Skocz do zawartości
Gość kabura

Half Life (seria)

Polecane posty

Hmm cos mi sie pokrecilo z ta Alyx. Przechodzilem calego Orange Boxa na raz i kojarze scenke w ktorej:

G man mowi: "we'll see bout that" odnosnie vortegonow ratujacych Alyx na poczatku ep 1 ( czy moze na koncu HL2, nie pamietam ), co odebralem jako sprzeciw w zabieraniu jej z cytadeli.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przytoczone przez Cobie zdanie bardziej tyczy się tego, że Gordon zostaje od niego oddzielony wbrew jego woli, (swoją drogą, chyba tylko w tym momencie coś nie jest pod jego kontrolą) niż to że Alyx zostaje uratowana. Pewnie sam miał zamiar to zrobić ale vortiguanty go uprzedziły - stąd ta jego wyraźna irytacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem, żeby ktokolwiek pisał tutaj coś więcej na temat Team Fortress 2, a jak dla mnie, poki co, to większa część zabawy związanej z Orange Boxem, nawet Ep2 poszedł w odstawkę (ok, tak na prawdę to czekam na upgrade :wink: ). Rozgrywka jest szalenie dynamiczna i satysfakcjonująca, komiksowa grafika wcale nie razi w oczy, więcej, mi osobiście bardzo odpowiada. W końcu kto potrzebuje kosmicznych fajerwerków graficznych w onlineowym fps'ie? Człon "team" w tytule jest jak najbardziej uzasadniony, w pojedynke nic tu nie zdziałamy, ale to wszystko truizmy. TF2 to po prostu stary dobry team fortress, klasyczna rozgrywka sama w sobie, bez gigantycznych map czy pojazdów, wprowadzających tylko niepotrzebny chaos w rozgrywce (imo oczywiście).

Map niby niewiele, bo zaledwie sześć, a gra potrafi wciągnąć na naprawde długie godziny, orange box kupiłem stosunkowo niedawno, a licznik juz wskazuje 18h, wszystkie inne gry rzuciłem w kąt na rzecz tf2.

Btw, zapraszam do wspolnej gry, moj steam id: J.TheGrim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przytoczone przez Cobie zdanie bardziej tyczy się tego, że Gordon zostaje od niego oddzielony wbrew jego woli, (swoją drogą, chyba tylko w tym momencie coś nie jest pod jego kontrolą) niż to że Alyx zostaje uratowana. Pewnie sam miał zamiar to zrobić ale vortiguanty go uprzedziły - stąd ta jego wyraźna irytacja.

Hmm... troche mi sie to wydaje naciagane ale moze masz racje :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no, no... Na to sam bym nie wpadł. Dość ciekawa teoria, ale do mnie średnio przemawia. Mogę co prawda sam dodać jeden argument za - G-Man --- Gordon Freeman - ale ogólnie nie gra mi to. Trochę nie pasuje mi to, co mówi G-Man w pewnym momencie, że usługi Freemana były dostępne dla najbogatszego kupca ( 'highest bidder' o ile się nie mylę ). Poza tym z komentarzy twórców widać, że ich koncepcje dotyczące bohaterów są zmienne, więc możliwe jest i takie rozwiązanie: sami nie wiedzą :D Na temat G-Man tyle dziwnych rzeczy mówił, że można do tego dopisać wiele końcowych rozwiązań - te niejasności mogą być furtką awaryjną i polem do popisu do twórców. Ogólny zamysł mogą mieć, ale szczegółami można dowolnie niemal operować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze zrozumialem, to chcecie z tata grac na jednym koncie, tak?

Na dwoch roznych komputerach nie zagracie jednoczesnie, jednak na zmiane juz tak ;)

