Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gaara666gaara

Rozwiązany: Wymiana karty graficznej, a stary procek.

Polecane posty

Jak w temacie. Otóż posiadam Phenoma II X2 BE550 3,1GHz oraz Radeona HD4870 1GB, a chciałbym wymienić kartę graficzną. Myślę tutaj o GTX460 lub nie wydanym jeszcze GTX560. Czy taka konfiguracja będzie miała sens ? Procesor jest już leciwy i nie wiem czy da sobie radę w połączeniu z taką grafiką.

Może ktoś z Was ma podobny zestaw.

Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.

PS. Możemy wziąć pod uwagę opcję przetaktowania procesora do wartości 3,6GHz lub nawet więcej gdyż te modele się dobrze kręcą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna ASUS M4N78 i zasilacz hm nie pamiętam nawet jaki mam, a nie chce mi sie zaglądać, ale o niego sie nie ma co marwić bo jest dobry :)

Ten komputer był i jest bardzo budżetową konstrukcją gdyż miałem na niego mało pieniędzy i stąd taki słaby procek i motherboard...

Mam nadzieję też, że RAMy będą się w miarę kręciły. Może coś o tym wiecie. Są to Patriot Viper DDR2 1066 2x2GB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, gdyż już teraz jest problematyczny, a nie chce kupować nowego procka gdyż:

1. Nie chce wydawać na to pieniędzy.

2. Może kupię coś w najbliższym czasie jak ceny spadną, pod warunkiem, że Buldozer będzie pasował na AM2+...

A tak wogóle to dziękuję za pomoc. Temat można pozostawić otwarty do czasu , aż tę kartę kupię i się wypowiem, ale czekam na premierę 560GTX więc zajmie to jakieś 2 tygodnie.

Pozdrawiam !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat gdyż właśnie miała premierę karta GTX 560 Ti. Niestety zaskoczyła mnie ceną. Miałem złudne nadzieje, że fakt iż żyję w polsce tym razem nie wpłynie na jakość mego żywota ale jak już zapewne wiecie tak się nie stało. Jedyna sensowna 560 SOC od gigabyte jest po prostu horendalnie droga.

W związku z tym zastanawiam się, którą kartę bardziej opłaca się kupić - 470 soc czy 560 soc... (od gigabyte)

Niestety nigdzie nie ma porównania tych kart, co jest dziwne gdyz wydaje mi sie ze sa one dla siebie konkurencja....

A jakie jest Wasze zdanie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

560 vs 470 - klik. Z tej dwójki teoretycznie 560 - lekko wydajniejsza i mniej prądożerna.

Tak, tylko zastanawiam się jak wypadają między sobą wersje SOC gdyż tylko taką bym zakupił :) Różnica w cenie to około 100 zł może nawet więcej gdyż 560 Ti SOC cięzko dostać, a dokładniej wogóle jej w żadnym sklepie nie widziałem. W każdym razie ponad 100 zł różnicy więc nie wiem czy jest sens tyle dokładać...

Jak dla mnie do tego procesora nie ma co się pchać w GTX570/560. Weź GTX460 lub HD6850. Fajnie by było, jakbyś odblokował rdzeń/rdzenie w procku.

Wiem, że rewelacji i tak nie osiągnę , ale procek jest kolejnym podzespołem do wymiany po karcie graficznej więc wydaje mi się, że warto zainwestować w lepszą :)

A kiedy wymienię to nie wiem, wszystko zależy od funduszy. Nie mam tyle by kupić wszystko za jednym zamachem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje nowego posta by odświeżyć gdyż mam jeszcze jedną prośbę, a mianowicie jeśli ktoś z Was Panowie znalazłby gdzieś testy GTX560Ti od Gigabyte, ale wersji OC, nie SOC to prosze podesłać linka. Najprościej w komentarzu poniżej. Byłbym wdzięczny. Ja przejżałem już dziesiątki stron i NIGDZIE nie moge znaleźć testów owego modelu. Dziwne.

Jest on dostępny w niskiej cenie (870zl) więc może się opłacić, aczkolwiek chciałbym zobaczyć jakieś jego testy przed zakupem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj otrzymałem mojego GTX 560 Ti w wersji OC od Gigabyte. Karta pracuje ciszej aniżeli mój stary, poczciwy R4870.

Wklejam wynik z Heaven Benchmark. Zadziwia mnie jednak 3dmark06, w którym uzyskuje tylko ~13 000 pkt, czy wiecie dlaczego ?

FPS: 20.8

Scores: 524

Min FPS: 2.9

Max FPS: 52.9

Hardware

Binary:

Windows 32bit Visual C++ 1500 Release May 21 2010

Operating system:

Windows 7 (build 7600) 64bit

CPU model:

AMD Phenom II X2 550 Processor

CPU flags:

3100MHz MMX+ 3DNow!+ SSE SSE2 SSE3 SSE4A HTT

GPU model:

NVIDIA GeForce GTX 560 Ti 8.17.12.6666 1024Mb

Settings

Render: direct3d11

Mode: 1920x1080 8xAA fullscreen

Shaders: high

Textures: high

Filter: trilinear

Anisotropy: 16x

Occlusion: enabled

Refraction: enabled

Volumetric: enabled

Replication: disabled

Tessellation: extreme

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu by miał nie wytrzymywać? Na benchmarku podają zużycie całego komputera, nie samej karty (a i7 zbyt oszczędny nie jest), ponadto używają zasilacza o tragicznie niskiej sprawności (~75% z tego co kojarzę). Tak więc z 477W (tyle pobiera komputer z najmniej oszczędnym GTX560 - nie wiem skąd Ty wymyśliłeś "na styk"...) robi się jedyne 358W. Tyle z grubsza prądu potrzebują podzespoły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lisu125

Witam mam zamiar wymienić kartę graficzną ale nie wiem na jaką.Do procesora też mam zarzuty i również chciałbym go wymienić(jeśli się to opłaca będzie korzystne do wydajności w grach).

Mój procek to: Intel Celeron D 2.80Ghz-opłaca się wymienić jeśli tak to na jaki?

Moja :dry: karta graficzna:Radeon x550 128mb-na jaką wymienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lisu125

Dodam jeszcze tylko że mój zasilacz to 230W.Nazwy nie znam.

Płyta główna AsRock 775 dual-880pro

Budżet no nie wiem do 300-400zł.

i od jakiego komponentu zacząć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...