Skocz do zawartości

Wiedźmin/Witcher (seria)


Cardinal

Polecane posty

A teraz takie inne pytanie... Ekhem, co to jest banderola? :lol:

Banderolka to taka prostokątną opaska na pudełko ;) często jak kupujesz jakis sprzęt to jest owinięty przynamniej dwoma takimi banderolami.

Jak dla mnie na prawdę bardzo fajnie robi CD-Projekt. Za te 2 dychy daja dużo atrakcji, a jeżeli się ich nie potrzebuje, to patcha można za free ściągnąć. Wiadomo, że 9 giga swoje waży i to też jest sposób na zarobek. Ale nie ukrywajmy, to jest bardzo niska cena za to wszystko.

P.S.

raczej nie będzie update'a w kioskach. Kioski raczej mi się kojarzą z tanimi seriami, a to po prostu rozszerzenie do klasowej gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin jest (dla mnie) najlepszą grą RPG w którą grałem (po wiedźminie jest jeszcze Gothic). Ta Fabuła która wręcz zmusza do grania dalej. Można przejść tą grę wiele razy. Zawsze zaskoczy coś nowego. A co do update. Dobrze że ci co kupili zwykłą wersje Wiedźmina mogą dokupić ją za 20 zł. Zapowiada się obiecująco. Chętnie dokupię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten patch, to jest patch 1.3?

Bo jeśli tak, to ja go już ściągnąłem i miałem wrażenie, że ładowanie przyspieszyło o jakieś 40%.

przyspieszony czas ładowania o 80%

Jak tak będzie to nie będzie można w spokoju pooglądać arttworków w czasie ładowania :P .

nowa torba na składniki chemiczne - nowy inwentarz

Dobra, chyba nie będę się patyczkował, tylko pomknę do sklepu, zaraz, jak wyjdzie to rozszerzenie :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowa torba na składniki chemiczne - nowy inwentarz

Oby, oby. Plecak wiedźmina to był jeden wielki bałagan ;) : raz, że troszkę zbyt mały (chyba, że zrezygnowalibyśmy ze zbierania grzybków, krzaczków i kiełków ;)) to - dwa - brak sortowania itp. "odprzyjemniał" nieco nawigację po nim. Do tego przydałby się jakiś system do "zarządzania" składnikami alchemicznymi, bo normalnie można było się w tym wszystkim pogubić (nie raz człowiek nosił z pięć składników o identycznych właściwościach tylko, że ukrytych pod innymi nazwami, niepotrzebnie zapychając sobie cenne sloty :().

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby, oby. Plecak wiedźmina to był jeden wielki bałagan ;) : raz, że troszkę zbyt mały (chyba, że zrezygnowalibyśmy ze zbierania grzybków, krzaczków i kiełków ;)) to - dwa - brak sortowania itp. "odprzyjemniał" nieco nawigację po nim. Do tego przydałby się jakiś system do "zarządzania" składnikami alchemicznymi, bo normalnie można było się w tym wszystkim pogubić (nie raz człowiek nosił z pięć składników o identycznych właściwościach tylko, że ukrytych pod innymi nazwami, niepotrzebnie zapychając sobie cenne sloty :().