BTW. Wzialem sie za siebie i w koncu zaczalem grac w H-l'a 2 bo wczesniej to sie tylko do modow ograniczalem (GMod, TF2 etc.), wiem, zbladzilem xD Znajac swoje samozaparcie to mysle ze skoncze EP 2 akurat jak EP 3 wyjdzie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przyznam się (trochę ze wstydem), że pomimo iż wczoraj skończyłem H-La 1 wciąż mam problemy ze zrozumieniem fabuły. Nie mam pojęcia na czym dokładnie miał polegać eksperyment w którym uczestniczy Gordon, co do G-Mana mam o nim mniejsze pojęcie niż wy kim ale on występuje jeszcze w H-L2 więc tutaj jeszcze jakoś się dokształcę po zakupie Orange Box. No jedyne co zrozumiałem to końcówkę i przy okazji rozumiem dlaczego w H-L2 Freeman wraca po 15 latach (wcześniej myślałem, że on był gdzieś uwięziony :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piccolo - polecam regularnie sprawdzać tę stronkę: http://hlstory.hl2-pl.info/index.htm

bo obecnie ma jakieś problemy z serwerem, ale liczę na to, że niedługo znów zacznie działać^^ Możesz też szukać w Google pod haslem "Half-Life Almanach" - na wypadek, gdyby zmienili adres :)

mam nadzieję, ze pomogłem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piccolo - polecam regularnie sprawdzać tę stronkę: http://hlstory.hl2-pl.info/index.htm

bo obecnie ma jakieś problemy z serwerem, ale liczę na to, że niedługo znów zacznie działać^^ Możesz też szukać w Google pod haslem "Half-Life Almanach" - na wypadek, gdyby zmienili adres :)

mam nadzieję, ze pomogłem ;)

Wielkie dzięki, świetna strona, no to teraz już będę mógł bez problemów podejść do H-L2 :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiające jest to, że jak dotąd Valve nie opublikowało żadnych konkretnych materiałów z Episode 3. Zadnych screenów czy filmów z gameplay'a. A jak pamiętamy podobne materiały z EP2 można było zobaczyć już w czasie premiery EP1. Mam nadzieję że nie będziemy czekać kolejny rok na zakończenie serii.

I miejmy nadzieję, że nie będą z H-L robić telenoweli. Swoją drogą nie podoba mi się polityka wydawania tych "Episode'ów" zamiast pełnowymiarowej H-L 3.

No i marzy mi się dobry film na podstawie fabuły tej serii. Ale DOBRY, bez Toma Cruisa, Angeliny Jolie czy innej Paris Hilton ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiające jest to, że jak dotąd Valve nie opublikowało żadnych konkretnych materiałów z Episode 3. Zadnych screenów czy filmów z gameplay'a. A jak pamiętamy podobne materiały z EP2 można było zobaczyć już w czasie premiery EP1. Mam nadzieję że nie będziemy czekać kolejny rok na zakończenie serii.

I miejmy nadzieję, że nie będą z H-L robić telenoweli. Swoją drogą nie podoba mi się polityka wydawania tych "Episode'ów" zamiast pełnowymiarowej H-L 3.

No i marzy mi się dobry film na podstawie fabuły tej serii. Ale DOBRY, bez Toma Cruisa, Angeliny Jolie czy innej Paris Hilton ;)

Porownywanie Angeliny Jolie do Paris Hilton jest złe :evil:

EP3 czyli grand finale musi byc dlugie i zaprezentowac jakies miazdzace motywy. Nowa bron pokroju GG, poprawiona fizyka, moze jakis nowy silnik graficzny:) i niech Gordon sie nie odzywa! Nie podoba mi sie ze nie gada ale skoro juz nie gada tyle to blagam niech nie zacznie w ostatnim epizodzie! To byloby takie tanie :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiające jest to, że jak dotąd Valve nie opublikowało żadnych konkretnych materiałów z Episode 3. Zadnych screenów czy filmów z gameplay'a.

Raz ktoś z Valve mówił, że nie chcą ujawniać niczego związanego z fabułą^^

I miejmy nadzieję, że nie będą z H-L robić telenoweli. Swoją drogą nie podoba mi się polityka wydawania tych "Episode'ów" zamiast pełnowymiarowej H-L 3.

Ja chyba jednak wolę epizody - zamiast czekać kolejne 6 lat na nowego HLa, czekam rok na nowy epizod (ale kiedyś muszą to zakończyć, bo silnik się starzeje :/)^^

No i marzy mi się dobry film na podstawie fabuły tej serii. Ale DOBRY, bez Toma Cruisa, Angeliny Jolie czy innej Paris Hilton ;)

