Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość raulg

Hamachi - Stwórzmy wirtualną sieć LAN

Polecane posty

Darmowy programik, oto link

http://files.hamachi.cc/HamachiSetup-0.9.9.9-pl.exe

Co to jest Hamachi ?

Jest to program typu VPN (Virtual Private Network), Program pozwala tworzyć wirtualne sieci typu LAN, każdy może stworzyć swoją własną prywatną sieć, kazdy użytkownik Hamachi dostaje dodatkowy adres IP, jeżeli dwóch lub więcej użytkowników Hamachi znajdzie się w jednej sieci (można je utworzyć z poziomu programu, dosłownie dwa kliknięcia) mogą użyskać połącznie bezpośrednie, Dzięki programowi można użyskać połączenie p2p między komputerami znajdującymi się za NAT'em.

Zastosowania Hamachi

Napewno wielu z was jest w typowiej sieci, ma prywatne, nie publiczne IP i brak przekierowanego portu, program Hamachi to lekarstwo na tą dolegliwość! Dzięki niemu prywatny adres IP działą jak PUBLICZNY! Przykład: Chcemy zagrać z kolegą z innej sieci który też nie ma publicznego IP w jakąś grę, niestety nie możecie się połączyć przez NAT i grać, dzięki hamachi możecie grać razem! Jeden z was postawi serwer gry a drugi bez problemu sie połączy z nim połączy, wystarczy że oboje będziecie w jednej sieci hamachi, mozna być/mieć nieograniczoną ilość sieci, w momencie gdy zobaczmy w oknie hamachi naszego kolege i jego adres IP Hamachi możemy się z nim łączyć poprzez to IP, widzicie sie w LANie. Hamachi to swietny program do wymiany plików, Jedna osoba stawia serwer FTP i inni posiadacze hamachi, będący w tej samiej sieci co serwer FTP mogą się z nim połączyć.

Założyłem server, dołączcie się, będziemy mogli grać ;]

Nazwa: CdAction

Hasło: CD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ze 5 dni minelo juz i nikt nie odpowiada tu bo przeciez temat czesto poruszany na forach roznych gier (przekierowanie portow itp).

Sciagnalem juz instalke i jutro moze przetestuje to.

Dziwi mnie troche komunikat, ktory pojawia sie podczas instalacji (windows ostrzega przed tym programem bo nie ma on jakiegos loga). Niby uprzedzaja o nim podczas instalacji i upewniaja ze jest kompatybilny z windowsem, ale czemu nie zalatwili tego inaczej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przyznam, ze program jest swietny. Moj kumpel go znalazl, przetestowalismy to. Podzialalo :). Pogralismy chwile w Counter-Stirke'a, potem zaczalem mu wrzucac pliki. Okazalo sie, ze transfer przekroczyl nawet 350kB/s, przez co w mojej sieci automatycznie odcielo mi dostep do Internetu. Na drugi dzien, gdy je odzyskalem - sprobowalismy z kolega polaczyc sie przez Hamachi jeszcze raz... teraz niestety mamy juz zolta lampke i za zadne Cudy Swiata i Chiny ludowe nie mozemy sie polaczyc.

Ma ktos juz jakies doswiadczenia? Mamy udostepnione foldery (koniecznosc) i powylaczane FW (koledze sie wydaje, ze ma off, w koncu nic nie zmienial). Z ludzmi, ktorzy np. maja zew. IP mam spokojnie pol. p2p przez Hamachi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo na poczatku i dopiero po jakims czasie zobaczylem kumpli w miejscach sieciowych wiec byc moze to kwestia czasu.

Poki co powinienes moc wchodzic do ich udostepnionych katalogow uzywajac 'browse' (kliknij prawym przyciskiem myszy na kogos w hamachi to ci sie wyswietli tam pare komend m.in. browse). Mozesz tez wpisac w internet explorerze w polu adres:"//ip_kumpla_z_hamachi" (bez cudzyslowow).

Przy okazji chcialem sie spytac czy sa jakies chetne osoby do gry w cs'a 1.5 przez to?

Inne gry w jakie chetnie zagram:

HoM&M 3:AB

Civ 4

Aoe 3

Nie wiem nawet czy zadzialaja w tym programie, ale warto sprobowac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam znow.

Po dwoch dniach problem zeszedl mi z oczu. Wszedzie zielone lampeczki, itd. W mojej sieci administrator nalozyl ograniczenie transferu do 15kB/s. Po tej operacji zaczelo dzialac :). Moze to wina samego Hamachi (serwer?), a moze nie. W kazdym badz razie, jezeli chodzi o gry, to testowalismy narazie tylko takie:

q3, starcraft, w3, aoe2, avp2, little fighters 2 (:D), swat4, nfsu2, cs, unreal.

