Skocz do zawartości

Wiedźmin/Witcher (seria)


Cardinal

Polecane posty

Takie krótkie pytanko...

Czy to: http://www.ultima.pl/Wied_min_PL/i4774/ jest zwykłe podstawowe wydanie wiedźmina, przygotowane przez CD-Project czy jakas inna edycja?

Wiedźmin PL? Hmm czyli pewnie niemiecka wersja. Gram.pl gryzie?

Cpt. Starszyna zauwaz jednak, ze fabula ( w grze) dzieje sie po "zmartwychwstaniu" Wiedzmina. Wiec nie bedzie jako tako powiazana z ksiazkami. Po drugie czytalem, ze Wiedzmin w grze nic nie pamietam co sie wydarzylo przed jego smiercia...

Może w fabule nie, ale znając twórczość Sapkowskiego po prostu łatwiej wpasujesz sie w klimat gry. Nie znając wcześniejszych przygód Geralta będziesz się czuł jak Geralt - zagubiony. Postacie będą Cię zagadywać o przeszłość, a Ty nawet nie będziesz wiedział kto był tym złym :P Z jednej strony to dobrze - będzie wzmagało immersję, z drugiej strony ominie Cię kupa zabawy z odkrywania 'smaczków' przygotowanych przez CDPR :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra nie jest robiona tylko dla tych kilku "wybrancow" co je przeczytali.

:o?!?! WooT!?

Kilku wybrańców? Człowieku, to że ty nie przeczytałeś wiedźmina nie oznacza że ta seria książek/opowiadań nie cieszy się olbrzymią popularnością w Polsce, jeżeli dobrze pamiętam to wiedźmin (książka) kiedy ostatnio coś O NIM czytałem miał... hmmmmm... 9 milionów czytelników "zaliczonych" (cała seria)? Hmmmm coś koło tego, a czy wspomniałem że sprawdzałem liczbę czytelników 4-5 lat temu.

Tak więc określenie "kilku wybrańców" jest co najmniej nie na miejscu ;P.

Edit: Woooow! przesyłka jest już w Poznaniu :) dotarła do poznania dzisiaj o 4:42:09 a wysłana została 22 (tak 22) o 13:36 :D Więc dzisiaj będę się już cieszył wiedźminkiem! Yes! Yes! Yes!

Gdyby tylko nie ten sprawdzian z matmy za 2 godziny to siedział bym w chacie przez cały dzień czekając na przesyłkę, a tak mogę minąć kuriera... brrrrr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe... Zauwaz ze nie wszyscy co graja w ta gre to przeczytali ksiazki... Zaloze sie ze 90% osob co kupi ta gre nigdy nie tknela tworczosci Sapkowskiego...

Na tej zasadzie moge powiedziec o kazdej grze opartej na ksiazce :) Chyba sam sobie podstawiles w tym momencie klody pod nogi

Ja mam zamiar nadrobic swoje zaleglosci i przeczytam Wiedzmina ( chyba 9 ksiag)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe... Zauwaz ze nie wszyscy co graja w ta gre to przeczytali ksiazki... Zaloze sie ze 90% osob co kupi ta gre nigdy nie tknela tworczosci Sapkowskiego...

Na tej zasadzie moge powiedziec o kazdej grze opartej na ksiazce :) Chyba sam sobie podstawiles w tym momencie klody pod nogi

Ja mam zamiar nadrobic swoje zaleglosci i przeczytam Wiedzmina ( chyba 9 ksiag)

Tyle że ja nie mówię o tym, jakoby ci co przeczytali wiedźmina będą w toto grać, chodzi mi tylko o to że wiedźmin nie został przeczytany przez "kilku wybrańców" :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej stwierdził, że 90% osób, które kupi tą grę kupi ją właśnie ze względu na to, że czytało książkę. I to w tym momencie to ty rzuciłeś sobie kłody pod nogi. A co do wysyłki z gram.pl to żałuję, że nie brałem kurierskiej, bo słyszę, że niektórym zostało już wysłane a ja jeszcze czekam na potwierdzenie wysyłki:/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej stwierdził, że 90% osób, które kupi tą grę kupi ją właśnie ze względu na to, że czytało książkę.

