Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gomez15

Komputer do 2500zł

Polecane posty

KLIK - masz tu o niebo lepszy zestaw w podobnej cenie. Procesor z czterema rdzeniami z odblokowanym mnożnikiem, co pozwoli na mocniejsze OC, ale do tego przydałoby się dokupić lepsze chłodzenie. Do tego bardzo mocna karta. Chciałem właśnie ją tutaj wsadzić i dlatego masz 2GB pamięci zamiast 4, ale do większości zastosowań 2GB wciąż wystarcza. Napisz jeszcze na jakim monitorze będzie użytkował kompa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie się da.

735 zł Intel Core i5-760 /2.8GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=30312

690 zł Palit GeForce GTX 460 1GB DDR5 /256bit/ DVI/HDMI

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=29805

379 zł DFI LanParty DK /intel P55/

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=27026

140 zł Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=20853

115 zł GoodRam 2GB 1333MHz CL9

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...roducts_id=4906

169 zł Fortron FSP460-60GHN 460W

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...roducts_id=7488

99 zł LG GH22LS50 SATA SecurDisc LightScribe (black)

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=12067

179 zł Cooler Master Elite 370 (Black)

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=30677

= 2 506 zł

Zmiany?

- zdecydowanie lepszy procesor - ma cztery rdzenie, co w grach jest bardzo przydatne.

- wydajna graficzna karta - dopłata do Zotaca jest wielce bezsensowna. Zotac poza podkręceniem (co samemu w domu można zrobić) nie wyróżnia się niczym i nie jest warty kupna.

- porządna płyta główna - najlepsza w tej cenie. Oparta na lepszym chipsecie niż ta co podałeś.

- dysk bez zmian.

- pamięć bez zmian.

- porządny zasilacz o zdecydowanie lepszym stosunku cena/jakość. Moc jest więcej niż wystarczająca.

- nagrywarka w wersji OEM (dopłata do BOXa to strata pieniędzy - no chyba że kolekcjonujesz pudełka).

- przewiewniejsza obudowa (nowsza konstrukcja od 334 - posiada np. zasilacz montowany u dołu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję:

Procesor:

Intel Core i5-760 /2.8GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

735 zł

Płyta główna:

Gigabyte P55-USB3 /intel P55/

415 zł

Wentylator:

Zalman CNPS10X Performa

139 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 2GB 1333MHz CL9

115 zł

Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

140 zł

Karta graficzna:

Gainward GeForce GTX 460 SE 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI

590 zł

Nagrywarka DVD:

Samsung SH-S223C SATA (black)

90 zł

Obudowa:

Cooler Master Elite 370 (Black)

179 zł

Zasilacz:

Fortron FSP460-60GHN 460W

169 zł

Suma: 2572 zł /esc.pl/

W tym zestawie masz 4 rdzeniowy szybki procesor, dobrą płytę główną, szybką kartę graficzną, wydajne chłodzenie, które umożliwia podkręcenie procka i niższe temperatury, szybki dysk twardy, 2 GB RAMu, przewiewną obudowę i zasilacz dobrej marki. W przyszłości zalecane zakupienie 2 GB RAMu :) Podkręcisz procka by nie blokował karcioszki i będzie dobrze ;)

Twój zestaw nie był zły, ale miał 2 rdzenie, słabszą płytę główną ;)

@UPy

W mordę jeża... Co Wy tak szybko piszecie?! xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba zestawy wyżej są fajne, ale jeśli nie chcesz bawić się w upgrade za jakiś czas, to jednak mój zestaw będzie ciut lepszy zważywszy na mocniejszą kartę. Procek kręci się ładnie, a w grach właśnie on starzeje się najwolniej. Jeśli chcesz bawić się w upgrade, to możesz śmiało brać zestaw wyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość gier właśnie korzysta z co najmniej dwóch. Przeważnie trzy rdzenie już są wykorzystywane w pełni. Skoro nie chcesz nic wymieniać, to mój zestaw będzie lepszy zważywszy na mocniejszą kartę. A OC to wymóg. Drastycznie przedłuża młodość komputera i pozwala wydobyć resztki mocy z karty graficznej/ Niepodkręcony procek ogranicza sporo kartę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja taka jak luq92 tylko z karta Asus GeForceGTX460 768MB GDDR5 bedzie dobra? Wtedy mozna by bylo od razu kupic 4 GB ramu no i wystarczyl by slabszy zasilacz. W takiej konfiguracji lepszy bedzie procek Intel Core i5-760 /2.8GHz, 8MB, LGA1156, BOX/ czy AMD Phenom II X4 955?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz nic grzebać w przyszłości, to zostaw mój zestaw takim jakim jest teraz. Procesor może i ciut słabszy od Intela, ale masz tutaj odblokowany mnożnik, więc wyżej go podkręcisz. No i oczywiście w grach procesor starzeje się dużo wolniej, więc lepiej wsadzić teraz lepszą kartę i mieć spokój. A pamięć jest łatwiej zamontować niż kartę. Dostaniesz zastrzyk gotówki, to kupisz następną kostkę pamięci. Wystarczy wsadzić ją do banku na płycie i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor może i ciut słabszy od Intela, ale masz tutaj odblokowany mnożnik, więc wyżej go podkręcisz.

