Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

elpatro6

BIOS - bateria

Recommended Posts

Witam. Od pewnego czasu mam problem z baterią BIOS'u . Otóż to gdy wyciągam wtyczke z kontaktu z listwą i później ponownie włączam to komputer nie chce odpalić pisze ,że brak HARD DISC(Twardego dysku) , i później musze wchodzić w BIOS'a i musze szukać takich opcji i włączać i wtedy Wszystko trybi :>

WIECIE OCO CHODZI ?? Proszę o pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

Podaj konfigurację komputera. Czy mógłbyś dokładnie podać treść komunikatu?

muszę wchodzić w BIOS'a i muszę szukać takich opcji i włączać

Jakich opcji? Możesz rozwinąć temat?

wyciągam wtyczke z kontaktu z listwą

Z kontaktu z listwą? Chyba chodzi ci o odłączenie kabli od listwy zasilającej... Poza tym to raczej niezbyt dobry pomysł (chyba że komputer jest wyłączony, ew. kompletnie nie reaguje na nic, wtedy można zrobić "hard reset", chociaż lepiej jest pstryknąć wyłącznik na listwie, potem go pstryknąć spowrotem - nieco mniej zachodu i mniejsze ryzyko porażenia prądem... A najlepiej i tak tego nie robić).

Jesteś pewien, że to bateria BIOS'u? A nie sam BIOS? Albo problem z dyskiem (np. źle podłączony, coś nie kontaktuje, uszkodzone złącze...)?

Link to comment
Share on other sites

Zły dział. Przenoszę do Sprzętu.

Bateria od BIOSu powinna być ładowana, gdy komputer jest podłączony do sieci. Może jednak ulec ona uszkodzeniu, lub też całkowicie się rozładować. W takim przypadku najpewniejszym wyjściem, żeby sprawdzić co się dzieje, jest wymiana baterii na nową (można ją bez problemu kupić w sklepach komputerowych, lub u zegarmistrza, koszt to kilka złotych). Jeśli wymiana baterii pomoże to problem z głowy, jeśli nie, lub też da to efekt na krótką metę, to będzie trzeba sprawdzić, czy wszystko na płycie głównej łączy jak należy. Podaj jeszcze pełną konfigurację sprzętową komputera, bo być może problem jest gdzie indziej.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...