O czym Ty mowisz? Polski rynek to margines wynikow, ktore ma osiagnac ta gra, zeby tworcy i wydawca byli zadowoleni. Myslisz, ze np. w USA ktos oprocz polonii czytal Sapkowskiego? Ksiazka jest podpora gry tylko w Polsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o jakim kraju ja piszę? może nie doprecyzowałem i dlatego nie zrozumiałeś. Przecież to oczywiste, że jak na razie Saga wyszła tylko w Polsce, oprócz chyba pierwszego tomu opowiadań w Wielkiej brytanii chyba. A więc sprecyzuję: 90% osób które kupi grę w Polsce czytało albo chociaż ogólnie zna Sagę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej stwierdził, że 90% osób, które kupi tą grę kupi ją właśnie ze względu na to, że czytało książkę.

O czym Ty mowisz? Polski rynek to margines wynikow, ktore ma osiagnac ta gra, zeby tworcy i wydawca byli zadowoleni. Myslisz, ze np. w USA ktos oprocz polonii czytal Sapkowskiego? Ksiazka jest podpora gry tylko w Polsce.

Założę się, że Amerykanie tak polubią Wiedźmaka, że ktoś postanowi napisać o nim książkę, nie wiedząc, że cała jego Saga powstała :P.

Mówiąc serio jednak, to możliwe, że dzięki tej grze Sapkowski zostanie przetłumaczony i pójdzie w świat.

1 Magazyn: wydanie kurierowi 23/10/2007 08:27:12 Przesyłka wychodząca z sortowni WA1

2 Przyjęcie linehaul 23/10/2007 02:42:30 Przesyłka wchodząca do sortowni WA1

3 Utworzenie kwitu importowego DPD 23/10/2007 00:54:52 Przesyłka odebrana przez kuriera WA1

4 Magazyn: przyjęcie od kur. 22/10/2007 18:46:49 Przesyłka wchodząca do sortowni WA1

Zaznaczę, że jestem z Wawy.

To chyba faktycznie dziś dostanę o_O. Woot!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założę się, że Amerykanie tak polubią Wiedźmaka, że ktoś postanowi napisać o nim książkę, nie wiedząc, że cała jego Saga powstała Razz.

Mówiąc serio jednak, to możliwe, że dzięki tej grze Sapkowski zostanie przetłumaczony i pójdzie w świat.

Sapek JUŻ jest tłumaczony na kilka języków i juz poszedł w świat. A Ty myslałeś, że termin "Witcher" to ukuli panowie z CDP na potrzeby ENG edycji? To już termin znany poza granicami kraju i dzieki książce własnie nie grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to oczywiste, że jak na razie Saga wyszła tylko w Polsce, oprócz chyba pierwszego tomu opowiadań w Wielkiej brytanii chyba.

Po co wogóle się odzywacie nie znając podstawowych faktów w temacie?

Saga tylko w Polsce? Wydana została w Rosji, Litwie, Czechach, Niemczech, Francji, Hiszpanii mozliwe że jeszcze gdzieś ale w tych krajach na pewno.

Sapek JUŻ jest tłumaczony na kilka języków i juz poszedł w świat. A Ty myslałeś, że termin "Witcher" to ukuli panowie z CDP na potrzeby ENG edycji? To już termin znany poza granicami kraju i dzieki książce własnie nie grze.

Witcher to tytuł angielski, książka wyszła niedawno w Anglii, a gra jest robiona od ładnych paru lat. Więc tak termin "Witcher" został ukuty na potrzeby gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sapek JUŻ jest tłumaczony na kilka języków i juz poszedł w świat. A Ty myslałeś, że termin "Witcher" to ukuli panowie z CDP na potrzeby ENG edycji? To już termin znany poza granicami kraju i dzieki książce własnie nie grze."

