Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Wyciąganie długiego miecza umieszczonego na plecach nie jest takie proste, ale wyciąganie go prawą ręką znad lewego ramienia wydaje mi się niemożliwe.

Masz to sprawdzone klinicznie, czy mówisz, bo tak Ci się wydaje?

Równoległe ułożenie wydaje Ci się nie-OK, a jednak tak się często broń nosiło - popatrz na sposób noszenia Katany i Wakizashi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz racje. Ale jak coś przecież zawsze można napisać nasze bolączki na oficjalny forum 'Wieśka' i mieć nadzieję że twórcy rozpatrzą nasze pomysły oraz to co nam się nie podoba :D. Przy okazji. O co chodzi z tymi majtkami Triss? Ja jakoś nic nie zauważyłem ;d

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, niedawno skończyłem 1 i nie mogę się już doczekać 1. kwartału 2011. Po obejrzeniu gameplayu nieźle się nakręciłem na tą grę. Wygląda super. Wszystko jest ekstra. Stworzyli naprawdę świetny silnik Polacy, do tego ten system walki, i te drobne zmiany względem jedynki. Kupię na pewno, oby tylko zmienili twarz Geralta, tak by wyglądała jak poprzednia. Myślę że to będzie hit.

Edytowano przez luki419
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geralt to też człowiek (mutant) i musi się zmieniać zewnętrznie i wewnętrznie. Co do twarzy to jest trochę dziwna i nie wygląda na postarzoną... Blizn miał już w jedynce sporo, więc po co miałby mieć ich jeszcze więcej? Powinien umieć za to coś więcej, a nie to samo... Ta gra będzie coś na wzór AC 1 i 2 lub PoP! :P

Edytowano przez mikista10
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po obejrzeniu mam 3 prośby do twórców:

1. Usunięcie kity.

2. Zmienienie twarzy Geraltowi, ta z jedynki wygląda 100x lepiej niż ta obecna , którą twórcy pokazują na filmach.

3. Żeby styl walki nie zamienił gry RPG z poważną fabułą w Assasin Creed albo Prince of Persia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wywiadzie powiedziane było, że to bezpośrednia kontynuacja wydarzeń z części pierwszej więc dlaczego jest aż tyle zmian w wyglądzie postaci. Lekko zmieniona twarz jeszcze zrozumiem ale o co chodzi ze zmienieniem koloru włosów z "białego niczym mleko" na szarawy, albo zmieniony sposób noszenia mieczy? Dziwne. Ale może jakoś usprawiedliwią to fabularnie. Cholera, boje się o tą drugą część. Sprzedaż na pewno będzie duża ale boje się o klimat (w pierwszej części był zupełnie inny, bardziej Sapkowski i swojski), no i te wymagania sprzętowe... No nie wiem co o tym myśleć... Zobaczymy co czas pokaże. Tylko jedna sprawa panowie REDzi. Postawmy sprawę jasno: Ja chcę dostać WIEDŹMINA ,a nie MassEfect osadzone w średniowieczu!

Edytowano przez Zygfrydo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jak można się wypowiadać na temat klimatu na podstawie jednego gameplaya :P Co tam niby jest takiego "niesapkowskiego"? Jaki jest sens robienia drugiej (a potem i trzeciej) części w tym samym "swojskim" klimacie, w okolicach Wyzimy?

ME w średniowieczu? Mniam! Jak najbardziej jestem za. Co do walki - Raiven, ona w jedynce nie miała nic z RPG wspólnego, była zwykłym QTE.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale była prosta i efektowna. Walka w grach RPG powinna być właśnie taka - prosta i przystępna dla każdego. Co prawda walka w AC czy PoP nie jest wcale trudna do opanowania ale trzeba przyznać że efektowność kombosów jest mniejsza niż w pierwszym wiedźmaku ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mało swojski"? Na głowę poupadaliście? : ) W gameplayu widać las, kawałek statku i perfekcyjnie europejsko-średniowieczne miasteczko. Co w tym "nie swojskiego"?

Co do "fabularnego uzasadniania innego ułożenia mieczy" - błagam... Czy w Waszym życiu też muszą się zdażyć poważne zmiany emocjonalne, żebyście zmienili spodnie?

