Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Telos

mały upgrade

Polecane posty

WItam!

Zamierzam w najbliższym czasie wymienić trzy podzespoły w moim pececie- procesor, płytę główną i pamięć RAM. Mam do dyspozycji ok. 900zł. Mój problem polega na tym iż nie wiem na jaki procesor się zdecydować. Myślałem nad athlonem II x4 640, ale podobno dwurdzeniowy phenom jest lepszy.

Moja ,,lista zakupów'':

Procesor: AMD Athlon II x4 640 ok.350zł

Płyta główna: Gigabyte ga-gma880-ud2h ok. 320

RAM: Kingston DDR3 2x 1GB 1333MHz CL9 ok. 250zł

I właśnie nie wiem: czy może kupić na początek 2gb RAM-u i dołożyć do procka czy może wziąć phenoma dual-core'a w podobnej cenie.

Specyfikacja obecnego pc:

Płyta główna: asus m2n-e

procesor: AMD athlon 64 x2 4400+ 2.31GHZ

RAM: 2GB ddr2

karta graficzna: powercolor hd 2600 xt

zasilacz: 420W

Proszę o pomoc.

P.S sprzętu używam tylko do grania :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja lista zakupów jest ok.Ale w Arest.pl ram 4 GB 2x2 kosztuje ok 210 zł płyte główną weż z MSI

oto ona: http://www.arest.pl/16439 . Mój brat ją kupił i procka Phenoma 2 rdzeniowego i zrobił z niego 4 rdzeniowego na tej płycie głównej. więc kup tą płytę i phenoma jakiegoś 2 rdzeniowego i odblokuj rdzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto moja propozycja :

Procesor AMD PHENOM II X2 555 322zł

Płyta główna MSI 770-C45 229zł

Pamięć DDR3 GOODRAM 4 GB / 1333 (2x 2 GB), CL9 205zł

Dałem jeszcze wentylator na procka

Wentylator COOLER MASTER Hyper TX3 69zł

RAZEM:825zł

Kupuj w Arest.pl :)

Brat miał szczęście :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. W płycie głównej zależy mi na 2 slotach na kartę graficzną PCI-E Express x16. Gdybym kupił tańszą płytę to zaoszczędziłbym na RAMIe i kupił od razu jakiegoś taniego phenoma x4. A poza tym nie chce się bawić w jakieś odblokowywanie rdzeni ani OC(może w przyszłości) bo się po prostu na tym nie znam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego że ma dwa sloty, jak drugi jest bezużyteczny. Elektrycznie jest 4x, więc o jakimkolwiek SLi/CF czy nawet dodatkowej grafie do PhysX można zapomnieć - będzie ogromnie spowolniona. Tak jest we wszystkich tanich płytach i na płytę z dwoma slotami 8x/8x czy 16x/16x trzeba wyłożyć znacznie więcej pieniędzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nadaje się. Pomijając już fakt że drugi slot PCIEx jest 4x, to sloty ma za blisko siebie (karty z grubym chłodzeniem nie wsadzisz... czyli właściwie nic wydajnego nie wsadzisz).

http://www.arest.pl/produkt/59,125,,790,0,...I-Ex-VGA-S-AM3/ - ta płyta ma drugi slot 8x (na dobrą sprawę spadek między 16x a 8x bardzo duży nie jest)...

http://www.arest.pl/produkt/59,125,,dfi,0,...CI-E-16x-S-AM3/ ... natomiast ta ma dwa sloty 16x.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...