Ja bym wolał książkę :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ukazał się polski mod do gry Half-Life 2. D.I.P.R.I.P. jest grą typu car-combat, rozgrywka jest podobna do takich tytułów jak Twisted Metal, Vigilante 8 lub Interstate 82. Akcja dzieje się w powojennych sceneriach Europy Wschodniej. W obecnej wersji dostępne są trzy zróżnicowane samochody i cztery bronie, można też taranować przeciwników ;). W tej chwili dostępny jest tryb deathmatch, ale planujemy wprowadzenie nowych takich jak team deathmatch lub capture the flag. Moda można pobrać z oficjalnej strony czyli www.diprip.com Zapraszam do gry, a także do dzielenia się wrażeniami i sugestiami na naszym forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I miejmy nadzieję, że nie będą z H-L robić telenoweli. Swoją drogą nie podoba mi się polityka wydawania tych "Episode'ów" zamiast pełnowymiarowej H-L 3.

Ja chyba jednak wolę epizody - zamiast czekać kolejne 6 lat na nowego HLa, czekam rok na nowy epizod (ale kiedyś muszą to zakończyć, bo silnik się starzeje :/)^^

z tym że gdy Valve zapowiadało epizody główny ich zamysł był taki by tworzyć gry tańsze, bardziej dopieszczone i wydawać je szybciej. O ile dwa pierwsze założenia udało im się spełnić tak ciągle szarpią się z trzecim. Brak jakiegokolwiek presspacka z informacjami nt. Ep3 każe mi przypuszczać, że Valve poważnie myśli nad zmiana filozofii wydawniczej.

Pojawiały się pewne plotki, że Ep3 nie będzie wcale ostatnią cześcią HL. Być może więc ostatni epizod przekształci się w coś więcej, kończąc jednocześnie fabułę HL2 (rychło by w czas ;)) i rozwijając ja na potrzeby nowej serii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Half life 2 jest grą wielką.

Ze względu na doskonały silnik, fizykę , grywalność.

Nie wiem czemu, ale gdy odpaliłem tę grę i pograłem, rzekłem w duchu: "to jest to". Po prostu gra ma w sobie "to coś"

Świetne zachowanie broni, klimat. Stary HL powraca w wielkim stylu.

10/10 za silnik i grywalność

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba jednak wolę epizody - zamiast czekać kolejne 6 lat na nowego HLa, czekam rok na nowy epizod (ale kiedyś muszą to zakończyć, bo silnik się starzeje :/)^^z tym że gdy Valve zapowiadało epizody główny ich zamysł był taki by tworzyć gry tańsze, bardziej dopieszczone i wydawać je szybciej. O ile dwa pierwsze założenia udało im się spełnić tak ciągle szarpią się z trzecim. Brak jakiegokolwiek presspacka z informacjami nt. Ep3 każe mi przypuszczać, że Valve poważnie myśli nad zmiana filozofii wydawniczej.

Pojawiały się pewne plotki, że Ep3 nie będzie wcale ostatnią cześcią HL. Być może więc ostatni epizod przekształci się w coś więcej, kończąc jednocześnie fabułę HL2 (rychło by w czas ;)) i rozwijając ja na potrzeby nowej serii.

VALVe nigdy nie mówiło że HL2:Ep3 ma być ostatnia częścią serii Half-Life. Zakończy ona jedynie obecną linię fabularną (story arc) ciągnącą się od Half-Life'a. HL3 prawdopodobnie się ukaże, jednakże nie będzie on kolejną częścią "Jak Zakończyłem Trzecią Wojnę Światową".

A co do HL3, nie wydają na razie żadnych informacji bo nic nie mają, aktualnie pracują nad stworzeniem spójnej fabuły i kolejnego fantastycznego gameplaya. Jeśli masz pytania, albo wątpliwości, po prostu spytaj się u źródła: gaben valvesoftware.com ew. laidlaw valvesoftware.com

Odpowiedzą (z reguły).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko, po necie krążą zapewnienia, niejakich pracowników valve,

jakoby hl3 jest pewnym, a fabuła jest prawie na ukończeniu.

Ile jest w tym prawdy? Nie wiem.

Jednak tak jak wszyscy, zastanawiam się nad jednym. Czy trójka przyniesie zakończenie perypetii Gordona Freemana?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO, nie. Chociaż z niecierpliwością będę czekał na tą chwilę.

Jeśli chodzi o samego Half- Life to u mnie ma murowaną, żelbetonową i tytanową 10. Gra jest super, bugów jest tak mało, a na dodatek mimika Alyx. No rozpuszczaaaammmm siiiiiięęę......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...