Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tyan

Komputer za 600-700 złotych

Polecane posty

Witam!

  • Mam problem, mianowicie pragnę złożyć komputer... za 600-700 złotych i przeznaczony byłby przede wszystkim do gier. Chciałbym też móc odpalić na nim filmy w wysokiej rozdzielczości, ale nie wiem, czy to możliwe.
  • Nie oczekuję Crysisa na full detalach i nie oczekuję, że hardware będzie nowy (chyba będę kupował używki na allegro), ale chciałbym, aby był jak najbardziej wydajny w tej kwocie.
  • Mam do kompa monitor CRT 17", obudowę i HDD. Reszta się do niczego nie nadaje, ten PC był składany byleby był jak najtańszy. Nie mam do niego OS, dlatego chciałbym, aby jakiś XP się jeszcze upchnął.
  • Zależy mi na:
    • MoBo
    • Procesor
    • RAM
    • Zasilacz
    • Napęd CD/DVD
    • Windows (chociaż XP)
  • Jeżeli da radę jeszcze coś upchnąć, to fajnie by było o kartę graficzną. Ale to już sami ocenicie, czy będzie się to opłacało, itd.
  • Dodatkowe uwagi:
    • Jakie polecacie słuchawki do integry? Byle jak najtaniej (jak da radę taniej niż HD201 to byłoby miło), słuchawki są już poza budżetem.
    • Czy opłaca się teraz kupować kompa, czy lepiej przeczekać szał świąteczny? Z tym zakupem mi się nie spieszy, mam czas.
    • Sprawdzę jeszcze komponenty w moim starym kompie i dam znać, czy coś się jeszcze z niego nadaje (mam tu na myśli przede wszystkim RAM i GF8800GT). Póki co proszę o propozycje ww. elementów.
Balszoje spasiba za pomoc. Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moja propozycja :) Wszystko składane w Arest.pl

1 Procesor AMD ATHLON II X2 250 BOX / 3.0 GHz, AM3 199zł

2 Płyta główna ASROCK M3N78D - nForce 720D, DDR3, PCI-E 16x, 3x PCI-Ex, S-AM3 185zł

3 Pamięć RAM DDR3 GOODRAM - 2 GB / 1333, CL9 95zł

4 Karta Graficzna PCIex SAPPHIRE HD 4350 512 MB, DDR2, 64 bit, LITE BOX - 11142-07-20R 120zł

5 Napęd optyczny SAMSUNG SH-S223C - 22x DVDRW DL, SATA, OEM, czarna 65zł

6 Zasilacz MODECOM HEDY - 450 W 110zł

Sorry że bez windowsa ale w konfiguratorze nie było nic oprócz 7 :(

RAZEM:774zł

Możesz chyba tam tą 100zł dopłacić ale takie lepsze gierki pójdą. Ten dysk masz z starego kompa ?? Jak masz tam system to będzie ok

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, może być ciężko, fajnie by też było, gdyby udało się uratować coś z Twojego poprzedniego kompa, np. kartę graficzną, którą masz nie najgorszą.

Właśnie nie wiem, ta karta strasznie się grzeje. Zobaczę jak to wygląda na innym kompie.

Obczaj sobie też ten, bardzo podobny, temat: http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=98149

Dzięki, ale już przeglądałem ten temat. Sprawdzałem te konfiguracje, ale już sam nie wiem, może już są one nieaktualne (temat sprzed 3 miesięcy). Swoją drogą często tutaj zagląda kolega rafik787. Może też coś doda :)

Oto moja propozycja Wszystko składane w Arest.pl

Dzięki! :) Jeżeli jeszcze byłbyś tak miły i poszukał w sprzętach używanych i może coś lepszego byś znalazł to byłoby fajnie. Dziwnie mi się widzi ta karta i procesor, ale się na tym niespecjalnie znam :tongue:

Możesz chyba tam tą 100zł dopłacić ale takie lepsze gierki pójdą. Ten dysk masz z starego kompa ?? Jak masz tam system to będzie ok

W tym rzecz, że nie mogę :) Lepsze gierki pójdą na innym PeCecie, ten moa chociaż wystarczyć do CS'a 1.6. Ale nie ukrywam, że oczekiwania mam "ciut" większe :wink:

Poza tym wstyd przyznać, ale na tamtym kompie Windows jest piracki. Jedyne co mnie usprawiedliwia to fakt, że dostałem go w upominku. Dlatego chcę załatwić nowy system i chyba kupię jakiś z allegro za 5 dych.

Jeśli chcesz, to mogę podesłać pocztą nagrywarkę DVD. Mam też kilka zwykłych DVD, ale muszę przetestować. :wink:

Haha, no co Ty :laugh: Nie musisz, mogę sobie przecież kupić. No i nie wiem, jak to by wyglądało z przesyłką z Norwegii :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno a ta karta graficzna z twojego starego kompa to jest dobra działa ?? Jak tak to było by można ją zostawić i było by już to 100zł mniej. Jak KOMUŚ chciało by się grzebać na allegro to nawet używane rzeczy wyszło by jeszcze taniej ale tego nie POLECAM.

