Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

czokum

Płyta główna + procesor 500zł

Polecane posty

Witam

Przymierzam sie do wymiany płyty głownej i procesora. Obecnie posiadany przeze mnie sprzęt to

Płyta głowna - Asus M2N

Procek - Athlon 64 x2 4800Mhz (Brisbane)

Zasilacz - Chieftec 450W

Grafa - Asus Geforce 9800 GT

RAM - Kingston 2 GB DDR2 + 2x1GB Kingston DDR2

I teraz pojawia się ten problem że na sprzęcie się nie znam kompletnie. Wiem tylko ze ta plyta glowna obsluguje tylko socket AM2 a nwwe procki maja AM2+ lub AM3 ( te od AMD) wiec musze wymienic tez plyte glowna a przynajmniej tak mysle ;)

Doradzcie mi proszę w kilku sprawach:

1. Obecna plyte glowna i procka moge sprzedac. Obudowe mam chlodzona malym wiatraczkiem z tylu (taki dodatkowy) na procku jest radiator i maly wiatraczek. Czy po wymianie procka potrzebne bylo by dodatkowe chłodzenie? Jeśli tak poradźcie coś prosze.

2. Czy w ogole opłaca sie wymieniać te podzespoły jeśli chce zostawić ta grafike i te kości ramu (nie dysponuje zbyt wysokim budżetem)?

3. Tak jak w temacie : prosze o płyte głowna (jeśli konieczna ) i procesor do ok 500zł (za zestaw) + dodatkowe chłodzenie jesli takowe bedzie potrzebne (jeżeli możecie to też niedrogie ;p). Głownym powolaniem tego pieca jest słuzenie mi jako platforma do gier :)

Rozpisalem sie troche ale podkreslam ze na sprzecie sie nie znam a potrzebuje fachowej porady - co mam robic ;) Zwracam sie więc z prośba do "wtajemniczonych" ;)

Pozdrawiam

Kuba

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No za 500 zł będzie krucho, ale się coś tam znajdzie na pewno : )

Tylko tak, do nowszych płyt głównych nie wsadzisz DDR2 ; (

Więc potrzebujesz płyty, procka i pamiątek niestety.

Co do chłodzenia jak nie chcesz kręcić to boxowe wystarczy.

Co do samego zestawu poczekaj na wypowiedź innych forumowiczów, bo niestety ja się w AMD nie poruszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować czegoś takiego:

Gigabyte GA-MA770-US3 AMD770 Socket AM2+/AM3 (PCIE/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR2) 239.00 zł

AMD Athlon II X3 440 AM3 BOX 238.00 zł

Razem - 477.00 zł (techplanet.pl)

Czyli płyta AM2+ z obsługą procesorów AM3 i do trzyrdzeniowy procesor, u którego można pokusić się o odblokowanie czwartego rdzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba , że ewentualnie sprzedasz i ram i kupisz

DDR3 goodram

http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=50939 ram.net.pl 87 zł

i mobasek

http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=79339 ram.net.pl 209 zł

proc

http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=80550 ram.net.pl 264 zł

razem 560 zł

Można te 20 zaoszczędzić biorąc procek od kolegi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za wszelkie porady ale znowu nasuwa sie kilka pytań:

1 Procesor ktory podal pan 2 posty wyzej to model 440, a ten z gory 450. 450 jest szybszy tak?

2 Plytka ktora obsluguje ddr2 bardzo by mi pasowala bardzo dziekuje ;)

3 Co ma Pan na mysli mowiac odblokowac 4 rdzen? Czy to bezpieczne? Wydajnosc wzrasta znacznie czy jest to jakies 5 %?

4 Czy jest jakis Phenom w podobnej cenie (moze byc ciut wyzsza) ktory przewyzsza wydajnoscia podane przez Panow Athlony, lub szybszy Athlon?

I 5. Jezeli wybrał bym płyte głowna ta ktora obsluguje Am2+/AM3 i procesor Athlon II X3 450 (i ewentualnie odblokowal ten 4 rdzen) to czy taki zestaw bedzie DUZO szybszy od tego co mam? Chodzi mi o wydajnosc w grach (np nowym Black Ops ;p).

