Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kompot

Ekstremalnie niska wydajność

Polecane posty

Witam, ostatnio mój piecyk odmówił posłuszeństwa, odczułem ogromny spadek FPS w grach.

Konfig:

5870 1gb

Corsair DDR3 3x 2GB

GA-X58A-UD3R

i7-930

Słaby wynik 3d-mark:

http://3dmark.com/3dm06/15078942;jsessioni...MfwpPDBNsjkARCm

http://3dmark.com/3dm06/15080437;jsessioni...nHQfSW6aw69MnaN

Dziwne Temperatury na płycie (już raz ją reklamowałem bo miała problemy z uruchomieniem systemu-dostałem nowszy model):

przechwytywanies.png

Nie wydaje mi się żeby faktycznie miała 90' bo mogę dotknąć wszystkie radiatory na płycie bez oparzeń.

GPU-Z:

3qg.png

HD-Tune:

przechwytywaniekj.png

przechwytywaniee0.png

Czy dysk może być źródłem zUa ?

I tak muszę go w końcu zareklamować bo w grudniu kończy się gwarancja, chce się upewnić czy to on stwarza problemy z wydajnością.

Czy jest jakiś program do diagnozy mobo ? Może nie tylko czujniki temperatury świrują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się żeby faktycznie miała 90' bo mogę dotknąć wszystkie radiatory na płycie bez oparzeń.
No to być może one nie spełniają swojej roli? Bo radiatory zawsze powinny być gorące - w końcu po to one są, żeby odprowadzać ciepło.

Jakie masz chłodzenie na procesor?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:O

Ściągnąłem wentylator i prawie dostałem zawału...

Okazało się, że albo ja przy zakładaniu chłodzenia skrzywiłem jedną z plastikowych nóżek albo miała wadę bo chłodzenie od cpu miało luz ~2mm. Pasta termoprzewodząca Arctic cooling ceramique zrobiła się brązowa w niektórych miejscach...

Z tego wynika, że komputer chodził przez ok.3 miesiące przy 90' na cpu, mam nadzieje że nie wpłynie to negatywnie na jego dalszą pracę.

W poniedziałek oddaje dysk na gwarancję i czekam na zamówione chłodzenie.

Zdam relację jak dostane częśći, dzięki za ratunek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk z tego co widzę nie jest w złym stanie i jak sądzę wróci on do Ciebie, bo stwierdzą, że nie ma usterki. Są błędy sumy kontrolnej, ale to jest raczej wina taśmy sygnałowej, a nie dysku. Wymień ów kabel i ten problem powinien zniknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wina dysku nie kabla/płyty bo twardziocha mam jeszcze ze starszego kompa gdzie było tak samo, zmieniłem tasiemki (parokrotnie), byłem u kumpla sprawdzić dysk i wszędzie podobne wyniki...

Ok, wymieniłem dzisiaj chłodzenie-jest o niebo lepiej, ale mam jeszcze 2 pytanka:

1. ile mniej-więcej powinien mieć stopni i7 930 w spoczynku/stresie na scythe mugen 2 i raczej marnym chłodzeniu budy (2x 120mm)?

2. Przy okazji, porada zakupowa żeby nie zakładać nowego tematu na "Składamy komputer - kupujemy części" jakie 2x HDD pod raid 0 (pojemność dowolna 500-1000gb, mogą być głośne ale w miarę wydajne)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie jest OK :(

po 15 minutach w systemie, instalacja sterowników, programów itd. temperatura mostka i wszystkich radiatorów na płycie jest tak duża że nie mogę dotknąć żadnego z nich, GPU: 58' w spoczynku i rośnie, jedyne co zdążyłem zrobić to przywrócić standardowe ustawienia bios i przepiąć kartę w inny slot co nie pomogło...

Nie wiem czy to ma jakiś sens ale mam listwę z bolcami wpiętą do kontaktu bez bolców wydaje mi się to głupie ale wole o tym wspomnieć bo przez to obudowa dziwnie mrowi w palce :D

Jeśli nie, to pewnie udupiłem mobo gdy procek gotował się w 90' więc teraz tylko serwis :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki masz zasilacz i jaką listwę, bo teoretycznie one powinny odfiltrować napięcie, nawet jeśli bolca nie ma, ale nie zawsze to się udaje. Skoro obudowa mrowi, to najwyraźniej coś jest nie tak.

Skoro te temperatury są osiągane po krótkim czasie przy małym obciążeniu, to istotnie coś jest nie tak, ale pytanie co. Napisz jaką masz obudowę oraz sprawdź dokładnie, czy chłodzenie działa. Poza tym opisz dokładnie chłodzenie wnętrza obudowy wygląda (fotki mile widziane). Czy obudowa nie stoi przy jakiejś ścianie, czy czymś takim? Być może ciepłe powietrze po prostu nie ma jak uciec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się, że jak montowałeś Scythe, że nie ma żadnego zwarcia na mobo... zwłaszcza na spodzie. (Mobo do budy, klamry do mobo itd ) - tam często znajdują się akurat jakieś długie nóżki pod tą klamrą mocującą... I nawet jak wygląda na to, że nie dotykają, to jak już wszystko wisi (a cooler waży przecież swój kilogram) to płyta może się delikatnie odkształcać i wtedy zwierać...

Może warto by wtedy jakiś izolator podłożyć by tam pod spodem, albo większy dystans?

To "mrowienie budy" to zwykłe elektryczne porażenie - i to za pewne minimum 12V...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąłem bebechy na zewnątrz obudowy, przeprowadziłem próby poza nią i cała płyta grzeje się do ~50' w samym Biosie, karta tez gorąca ale nie mogę okreslic temperatury, cpu-35'.

Składam wszystko z powrotem i instaluje system...

Temperaturki z systemu:

przechwytywanieme.png

Praktycznie nie da sie pracować w systemie ponieważ nawet poruszanie kursorem sie ścina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedząc że na 100% ja uszkodziłem tą płytę przez złe mocowanie chlodzenia jest sens próbować oddać to na gwarancję ? Są w stanie sprawdzić że płyta pracowała w temp ~90'C ?

Jeśli nie to próbować do jakiegoś serwisu czy lepiej oszczędzać na nową ?

Czy można potwierdzić że tylko płyta szwankuje? Osobiście tak mi sie wydaje bo strasznie sie grzeje a wysokie temperatury pozostałych komponentów to właśnie wina mobo?

Niestety nie mam jak jej sprawdzić w innej konfiguracji :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro parzą radiatory na samej płycie, to coś jest nie tak z mobo i to raczej nie jest Twoja wina. Tzn. jedyne, czym ty mogłeś przy tym zawinić to uszkodzenie w jakiś sposób samego chłodzenia na mostku, lub też dałeś zbyt duże napięcia w BIOSie. W sumie możesz jeszcze zresetować BIOS i sprawdzić, czy po tym zabiegu będzie to samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniałem napięć ani nie ruszałem radiatorów na płycie jedyne co zawaliłem to to, że pc chodził przez ok. miesiąc z 90' C na procku o czym już wspominałem i po tym właśnie zaczęły się problemy z płytą...

Dzięki za pomoc, napiszę co i jak jeśli uda mi się naprawić mobo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...