Uświadomcie też sobie też, że noszenie dwóch mieczy ułożonych prostopadle (wystających znad obu ramion) uniemożliwia jakiekolwiek "turlanie" się po ziemi. W przypadku nowego ułożenia Geralt już będzie mógł zrobić przewrót przez jeden bark, więc i tak jest postęp. : )

Kitka i twarz - niestety, musicie się na grę obrazić i zorganizować ogólnopolski bojkot. W końcu twórcy mówili dopiero przy każdej okazji, że wygląd Geralta jeszcze się będzie zmieniał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "fabularnego uzasadniania innego ułożenia mieczy" - błagam... Czy w Waszym życiu też muszą się zdażyć poważne zmiany emocjonalne, żebyście zmienili spodnie?

Dobrze napisane, jak i reszta posta.

A co wymagań sprzętowych, o których ktoś pisał - silnik trzeba zoptymalizować i pewnie trochę to potrwa. Ale jakieś kosmiczne pewnie nie będą, gra musi pójść na konsolach, albo na X360 conajmniej.

Ogólnie założenia gry bardzo mi się podobają, zwłaszcza to, że będzie mniej nudnego biegania tu i ówdzie.

A najbardziej to, że chyba już nigdy Utopce nie będą się co dzień odnawiać, jeśli zniszczy się ich gniazdo, czy co one tam mają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi u ułożenie mieczy to takie równoległe bardziej mi się podoba.Kitka też mi nie przeszkadza(pewnie i tak bym się do iej przyzwyczaił po pół godzinie gry).Twarz tylko trzeba zmienić.

Co do wiadomości wyżej o gniazdach i utopcach to dzięki ,że to napisałeś ,bo nie miałem pojęcia o tym.A wiadomość to dobra(dalej pamiętam jak mnie wkurzały w 5 akcie utopce ,których były setki i padały po jednym ciosie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi ze zmienieniem koloru włosów z "białego niczym mleko" na szarawy

Twórcy powiedzieli że to nie jest wygląd włosów jaki będzie w grze, ponieważ są to włosy jeszcze przed renderami, tak samo powiedzieli że twarz Geralta może się jeszcze całkowicie zmienić, w pierwszej części mieli chyba 4 projekty twarzy. Co do kucyka, na forum wiedźmina była o tym dość duża dyskusja i ankieta, wyniki były mniej więcej 50% i 50% nie, a twórcy powiedzieli że bardzo by chcieli aby była możliwość wyboru pomiędzy starą a nową fryzurą,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasze "problemy" odnośnie wyglądu twórcy rozstrzygną w najbanalniejszy sposób - zapewne będzie mozna wybrać gębę Geralta z kilku dostępnych. Nijak nie pojmuję kilometrowych dyskusji na ten temat w sytuacji kiedy jest wiele innych spraw znacznie istotniejszych, jak fabuła, czy walka - a tę przydałoby się poprawić na coś bardziej wymagającego i angażującego gracza.

Co do "fabularnego uzasadniania innego ułożenia mieczy" - błagam... Czy w Waszym życiu też muszą się zdażyć poważne zmiany emocjonalne, żebyście zmienili spodnie?

Uświadomcie też sobie też, że noszenie dwóch mieczy ułożonych prostopadle (wystających znad obu ramion) uniemożliwia jakiekolwiek "turlanie" się po ziemi. W przypadku nowego ułożenia Geralt już będzie mógł zrobić przewrót przez jeden bark, więc i tak jest postęp. : )

chyba już przy okazji dyskusji odnośnie ME zgodziliśmy się, że na pewne rzeczy można przymknąć oko ;) Swoją drogą turlania jakoś nie stosowałem w 1 części wiedźmina /jesli w ogóle było :D/, więc jeśli w 2-ce ma być i ma być pomocne, to super. A ułożenie mieczy jakoś mało mnie interesuje w tym względzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kitka i twarz - niestety, musicie się na grę obrazić i zorganizować ogólnopolski bojkot. W końcu twórcy mówili dopiero przy każdej okazji, że wygląd Geralta jeszcze się będzie zmieniał.

Bojkot to za dużo powiedziane, ale po to są między innymi fora, żeby wyrazić swoje zdanie czy na się coś podoba czy nie. A nuż twórcy pokierują się głosem większości?

O klimat bym się nie martwił, widzieliśmy w końcu tylko kawałek lasu i część miasta (które i tak nieźle się prezentowało). Ten gameplay miał bardziej przybliżyć ogólną mechanikę gry niż tło fabularne itd.

Orientuje się ktoś czy wyjdzie wersja konsolowa?

Edytowano przez Kuchar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ja dużo korzystałem z przewrotów... Są bardzo przydatne. A co do ustawienia mieczy, fryzu, twarzy to mam nadzieję że będzie tak jak w jedynce... Mam też nadzieję że będzie można kupić sobie jakieś inne ubranie, bo z tego co wiem w jedynce były tylko dwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...