Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Shadow16

Rozwiązany: Zasilacz do 330zł

Polecane posty

Jakieś 2 lata temu złożyłem swój pierwszy zestaw i jak się później szybko okazało, dobrałem za słaby zasilacz, choć całkiem niezły Tacens Valeo 460W.

Sprzętu dochodziło, a zasilacz coraz bardziej nie wyrabiał, więc zdecydowałem się go wreszcie wymienić.

Nowy ma udźwignąć:

Pentium Dual Core E2500 2.5GHz Podkręcony co najmniej do 3.3GHz (na starym OC dawał radę, ale na krótko, rzecz jasna) + chłodzenie AC Accelero

ASUS Radeon 4870 512mb, możliwie mocno podkręcony + chłodzenie AC Accelero Twin Turbo

Gigabyte P43-DS3L

2x 1GB GoodRam

HDD WD 250GB

Dwa wentylatory 120mm wdmuchujące (przód i bok obudowy) i jeden wydmuchujący (tył) + światełka z boku i z przodu obudowy

Peryferia USB: Dysk zewnętrzny WD Passport 320GB + Razer Tarantula + Razer Death Adder + Wacom Bamboo + jakieś pierdółki typu podłączenia iPoda, pada, etc.

Trochę tego jest, więc wybór 460W był, delikatnie mówiąc niemądry.

Chciałbym wydać ok. 350zł (20zł na przesyłkę), zasilacz najlepiej modularny.

Co do marki i mocy (myślę że minimum 600W), to kompletnie się nie orientuję, więc liczę na Waszą pomoc.

Prawdopodobnie będę kupował na allegro.

Peace :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to stwierdziłem, że zasilacz jest za słaby, ponieważ komputer nie chce współpracować jeśli chodzi o OC, pomimo niezłego chłodzenia. Po zmianie taktowania FSB i/lub napięcia najczęsciej się restartuje, w nieskończoność dopóty, dopóki nie zrestartuję CMOSU zworką. Dziś nawet to nie pomagało i nawet bios nie chciał wejść, pokombinowałem z kośćmi pamięci i dał radę wstać, ale dalej ma problemy (nie wstaje z hibernacjii, choć wcześniej mu się zdarzało regularnie, po restarce przyciskiem lub (uruchom ponownie), komputer się niby uruchamia, ale nic się nie dzieje i trzeba wyłączać i włączać ręcznie. Wszystko to ostatecznie zwaliłem na zasilacz, choć dalej nie do końca wiem czy słusznie, więc liczę na Wasze opinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pentium Dual Core E2500 2.5GHz

Trochę tego jest, więc wybór 460W był, delikatnie mówiąc niemądry.

Do twojego kompa luzem styknie porządne 400W. Ale ja chcesz modularny to może być OCZ MXS 500W. Na przyszłość się przyda. Winą ciągłego restartowania się kompa może być zasilacz lecz nie koniecznie. Ustaw fabryczne takty i zobacz czy się restartuje. Ja jednak myślę, że proc to jest E5200, a nie E2500.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale 460W mam (fakt, że nie Forton) i najwyraźniej nie wystarcza.

Najbardziej zależy mi na tym, żeby komputer się nie rozkraczał tak jak teraz, żebym mógł go przyzwoicie podkręcić, no i żeby jeszcze miał jakiśtam zapas mocy.

Skoro teraz tak się zachowuje, myślałem, że 460W to stanowczo za mało i myślałem nad 600W, now I'm confused :tongue:

W takim razie czym się kierować przy wyborze? I czy to w ogóle ma sens?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xxkora1234 - Jak to nie starczy? Spójrz w moją sygnaturkę. Sam procesor po OC ciągnie 250W. Zasilacz to dość stara konstrukcja Fortrona. W dodatku to tylko 400W i to używka. I co? Starcza w zupełności. 460W do tego zestawu wystarczy w zupełności. Możesz wziąć karteczkę i policzyć zużycie prądu.

Moim zdaniem ten zasilacz 550w jest dobry

Moim też, ale można dostać lepszy. Poza tym nie potrzeba 550W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że ty masz gtx580 i i7 i do tego zasilacz 1kw to nie znaczy, że już np. 650 czy 750W nie dałby rady. Nawet mój zasilacz bez problemu dałby radę. Ale dwóch takich graf to już nie pociągnie, w końcu jedna pożera maks. nawet ponad 300W. To, że wcześniej miał 460W i mu nie dawał rady to nie znaczy, że znacznie lepszy zasilacz, który ma więcej W na 12V linii ma też rady nie dać. Ten zasilacz, który podałeś jest średni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to już wiem, że moc deklarowana a faktyczna to często dwie różne rzeczy, ale to oznacza tylko, że jestem bardziej zielony niż myślałem i dalej nie wiem co wybrać. Chyba będę się musiał zdać na Was :) Jeżeli można poproszę kilka propozycji zasilaczy takich, abym nie miał problemu ze stabilnością i OC (ogólnie ze wszystkim co opisałem wcześniej :) ), bo chcę coś zamówić możliwie najszybciej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...