Albo uzbieraj jeszcze kasy tak do 1000zł i wtedy coś złożyć będzie trochę lepiej bo przy tym max 700 zł to trochę cienkie rzeczy i wogule :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli yojo2 (swoją drogą dzięki za pomoc przy kompie za 4,3k) albo jakiś inny ekspert może się wypowiedzieć jeszcze na ten temat, to proszę o pomoc - w sumie dostałem tylko jedną propozycję :wink:

Komp będzie przeznaczony na tzw. "działkę" i monstera do Black Opsa nie potrzebuję - najczęściej będzie używany do CS'a1.6 i filmów, ale jak się znajdzie jakiś fajny tytuł z covera CDA to żeby ruszyło chociaż. Krucho z kasą, tym bardziej, że przyszykowałem sobie już inny zakup (domowy PC za 4300 złotych).

Karta to Zotac GF8800GT AMP!, czyli teoretycznie bardzo dobry sprzęt i chyba by wystarczyła, ale miałem z nią dużo problemów w starym kompie, strasznie się nagrzewała ? [LINK] do tematu. Sprawdzę ją na innej, teoretycznie stabilnej konfiguracji i się okaże. Poza tym 2gb RAMu DDR2 od Kingstona też zobaczę, bo już się boję o każdy podzespół w tym PieCu*.

I czemu nie polecasz używanego sprzętu? Jeżeli chodzi o samo to, że jest używany i nie powinienem mieć zaufania do ludzi na allegro to nie mam co do tego uprzedzeń i chyba mogę na tym tylko zyskać, tak sądzę.

* Nie ma sensu brać nic więcej ze starego kompa poza RAMem i grafiką ? nawet CS1.6 się na nim zacinał (z kolei na tym 10-letnim kompie, co chcę w tym temacie zmodernizować, wyglądało to znacznie lepiej!) i sądze, że jedynie te dwa elementy mogły za to nie odpowiadać - są to elementy z upgrade'u, reszta ma ponad 5 lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tyan:

Propozycji xxkora1234 nawet nie bierz pod uwagę. Rozumiem, że pamięci masz DDR2, zatem:

Asrock K10N78D nForce 720D Socket AM2+/AM3 (PCIE/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR2) 182.00 zł

Samsung nagrywarka DVD SH-S223C czarny OEM 74.00 zł

AMD Athlon II X3 440 AM3 BOX 238.00 zł

Corsair CMPSU-430CXEU 430W 162.00 zł

Razem 656.00 zł

Dostaniesz trzyrdzeniowy procesor (w którym można spróbować odblokować czwarty rdzeń - płyta główna na to pozwala) i porządny zasilacz. Do tego dołożysz pamięć i kartę z obecnego komputera i będzie dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywarka to żaden problem, będę w Polszczy od około 17 grudnia do 3 stycznia. ^.^

I szkoda że zostawiasz stare ramy, myślałem może o jakieś wymianie. ;P

@Kora Widać że nie znasz tyana. Parafrazując jego słowa z tematu z gitarami: "Jeśli sprzęt wytrzymał u kogoś, to i u mnie wytrzyma. Dodatkowo może być to sprzęt podkręcony bądź sprzedający dorzuci do niego jakiś bonusik. No i jest taniej." :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xxkora1234:

Tylko fajnie by było, by to nowe do czegoś się nadawało.

@tyan:

Jeśli Twoja obecna karta graficzna nie jest sprawna, weź płytę z kartą zintegrowaną i dokup w przyszłości nowe GPU:

Samsung nagrywarka DVD SH-S223C czarny OEM 74.00 zł

AMD Athlon II X3 440 AM3 BOX 238.00 zł

Asrock A785GXH/128M AMD 785G Socket AM2+ (PCIE/DZW/VGA/GLAN/SATA/RAID/DDR2) 252.00 zł

Corsair CMPSU-430CXEU 430W 162.00 zł

Razem - 726.00 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MikaelDorren, dzięki za zestawy :happy: Powiedz mi jeszcze jaką kartę uważasz za takie stosowne minimum? Radeon HD5670 (najtańszy przykład na PurePC), a może coś tańszego? Jeszcze dla pewności sprawdzę tego Zotaca, ale szczerze mówiąc wątpię, żeby ta karta jeszcze się nadawała do użytku i mam na oku przede wszystkim zestaw z lepszą integrą.

Poza tym szukam też takiego minimum jeżeli chodzi o słuchawki. Istnieją jakieś tańsze alternatywy dla Sennków HD201?

No i czy warto teraz kupować nowy sprzęt czy poczekać z zakupem? Nie wiem, jak wyglądają prawa rynku w okresie świątecznym...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...