Na wiecej czasu nie bylo :). Wyruszam do szkoly, milego dnia.

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Velociraptor: tu nie ma zaleznosci od gier. Tworzy sie wirtualna siec. Calemu systemowi wydaje sie, ze jestes w fizycznej sieci. Programy wiec takze mysla o tym. Jedyne co mi do glowy przychodzi czemu niektore gry mialyby nie dzialac przez Hamachi, to chyba jakies male timeout'y w nich zakodowane. No, chyba ze gra w ogole nie dziala w opcji (lub jej nie ma) LAN.

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fife {sprawdzane na 06} nie uruchamia sie tak jak powinno czyli przez "połączenie lokalne" {LAN} ale tak jak grałoby sie przez IP czyli "bezpośrednie połączenie" a potem gość wpisuje IP {z hamachi} Hosta i można grać.

testowane by Podkościelny&wiki-yu przy hostowaniu tego ostatniego {posiadam net przez LAN i wewIP na codzień}

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, dzieki za poprawke ;) Tak tez sie da polaczyc, bo pamietam raz kiedys nawet z kolega mielismy problemy z wyszukiwaniem serwerow, to tego sposobu wtedy zazylismy.

a tak btw, to wiki-yu - ciekawe logo w Twym avatarze... siedzisz na FreeBSD? (i grasz w FIFE? :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, BSD mam z sentymentu w avku bo jest fajny i stabilny

w kompie mam DeBIANA ;-) na którym staram sie rozwijać oraz

winXP SP2 na którym mam takie rzeczy jak choćby Fifa, NFS MW Demo, czy inne gry {których ostatnio jest mało... za mało :(}

a i tak najczęściej jak w coś gram to jest to ... hattrick

a napisałem to w tym temacie bo na forum hamachi {anglojęzycznym do którego był tu gdzieś link} znalazłem info że jakoby nie dało sie {nikomu sie nie udało?} zagrać przez hamak w fife06, a że angola znam słabo to liczyłem że ktoś to wrzuci tam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.. U mnie przez Hamachi bezproblomowo można grac w FIFĘ 06 i to tak jak byc powinno, czyli przez siec lokalną. Grałem tak juz m.in. z Podim, Hawkiem, czy Sairamem i problemów nie było żadnych (poza Sairamowymi lagami).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, w FIFE 06 grałem przez hamaka z wikim [chodziło płynnie jak on postawił serwa], z JaqbSem [to samo, ale za to dostałem ostro po tyłku] i z Sairamem, ale tu już cięło niemiłosiernie. Zobaczymy jeszcze może, jak ja postawie serwa, ale przydałby się Sairam.

Bedzie sie dało pograć w NFS:MW przez hamaka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, w FIFE 06 grałem przez hamaka z wikim [chodziło płynnie jak on postawił serwa], z JaqbSem [to samo, ale za to dostałem ostro po tyłku] i z Sairamem, ale tu już cięło niemiłosiernie. Zobaczymy jeszcze może, jak ja postawie serwa, ale przydałby się Sairam.

Bedzie sie dało pograć w NFS:MW przez hamaka?

pewnie że będzie sie dało ;-) znacyz nie wiem jeszcze jak ale coś sie wymyśli, a ma ktoś może demko MW poza mną to sprawdzimy to odrazu :P

a i Podi zrozum że ty nie powinieneś stawiać serwa jak masz raptem 64kilo UL`a i Hamak pozwala wybrać to kto stawia serwa wg szybkości a nie zew/wewIPka :P i to w nim jest najważniejsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka lamerskich pytań...

Zainstalowałem hamatchi. Podobno możliwe jest granie przez niego w Warcrafta 3. Co muszę zrobić, żeby mój przyjaciel się ze mną połączył? Na jakim protokole to będzie działało (połączenie sieciowe?)? Jeżeli tak, to czy potrzebny jest oryginał?

Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Możesz grać na piratach

2. On tez musi być na hamachi i je mieć

3. Można grać w nie go w Warcrafta 3

4. Hamachi symuluje sieć lokalną

5. Żeby z kolega muc grać musicie stworzyc sieć i obaj na niej byc...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanko związane z tym programem, a mianowicie założyliśmy sobie sieć z kumplami, chcieliśmy pograć w cs'a ale jeden gościu ma żółtą lampke do mnie i ja do niego...

Co to oznacza?

Jak temu zaradzić?

Z góry dzięki za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...