Wiem ze o duzo pytam i byc moze zdaja sie one dla was banalne, jednak naprawde nie mam bladego pojecia jesli chodzi o sprzet ;/

Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Procesor ktory podal pan 2 posty wyzej to model 440, a ten z gory 450. 450 jest szybszy tak?

Jest szybszy, ale podkręcając 440 masz tą samą wydajność za darmo.

3 Co ma Pan na mysli mowiac odblokowac 4 rdzen? Czy to bezpieczne? Wydajnosc wzrasta znacznie czy jest to jakies 5 %?

Bezpieczne. Chociaż AMD blokuje nie bez powodu rdzenie. Są one przeważnie uszkodzone lub nie spełniają norm. Po odblokowaniu rdzenia procesor może działać dobrze, albo będzie niestabilny. Wtedy można go z powrotem zablokować.

4 Czy jest jakis Phenom w podobnej cenie (moze byc ciut wyzsza) ktory przewyzsza wydajnoscia podane przez Panow Athlony, lub szybszy Athlon?

To jest najtańszy, czterordzeniowy Phenom.

to czy taki zestaw bedzie DUZO szybszy od tego co mam?

Będzie o niebo lepiej ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor będzie działał z 64 bitami. To na pewno, ale czy uda się odblokować rdzeń, to już inna historia. Płyta oczywiście na to pozwala, ale wiele zależy od procesora. Niemniej warto spróbować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor będzie działał z 64 bitami. To na pewno, ale czy uda się odblokować rdzeń, to już inna historia. Płyta oczywiście na to pozwala, ale wiele zależy od procesora. Niemniej warto spróbować.

Serdeczne dzięki biore wiec ta plyte am2+/am3 i procek 450. Jezeli uda mi sie odblokowac rdzen dam znac ;) a jeszcze jedno - przy procku mam napisane BOX wiem ze chodzi o chlodzenie. To bedzie wiatraczek czy radiator? a może obydwa? jesli radiator to czy bedzie tam pasta czy kupić nowa? na stary radiator mogę nałożyć nowa paste? np arctic silver 5.

Przepraszam za natlok pytan jednak troche poczytalem i wole miec 100% pewnosc zanim cos zrobie niz pozniej zalowac ;)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana ma sens jeżeli oczywiście umiesz poprawnie ją nałożyć bo innaczej nie warto

Czyli musial bym wyczyscic radiator i procesor przed nalozeniem wyczytalem o jakims alkoholu ale u siebie go nie dostane. Czym bardziej dostepnym moge to przeczyscic zeby nalozyc nowa paste? Wyczyszczenie radiatora tylko tym czyms usunie nalozona fabrycznie paste?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: jeśli nie chcesz na razie podkręcać (bo i tak na BOX za daleko nie zajdziesz), to daj sobie spokój ze zmianą pasty. Procesor na pewno się nie przegrzeje nawet przy jakimś niewielkim OC. Ale jeśli masz jakąś lepszą pastę, to oczywiście możesz ją na ten BOX nałożyć. Pasta BOX'owa schodzi bardzo łatwo. Wystarczy jakaś ściereczka. Alkohol jest dobry przy bardziej "wyczynowych" pastach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh niestety mam kolejna zagwozdke ;/ Poszperałem troche i mam wyniki:

Athlon II X3 445 -http://cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+Athlon+II+X3+445

2698 pkt

Athlon II X3 450 - http://cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+Athlon+II+X3+450

2491 pkt

I teraz test FPSow http://www.anandtech.com/bench/CPU/61

440 a 450 - słabszy wyswietla 3 FPS-y wiecej.

Do tego znalazłem dziwne procki mianowicie Athlony X3 450 - 440 (nie II)

np.

http://cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+Athlon+X3+450

3115 pkt.

bije na głowe Athlona II X3 450

a kosztuje tyle samo co II, wiec moze to tez II jakas? nie moge go namierzyc nigdzie.

Prosze pomóżcie mi rozwiązać problem i zinterpretować te wykresy, słupki i cala reszte bo naprawde sam nie zdecyduje ;p Jak juz klade kase to chciał bym wybrać najlepiej, a tutaj otrzymam w pełni fachową pomoc ;)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...