To, że jest tłumaczony na kilka języków to wiem, ale w świat chodziło mi o USA ;), przepraszam za złe sformułowanie. Na angielski jest jeden tom przetłumaczony, a ja mówię o całej sadze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Wiedźmak już do mnie jedzie. Szczecinek już odwiedził i tylko katastrofa chyba może sprawić, że dzisiaj do mnie nie dotrze. Boli tylko trochę ta sprawa z EK, ale... z dodatkami czy bez nich, Wiedźmin to dalej superubergra będzie. ^^

Założę się, że Amerykanie tak polubią Wiedźmaka, że ktoś postanowi napisać o nim książkę, nie wiedząc, że cała jego Saga powstała

Odważnie, odważnie, ale ja bym taki pewny nie był...

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=37407

Jak widać - im dalej od Polski, tym gra jest mniej wypromowana. CDP zadbało o okolice Polski, a Atari olało sprawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to oczywiste, że jak na razie Saga wyszła tylko w Polsce, oprócz chyba pierwszego tomu opowiadań w Wielkiej brytanii chyba.

Po co wogóle się odzywacie nie znając podstawowych faktów w temacie?

Saga tylko w Polsce? Wydana została w Rosji, Litwie, Czechach, Niemczech, Francji, Hiszpanii mozliwe że jeszcze gdzieś ale w tych krajach na pewno.

I po co pisac o nieznajomości faktów? Gdy odpowiadałem Cormacowi właśnie wychodziłem na uczelnie, ryzykowałem spóźnienie na wykłady, więc nie mialem czasu wymieniać dokładnie krajów, w których wyszedł Wiedźmak a gdy teraz chciałem dopisać widzę, że już pospieszyłeś się z oskarżeniami. Ale cóż, bywa. I nikt nie zarzuci mi nieznajomosci faktów o Wiedźminie, za przeproszeniem:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero zakupie. Ale już teraz powiem wam że profesjonaliści nawijający o szkodliwości gier będą mieli nowy patent. Ha już widzę te nagłówki w gazetach: "Siedemnastoletni gracz umarł przed monitorem z powodu wycieńczenia organizmu".

Papa jedzenie...

Papa picie...

Żegnaj śnie...

Wiedźminie nadchodzę.... Agrh....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już mam i instaluję :D Nie mogę się doczekać, aż zagram.
Co to ma być??!! Ja dziś dzwoniłem do Masterkinku, podałem nr. przesyłki i się dowiedziałem, że... dziś przesyłki z CDP są wstrzymane!! A Wy macie!! :x :evil: Co jest??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak przeszedłem na razie początek i musze powiedzieć ze już moja decyzja kogoś uśmierciła ;/ (a najlepsze ze nie wiem czy inna decyzja byłaby lepsza) jak na razie 10/10 ;] Co do wymagań to mam Althlon64 3000+, 1GB ram oraz 7600GT. Gra mi zaproponowała 1024x768 ze wszystkim na full AAx8 oraz anizotropia x16 (albo na odwrót) i nie wiem jak chodziło ponieważ wyłączyłem AA oraz anizotropie oraz zwiększyłem rozdzielczość do 1280x1024 (moim zdaniem w rozdzielczości 1280x1024 i wyższej AA oraz anizotropia nie są potrzebne, tylko niepotrzebnie spowalniają kompa) i chodzi pięknie tylko 1GB ramu boli ;/ (a dokładnie to szczypie, przy wielkich lokacjach potrafi doczytywać ok 1-2min [miałem tak tylko przy pierwszej lokacji] oraz przy przejściach kamery widać że 1GB to trochę mało) przydałoby się co najmniej 1,5 GB ale ogólnie musze powiedzieć ze świetnie zoptymalizowali. Grafika to cóż piękna, cudna itp. jestem nią zachwycony ;] Macie jakieś pytania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...