Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gomez15

Komputer do 2500zł

Polecane posty

Jak nie lubisz grzebać w kompie to bierz zestaw luq92 a 2gb ram to (syn/tata) ci umocuje odpowiednio na płycie głównej a jak nie to fota na CDA i my pomożemy. :D

Dolozyc kostke ramu to chyba kazdy umie :P

Chyba jednak zdecyduje sie kupic zestaw yojo2 albo Elesshara bo konfiguracja luqa troche przekracza moj budzet i zżera duzo pradu, a to dla mnie tez ma znaczenie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wałkować nadal sprawy z odblokowaniem rdzeni, ale znalazłem potwierdzenie u 2 znajomych, którzy zajmują się sprzętem komputerowym. Mój procesor ma ok. 98% szansy na odblokowanie obu rdzeni. Przykro mi, ale muszę się z wami znowu niezgodzić. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cóż takiego Ci znajomi powiedzieli?

Jeżeli byś znał oznaczenie procesora to jak najbardziej można tak napisać. A jak nie to po prostu życzę Ci, żebyś się przypadkiem na tym nie przejechał.

Chyba, że jeden i drugi znajomy to jasnowidz no to zwracam honor. :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://hardforum.com/showthread.php?t=1499697

Phenom II 555:

Failed to unlock: 6

Batch #'s

Unlocked: 26

Batch #'s 1004CPMW, 1004BPMW, 1004EPMW, 1008FPMW, 1009APMW

Niby nieźle, ale zwróćmy na uwagę na to, że sporo osób z listy polowało na procki, które da się łatwo odblokować (trzeba uważać na serię i datę produkcji) oraz to, że ludzie, którym się ten zabieg nie udał nie są zbyt skorzy do chwalenia się tym faktem, więc rzeczywista ilość odblokowanych procków procentowo jest mniejsza, ale jakby nie patrzeć to i tu nie jest to 98%. Na innych forach zajmujących się OC i podobnymi również prawdopodobieństwo wynosi ~75%, ale trzeba brać poprawkę na to, że selekty się łatwiej odblokowuje. Kolejna rzecz, to sprawdzanie stabilności procka. Sporo osób tego nie robi (lub robi nieprawidłowo) i niby procek jest odblokowany, ale system działa niestabilnie, lub dziwnie wolno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój procesor ma ok. 98% szansy na odblokowanie obu rdzeni.

A to dobre :D Wybacz, ale musiałem ;)

Przykro mi, ale muszę się z wami znowu niezgodzić.

Ależ nie szkodzi :) Nie musisz się zgadzać, ale AMD bez powodu rdzeni nie blokuje. W większości przypadków są uszkodzone i niestabilne. Te właśnie są blokowane i taki procek sprzedawany jest jako układ z mniejszą ilością rdzeni.

Ale zastanawia mnie ciągle to, jak obliczyłeś, że masz dokładnie 98% szans ;)

Tu się z kolei ja nie zgodzę. Zależy od gry i często od konkretnego miejsca w owej grze.

Zgadzam się. Mocniejszy procek przede wszystkim poprawia płynność rozgrywki przy większych zadymach, ale jednak większość nowych gier potrzebuje większej mocy od karty. Nie ma co przeginać w jedną ani w drugą stronę. Ale powiedzmy sobie szczerze - do większości gier podkręcony Phenom w okolice 4GHz i GTX470 wystarcza w zupełności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...