Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dijo1995

Rozwiązany: Jaki procesor do mojej płyty głównej?

Polecane posty

Witam,

mam zamiar kupić jakiś nowy procesor na święta i myślę nad najlepszym pod AM2, czyli Athlonie 6000+. Moja płyta główna to GIGABYTE GA-MA69VM-S2 F6. I tu moje pytanie, czy płyta w ogóle da rade z takim procesorem, czy nic nie będzie koligować? Kartę graficzną mam ZOTAC GeForce 9600GT i 2 GB RAM-u więc mój obecny procek (AMD 4000+...) tylko ogranicza ten komputer (mam XP i nie zamierzam się przesiadać na nowszy system dopóki nie będę miał co najmniej 4GB RAM-u). Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wiem że lepiej dozbierać na nową płytę, ale niestety nie ma funduszy. Poszedł mój stary zasilacz i zabrał ze sobą właśnie procesor, a że zima idzie i kupiłem jeszcze deskę, to wszystkie części nie mogą być drogie, bo po prostu kasy nie ma. Na allegro znalazłem taki oto procesorek:

http://allegro.pl/procesor-amd-athlon-64-x2-6000-adv6000iaa5do-i1331229501.html

P.S. Zasilacz "mam" (bo kupiłem dopiero wczoraj) CHIEFTEC CTG-500 80P 500W. Płyta główna na pewno sprawa, bo właśnie siedzę na tym komputerze, tylko walnąłem jakiś przedpotopowy procesor i zasilacz 350W ;p W tym temacie chodzi mi tylko o to, czy ten procesor ruszy z moją płytą. Wiem, że sprzęt ogólnie słaby, ale do multi SC2 i BO starczał jeszcze ;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać pasha100 zgłębił temat i udowodnił, że Twoja płyta przyjmie najnowsze procesory AMD, musisz tylko przed włożeniem nowego procesora wgrać najnowszy bios F10E, bez niego sprzęt nie ruszy.

Jeśli masz tylko 200 zł, to kup Athlona II X2 250/255.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to teraz trudniejsze pytanie ;). Ściągnąłem ten flik Beta F10 rozpakowałem i tu rodzi się kolejne pytanie: jak zaktualizować ten BIOS? Słyszałem, że zabawa z tym może się skończyć zgonem płyty głównej (np. podczas skoków napięcia, lub co gorsza, wyłączeniem prądu, np. przez elektrownię), więc trochę się boję. Mógłby ktoś mi to tak łopatologicznie wytłumaczyć? Tak, żeby zrozumiał to każdy ;p. Czy mam wypalać te pliki na płytkę i startować ją z BIOS-u jak podczas formatu systemu, czy mogę te pliki od razu spod Windowsa odpalić?

P.S. łapcie screena z folderu, może nie będzie potrzebny, ale zawsze warto dodać ;)))

2vshvk9.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak mialem plyte gigabyte aktualizowalem tym @BIOS Windows BIOS live update utility

Aktualizacja odbywa się z poziomu Windowsa. wczesniej sam sciagalem nowy bios

Poczytaj:

III. Update BIOS NOT through Internet : (Aktualizacja BIOS-u nie przez Internet:)

P.S

Nie zapomni wylaczyc antywirus

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...