Ciekawe tylko, jak to będzie wyglądać. Ja sam dzieliłem ekwipunek na specjalne "sorty" - pierwszy na książki/przedmioty niepodpisane do fabularnych(np. zlecenia); drugi na na alkohole i to, co nie zmieściło się w pierwszym ;); trzeci na składniki alchemiczne i ostatni - na runy, meteoryty, eliksiry, oleje. Od biedy petardy. I w ten sposób utrzymywałem dość niezły poziom "przejrzystości" ekwipunku, choć i tak dość często chodziłem do "składu", bo zbierałem jednak niemal wszystkie "proszki i grzybki". Dzięki temu czasami uzyskiwałem eliksiry rubedo, albedo i nigredo. Co zawsze może się przydać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam dzieliłem ekwipunek na specjalne "sorty"...
Ja też tak robiłem, gdyż to jest dużo wygodniejsze i sprawia, że wiesz gdzie co masz(chociaż przez chwilę). Jednak runy, meteoryty, 3/4 rupieci trzymałem u barmana w przechowalni, bo miejsce w moim ekwipunku by już się kilka razy skończyło. Mikstury zazwyczaj robiłem w karczmie, bo 1 mam pod ręką alkohole, 2 mam pod ręką składniki, 3 mam się gdzie przespać. Starałem się zawsze nosić jak najmniej rzeczy, gdyż za wsze można było znaleźć ciekawe choć nieprzydatne ziele, ale na sprzedaż by się nadawało. Maści, nakładek na mieczy nie używałem. Z eliksirów jednak to puszczyk, jaskółka,(ten co życie przywracał, ale nazwy nie pamiętam) oraz zamieć. Zwykle więcej nie potrzeba, by przejść grę na dowolnie wybranym poziomie trudności jednak trzeba celnie trafiać w potwory.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja dołożę swoje pierwsze wrażenia z gry Wiedźmin.

Otóż gra jest boska pod kilkoma względami fabuła,zadania poboczne dopieszczone z każdej strony system walki rozwój postaci bardzo ciekawy i innowacyjny,klimat gry jest po prostu genialny dużo jest w grze mitologii Słowiańskiej Alpy,Przerazy,Wilkołaki itd. itp. wracając do fabuły iście Ala Sapkowska nakłania użytkownika gry do poznania książek tego autora.

Bardzo mi się to wszystko podoba tym bardziej, że gra jest POLSKA.

Oczywiście gra nie jest pozbawiona wad technicznych są błędy w grafice np. gra zwalnia w Wyzimie Klasztornej i Handlowej może nie aż tak drastycznie żeby w nią nie dało się grać, ale zwolnienia są zauważalne dodam, że mój sprzęt powinien sobie poradzić z Wiedźminem Procek Intel Core2 Duo E2180 2.0GHz Gigabyte Geforce 9600GT (512MB) RAM 2GB(DDR2) także błędy są ewidentne w kodzie gry akurat w tamtych miejscach po za nimi gra chodź płynnie i szybko na najwyższych ustawieniach graficznych.

Następnym złym rozwiązaniem jest ekwipunek za mały krytycznie za mały w RPG ach podstawą jest zbieranie najróżniejszych przedmiotów żeby je sprzedawać i wykorzystywać w grze.

Jak na razie tylko to mi rzuciło się w oko ogólnie gra prezentuje się bardzo dobrze jestem na etapie 2 aktu poziom 20 postaci i ciekaw jestem, na którym byliście wy kończąc lub w połowie będąc w tym akcie tak jak ja?.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ekwipunek rzeczywiście im nie wyszedł... Fajne byłyby jakieś zakładki, w jednej, mikstury, w drugiej ksiązki itp. Poza tym wręcz niedorzecznością jest to, że każdy item zajmuje jeden slot i na tym opiera się określanie "pojemności" bohatera. Wg mnie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłoby opieranie się na wadze przedmiotów (ewentualnie siatka + waga), bo teraz wychodzą takie babole, jak np to, że 10 butelek wina zajmuje tyle miejsca, co jakiś świstek papieru...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne byłyby jakieś zakładki, w jednej, mikstury, w drugiej ksiązki itp.

Tak. Tak by było dużo lepiej. Wystarczy spojrzeć na Gothic'a 1,2 lub 3. Tam jest wszystko posegregowane. Tyle że jest bez umiaru. A umiar powinien być. Chociażby dlatego że gra byłaby za łatwa ;). Ale w wiedźminie przesadzili. Za mało dali miejsca w ekwipunku <_< . Ale na szczęście to jedyna wada :).

niedorzecznością jest to, że każdy item zajmuje jeden slot i na tym opiera się określanie "pojemności" bohatera

Właśnie nie. Lepiej jest jak wszystko jest takie same. Bo później, jeśliby każda rzecz miała inną ilość slotów, musielibyśmy musieli układać z takich rzeczy "Puzzle".

