, a co do zasilacza to jakiś 460W bo Twój jest niestety słaby jak na dzisiaj :wallbash:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gxkrizard

Okazało się, że karta którą mi poleciliście jest aktualnie niedostępna. Czekam w tej chwili na odpowiedź, kiedy będzie ponownie możliwa do kupienia. Ponownie jednak muszę Was poprosić o pomoc. Jaką inną kartę dla mojego zestawu moglibyście mi polecić? Coś, co nie byłoby zbyt dobre dla mojego komputera, a jednocześnie nie byłaby to jakaś słaba karta. Jeśli chodzi o cenę, to najlepiej żeby była zbliżona do GeForce'a GTX 460, którego mi poleciliście (549 zł, chociaż jeśli będzie trzeba, jestem w stanie zapłacić trochę więcej). A może jest jeszcze jakiś dobry sklep, w którym dostanę tego GeForce'a wraz z zasilaczem po niskiej cenie (koniecznie z opcją zapłaty za pobraniem)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gxkrizard

Teraz widzę, że tą samą kartę polecił mi pracownik sklepu, kiedy poinformował mnie, że ta Palita jest niedostępna. W takim razie zdecyduję się na nią. Prosiłbym jednak, żeby na razie nie zamykać tego tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gxkrizard

Poprosiłem, żeby nie zamykać tematu, bo myślałem że będę musiał jeszcze potrzebować Waszej pomocy, ale na szczęście tak nie jest. Dzisiaj dostałem kartę i zasilacz - wszystko działa bez zarzutu. Poprawiła się też liczba fpsów w GTA IV, tak jak chciałem.

Dziękuję wszystkim którzy się tu wypowiedzieli za pomoc. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...