Łatwiej tak, ale czy wyżej to już różnie bywa. No i nadal licząc zegar w zegar Intel jest szybszy, choć należy zauważyć, że na starcie Phenom ma wyższe zegary. Zestaw, który zaproponował luq92 ma jednak lepszą kartę graficzną, choć niestety przy tym dosyć prądożerną, no ale do gier na chwilę obecną to ten zestaw powinien być lepszy.

W obydwóch problemem jest pamięć, ale akurat dołożenie pamięci jest prostym zabiegiem, a póki co te 2GB jeszcze jakoś starcza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej tak, ale czy wyżej to już różnie bywa.

Znowu się nie zrozumieliśmy ;) Chodziło mi, że ten Phenom BE wyżej poleci niż zwykły Phenom z zablokowanym mnożnikiem. Co do reszty się zgadzam. Ale procesor nie jest aż tak bardzo ważny w grach jak grafa. Chociaż na pewno w liczbie fps będzie różnica między AMD + 470, a Intel + 470. Niestety trzeba wybrać, więc skoro autor nie chce grzebać w przyszłości, to IMO moje rozwiązanie jest lepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale procesor nie jest aż tak bardzo ważny w grach jak grafa.

Tu się z kolei ja nie zgodzę. Zależy od gry i często od konkretnego miejsca w owej grze. W gry w które ja gram akurat ważniejszy są procek i pamięć (pytanie tylko kto jeszcze gra w menedżery, czy OpenTTD, lub Simutrans na kosmicznie wielkich planszach).

A właśnie.

@Kamilos755 Wczoraj dostałeś upomnienie od orga za to, że nie piszesz po polsku i widzę, że nie pomogło. Zacznij stawiać przecinki i zainstaluj sobie jakiś spellchecker, bo naprawdę możesz otrzymać wkrótce prezent na Mikołajki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img232.imageshack.us/img232/5756/beztytuuxx.jpg

tu masz konfiguracje. bardzo podobna do mojej.

tu nachodzi was pewnie pytanie - dlaczego nie ma karty graficznej, procek jest "tylko" dwurdzeniowy i kosztuje mniej niz plyta glowna?

podstawa(plyta glowna) to prawdziwy kombajn. dlaczego? m.in. dlatego iz w latwy sposob mozna podkrecic procka, w tym takze odblokowac rdzenie. gdy uruchamiasz komputer 1 rzecza jaka zobaczysz w ekranie monitora jest "jakies" logo, pod nim napis "Press X to turn Turbo UCC". naciskasz wymieniony przycisk. komputer przestaje dzialac. po 2-5 sekundach uruchamia sie i po wszystkim! nastepnie sprawdzasz konfiguracje. w moim przypadku bylo tak - 2 rdzeniowiec, po 3.2GHz na rdzen(2x 3.2) zmienil sie na 4 rdzeniowca, po 3.6GHZ na rdzen(4x 3.6). nie bawilem sie dalej, ale pewnie mozna jeszcze w jakis sposob zwiekszyc moc. niby po OC procki maja krotsza zywotnosc. racja. ale m.in. ten ktory ja podalem mial taka historie - w fabryce mial byc 4 rdzeniowcem, ale udalo tam sie "dojsc" tylko do 2 rdzeni. to mowi samo za siebie. my tylko w pare sekund dokanczamy robote.

karta graficzna - jest zintegrowana. nie to nie oznacza, ze zadna gra nie ruszy. to porzadna karta graficzna i mimo iz jest juz wbudowana do plyty glownej ruszyly mi jak na razie prawie wszystkie gry(wyjatkiem jest Necrovision, ale z tym jest inna bajka) jakie na razie testowalem na moim sprzecie. specjalnie dla sprawdzenia tego pozyczalem od znajomych przerozne "swieze" tytuly. naprawde bylo ich duzo. :cool:

dlaczego plyta glowna jest drozsza od procka? poczatkowo masz procesor sredni/dobry, a plyte glowna znakomita. po odblokowaniu rdzeni(Turbo UCC) otrzymujesz bardzo dobry procek i nadal znakomita karte graficzna. :tongue: z tego co wiem ta plyta moze "uniesc" szesciordzeniowce wiec jeslibys kiedys chcial zmienic na owy to nie musisz kupowac nowej plyty(ale procek musi byc firmy AMD).

chlodzenie - to co otrzymalem wraz z czesciami calkowicie mi wystarczy. nie potrzebuje wiecej mimo iz mam odblokowane rdzenie. w lato temperatura nie wychodzila wyzej niz 32 stopnie.

podstawowe rzeczy opisalem i nie radze ci ich zmieniac. te, ktore nie wymienilem mozesz zastapic czyms innym.

dodatkowo pozostalo ci ok. 800zl, ktore mozesz wydac na co chcesz. :wink:

Zacznij używać polskich znaczków oraz zaczynać zdania wielką literą. -politan

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw dobry, ale słabszy od zestawu luqa92. W tamtym zestawie ma już pewne 4 rdzenie i odblokowany mnożnik. Płyta może być, ale wg. mnie do zestawu na AMD się nie opłaca. Obudowa Iboxa?! To jest słabe. Lepiej jest wziąć Gigabyte Luxo, lub jakiegoś CoolerMaster. Po co taki mocny zasilacz? Gdzie jest dysk twardy?