Edytowano przez MiltenFR
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z wagą nie bardzo przypadł mi do gustu(np. stalker). Jednak jeśli chodzi o siatkę to mogliby zrobić coś na wzór Diablo, lecz oczywiście na troszkę więcej miejsca. Szczerze jednak obecne rozwiązanie nie jest najgorsze i można bardzo szybko się przyzwyczaić i zorientować co warto nosić, a co zostawiać u karczmarza/ewentualnie sprzedawać(np. książki, broń). W handel bawiłem się na początku, do czasu aż jakieś odpowiednie sumy zaczęli dawać pokerzyści. Wtedy problem z kasą się rozwiązał. Hazard jest dobrym źródłem pieniędzy(szczególnie gracze SA wiedzą coś o tym, jak na początku gry zdobyć tyle kasy, że do końca gry wystarczy*)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.. Najlepszym sposobem jest zostawianie niektórych rzeczy u barmanów. Albo czytanie książek i wywalanie, bądź, sprzedawanie ich innym. Więc da się przeżyć. Co do orenków. Można się bić, grać w kości i wykonywać zlecenia i zadania poboczne ;). Ja osobiście wolę to pierwsze bo jest opłacalne. Najczęściej się wygrywa :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie, ze bedzie update, na pewno zakupie, tylko zastanawia mnie jedna rzecz - bedzie dostepny takze w necie, a jego waga to - uwaga - 9gb... jesli to nie jest zart, to czy gra po zainstalowaniu bedzie zajmowac 15gb+ o_0?

poza tym to niezly gest ze strony cdp - za jedyne 20zł [albo az - edycja rozszerzona bedzie kosztowac 80zł, podstawka wiedzmina kosztowala mnie tyle samo, a do tego trzeba jeszcze 20 dolozyc do update, wiec niebardzo to uczciwe] dostajemy patch, plytke z muzyka, materialy, nowy poradnik...tylko po co to wszystko? bede mial juz 7 płyt z wiedzmina, z czego tak serio potrzebne sa 2 [z gra i z patchem, reszte sprawdzilem i odlozylem], chyba ze ktos lubi sluchac muzyki z gier albo nocami ogladac materialy dodatkowe... no nic, po prostu kolejne wielkie pudlo do zbierania kurzu ;]

Edytowano przez Zawias
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadania poboczne są o tyle ważne, że dają zawsze dużo expa, szczególnie te związane z ubiciem jakiejś bestii. Raz, że dostaniemy expa za jej zabicie, dwa za zdobycie xxx przedmiotu, trzy za oddanie go zleceniodawcy przy odbiorze nagrody. Dlatego Wiedźmin zmusił mnie do grania z poradnikiem, bo wiele questów bym najnormalniej w świecie przeoczył, a co najgorsze nie mógłbym do nich później wrócić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadania poboczne są o tyle ważne, że dają zawsze dużo expa, szczególnie te związane z ubiciem jakiejś bestii. Raz, że dostaniemy expa za jej zabicie, dwa za zdobycie xxx przedmiotu, trzy za oddanie go zleceniodawcy przy odbiorze nagrody. Dlatego Wiedźmin zmusił mnie do grania z poradnikiem, bo wiele questów bym najnormalniej w świecie przeoczył, a co najgorsze nie mógłbym do nich później wrócić.

Coś w tym jest - jak miałem 90% pewności, że dany akt się skończy (chyba, że się skończył zanim się zorientowałem ;p ), również sprawdzałem w poradniku czy nie przeoczyłem jakiegos pobocznego questu - kilka faktycznie było takich, że mógłbym sto lat kombinować i bym na nie nie wpadł (typu gość, którego można było znaleźć w określonym miejscu w ciągu określonych kilku nocnych godzin).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...