Gomezie15 najlepiej zrobisz jak kupisz zestaw złożony przez luqa ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lawrick.

Przede wszystkim: odblokowanie rdzeni nie jest w 100% pewne. To się udaje w mniejszości przypadków. Ponadto do odblokowywania rdzeni wcale nie trzeba takiej drogiej płyty głównej...

Ponadto propozycję gry na zintegrowanej karcie uważam za kiepski żart.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elesshar - pisałem, że rzeczy, których nie wymieniłem w poście może zmienić.

yojo2 - odblokowanie rdzeni udaje się w mniejszości przypadków? Procesor, który podałem jest odpowiedni do UCC. Fakt, że może nie odblokować 2 rdzeni lecz z tego co ja slyszalem najczesciej odblokowuje właśnie tyle. Moim zdanie szansa na nieudane odblokowanie rdzeni jest nikłe. Karta graficzna spełnia pokładane w niej nadzieje. Mimo iż nie wyrabia przy rozdzielczości mojego monitora(1920x1080) to daje spokojnie radę przy 1280x900, a czasem przy wyższych.

Pisałem przecież, że zostaje mu ok. 800zł więc może sobie jeszcze coś kupić. Za tyle na pewno można nabyć bardzo mocną kartę graficzną(ewentualnie dysk twardy, jakiekolwiek dodatki) jeśli ta wbudowana mu nie pasuje. Zresztą przecież każdą "grafikę" można wyłączyć(zintegrowana może pełnić rolę zapasowej). Nie pisałem przecież, że musi używać tej zintegrowanej ponad wszystko. Nie mówiłem, że musi posiadać akurat taką obudowę. Napisałem co według mnie może zmienić w "mojej" konfiguracji, a co moim zdaniem nie. Nie wiem w czym problem widzicie. :wink:

Kiedy zacząłem szukać odpowiednich części do mojego kompa miałem na oku właśnie ten procesor lecz jego tamtejsza cena(ok.800zł) uniemożliwiała mi jego kupno. Szukałem tańszych części, które spełnią moje wymogi. Gdy znalazłem tą płytę główną już wiedziałem mniej więcej muszę do niej kupić - porządny dwurdzeniowy procesor z zablokowanymi rdzeniami. :wink:

Gomez15 prosił o propozycje - podałem swoją. Nie mówię, że jest to najlepsza konfiguracja jaką można znaleźć lecz przynajmniej warta uwagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już podajesz propozycje to bądź jej pewny, bo przez takie możesz zmienić, niektórym się wątpliwości rodzą w głowie. Nie żebym tu kogoś obrażał, jest to normalna sprawa, jeśli się na czymś nie znamy ;)

Odnośnie odblokowywania rdzeni, to są szanse 50%. Wszystko zależy od sztuki, czasem da radę odblokować 1 rdzeń, czasem 2. Nie zawsze się to udaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yojo2 - odblokowanie rdzeni udaje się w mniejszości przypadków?

Z tego co mi wiadomo tak. Przeważnie te rdzenie z jakichś powodów są blokowane, więc można rzeczywiście odblokować rdzenie, ale one zaczną sypać błędami. W większości przypadków udaje się poprawnie odblokować dokładnie jeden rdzeń, rzadziej obydwa.

Procesor, który podałem jest odpowiedni do UCC.

I? Gdyby nie był, to szansa odblokowania dodatkowego rdzenia wynosiłaby okrągłe 0. To że procesor jest zgodny z ACC (czy tam UCC, jeden diabeł), nie oznacza, że odblokowanie choć jednego rdzenia musi się zakończyć sukcesem.

Fakt, że może nie odblokować 2 rdzeni lecz z tego co ja slyszalem najczesciej odblokowuje właśnie tyle.

Najczęściej próbuje się odblokować właśnie tyle. Jednak między próbą, a sukcesem jest pewna subtelna różnica.

Moim zdanie szansa na nieudane odblokowanie rdzeni jest nikłe.

Wybacz, ale Twoje zdanie nijak się ma do faktów, no chyba, że potrafisz mi udowodnić, że jest inaczej.

Karta graficzna spełnia pokładane w niej nadzieje.

To widzisz może zależeć od tego jakie kto ma nadzieje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...